Archiv recenzí
12.09.2008 - 12.07.2018


AdrialandAfroditaAlexAlexandriaAncoraAtlas AdriaAzur ReizenBeta tourBlue SkyBlue StyleBrennaCanaria travelČebusČedokČeské KormidloESO travelExim ToursFIRO-tourFischerGreece-toursChina ToursInexInviaJohohoJokratourKellnerKentluckyKM TravelKovotourLivingstoneMayer CrocusMedina ToursMetalNeckermann ČRNev DamaOrex TravelPantourRedok TravelSiam travelSolvexSunflower toursSunny DaysTopFlyTrip4youTrue TravelVíkendVítkovice ToursWisnar

Archiv recenzí cestovky Metal


Přidal/a Carlos66 dne 16.05.2018

CK METAL mi byla doporučena mým známým. Ale po přečtení recenzí se účastnit zájezdů nebudu. A doporučil bych některým recenzentům, aby si zopakovali ZÁKLADNÍ ŠKOLU !!! Pravopis některých je katastrofa !!!
Přidal/a Jana Bocková dne 04.01.2018

Dobrý den Ráda bych se podělila o zážitek z 3denniho silvestrovského zájezdu do Paříže Nastoupili jsme do starého autobusu ve kterém bylo doslova nedychatelno a bylo tam tak málo místa, že jsme si s manželem sotva sedly. Paní průvodkyně Vanousová byla doslova a do písmene jedna velká katastrofa. Neřekla jednu větu, kterou by dokončila až do konce, neřekla jednu jedinou přesnou informací kde se po výletu sejdeme, asi dvě hodiny před odjezdem nám přišla SMS, že čas i místo sjednané na odjezd bylo změněno.,takže jsme cestu směřovaly několik km k místu, které bylo sjednané a potom opět unavení kolem půlnoci stradovaly zpět dolů. Avšak mohly jsme být rádi protože někteří klienti vůbec tuto SMS nedostali takže čekali na původně ujednánem místě. P. VANOUSOVÁ měla starý tel. který se jí vypl a lidé se jí neměly jak dovolat mezi miliony lidí v Paříži po silvestrovské oslavě to byl opravdu stres. Nehledě na to, že jsme jeli na ohňostroj z aifelovky, který nakonec vůbec nebyl. Po několika hodinách čekání a přecházení z místa na místo, nás konečně naložiy do autobusu. Já se svým manželem, jsme měly svůj program, to jsme udělaly nejlíp jak jsme mohli a proto jsme si nenechaly tento zájezd pokazit touto starou průvodkyni, která tam už dávno nemá co dělat!!!!!!!!!!!
Přidal/a Lucie Dvořáková dne 05.12.2017

Jely jsme na 4 denní zájedz do Londýna, který už v názvu měl ateliéry Harryho Pottera. Místo jejich návštěvy jsme ze dvou dnů v Londýně strávily 9 hodin v metru, autobuse a vlaku, protože cestovka i když měla peníze 3 měsíce předem, nebyla schopná zarezervovat vstup. NEskutečná drzost a nejhorší zájezd na kterém jsem kdy byla. O tom, že jsme hodinu hledali ubytování, protože řidiči měli neexistující adresu vůbec nemluvím. Průvodkyně zmatená a nebyla schopná nic zařídit. A poté ještě po nekončeném vymáhání jsme si vyprosili náhradu pouhch 20%, které jsme museli několikrát urgovat, aby nám je vůbec poslali. NIkdy bych s nima nejela ani z Brna do Prahy, natož někam dál. Ředitelka absolutně nepříjemná. Strávení 40 hodin v autobuse kvůli ateliérům Harryho Pottera se opravdu vyplatilo.
Přidal/a Yana Muravyeva dne 30.08.2017

