Archiv recenzí
12.09.2008 - 12.07.2018


AdrialandAfroditaAlexAlexandriaAncoraAtlas AdriaAzur ReizenBeta tourBlue SkyBlue StyleBrennaCanaria travelČebusČedokČeské KormidloESO travelExim ToursFIRO-tourFischerGreece-toursChina ToursInexInviaJohohoJokratourKellnerKentluckyKM TravelKovotourLivingstoneMayer CrocusMedina ToursMetalNeckermann ČRNev DamaOrex TravelPantourRedok TravelSiam travelSolvexSunflower toursSunny DaysTopFlyTrip4youTrue TravelVíkendVítkovice ToursWisnar

Archiv recenzí cestovky FIRO-tour


Přidal/a Zdenka Staňková dne 10.07.2018

22.6.-3.7. 2018 řecký ostrov Siathos, hotel Belvedere **** all inc. Absolutně neodpovídá čtyř hvězdičkovému hotelu, bungalovy na velice strmém kopci, 144 velice příkrých schodů, podle delegáta byla smlouva na dolní část, ale byli jsme ubytováni v té nejvyšších, úklid nedostačující např. výměna ručníků až po pěti dnech po stížnosti, nevynesený koš apod. do bungalovu nám pršelo a reakce personálu byla neadekvátní,neobvyklé bylo, že personál byl neochotný, zamračený, neodpovídající na pozdrav, hotelový bazén občas špinavý, bar u bazénu nefungoval po celý pobyt, v hotelovém baru, i když byl plný (ms ve fotbale), ve 23:00 personál zhasl a odešel, jídlo velice skromné, často se opakující, žádné speciality řecké kuchyně, stížnosti byly i z předešlých pobytů, minulé pobyty od Firo-tour byly pěkné, ale s tímhle hotelem to Firo nevyhrálo...
Přidal/a Hanka Raj dne 21.06.2018

Dne 18.6. 2018 jsme se vrátili z dovolené, konkrétně z Řecka - Kefalonie, hotel Porto Skála, tento ostrov určitě stojí za návštěvu, je opravdu krásný, myslím, že velmi konkuruje Lefkade.... Byli jsme z dovolené nadšení a plní zážitků, vše bylo perfektní, hotel, personál, výborné jídlo a krásné nejen pláže Letos jsme zvolili CK Firo TOUR, a velké díky patří i paní Jitce Herzanove, naprosto úžasná delegátka, která plní nad rámec své pracovní povinnosti, je velice ochotná, přátelská a společenská, jakmile nastal sebemenší problém okamžitě ho se snažila pomoc a problém vyřešit.... Na paní Jitku jen tak nezapomeneme, jelikož má jak profesní tak i lidský přístup ke klientům, ne každý delegát má takovýto přístup, takže víc takových delegátů jako je paní Jitka, doufáme, že ji třeba ještě někdy na svých cestách potkáme. Ještě se nám nestalo, že by jsme na dovolené měli takového delegáta. DÁVÁME JI PLNÝ POČET HVĚZDIČEK
Přidal/a Andrea Vorlíkova dne 19.04.2018

Naše první dovolená do Řecka a úžasný zážitek na celý život. S ničím nebyl problém, ubytování na Krétě spolu s jídlem a hrozně milým personálem na jedničku. Jen tedy delegát trochu selhal ,bohužel se mi stal den před odjezdem úraz a pomohli mi z Prahy z pojišťovny,protože delegát jaksi nebyl . Nevím kolik hotelů má jeden delegát na starosti pravda je že to bylo akutní a nemohla sem čekat až přijede. Pro mně poučení bez bot do vody už nikdy ☺. Jinak pohádková dovča!
Přidal/a Pavel Dolinek dne 03.04.2018

Jezdíme s Firotour od r.2003 a zatím jsme měli jen jednu zkušenost s horším ubytováním, které ovšem řecký majitel vynahrazoval pravidelným podáním pivečka. Jinak vše , včetně poznávacích zájezdů do zámoří, v pořádku. Vždy vynikající průvodci cizinou.
Přidal/a Jana Machova dne 25.09.2017

Nadherna docolena v hotelu Lindos Princess na Rhodose. Chtela bych velice pochvalit organizaci zajezdu a hlavne animatorky! Vyborny tym, deti nadseni! Urcite pojedeme pristi rok znova. Jinak velice pekny hotel, dobre jidlo a pekna oblast. Mohu jen doporucit. Jana
Přidal/a Jana Richterova dne 17.09.2017

S CK Firo tour jsem cestovala poprvé. Vybraly jsme si s maminkou hotel Baia di Tindari na Sicílii. Nemáme rády ubytování hotelového typu a proto jsme záměrně zvolily hotel, kde nabízeli bungalovy. Dostaly jsme pokoj v hotelu s výhledem na parkoviště!!!! Přestože jsme prosily o výměnu, řekla nám paní delegátka, že vina je na straně Invie , přes kterou jsme si dovolenou sjednaly. Oni nás měli informovat a bungalov jsme si měly předem objednat. Velmi nám to pokazilo celou dovolenou. Tuto cestovní kancelář nemohu doporučit. Jana
Přidal/a Lenka Laňová dne 12.09.2017

S CK Firo tour jsme cestovali do Španělska, Almerie, hotel Zoraida Garden již podruhé, maximálně spokojeni!!! Výborný hotel, služby, klub Firáček i delegátky.
Přidal/a Pavla Rochová dne 08.09.2017

S CK Firo tour jsme cestovali již potřetí , letos do Dominikánské republikym,maximálně spokojeni!!!
Přidal/a Stanislav Charvat dne 07.09.2017

