Prosím, pozorně zkontrolujte všechna pole. Po přidání příspěvek nemožno upravit!

Přidáním recenze vyjádřujete souhlas s Pravidly používání.Příspěvky v diskuzi Blue Style


				
Příspěvek napsal/a Martin | 11.01.2021 18:10
Zdravim. Taky bych sel do spolecne zaloby. Mam TravelSafe a dneska jsem se dozvedel, ze pri neuplatneni toho......pseudovoučru, mi finance propadnou tem s.... Jednoduse receno, drzi protizakonne nase penize a nikdo na ne nema paku.....
Příspěvek napsal/a Dana Jeníková | 11.01.2021 17:41
měli jsme odletět v červnu do Bulharska zájezd jsem stornovala asi 68 dní před odletem z důvodů covid ze zálohy 49000 mi chtěli vrátit 4000kc tak jsem přistoupila v dubnu na voucher nechali by si 45000 nyní jsem chtěla zájezd stornovat protože mě je víc jak 66 let 1 dcera je na mateřské 2 dcera je samoživitelka a vnučka přišla kvůli covidu na 2 měsíce o práci napsali mi že tento zákon začal platit ač 5.5 takže se to na nás nevztahuje k žalobě se přidám
Příspěvek napsal/a Daniel Filip | 05.01.2021 15:33
Zdravím Vás, máme u této " cestovní kanceláře" 30 000 Kč a v únoru už máme soudní stání. V listopadu nám to odročili, tak uvidíme. Vůbec se nechtěli dohodnout, nabízeli jsme jm,ať nám vrátí 1/2 peněz a zbytek poukaz. Vůbec nereagovali a jen nám posílali reklamní nabídky. Dám vám vědět, jak dopadl soud.
Příspěvek napsal/a KLÁRA | 26.12.2020 21:50
Dobrý den, ráda se taky přidám do společné žaloby. Blue style nám dluží 34000. Zrušili jsme zájezd 70 dní před odletem a chtěli nám vzít 70 procent z naší částky, tak jsme museli vzít voucher. Když jsme si volali s paní co s nama zájezd zarizovala a co nám i doporučila voucher, tak nám řekla do telefonu pokud voucher nevyužijeme, tak nám peníze budou vrácení v roce 2021 a v létě jsme se dozvěděli od blue style z infolinky, že nám peníze vracet nebudou a voucher musíme využít a nebo nám peníze propadnout. Moje mamka je objednavatel zájezdu a je jí 67 let a má chronicke onemocnění a měla by mít nárok na vrácení peněz, jelikož patří do výjimky i přesto ji blue style peníze nevrátí a vzhledem k jejímu onemocnění je pro ni v této situaci odcestovat rizikove, tak nám blue style peníze nevrátí.
Příspěvek napsal/a Jaroslav | 09.12.2020 14:45
Blue style jsou podvodníci a zloději, jinak se to nazvat nedá. Ze zaplacené zálohy 29.000 Kč slíbili při odstoupení vrátit 26.000 Kč. Když jsem s tím souhlasil, tak mi napsali email, ve smyslu, že odstoupení platí, jen změnili částku a vrátili jen 2.000. Ještě se nás snažili dotlačit do nějakých voucherů. Už je podaná žaloba a vypadá to, že budou platit daleko víc.
Příspěvek napsal/a Naďa | 09.12.2020 11:04
S CK Blue style už nikdy v životě!!!!Mám naprosto stejný problém jak paní Lucie!! Měli jsme v červenci 2020 do Turecka na dovolenou, ale BS nám dala v dubnu tři možnosti, buď ponechat stávají smlouvu s tím, že bych musela v květnu doplatit dalších 30 tisíc i když jsem věděla, že na dovolenou odjet nebudu moci, nebo stornovat zájezd s tím, že bych přišla o 19 tisíc z 21 tisíc a nebo vzít voucher - ovšem to jsem si myslela, že bude voucher, o kterém se mluvilo všude v TV, že pokud se nevyrazí na dovolenou ani v roce 2021, budou nám vráceny peníze. Bohužel jsem si vzala voucher, který platí do října 2021 a pokud ho nevyčerpám o peníze přijdu. Tak jsem si minulý týden objednala tedy dovolenou na červenec s tím, že jsem si řekla, že odstoupím od smlouvy a přijdu o nějaké peníze, ale aspoň něco z těch peněz uvidím, opět jsem se včera dozvěděla, že pokud to stornuji teď v prosinci, přijdu o 3.600 Kč, ale opět peníze neuvidím, zase mi nabídnou pouze voucher a to navíc s platností do 31. 10. 2021, takový voucher je mi tím pádem ale úplně k ničemu. Jsem úplně bezradná, a nevím na koho se obrátit, aby ti hajzlíci v BS lidem jejich peníze vrátili. Je mi z nich na zvracení, žádná jiná cestovka se tak prasácky nezachovala a já doufám, že tímto chováním CK Blue style přijde o spoustu klientů, protože já a nejen já s nimi už nikdy nikam nepojedu, kdyby měli dávat zájezdy zadarmo!!