Kupovali jsme s maminkou zájezd do Italie na 5 dnů. S průvodkyně jsme byli úplně spokojeni, byla moc příjemná a hodná. Ale doprava byla strašná!!! Dostali jsme poslední místa v autobusu, úplně vzadu. Byl to starý autobus, žádné zásuvky, dvakrát řidič něco opravoval po cestě, žádná klimatizace!!! A je to při 40 stupních v Italii. Když jsme říkali řidičům, že už nemůžeme tam dýchat, zapínal klimatizace. Fungovalo to 5 min a pak zase nic!! A za celou cestu jsme to říkali 20 krát a bylo to úplně stejně. I když u sebe, tady si myslím začátek autobusu, měli pořad zapnutou klimatizace. Pak jsme do Říma jeli 22 hodiny, a to jenom 7 hodin po ČR. Nikam to nespíchal. Mysleli jsme, že už nepřežijeme tuto cestu. Nechápu, PROČ NA TAKOVOU VZDALENOST CESTUJOU STARÝMI AUTOBUSY!!! Kupujeme zájezdy za peníze a dostáváme takové podmínky na cestu!!! Dvakrát jsme ubytovali v různých hotelech a cesta do každého hotelu trvala 3 hodiny!! POZOR, necestujte s touto kanceláři.
Přidal/a Jana Muchková dne 15.08.2017

CK Metal už nikdy více !!!! I zadarmo drahé!!!!!! CK METAL NEDOPORUČUJI: 1) koupili jsme zájezd s odjezdem v 19,00 hod ze severu na jih a jeli jsme ve 12 hod z jihu na sever - na což CK Metal vůbec neupozornila, pouze poslala cestovní pokyny 5 dnů před odjezdem bez upozornění na jakékoliv změny + velmi arogantní lidé v CK Metal 2) v autobuse není místo na nohy, děti a rodiče posadí zcela od sebe (ačkoliv do telefonu tvrdí že je dají k sobě), špatně fungující klimatizace, při dešti do autobusu teče 3) zájezd je organizován od stolu někým, kdo pro koho je itinerář a cestovní služby celkově španělskou vesnicí 4) ubytování velmi pěkné 5) 2 hodiny jsme ubytování hned 1. den hledali 6) řidiči jeli na Lago di Garda neověřenou trasou - takže začaly "smrdět" brzdy, lidi v autobuse panikařili, museli jsme vystoupit (což byl hezký zážitek - krásná procházka), zcela zablokovali dopravu v horách (kam nesměl vjet autobus), asistence policie, opět jsme dorazili pozdě!!! 7) průvodkyně milá a snaživá, ale vzhledem k špatné organizovanosti CK Metal a při počtu 70 osob / 1 průvodce - tak lidé chodící se skupinou neviděli ani polovinu, co vidět měli / chtěli, v metru paní průvodkyně odjela sama bez skupiny a v metru byla výluka, takže zdržení cca 2 x 1 hodina 8) do Florencie jsme přijeli až okolo 15 hod - opět CK Metal si nezjistila informace - nádraží zavřené, lístky kupovány u stánku 1,5 hodiny.Taže památky nebylo možné stihnout v klidu projít. 9) celkově velmi špatně a amatérky zorganizovaný zájezd
Přidal/a Alena Hrubá dne 07.08.2017