Nikdy v životě s Firo tour. Banda lhářů . Na zájezdu do Kypru slibovali dětský klub i když věděli ze žádný nemají . Vyhnout se těmto podvodníkům oklikou. Porad žijeme ve státě kde takoví jako Firo tour podnikají . Již nikdy !!!!!!!
Přidal/a Lenka dne 07.09.2017

Řecko Zakynthos - letos jsme poprvé vyzkoušeli ck Firo Tour a byli jsme maximálně spokojeni, hotel Admiral Tsilivi- skvělé jídlo, sympatický personál, krásné moře, delegátka příjemná.
Přidal/a Pavla Rochová dne 24.08.2017

CK FIRO-tour – Dominikánská rep.Hotel Vista Sol Punta Cana Beach Resort –velká spokojenost. Byli jsme také v Turecku –Hotel Sherwood Greenwood Resortl a můžu jen doporučit..
Přidal/a Jan Malý dne 10.04.2017

Měli jsme voucher u Fira, tak jsme se jej rozhodli využít na lyže. Pozor, chtěli nám prodat zájezd se skipasem do místa (Pejo, It), kde druhý den po příjezdu (2.4.) na tádenní dovolenou končila sezóna. Musel jsem si to sám předem zjistit a ověřit. Potom nám dodali špatné pokyny z zřejmě jiného místa, takže jsme se marně těšili na wellness , který v místě našeho ubytování nebyl... Zkušenosti tedy tristní.
Přidal/a Irena Jakubcová dne 23.01.2017

Naše zkušenost s cestovní kanceláří FIRO. Vloni vše bez problémů, proto jsme letos neváhali zakoupit poměrně drahý zájezd do SAE a Ománu. Cestovka 2x měnila termín, to už asi mělo signalizovat problémy, ale přizpůsobili jsme se, v Emirátech vše klapalo. Zájezd byl prodán se službami česky mluvícího průvodce. PO příjezdu do Ománu 1 den nebyl vůbec průvodce, další den nás vyzvedl místní anglicky mluvící, který se snažil, avšak musel se 5x denně modlit, takže se program musel přizpůsobit. Bylo také nutné ostatním překládat, protože očekávali češtinu. Po návratu jsme reklamovali, cestovka se velmi slušně omluvila, nabídla směšnou kompenzaci 250 Kč, avšak napsala, že dodrželi všechny závazky a žádnou reklamaci neuznávají. Prostě přístup zbavit se obtížného zákazníka za každou cenu. Byly i další nedostatky, které ani v reklamaci člověk nezmińuje - před odjezdem na dotaz o vybavenosti pokojů či info k zaplaceným večeřím - nevíme, nemáme informace.
Přidal/a Hudeček dne 15.11.2016

Vysloveně nejezděte s FIRO TOUR. Nejsou to žádní podvodníci. Jsou to extra šejdíři, kteří se ničeho neštítí! I když řádně sepíšete reklamaci dodáte podklady tak vás universální odmítačka reklamací drze vypeče. Takže na dovolenou se všemi - krom téhle vypečené partičky. Toto jsou pouze přikrádači našich peněz. Ničeho se neštítící!Jejich reklama nabídky všechno je jen jako.
Přidal/a Milan Trampota dne 28.10.2016

Pro všechny cestovatele, k mému výše napsanému příspěvku. Za více než 25 let cestování jsem nebyl nucen podat reklamaci, až teď, bohužel výběr předraženého hotelu, dle Firo byla moje vina, takže nevím jak Vy, ale já kdyby byla na tomto světě poslední cestovka, tak koupím od Rumunských cikánů osla i s žebřiňákem a pojedu kempovat ke smetišti a budu si sám vařit to co ulovím, aspoň budu vědět co jím. Přeji hodně pěkných dovolených.
Přidal/a NIka40 dne 29.09.2016

Pavel Zabloudil no, kdybyste byl chytřejší, tak si odlety najdete dávno předtím, než vůbec na dovolenou odjedete,..pak byste nebyl překvapen, že se koná nějaký přestup nebo že máte mezipřistání..
Přidal/a Pavel Zabloudil dne 28.09.2016

Firo jsou pěkný haj......meli jsme letet ze Zakynthosu do Brna.2 dny před odletem nam sdělili,že letíme přes Ostravu.Takže vstavat o 1,5 hod.dříve a cesta taky o 1,5 hod delší.Takže ze 2 hod. 3,5 hod. Let.S Firem už nikdy více .To všem doporučuji.
Přidal/a Mlan Trampota dne 22.09.2016

Letos jsme byli po 3-tí v Turecku za sebou , pokaždé s jinou c.k. , bohužel tentokrát s Firo a byla to naše nejdražší a nejhorší dovolená. Hotel Gorgulu Kleopatra Beach-noční můra. Bez pláže a to torzo jedno velké smetiště. All Inclusive, ve vězení jak čtu mají proti tomu stravu jak v Alkronu, polotovary něčeho mletého na oběd i na večeři, snídaně pořád to samé i po slepu jste věděli kde co je, jen když píši tyto řádky se mi zvedá žaludek. Pokud Firo je schopno takový "luxus"nabídnout za cenu, kterou jsme zaplatili, tak se budu bát jaké překvápko mě čeká příště, takže Firo NE!!!
Přidal/a Adam Fajkoš dne 17.09.2016

Moje zkušenost s FIRO TOUR. Pátek 9.9. rezervace hotelu Princess Andriana na Rohodosu. Paní nám pobočce v Ostravě nám řekla, že musí ověřit letenky u Travel Servis. Chyběla 1, protože jsme cestovali s dítětem. V pondělí 12.9. potvrzení letenek, sepsání smlouvy a musel jsem do 1h od sepsání smlouvy zaplatit celou částku. V úterý 13.9. odpo. nám paní z cestovky volala, že nemá pro nás zpáteční letenku. Nedokázala najít řešení v podobě jiného odletu atd. jen že si máme vybrat jinou dovolenou. Pro mě dost nepochopitelné. Žádná kompenzace v podobě slevy atd. Když jsem si nic jiného nevybral a chtěl peníze zpátky poslat na účet, druhý problém. Musela to schválit účetní v Praze a peníze mi poslali až za 2 dny. Navíc, chtěli napsat mail, že dovolenou ruším já, ne tedy samotná cestovka. Asi aby byli z obliga. Takže už nikdy FIRO TOUR.
Přidal/a monika golasova dne 17.08.2016