Příspěvek napsal/a Zdeněk Albrecht | 31.10.2020 12:18
S Bluestyle jsem dnes skončil. Před odletem na Krétu 30.9.2020 nás ujistili, že testy na Covid uhradí. Odeslal jsem tedy vše potřebné na jejich email s požadavkem zpětné vazby, zda je vše v pořádku. Nikdo s vámi nekomunikuje a nepomohlo snad 10 telefonátů s jejich operátory. Každý se vymlouvá, že to nemá na starosti, a že to předá kolegovi, který se ozve. Dnes jsem definitivně pochopil, že se nikdy nikdo neozve a že s námi hrají falešnou hru. My jsme jim vždy poslali peníze v pořádku, přistoupili jsme jim i na změnu cílové země, potom i na změnu termínu. Je až neuvěřitelné, jak si může Bluestyle znepřátelit vlastní dobré klienty, na kterých závisí jejich podnikání. Stačilo by přece zavolat a férové říci, že nemají peníze a že vám to odečtou z příštího zájezdu. Každý normální člověk by to v dnešní těžké době pochopil. Sníží se raději k obelhávání vlastních klientů. S nimi už nikdy.
Příspěvek napsal/a Lucie | 31.10.2020 12:11
Dnes jsem volala na Blue-Style, jestli by nám nevrátili naše peníze za voucher, neboť s jistotou vím, že příští rok na zájezd nepoletíme. Všichni, kdo s nim máte zkušenost asi víte, jak jsem dopadla. Na voucher Travel -Safe se vrácení peněz nevztahuje, prý jsem si mohla vybrat. Po této větě se mi zvedl tlak a konverzace se vedla dost ostře, ale bohužel to k ničemu nevedlo. Prý vybrat??? Měli jsme tam zálohu 21.000 Kč a storno chtěli 21.000Kč, to mi řekněte, kdo by jim to tam nechal...takže jsme zvolili voucher. Peníze Vám vrátí jen pokud byste byli sociálně slabí, handicapovaní nebo těhotní. Ani jsem nevěděla, že jsou dva druhy voucherů, na ten druhý se prý peníze vrací. Jsem jejich pravidelný klient, ale musím říci, že je to hyenizmus. Zkoušíme někomu náš voucher nabídnout, ale zatím se nám to bohužel nepodařilo. Jsem neskutečně zhnusena jejich jednáním.
Příspěvek napsal/a Jaroslav | 30.09.2020 18:37
Blue Style se snaží vydělávat i na Corona krizi. Zaplatili jsme jim na zálohách na dovolenou cca 29.000 Kč. V březnu nám nabídli, že můžeme odstoupit a vrátí nám 23.450, s čímž jsme souhlasili. Odkliknul jsem odstoupení za uvedených podmínek a poslal ověřovací SMS. Druhý den přišlo potvrzení storna s tím, že to přepočítali a vrátí jen 2.000 Kč, s čímž jsem nesouhlasil. Žádná rozumná domluva s nimi není, pořád tvrdí, že moje odstoupení od smlouvy je platné, že změnili jen částku, kterou vrátí. Už jsem to předal advokátovi k vymáháni.
Příspěvek napsal/a Jaroslav | 30.09.2020 18:37
V souvislosti s koronou nám nabídli odstoupení s tím, že vrátí 23.450 Kč. S tím jsme souhlasili. Po 2 dnech nám přišel email, že to přepočítali a že vrátí jen 2.000 Kč. Na námitky odpovídali jen, že odstoupení je platné, změnila se jen částka. Před Blue Style mohu jen varovat.