Zájezd Itálie (Řím, Florencie, Lago di Garda a Benátky) v termínu od 1.8. do 6.8. S CK Metal jsme jeli na poznávací zájezd poprvé a naposledy. Měli jsme podepsanou smlouvu na Putování ze severu na jih (začátek v Benátkách), ale až po obdržení pokynů k zájezdu, necelý týden před odjezdem, jsme zjistili, že se program změnil a jelo se z jihu na sever. Toto znamenalo např. změnu odjezdu z ČR (přesun z odpoledních hodin na ráno). CK na to vůbec neupozornila. Po celodenním pobytu v Říme jsme 2 hodiny hledali hotel, ve kterém jsme měli být ubytováni. Další den jsme strávili půl den přejezdem do Florencie. Hodinu jsme strávili na nádraží v Sesto Fiorentino. Do Florencie jsme se dostali až kolem 15 hodiny. Při přejezdu do Lago di Garda řidiči zvolili cestu po úzké horské silničce, na které byl zákaz vjezdu autobusů. Autobus zůstal v jedné zatáčce "zaklíněn", celý zájezd musel vystoupit a opět místo dne stráveného u jezera jsme čekali až celou situaci řidiči vyřeší (za asistence italské policie). Příjezd na místo opět v odpoledních hodinách. Pro skupinu 70 lidí byl pouze 1 průvodce, což bylo nedostačující. Pro všechny účastníky zájezdu nebyly k dispozici mapy jednotlivých měst. Ceny za vstupy do jednotlivých památek, které uváděla CK, neodpovídaly skutečným cenám. V podstatě nebyl ani čas některé památky uváděné v programu navštívit. Autobus "Coufalík" - nepříjemní řidiči, špatná klimatizace, vysoké ceny nealkoholických nápojů (ochucená voda Saguaro z Lídlu 0,33 l za 20 Kč)...Celkově velmi amatérsky připravený zájezd. CK Metal nedoporučuji.
Přidal/a PAVLÍNA DORNEROVÁ dne 07.08.2017

Víkend 4.-6.8. jsem také absolvovala cestu do Francie.Když pominu nepříjemnou paní delegátku, která měla autobus plný dětí a v noci ječela do mikrofonu jak pominutá, aby pěkně všechny ty spící děti probudila.O zvýšeném vstupném pár dní před odjezdem začmáraná skutečná cena na vstupence nevystavení dokladu o zaplacení vstupného a údajného vjezdu do Paříže,který jsem mimochodem uhradila společně s cestovným.Takže i já se přidvám spolu s ostatními účastníky a podávám stížnost na ČOI .Jinak Dysneiland byl úžasný ale s touto CK už nikdy více!!!!!!!
Přidal/a Radek Volek dne 06.08.2017

Víkend 4.-6.8. jsem také absolvoval cestu do Francie. Můžu říct jen to, že pokud bych měl jet od CK Metal, tak pojedu raději na kole. Co se týče průvodkyně, tak takovou slipku arogantní bych okamžitě vyhodil. I když je mi jasné, že ji zřejmě CK Metal dobře platí, aby zdárně okradala klienty přímo v autobuse. Zamestnavam pár lidí, ale takového člověka arogantního a neochotneho, tak tomu bych dával životnost ve firmě asi tak půl dne!!! Prostě vy, co máte rozum, tak zvolte jinou cestovku a ne tyhle zloděje..
Přidal/a Petra Houšková dne 06.08.2017

Víkend od 4. - 6.8. jsem také absolvovala zájezd do Disneylandu s CK Metal. Velmi mê překvapilo, že cestovní kancelář navýšila cenu vstupného do Disneylandu dva dny před odjezdem (o 15€ pro dospělou osobu\tedy cena 65€pro dospělé a o 10€ /60€ cena pro dítě - vstupné se platilo v autobuse).Při placení vstupného nám nebyl dán žádný doklad o zaplacení.Přesto, že jsme o něj žádali delegátku.Při příjezdu do Disneylandu jsme dostali vstupenky s přeškrtanou cenou. Bohužel ,,někdo,, cenu přeškrtal špatně.Ze vstupenky se dala jasně vyčíst cena 56€ pro dospêlou osobu.Výlet byl velmi hezký, všem doporučuji, ale ne s CK Metal.
Přidal/a Lenka Mašková Mošnová dne 06.08.2017

Tento víkend jsem absolvovala výlet do Disneylandu s ck metal. Zájezd jsem kupovala přes slevový portál 14dní před odjezdem, kde byla uvedena cena zájezdu s dodatkem, že vstupné a poplatky budou hrazeny v autobuse. Po zaplacení mi přišel e-mail se zakoupeným voucherem, na kterém byla uvedena cena vstupného a poplatků. Pokyny k odjezdu přišli 27.7. nejprve s cenou která odpovídala cenám na voucheru a poté přišly pokyny nové s opravou, že pro tento termín platí vyšší ceny vstupenek místo 55€ tak 65€. Na dotazy ck mi nikdo neodpověděl. V autobuse cestou do Paříže delegátka pí. Hamerská vybrala od všech cestujících vyšší cenu vstupenek a odmítla vydat jakýkoliv doklad. Na upozornění všech, že výše vstupného neodpovídá vybraným penězům se s námi odmítla bavit. Bez předchozího upozornění určila, že děti od 12let věku budou platit cenu jako dospělý. Při příjezdu nám byly rozdány vstupenky u kterých byla začerněna cena vstupného. po setření tam byla cena 56€. Celková komunikace s CK na bodu mrazu již od samého začátku.
Přidal/a Veronika Svobodová dne 04.08.2017