Dobry den.Potom ,co jsem tu vsechno precetla jsem Rada,ze si sve dovolene planuji sama na vlastni pest a pokud letim,tak jsem byla jen pres rakouske a nemecke cestovky.Sleddovala jsem tu Kolik kdo za jakou cenu pres ceskou kancelar zaplatil a co za to mel,neuveritelne a nazvala bych to v nekterych pripadech absolutni drzosti.Mam mozna vyhodu umim nemecky a i trosku anglicky,takze si to zprostredkuji sama.Ale i to neni zarukou.Priklad-byla jsem mladsi neco pres 20 let a rekla jsem si,ze si udelam s pritelem romantickou dovolenou v listopadu v Keni pres rakouskou cestovku.Pani jsem rekla,ze chceme Pekny hotel primo u plaze s bilym piskem,bazenem,aspon polopenzi a diskotekou nebo vecernim programem.nabidla nam cenu 590euro,kdo by to odmitl?Tesila jsem se na exotiku,takze v Tom zapalu jsem si poradne neprecetla smlouvu.Ve smlouve nebyla plaz,ale palmova zahrada.Let probihal v pohode,mezipristani v Milane 3 hod,ale o Tom jsme vedeli.O pul osme rano jsme prileteli do Keni i Autobus nas vyzvednul,bylo to jak v jinem svete kufry se hazeli na strechu autobusu a privazovali se lanama,autobusy byly zebrovane ,proste Afrika a libilo se mi to.Pred dovolenou jsem mela sen,ze budu bydlet v pustine a on se mi splnil.Autobus odbocil od plaze a vezl nas nekam jinam:)jeden pan v autobuse rika,to nejede k plazi a Sem litam casto.Muj sen se vyplnil,dostali jsme hotel nad bazinou mezi mesitou a vezenim:)kazdy den jsme mavali na vezne:)a nekolikrat denne poslouchali jejich hlasite modlitby:)denne jsme spali 2 az 3 hod,jelikoz tam vestaveli kratsi okna asi 25 cm,takze jsme meli v noci plny pokoj jesteru a much ruznych velikosti.Zazadali jsme o novy pokoj,rekli,ze nemaji,dalsi hotel az za 2 dny.Majitele byly z ne mecka a Svycarska a hoste taky,byla jsem tam 1 Ceska a 1 polsky par.Ptali jsme se kam se budem chodit koupat,kdyz bydlime u baziny,rekli,ze kazdych 15 min prijede Autobus a budeme zdarma jist i plavat v jinem hotelu.ten hotel byl nadherny,az na hada skrtice v bazenu.10 zamestnancu s macetama nabehli hada nenasli a nezabili.Pri obedu seskakali opice ze stromu a vsecnho nam snedli,ale to beru s humorem,clovek si musi davat pozor na postavu a zbytecne se v horku neprejidat.Toaleta nesplachovala,az potom jsem pochopila,proc stoji dzban u umyvadla:)Kazdy jsme tam stravili hodinu a mezitim ten druhy usnul:)romantika byla pryc.Diskoteka tam taky nebyla ani bar,restaurace byla otevrena od 20 do 22 hod,,cely hotel si dal max 2 nebo 3 drinky a slo se do hajan.Melo to velke pozitivum,za cely tyden se Jim nestacil nikdo opit.V noci jme meli jinaci starosti,splachovani,odhaneni much a dalsi zvere a snazit se rychle usnout nez zacnou ranni modlitby;)mam smysl pro Humor,takze i tak na to hezky zpominam,s pritelem jsme se rozesli hned na letisti,nervove to nevydrzel.Takze potkat vas to muze i u rakouske cestovky,z te dovolene mam z Name do dneska a radi na to vzpominame.
Přidal/a Hana dne 16.08.2016

Poznávací zájezd s FIRO po Bretani a Normandii. Naprostá katastrofa. Předělaný mikrobus bez pérování v zadní části, šílená zima, nefungující klimatizace, ledový fičák na hlavy po celou cestu 4000 km, v zadní části nebylo topení, mezi sedadly tak prostoru, že jsme museli sedět pokroucení do uličky, nevešli jsme se tam, reklamace neuznaná. Již nikdy víc.
Přidal/a Hana dne 16.08.2016

Dost se Vám divím, že jste s touto cestovkou na Srí Lanku jezdil, výše je uvedeno pár recenzí zrovna na tuto destinaci s FIRO, my byli také naprosto zhnuseni, hlavně díky průvodkyni. Naše zkušenost jsem popsala hned po návratu a nebyla jsem jediná. Koukám, že FIRO nemá pud sebezáchovy, nic se nezměnilo.
Přidal/a Lukáš dne 16.08.2016

V únoru 2016 jsme s Firo byli na grand tour Cejlonem a s touto CK už nikdy víc, o organizaci se nedá ani hovořit, garantované ubytování min. 3*, nebylo dodrženo a i přes důkaz fotek z 2* hotelu nám bylo odpovězeno že se jedná o stejný standart. Průvodkyně přijela na Sri Lanku o dva týdny dřív než mi takže se sama s ostrovem teprve seznamovala a i když se snažila moc jí to nešlo a o ostrově jsme se toho moc nedozvěděli. Prostě hrůza vůbec nedoporučujeme
Přidal/a Karolína dne 08.08.2016