Příspěvek napsal/a Hanuš | 07.08.2020 15:47
To samé - poslali odstoupení od smlouvy v dubnu z tohoto jsem vyrozuměl že vrátí 21000- ze zálohy , a 600-kč chtěli za provedení , po měsíci - že nic nedostanu . Tak bude soud - Tady posílám pěsné znění zákona - ať jste odstoupily nebo ne - to jejich odstoupení není platné a musí se řídit § 2535 , Odpověď na tyto otázky je zcela jednoznačná pro ty, kteří za dovolenou již zaplatili ať už zálohu, či celou částku je také příznivá, neboť současnou situaci lze podřadit pod ust. § 2535 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník v platném znění, když zákonodárci při tvorbě nového občanského zákoníku mysleli i na tyto okolnosti, stejně jako na živelné pohromy. §2535 zní: „Zákazník má právo odstoupit od smlouvy před zahájením zájezdu bez zaplacení odstupného, jestliže v místě určení cesty nebo pobytu nebo jeho bezprostředním okolí nastaly nevyhnutelné a mimořádné okolnosti, které mají významný dopad na poskytování zájezdu nebo na přepravu osob do místa určení cesty nebo pobytu. V takovém případě má zákazník právo na vrácení veškerých uhrazených plateb za zájezd, nemá však právo na náhradu škody.“ Za současné situace, která nyní je v Evropě a v ČR a není stále dořešena, kdy se stále zvyšují bezpečnostní opatření jednotlivých států a virus se i nadále šíří (nakažených přibývá), lze konstatovat, že dle shora uvedeného ustanovení plyne právo zákazníka (objednatele zájezdu) právo odstoupit od smlouvy před zahájením zájezdu bez zaplacení odstupného. Nikdo ani pořadatelé zájezdů tedy nemohou v současné situaci požadovat stornopoplatky z důvodu zrušení zájezdu z Vaší strany, a to z důvodu, že: Současné nebezpečí lze považovat za nevyhnutelné a mimořádné okolnosti, způsobené tzv. vyšší mocí, pod níž lze podřadit kromě zemětřesení a podobných živelních pohrom i šíření nakažlivého viru, které mají významný dopad na poskytování zájezdu nebo na přepravu osob do místa určení cesty nebo pobytu, neboť se nachází v místě určení cesty nebo jeho bezprostředním okolí. Nákaza aktuálním virem SARS – CoV-2 byla detekována v mnoha Evropských zemích, které bývají vyhledávanými destinacemi pro dovolené, jako je Francie, Španělsko, Anglie či Itálie. Ani Česká republika však není výjimkou a nákaza se zde zatím i nadále šíří. V takovém případě má zákazník (objednatel zájezdu) právo na vrácení veškerých uhrazených plateb za zájezd, nevzniká však právo na náhradu případné škody. Je tedy zcela evidentní, že za současné situace nemá cestovní kancelář (jiný pořadatel zájezdu) nárok požadovat po zákazníkovi, stornopoplatek v jakékoli výši, ale naopak má povinnost v takovém případě vrátit veškeré uhrazené platby na zájezd. Veškeré uhrazené platby na zájezd je poté v návaznosti na ust. § 2536a občanského zákoníku pořadatel zájezdu povinen vrátit bez zbytečného odkladu nejpozději do 14 dnů od ukončení cestovní smlouvy, tedy od odstoupení od smlouvy.
Příspěvek napsal/a Barbora | 29.07.2020 14:33
Dobrý den, pokud by se podávala hromadná žaloba na Blue Style, ráda se přidám. Mám u nich 14.000kč za zájezd, který se ani neuskutečnil, protože se v červnu do Bulharska ani nelétalo. Peníze prý propadli do storno poplatku, voucher vydat nechtěji
Příspěvek napsal/a JAN ZEMAN | 21.07.2020 14:08
BLUESTYLE - VOUCHER
Příspěvek napsal/a Pavel | 17.07.2020 13:40
Dobrý den, pravě jsem se dozvěděl, že jsem přišel o 14 000 Kč. Ze storno poplatku 1180 Kč vypočteného cestovkou Blue Style v dubnu, kdy jsem podával storno srpnového zájezdu se vyklubalo 15 180 Kč. Cestovky, a nejen Blue Style, mne dokonale vyléčily z chuti nechat si někým organizovat dovolenou. Vězte, že ono se jim to jednou vrátí. Přeji pevné nervy.
Příspěvek napsal/a Tetiana Sharan | 14.07.2020 16:03
Dobrý den, jsou to zloději!!!!! Nabízej velice ochotně neexistujici dovolenou do státu ve kterém vyhlášen nouzový stav.Nic z nich nemůžeme dostat.Vůbec ne jdou na kontakt. Ja souhlasím na ten voucher, ale ani ten ne posílají.Tolik peněz do toho narvaly......
Příspěvek napsal/a James | 18.06.2020 14:05
Vyřizovat jsem vratku za zájezd pro člena rodiny na základě průkazu pro tělesně postižené. Cestovka nereaguje, peníze nevrátila a nereaguje ani na reklamaci.