Čas v Provence byl super a paní průvodkyně taky. Pokud si ale chcete užít krásný poznávací zájezd, vřele a upřímně Vám doporučuji, VYBERTE SI JINOU cestovní kancelář než CK METAL. Naprosto mi celkové pocity ze zájezdu zhnusili. Mají nepořádek v administrativě. Neustále jsem na ně maily i telefonicky apelovala, aby mi co nejdříve poslali smlouvy a potvrzení cestovního pojištění, protože jsem měla odjíždět pryč a nebyla jsem u internetu. Nic se nedělo a já tak musela opravdu do posledního dne před odjezdem řešit, telefonovat a zase telefonovat. Neměla jsem zaplacené cestovní pojištění a oni tvrdili, že ano a nenechali si vysvětlit, že jsem peníze opravdu neposílala. Když konečně zjistili, že je tam opravdu chyba, řekli, ať to neřeším!!!??? Opravdu až poslední den před odjezdem a asi po mém už desátém telefonátu to teda konečně vyřešili. Autobus měl v den zájezdu ještě před vyjetím hned poruchu. Volali, ať jsem na svozovém místě o dvě hodiny déle. Když jsem o dvě hodiny déle dorazila, přišla mi sms, že dorazí ještě o dvě hodiny déle! Takže jsem byla nucena čekat na benzíně další dvě hodiny. Kdyby to oznámili alespoň včas. Když bus konečně dorazil, bylo to něco hrozného! Ulámaná držátka, drát čouhající ze sedačky, ulomené opěradlo, tekoucí klimatizace a slibovaný větší prostor na nohy? A kde prosím?! Někde byl i menší než je standart. No katastrofa! Slibované snídaně s velkým výběrem se také neuskutečnily! Celou dobu jsem se modlila, aby autobus neměl další poruchu a já tak nezůstala někde trčet třeba o den déle! Takže, pokud máte zdravý rozum, vyslyšte mé hodnocení a pro Vaše klidné nervy, zvolte si prosím jinou CK, ať nemáte pobyt v krásné Provence nadobro spojený jen s nepříjemnostmi jako já. A ještě poslední věc. Jak je možné, že má recenze, která CK hodnotí jakou špatnou, tu ještě včera byla a dnes ne a já ji musím znovu vkládat???
Přidal/a Veronika Svobodová dne 01.08.2017