Hotel Ellia Rhodos Letos poprvé a naposledy s cestovní kanceláří. Chtěly jsme si s kamarádkou užít bezstarostnou dovolenou, kdy pouze nastoupíme v Praze do letadla a již nebudeme nic řešit. Při ubytování velké rozčarování, pokoj absolutně neodpovídal pokoji slíbenému, měly jsme mít superior, neměly jsme ani standart. Delegátka neměla čas, uvolily jsme se, že v pokoji jednu noc vydržíme a už jsme v něm zůstaly do konce pobytu. Po čtyřech dnech nám byl nabídnut pokoj na výměnu, až po našem optání, protože nikdo z Fira se neobtěžoval nám dát vědět, ale opět neodpovídal slíbenému. Cestovní agentura není schopna řešit problémy jinak než přes email, nezavolají vám ani, když je o to požádáte. Když přijde víkend, nefunguje ani mail. Nespokojený zákazník pro ně nic neznamená. Nejednalo se o první případ v tomto hotelu, ani případ jediný v tomto turnusu, nespokojených nás zde bylo více.
Přidal/a Věra dne 21.07.2016

Právě jsem se vrátila z Řecka/Rhodosu. Poprvé jsme cestovala s CK Firo tour a byla jsem maximálně spokojena. Velice příjemná a znalostmi vybavená delegátka (informační schůzka perfektní),transfer z letiště a na letiště též bez chybky.No a co se týče ubytování ( resort Lindos Princess) také spokojenost. Firo mělo na místě české animátorky,takže v případě nějaké rady se dalo obrátit i na ně. Celkově hodnotím vše na 1*.
Přidal/a Ladislav dne 12.07.2016

Poznávací zájezd Za krásami Chorvatska měl dobře zorganizovaný program. Byli jsme ubytování v pensionu Čirjak 60 m od moře nedaleko od Biogradu a podnikali výlety do okolí. Na cestě tam jsme navštívili Zagreb a na cestě zpět domů Plitvická jezera. Slabinou byl pan průvodce Macek, který byl v národních parcích jako Paklenica nebo vodopády na Krce poprvé. Jeho organizační schopnosti byly slabé, odborný výklad vyvolával místy salvy smíchu účastníků zájezdu. Při organizaci výletů vypomohla delegátka Markéta Novotná, která také velmi dobře přeložila z chorvatštiny výklad průvodce v jeskyni Manita Peč.
Přidal/a Eva Alepu dne 12.07.2016

Včera jsme přiletěli z Řecka, Kefalonie, kde jsme byli s CK Firotour. Letěli jsme s touto CK poprvé a musím říct, že naposledy. Hotel Cefalonia palace byl vcelku pěkný, jídlo dost mizerné co do chuti. Nebylo ho málo, ale naprosto bez chuti a nic řeckého, jak by člověk alespoň jednou týdně očekával. Žádný řecký večer a program byl jen pro děti. Např. gymnastika v bazénu 2x za 11 dní. Hotelový personál se hodně snažil, ale delegátka, paní Iveta ze Slovenska byl naprostý horor. Nikdy jsem se s takovým přístupem nesetkala, ač jezdíme min. 2x ročně s různými CK. Na letišti nás odškrtla s papíru s komentářem že má jen dvě ruce. Nedostali jsme žádné informace , pouze že druhý den máme info schůzku. Na této schůzce nám pouze oznámila, že auto možné jen na 3 dny, výlet (jiné cestovky dávaly možnost min. 3 výletů) možný jen pro 12 osob a že to stejně nemá cenu . Dále abychom dávali pozor a nepotřebovali lékaře, že se stejně vše platí a ona nic nevyřizuje, pouze asistuje na telefonu, když je to nezbytné a to bylo VŠE ! Žádné info o ostrově, historii prostě NIC. Nevím, za co tuto dámu CK platí. Za služby delegáta absolutně ne. Další schůzka s touto dámou už nebyla a přijela jiná delegátka a ta nám vestoje sdělila v podstatě příjemněji, ale to samé. Akorát na letišti při odletu byla nápomocna. S Firo už nikdy více !!!
Přidal/a Rei dne 25.06.2016

Já myslím paní Simono, že když Firem neodletíte, že budete mít jedině štěstí.
Přidal/a Eva Beranová dne 15.06.2016

V květnu jsme prožili krásné dny na Islandu. Firotour a jeho Islandskou pohlednici mohu všem doporučit. Zájezd jsme kupovali přes internet, všechny informace jsme dostávali včas, dotazy byly odpovídány i o víkendu a večer. Program, ubytování i vše ostatní skvělé. Eva
Přidal/a Simona Ryklová dne 25.05.2016

Já s Firem ani neodletím, jelikož nejdříve mi zjišťovali pokoj deluxe - ten nebyl, tak jsme chtěli superior, potvrzený zájezd se zaplacenou zálohou mi zrušili, že údajně hotel udělal stopku v prodeji... A nenabídli ani jinou alternativu k zájezdu :(
Přidal/a Lenka dne 28.04.2016

Nádherná dovolená v Turecku. Hotel Titanic. Velice donrý servis, výborny delegát, který nám byl nápomocný s lékařem. S Firem cestuji uz podruhé a jsem velice spokojena se službami a přistupem. Velice dekuji a vsude DOPORUČUJI
Přidal/a Radek dne 25.12.2015

Na přelomu června a července 2015 jsme s rodinou strávili úžasný týden na ostrově Rhodos, letovisko Kolymbia, hotel Relax. Služby, počínaje dopravou, zajištěním stravy a ostatních služeb byly naprosto dokonalé. Informace delegátky dostatečné, vždy ochotná pomoci. Služby hotelu naprosto výborné.
Přidal/a ina dne 09.12.2015