Příspěvek napsal/a Milan | 07.06.2020 19:25
Zdravím, máme stejnou zkušenost. Po nabídce od CK BS jsme zájezd stornovali. Z tabulky co naň nás vyběhla jsme špatně pochopili, že po doplatku 1050 Kč nám CK vrátí peníze, ale bohužel jsme jen doplatili parkovné. Po žádosti o vysvětlení nám přišla jedna strohá věta že nemáme na nic nárok, že je vše odsouhlasili. Po pokusech o dovolání se na reklamační oddělení CK kdy jsem čekal přes hodinu na spojení pokaždé jsem to vzdal. CK nás obrala o 16000 Kč. Na emaily nám taky neodpovídají. Takže je to zlodějna povolená státem.
Příspěvek napsal/a Simona | 31.05.2020 19:07
Dobrý den, chtěla bych se s Vámi podělit o jednání s CK Blue style. No jedním slovem hrůza. Vypověděla jsem 2 dovolené do Tunisu více jak 60 dní před uskutečněním zájezdu dle Obč. zákoníku a to 3. dubna 2020 na čež se nevztahuje nařízení vlády. Poslali mi po víc jak měsíci 4.5. nabídku na převedení do voucherů, nebo zrušení a nebo nechání zájezdu do odjezdu. Vyplnila jsem zrušení a aniž bych věděla tak si naúčtovali ze složené částky 22 700 Kč odstupné 21 000 Kč a plnění 3. stran 1770 Kč. O druhém zájezdu ani nemluvím. A nic se nedělo. Volala jsem jim což je horor a začali na mě s tím, že těch 21 tisíc si berou za náklady. No nehoráznost co se nevidí. Zaplatit víc jak skoro 70% za to, že to ruším 60 dní nejméně před odjezdem (12.6.2020 a 10.7.2020) je pěkná prasárna. tak se nechovají ani lichváři. Už bych byla ochotná i přistoupit na voucher a to jsem jim psala a nic se neděje, že prý se mi ozvou. Budu se muset s nimi soudit. Naštěstí mám všechno nafocené, veškerou komunikaci a poštu. Mám v tom 38 000 Kč a to jim tedy nenechám, ani náhodou. Vždy jsem byla spokojená, ale toto??? Zítra tam budu znovu volat a jinak jdu za právníkem a podám na ně trestní oznámení. Máte někdo taky tuto zkušenost? dejte vědět Simona
Příspěvek napsal/a Roman | 23.05.2020 15:22
Dobrý den, všichni mají stejnou zkušenost s CK Blue Style. Po nás dokonce chtějí po odstoupení od smlouvy doplatit cca 6 tisíc, dovolávají se na další vzniklé náklady, které nedoloží a započítávají tam plné pojištění a parkování na letišti. Vše jsme předali naší advokátní kanceláři k řešení, protože se jedná evidentně o podvod. Pozor, hromadné žaloby prý u nás ještě nemají právní podklad, každý spor musí být asi řešen individuálně. Nikdo na nic nečekejte, hrají o čas. Nyní vysloveně zastrašují klienty aby doplatili odstupné atd.. Pravděpodobně nepočítají s tím, že budou v ČR příští rok podnikat, podle toho jak jednají s klienty proti ostatním CK. "Vyvedou" peníze s firmy a dají ji do konkurzu. Zkrachovali už větší CK.
Příspěvek napsal/a Daniela | 11.05.2020 14:28
Prosím jaké máte zkušenosti se stornem zájezdu?Stornovali jsme ho koncem března a peníze stále nemáme,ani žádné vyjádření
Příspěvek napsal/a Petr Novák | 22.04.2020 08:44
To by ještě šlo. Zaplatil jsem celí zájezd 75tis. Student Agency která ho zprostředkovala pro BlueStyle. Zájezd jsem před měsícem stornoval a souhlasil se stornopoplatkem 6tis. Kč. BlueStyle mi nabídla vrácení 2300 Kč a Student Agency nekomunikuje. Jsou to obyčejní šmejdi podporovaný neschopnou vládou
Příspěvek napsal/a Martin | 06.04.2020 10:29
Zdravím, sice chápu, že CK jsou teď v těžké situaci, ale nemohu pobrat fakt, jak při mém stornu zájezdu u CK BlueStyle si ze zaplacené zálohy 30tis. chtějí nechat 26tis. za storno + cca 2500Kč za ostatní služby. zájezd zrušen cca 2měs před odletem. Poslali mi tak vyrozumění, že na účet mi odešlou 1500Kč!!! Takže děkuji CK BlueStyle za spolupráci!!! S vámi nikdy více!!!
Seznam-Cestovek.cz

Poslední recenze

Blue Style
★★★★★
Blue Style
★★★★★
Čedok
★★★★★
Delfín travel
★★★★★
Fischer
★★★★★