Čas v Provence byl super a paní průvodkyně taky. Pokud si ale chcete užít krásný poznávací zájezd, vřele a upřímně Vám doporučuji, VYBERTE SI JINOU cestovní kancelář než CK METAL. Naprosto mi celkové pocity ze zájezdu zhnusili. Mají nepořádek v administrativě. Neustále jsem na ně maily i telefonicky apelovala, aby mi co nejdříve poslali smlouvy a potvrzení cestovního pojištění, protože jsem měla odjíždět pryč a nebyla jsem u internetu. Nic se nedělo a já tak musela opravdu do posledního dne před odjezdem řešit, telefonovat a zase telefonovat. Neměla jsem zaplacené cestovní pojištění a oni tvrdili, že ano a nenechali si vysvětlit, že jsem peníze opravdu neposílala. Když konečně zjistili, že je tam opravdu chyba, řekli, ať to neřeším!!!??? Opravdu až poslední den před odjezdem a asi po mém už desátém telefonátu to teda konečně vyřešili. Autobus měl v den zájezdu ještě před vyjetím hned poruchu. Volali, ať jsem na svozovém místě o dvě hodiny déle. Když jsem o dvě hodiny déle dorazila, přišla mi sms, že dorazí ještě o dvě hodiny déle! Takže jsem byla nucena čekat na benzíně další dvě hodiny. Kdyby to oznámili alespoň včas. Když bus konečně dorazil, bylo to něco hrozného! Ulámaná držátka, drát čouhající ze sedačky, ulomené opěradlo, tekoucí klimatizace a slibovaný větší prostor na nohy? A kde prosím?! Někde byl i menší než je standart. No katastrofa! Slibované snídaně s velkým výběrem se také neuskutečnili! Celou dobu jsem se modlila, aby autobus neměl další poruchu a já tak nezůstala někde trčet třeba o den déle! Takže, pokud máte zdravý rozum, vyslyšte mé hodnocení a pro Vaše klidné nervy, zvolte si prosím jinou CK, ať nemáte pobyt v krásné Provence nadobro spojený jen s nepříjemnostmi jako já.
Přidal/a MM dne 27.07.2017

K cestovní kanceláři Metal asi takhle: - Když se nepřijede v neděli ve 12 ale až v pondělí v 5 ráno, je to prý v pořádku, neb časy jsou jen orientační - Spálená spojka je prý vyšší moc ( zajímavé, když spálenou spojku nelze krýt ani pojištěním ) takže nárok na kompenzaci prý nevzniká, náhradní ubytování asi není třeba, mohli jsme prý spát v autobusu, byla přeci noc..stravu prý taky nepotřebujeme, dostávali jsme vodu - Autobusy jsou nové…a proto se každý druhý porouchává…to se s CK Metal táhne leta, takže to evidentně neřeší…dyť přece reklamaci nikdy neuznáme, tak co bychom se starali že… - A pokud prý jako klienti máme stížnost na dopravce, máme se obrátit na něj… - Za mě – CK Metal nejhorší CK kterou jsem kdy zažil – nedoporučuji. Stát se může leccos, ale jednání CK je naprosto tristní
Přidal/a Iveta Čižmáriková dne 20.07.2017

S ck Metal sme absolvovali zájazd Paríž + Disneyland 1.7.-4.7.2017.Boli sme veľmi spokojní .Šoféri sa o nás naozaj starali , čo sa týka občerstvenia , za čo im veľmi pekne ďakujeme. Takisto pani delegátka Lenka Sobočíková bola milá , vedela pútavo rozprávať..Mali sme menší problem / v Disneylande sme stratili ruksak /. Lenka nám ihned po telefóne poradila kam treba isť. Všetko naštastie dobre dopadlo , ruksak sme tam našli .S ubytovaním sme boli nadmieru spokojní . Hotel bol v tichej časti , v hoteli bol v noci kľud , všetko bolo čisté, pekné.Raňajky sladké , ale výborné- chrumkavé čerstvé bagety , croisanty , džem , maslo , káva , čaj , cereálie , mlieko.Hoci nemáme radi sladké raňajky , naozaj sme si pochutili. Autobus - my výhrady nemáme. S čím sme neboli spokojní , bola pani , ktorá sedela zrovna vedľa nás a NESMIERNE jej smrdeli nohy . Takže sme si užili všetci , ktorí sme cestovali s týmto zajazdom ./ vrátane šoférov / Do autobusu treba chodiť čistý , aj s vypranými čistými botaskami , pretože po celodennom chodení je tento smrad ešte stonásobnejší . Nesrandujem , naozaj sa to nedalo vydržat. Ale za to samozrejme Ck nemôže Ck Metal doporučujeme , už sa s nimi chystáme na ďalší zájazd .
Přidal/a Klára Staňková dne 11.10.2016