Bohužel služby dlouhodobě upadají. Informování o programu zájezdu je vám zcela na nic, naprosto všechny cestovky mají jednu kouzelnou větu ohledně programu a všichni máme smůlu, záleží jen na solidnosti.
Přidal/a Majka dne 02.12.2015

Zařekli jsme se, že s Firem už nikdy. Sliby chyby. Zklamání z Izraele, ze severských zemí, nedodržení programu, průvodce bez znalostí se zcela jinými zájmy, z pobytových zájezdů u moře, Opravdu se dobře a s předstihem informujte na program zájezdu, zkušenosti průvodce, jeho jazykové znalosti atd. Hrůza a horor se Vám možná vyhnou a budete mít kapičku štěstí.
Přidal/a Jura a Květa dne 02.12.2015

Inn Nikdy jsem nebyl a nejsem zaměstnancem žádné CK, natož Fira. Byli jsme s nimi poprvé a byli jsme maximálně spokojeni, celý Grand Tour Tureckem proběhl na jedničku a uvažujeme, že někdy s nimi ještě pojedeme. Možná, protože život je dost krátký a vždy při dovolené zjišťuji, zda nás vyjde levněji samotné bez CK nebo s CK a co je pohodlnější. A z Vašeho příspěvku vyplývá, že jste s FIRO nikdy nebyla a že znáte historky jen ze svého okolí. V tom případě by to bylo jen "kydání špíny typu jedna paní povídala".
Přidal/a Inn dne 02.12.2015

no jak vidím, ty kladné recenze na Firo mají všechny stejný rukopis, takže to píší pracovníci CK, aby zde nebylo vše negatívní. Já osobně bych s touto CK nikam nejela, protože jejich ceny jsou příšerné a z mého okolí jsem slyšela jen samé hrůzy. Mám oblíbené 2 české CK a 3 německé. Z Mnichova nebo z Vídně s TUI jsem měla Dominicanu za 499 E, 120 E víkend 3 noci Malorca El Arenal, hotel se snídaní bez transferu z a na letiště, Tenerife, Puerto de la Cruz,hotel 3 hvězdy polopenze 199E apod. vychytávky. Takže tady, když někdo koupí předražený last např. do Turecka a myslí si, že bůhvícoo koupil za 13 tis., tak koupil jen žumpu.Ale s Firo bych nejela ani, kdyby mi to někdo zaplatil, protože ten čas by byl pro mě příliš drahý.
Přidal/a Milan dne 27.11.2015

Dobrý den, lituji, ale musím se přidat mnoha negativním ohlasům. Rok 2015, Turecko, Belek,srpen. Zatuchlé ubytování v suterénu, dva dny vyřizování,stres, hádky. Delegátka bez nervů, sepsali jsme reklamaci a hlavně nebyla přítomna při ubytování (má moc práce) - tím pádem problém v dokazování. Odpověď relkamace bez efektu, CK si dostála svým závazkům. Jinak CK si zarobila (45 tisíc na osobu po slevě!). Proto radím nikdy FIRO! Zdraví M.
Přidal/a Lucka dne 15.11.2015

Jinak po měsíci mi na stížnost napsali, že vše řádně prošetřili, ale neshledali z jejich strany žádné pochybení a nikdo jiný si nestěžoval.........proboha to si takové zacházení nechají lidé líbit?
Přidal/a Jiřina dne 14.11.2015

Nedoporučuji. Ubytování účastníků zájezdu na Island nebylo stejné, ačkoliv jsme platili stejnou cenu jako ostatní. Bohužel pár účastníků zájezdu mělo tu smůlu, že byli ubytováni v jiném hotelu než většina lidí a bohužel se to týkalo i nás. Samozřejmě reklamaci neuznali.
Přidal/a L. dne 22.09.2015

Byli jsme ve Španělsku v Hotelu Merce, vše bylo v pořádku, skvělé jídlo, ochotná delegátka. Cesta do Španělska byla také naprosto v pořádku, ale cestou zpátky jsme jeli autobusem, který neměl ve spodní části téměř žádné místo na nohy. Sedět 20 hodin v autobuse, kde máte před sebou 20 cm a já, která měřím 160 cm jsme tam měla kolena natěsno bylo šílené Cestující vyšší postavy sedět v podstatě nemohli. Nedalo se tam vůbec hnout, musela jsem lézt po sedačce abych se vůbec dostala na sedačku u okna. Mít pod sebou batoh také nešlo, nemohli jsme ho tam tím malým prostorem mezi sedadly ani nacpat. Co je také zarážející je to, že nad sedadly nebyl úložný prostor. Asi si mysleli, že se k lidem, kteří jezdí na dovolenou autobusem, mohou chovat jako ke cvičeným opicím, kterým prostě řeknou tady budete sedět a oni to 20 hodin budou muset nějak vydržet. Takovýhle prostor na nohy jsem neviděla nikdy, natož v autobuse, který by měl být podle jejich slov "pohodlný". Sedačku jsme si nemohli položit ani o 1 cm, protože bychom tím pasažéry za námi asi zamáčkli. Někteří měli to štěstí, že mohli sedět po jednom (což ovšem nebyl náš případ), hlavně vyšší kluci, protože ve dvou si tam prostě nemohli sednout. Nad sebou jsme neměli ani světlo, jak byla sedadla posunutá. Byly tam prostě nějaké sedačky přidané. Řidič také nebyl moc příjemný a když už nám pustil film, běžel jen do poloviny a nikdo neřešil, že bychom ho chtěli třeba dokoukat. O nízké hlasitosti radši ani nemluvím. Dále byl v autobuse cítit záchod, což také není zrovna příjemné............chtěli jsme jet s touto cestovní kanceláří i příští rok, ale po tomhle zážitku, kdy mě už po půl hodině sezení bolely záda a kolena, nejenže nechceme jet s nimi, ale bojíme se jet na dovolenou jakýmkoli autobusem!!!! Je možné, že budete mít štěstí a obě cesty budou v pohodě, ale také může nastat to, že Vám dají tento příšerný autobus a vy budete více než 20 hodin trpět. Proto si rozmyslete, jestli s touto cestovkou chcete jet...
Přidal/a Honza dne 13.09.2015