DOPRAVA - Sedacky zapachaly, ta na ktere jsem sedela se polohovala podle toho, kdy chtela ona. Slozite bylo uvest ji i do puvodni polohy. Pote, co jsem ze sedacky vstala, jsem mela kalhoty obalene chlupy, prachem a vsemoznymi cucky. - Lampicka byla 'funkcni' ze dvou jedna. Po zapnuti se po 5-10minutach objevilo svetlo. - Behem cesty nekolikrat prestala fungovat klimatizace. Efekt byl takovy, ze se v patre autobusu nedalo dychat. - Ridice, co by zeny prudili za to, ze je muze nepozdravi prvni, jsem jeste nezazila. Doporuceni - Kroutit volantem opravdu neznamena, ze je nekdo mistr sveta a kdyz uz si to mysli, tak k tomu jiste dokaze stejen mistrne vzit do ruky i vysavac a dalsi cistici prostredky. Klienti a jejich obleceni neslouzi k uklidu. PRUVODKYNE - Zacit vybirat penize na vstupy od 23h behem totalni tmy, kdyz je pri dalkove ceste kazdy rad, ze usnul a kdy svetla v autobusu sviti sporadicky, je to dost originalni napad. UBYTOVANI - Cely pokoj vcetne avizovanych rucniku smrdely zatuchlynou a kourem. - Prehoz pres postel mel 2 propalene dirky od cigaret. - O umyvadlo v koupelne byla tipla cigareta. - Velikost pokoje nebo koupelny vylozene kritizovat nechci, za ty prachy bych 100m2 necekala, ale... ORGANIZACE - Pruvodkyne behem cesty do Parize neustale menila misto, kde bude sraz ve vecernich hodinach k odjezdu na hotel. - Sraz k odjezdu byl na prechodu pro chodce, dal neni treba komentovat. - Ti, co se odpojili od skupiny se meli na misto srazu dostavit v 19.15. Odjezd na hotel stanoven na 19.30. Realita byla takova, ze v 19.50 jsem byla nucena volat pruvodkyni, zda jsme opravdu na spravnem miste urceni, nebot se kolem nas osazenstvo autobusu opravdu nesrocjuje. Bylo mi receno, ze jim presunuli jakysi vchod a ze stoji kdesi 'z boku'. Pruvodkyni jsem rekla, ze opravdu nechapu jaky bok si predstavuje, ta odpovedela, ze si pro nas prijde. Asi v 20.15 se dostavilo osazenstvo autobusu, pruvodkyne nikde. - Pruvodkyne se dostavila asi ve 20.30, bez jedineho slova. Odjezd na hotel se konal ve cca 21.30. - Pruvodkyne nebyla za celou dobu sve pritomnosti schopna rict skupine jasne, ze autobus ma zpozdeni apod., byla samy usmev a moc pekne nas upozornila, kdyz se v dali rozblikala Eiffelova vez. - Cca 2,5 hodiny na desti, na prechodu pro chodce na Namesti Svornosti, skvely zazitek. - Na listcich do Disneylandu lihovkou zacernena skutena cena listku. (Lihovka jde sundat) - Behem cele cesty neustale nabizeni sortimentu potravin autobusu. K snidani neustale nabizene ohrivane parky a neustale nabizene pivo ke koupi na hotel. Pote, co jsem pokoj videla uz chapu, ze by mi s necim pod kuzi neprisel mozna tak hrozny... Autobusovou dopravou jezdim dalkove cesty do zahranici kazdorocne, zazitek s CK Metal a Expressbus pro mne zustane asi jiz navzdy naprosto jedinecnym a prevne verim, ze neopakovatelnym. Vydat se do sveta s CK Mentál a Expresshnus vrele doporucuji tem, kdo maji radi sebeublizovani nebovyhledavaji koncentracni typy zajezdu. V neposledni rade s poukazem na zajezd udelate radost napriklad tychni, kterou nesnasite. Ackoliv cena zajezdu byla nizka, tak to co jsem zazila bylo za ty penize docela drahe...
Přidal/a Monika Topinková dne 12.05.2016