Zájezd prodáván jako 12 dní / 11 nocí, ve smlouvě samozřejmě napsáno, že první a poslední den vyhrazen pro dopravu. První "prodaný" den dovolené nám začal ve 20h na letišti v Praze a po příjezdu na hotel ve 4 ráno jsme vlastně měli za sebou i první noc. Podobné praktiky se mi opravdu nelíbí a příště se rozhodně podívám jinde.
Přidal/a veronika dne 13.09.2015

Jen blázen jezdí s cestovkama a platí ty nehorázné sumy...S cestovkou jsem byla jen jednou v roce 2000 a to byl vyhraný letecký zájezd, zatékalo na WC, delegátka byla nekomunikativní, nespolečenská, takže naposledy... od té doby si plánuji cesty sama
Přidal/a Zachar Ondřej dne 08.09.2015

Byli jsme s manželkou na ostrově Kréta v rodinném hotelu Aggelo. Na letišti nás čekala milá delegátka Veronika Bártová, která nám byla k dispozici 24 hodin v průběhu celého pobytu k naší spokojenosti. Hotel Aggelo- příjemný personál, čistý, pokoje denně uklízeny strava- formou bufetových stolů, výběr dobrý chutný a dostatek. Fakultativní výlety Chrissi, Knosso, Heraklion výborné hlavně díky průvodkyním. Celkově výborná dovolená, mohu doporučit i pro rodiny s dětmi
Přidal/a Jana dne 31.08.2015

Dobry den, byli jsme s přítelem v Chorvatsku biograd na moru hotel adria vse bylo v pořádku az na pana delegáta !! Hrůza nevim za co je platí
Přidal/a Jana dne 11.08.2015

Děkuji Firu za krásnou dovolenou v Itálii v apartmánu Armida.Zvláštní poděkování patří také delegátce Idě Stejskalové,byla vstřícná vše vysvětlila a poradila kam v okolí na výlety,které také pořádala.Příští dovču budu vybírat určitě u nich.
Přidal/a Hana dne 29.07.2015

Fischer? Píšete na recenze FIRO, proto zde Vaši předešlou zkušenost nemůžete najít.
Přidal/a hana dne 29.07.2015

psala jsem recenzi ale uz tu neni?byli jsme na Rhodosu hotel Achousa,zklamani a kdyby bylo na me tak jsem chtela jiny hotel...byli jsme skupina.Jidlo strrasny zadne ovoce,salat chudy dvakrat bez oliv,snidane ubohy,toast,dzem,syr ,kupovana buchta.Hotel v katastrofickem stavu..spinave koberce,chybely zarovky,klimatizace kapala neustale,smradlave lozni pradlo,chybela stetka na wc,rozbite dlaadicky,hlavice od sprchy.Rachot po cely den hlavne v noci mladi anglani..sila kazdymu je to fuk.Shrnuti ..to jidlo melo hodnotu tak 1000 kc na jednoho ..spagety vaj.omeleta pizza vse bez chuti..tento zajezd mel hodnotu 0 bez letenky at se fischer stydi..
Přidal/a Lvice dne 29.07.2015

Ráda bych se podělila o loňskou (2014) zkušenost s CK FIRO na dovolené na S. Kypru, už jen proto, že stejný problém měli i klienti na jiných dovolených. Již na letišti v Praze vznikly zmatky z důvodu přestupu během letu. Nikdo nic nevěděl, do CK byl problém se dovolat! Když se nám podařilo se s někým spojit, bylo nám přislíbeno, že se ozvou. Bohužel se tak VŮBEC nestalo! Na cílovém letišti nás doslova jako ovce a ve zmatku nahnali dle hotelů do autobusů. Když jsem se ohradila, že máme zaplacený jiný hotel, tak mi bylo sděleno, že je nás více, že hotel je přeplněn, že jedeme jinam. Chtěla jsem vědět, proč nám to nesdělili dříve, tak prý se to dozvěděli v ten okamžik...více žádné info. V buse delegátka jiné CK tvrdila, že je to hotel nedaleko toho původního asi 5 km vzdálen, dokonce je lepší a má saunu!! ;-) - venku bylo vysoce přes 30 st.. Skutečnost byla ZCELA jiná!! Hotel byl vzdálen více než 60 km vzdušnou čarou, místo bungalovů na pláži nás čekal panelák, místo krásné bílé pláže miniaturní plážička..... Navíc se jednalo o zcela jinou lokalitu, kterou jsme předem avizovali, že nechceme! Vezli nás na sever, místo východu. Od počátku do konce nepadlo slůvko omluvy, vysvětlení, žádná empatie. Shrnu to: Jelikož nás bylo 18 nespokojených turistů, kteří se odmítali vzdát, tak během více než 6 hodin hádek, zatvrzelosti klientů o hladu a žízni, vč. malého dítěte, jsme po slovech, že náš delegát nemá čas se nám věnovat, že je celý ostrov plně obsazen, že dle podmínek ve smlouvě je vše v pořádku, domohli těsně před půlnocí, převozu do jiného hotelu, ovšem 3 km od pláže s dopravou 2x denně, all inclusive (buď moře celý den, nebo jídlo - takže to nelze považovat na bonus), výlet zdarma v cenně 50 euro (někteří využili nevědomě výlet s obědem v původně objednaném hotelu, takže jsme mohli porovnat zakoupené s údajně lepší náhradou). Firo se prostřednictví delegáta Petra do konce pobytu ani po té, nedokázalo postavit věci čelem. Nakonec jsme si dovolenou užili, ale šrám v podobě neuvěřitelně drzého a arogantního chování zůstal. Po návratu někteří podala reklamaci, stížnost na hotel plný špíny, zcela jiných parametrů, byť stejného počtu *. Firo se nám opakovaně vysmálo....náhodně jsem našla právní společnost, která nás zastupovala při soudním jednání. Něco jsme vymohli zpět, ale CK VŮBEC NEPOCHOPILA, CO A PROČ NEBYLO V POŘÁDKU. Závěrem bych ráda popřála všem jen klidné a super dovolené, na kterých se v případě potíží, či nesnází CK postará a neotočí se s nezájmem zády jako se stalo nám. Lvice
Přidal/a Radka dne 06.07.2015

Letošní dovolená v Chorvatsku od Firotour byla výborná, doporučuji Hotel Adria, Biograd na Moru, Severní Dalmácie - all inclusive. Výborná strava, hotel čistý, delegát (p. Petrik) velmi sympatický ,ochotný a vstřícný. Ačkoliv se vyskytly i drobné problémy, vše vyřešeno k naší spokojenosti.
Přidal/a Vlasta dne 03.07.2015

V září 2014 jsme byli s FT v Kalábrii - rezort Aquilia, ubytování neodpovídalo katalogové nabídce, bezúspěšně jsme se domáhali výměny pokoje. Svévolná zásadní změna programu fakultativního výletu. Komplex se nenachází u moře, ale cca 300 m. Na základě reklamace jsme obdrželi pouze slevu za fakultativní výlet, ostatní dosud řešíme právní cestou. Závěr: předražený pobytový zájezd, neschopnost CK vyjednat lepší smluvní podmínky se zahraničním partnerem ( klienti na LM měli kvalitnější ubytování - údajně pokoje přiděluje zahraniční partner), nezajímavá oblast Itálie, kde kromě super moře není nic. Tento rezort nedoporučujeme. Jeho negativní recenze jsou bohužel většinou pravdivé. Ale každý má jiné nároky. My s CK FT již ne!
Přidal/a Jana dne 29.06.2015

V patek jsem se s rodinou vrátila z Turecka. Byla to opravdu nezapomenutelna dovolena. Firotour splnil vse do posledního puntíku... Chtela bych velice poděkovat prodejkyni Martině za dobry vyber dovolene. Budeme Firotour vsude jen chválit !!! Pristi rok znova :))
Přidal/a Nikol dne 28.06.2015

Jela jsem s rodinou do Řecka na Rhodos na dovolenou s CK kanceláří Firo tour. Autobus nás z letiště zavezl do ,,našeho'' hotelu Olive garden. Jenže recepce nám řekla, že mají plno. Tak nás Firo tour ubytovala do nedostavěného,, pěti hvězdičkového hotelu'' Eagles nest. Pláž byla asi 20 minut chůze. Naše rodina a pár dalších jsme si stěžovali. Paní, která náš zájezd měla na starosti nám nabídla, že nám Firo tour zaplatí buď výlet/ auto na týden ,nebo že můžeme PODAT REKLAMACI. reklamaci jsme podali, ale to nám nestačilo začali jsme dělat té paní z FT potíže. Volali jsme na nonstop linku FT, dovolali jsme se paní, která s námi nebyla schopná byjednávat a navíc byla DOMA!!!!!! Nakonec asi po 2 dnech strávených v Eagles nest náši rodinu převezli do lepšího hotelu Kolymbia beach(který FT nemá v nabídce). Takže jsme promarnili 2 dny dovolené. po návratu z dovolené jsme žádali vrácení určité částky, kterou FT odmítlo. NEJEZDĚTE NIKAM S FIRO TOUR.
Přidal/a Jiří dne 28.06.2015

My jsme byli s Firem na Zakythosu a vše bez problému,delegátka milá,organizace přepravy bez problémů.Jen hotel Admiral tsilivi přecpaný k prasknutí,ale to byl náš špatný výběr,v popisu bylo psané rušný hotel,i když nás nenapadlo,že tak moooc...
Přidal/a Věra a Jarda dne 21.06.2015

Dobrý den! Letos jsme se rozhodli absolvovat naši dovolenou do Španělska Almérie, mimochodem již po druhé z CK FIRO!Nevím možná jsme měli zrovna štěstí, ale byli jsme velmi spokojeni, jak z ubytováním, tak se stravou a snad nejvíce z naší delegátkou paní HANOU BATLIČKOVOU!Totiž asi 5den pobytu jsem tam onemocněla, snažila se jak předem domluvit španělsky s p.Doktorem, který mě nakonec poslal do nemocnice!A co následovalo?Pomohla vždy z překladem před různým vyšetřením!Dokonce mi psala i SMSky z otázkami jak mi je?Bylo mi vlastně postupem lépe, i z její starostlivosti!Musela jsem tam nakonec být přes noc, protože mě ještě čekalo jedno vyšetření, které nakonec dobře dopadlo!A co se týče nemocnice?Opět musím napsat jen pochvalu!Starali se o mě, že jsem ani nepocitovala žádný rozdíl, že jsem vlastně pro ně cizinka!Takže když to vše shodnotím, mám dobré zkušenosti z CK FIRO!A proto ji přeji hodně takových spokojených klientů!
Přidal/a Jura a Květa dne 03.06.2015

Právě jsme se vrátili z Grand Tour Turecke s touto CK. Výborně naplánované, i když by možná stálo za to trošičku zpomalit, vynikající delegátka slečna Pavlína a zároveň i turecký průvodce Enver se svou roztomilou češtinou. Nelze si stěžovat, bylo to betálný. Hodnotím to na jedničku. Děkujeme
Přidal/a Martina dne 21.04.2015