Velmi děkujeme za skvěle vydařený zájezd. Jeli jsme s CK Metal do Holandska Keukenhofu s průvodkyní Salákovou a nemělo to chybu. Takové srandy jsem dlouho nezažila. Řdiči byli vtipní a slušní. Komunikace s CK probíhala bez problému a dostali jsme ještě navíc typy do Amsterdamu, co můžeme více vidět. My teda určitě pojedeme s touto Cestovní kanceláří znovu. Když jsem viděla při takovém objemu autobusů, kolik nás jelo, tak se nedivím, že se asi všem nedá zavděčit, ale za nás spokojenost Přejem Vám hodne úspěchů Topinkovi
Přidal/a Alžběta dne 03.12.2015

Dobrý den, Rozhodně nedoporučuji ! Cestovali jsme 28.11.2015 do Mariazellu v Rakousku. Zájezd pěkný, ale organizačně absolutně nezvládnutý. Během jízdy si řidič zjišťoval u ostatních řidičů jak se dostaneme do vedlejší vesničky, kde probíhal ,, Běh čertů,,. Nikdo mu nedokázal říci jak to proběhne, na CK Metal se nedovolal ! S podivem, měli vypraveno údajně 12 autobusů. Cestou zpět měl autobus poruchu. Více jak tři hodiny jsme čekali na servis Mercedesu. Nikdo zodpovědný nebyl na příjmu ! CK Metal se nám ani po naší reklamaci neozval ,neomluvil se! Údajně je vše v naprostém pořádku ! ! Chápu zisk je zisk!
Přidal/a Blanka dne 17.10.2015

Dobrý den, chtěla jsem se jenom podělit o zkušenost s dopravou u CK Metal. Abych byla upřímná cesta mi zkazila jinak pěknou dovolenku. Řidiči byli neslušní, neochotní, občas až hrubý. Prostoru málo a vzduch nedýchatelný, protože nebyl ani zajištěn normální obvod klimatizace, takže cestujícím vzadu byla neuvěřitelná zima a my vepředu jsme se nemohli ani nadechnout. Nikomu nedoporučuji.!!
Přidal/a Jana dne 02.10.2015

V úterý 29.9.2015 jsme se vrátili z poznávacího zájezdu po Itálii.(řím, Vatikán, Pompeje, Vesuv, Capri). Chtěla bych touto cestou poděkovat PÁNUM řidičům Karlovi a Karlovi za jejich bezpečnou a klidnou jízdu a také o jejich starost o nás:-) Také panu Hegrovi, který nás doprovázel a celou cestu nás zaplavoval informacemi jak z historie, tak z vědy o rostlinách, horninách:-) Trošku nás honil, ale věděl proč. Vyhnuli jsme se dlouhým řadám turistů a stihli jsme navštívit všechna místa. Moc děkujeme. Ubytování bylo také velmi hezké. Velmi podařený zájezd. Určitě zase s CK Metal vyrazíme. Paškovi
Přidal/a Šárka dne 15.09.2015

Zakoupili jsme si přes slevový portal zájezd do Osvětimi přes CK Metal. Na cestě busem nám bylo sděleno, že nebudeme mít českého průvodce (nebo sluchátka), ale polského průvodce. A tím vše odstartovalo. V obou areálech jsme si neprohlédli všechny přístupné bloky. Během prohlídky jsme jeli takovým tempem, že polská průvodkyně vykládala o druhé věci a my jsme se stáli dívali na tu první. Vůbec si to v klidu člověk neprošel. Vše bylo hrozné rychlé a ještě k tomu v polštině. Vynechali jsme blok o českých a slovenských vězních, kde bylo všechno uvedeno v čestině a my se mohli něco dozvědět. Už nikdy víc.
Poslední příspěvky diskuze
Invia 15.04.2024 14:30 od Petra
Čedok 06.04.2024 21:21 od Zdenka Žežulková
Invia 05.04.2024 14:12 od UŽ NIKDY
Invia 22.03.2024 15:33 od Nikdy víc Invia
Invia 20.03.2024 20:26 od Zákazník
Poslední recenze
Čedok
Blue Style
SEN
Fischer
Čedok
Chrámíme práva zaměstanců | www.zapracipenize.cz