Rozhodli jsme se letos do Řecka na Zakynthos,Jen Firo měl v nabídce pěkný malý hotýlek hned u pláže a celkem slušná cena.Hledala jsem i u VTT .Fischera a Eximu nabídka Fira mě oslovila nejvíce.Spousta zajímavých zájezdů od ostatních ck již bylo vyprodáno.Poptávka zřejmě neuspokojí nabídka.Nejsme nároční klienti.Vždy pročítám recenze na daný hotel nebo shlédnu videa a fota návštěvníků,jelikož to ck mívají jinak nafocené.Moje zkušenost v loni s Eximem na Kosu vše bez problémů.Předloni na Krétě s Blue stylem problém s ubytováním a taktéž ne příliš velká ochota delegátky to řešit.Tedy nabídla jiný dosti tragický hotel.Nakonec nám našli pokoj,ale trvalo to.Těžko říct zda v těchto případech je na vině ck nebo hotel samotný,který dává přednost klientele z Německa,Francie,Ruska..Češi jsou až na konci seznamu,Když není tak není a potom toho delegátka moc nezmůže a ona jistě ví jak se věci mají.Takže letos uvidíme.Co se Řecka týká tak tam je opravdu třeba vše brát s velkou rezervou a nepočítat s luxusem.Kdo má zkušenost s Řeckem ví.Důležité je dostat zaplacené služky jako je daný hotel a strava,A i to bohužel nebývá samozřejmostí a to opravdu velmi smutné a znepokojující,už tak to stojí celkem dost peněz.
Přidal/a Lucka dne 16.04.2015

Dobrý den, musím říct, že mě kritika překvapuje. S Firem jezdíme pouze na pobytové zájezdy , takže nemohu posoudit poznávací zájezdy, ale už jsem s touto CK byla 5x na dovolené a vždy špičkový servis. Je pravdou, že konkurenci se po negativních zkušenostech spíše vyhýbám, ale s Eximem či Blue-stylem jsme cestovala také . Mohu tedy s čistým svědomím říct, že FIRO u nás zatím boduje.
Přidal/a vlasta dne 04.04.2015

Má někdo zkušenost z poznávacího zájezdu po USA,s touto cestovkou?
Přidal/a Eva dne 27.03.2015

CK FIRO-tour - CHORVATSKO - spokojenost. V létě jsme navštívili Chorvatsko - apartmány Dolac a maximální spokojenost. Byli jsme také v Turecku - hotel MERYaN a můžu jen doporučit..
Přidal/a František dne 23.03.2015

Tento rok 2015/březen zájezd od FIRO na Sri Lanku - JIŽ NIKDY VÍC!!! Před dvěma lety se stejnou CK Thajsko a to bylo ještě jakž takž ok, ovšem sešup kvality (zejména průvodců, ubytování, forma prohlídek, apod.)je evidentní a ověřený i u jiných nespokojených klientů. Vyhněte se FIRO, úroveň povážlivě klesla a cena (reálná!!i s nečekanými platbami na místě) neodpovídá ani náhodou kvalitě poskytovaných služeb.
Přidal/a Hana dne 22.03.2015

Dobrý den, máme zkušenost s poznávacím zájezdem od FIRO před pár roky. To jsme ještě byli s poznávacími zájezdy od zmíněné cestovky spokojení. Zájezd byl moc pěkný, nebylo na co si stěžovat, poprve jsme na něm ale udělali špatnou zkušenost s průvodkyní, která nebyla kvalitní. Shodou okolností jsme na tento zájezd přemluvili sestru se švagrem, kteří byli moc zklamaní, jen díky této paní. Psali jsme o této zkušenosti FIRO v hodnotícím dotazníku, ale od nich nebyla žádná odezva, takže netuším, jestli se od té doby něco změnilo. Ona odezva od nich není nikdy, ať jim napisete cokoliv. Poslední roky jsme u poznávacích zájezdů od FIRO zaznamenali zhoršení úrovně průvodců (loni např. v Portugalsku, Srí Lance, tam to bylo obvzlášť hrozné), vždy na tento fakt upozorníme, ale nikdy jsme nedostali žádnou odpověď. Proto jsme se zařídili tak, že s nimi jezdíme jen minimálně. Letos jsme s nimi oželeli Německo, Vietnam a Albánii, zkusíme to jinde, o moc horší to snad nebude. Hana
Přidal/a Iva dne 22.03.2015

Chceme se podívat do Švýcarska- poznávací zájezd,nejvíce se nám líbí od Firo tour, ale po přečtení recenzí mám strach. Má někdo zkušenost se Švýcarskem? Děkuji za zprávy.
Přidal/a jirka dne 01.03.2015

to NIKA40 Máte pravdu, je to těžké, jsme malý trh a máme zde špatné právní prostředí. Proto se všechny hlavní cestovky mohou chovat nesolidně a prochází jim to. Řešili jsme stejný probém, s kým? Vyřešili jsme to tak, že buď odletíme soukromě bez cestovky - převážně po Evropě (vždyť jsme všude doma) a nebo když chceme exotiku či drahou poznávačku volíme specialisty s tradicí. Vyhýbáme se Eximu, Čedoku (zahraniční majitelé) kteří nás jen všechny škubou, vyhýbáme se i českému majiteli FIRO TOURU, který na lidi posílá své advokáty z představenstva ČAK. Občas skočíme na špek CK Fischer a pak se mu zase delší dobu vyhýbáme. Nemá sice špatné lokality, ale má jiné potíže. Člověk se prostě musí obrnit a hodně se postarat sám o sebe a musí se snažit si to užít !!!
Přidal/a NIka40 dne 03.02.2015

Tak mi tady poraďte, s kým máme cestovat, všichni hatí firo tour i exim tours..to u nás v ČR není žádná normální cestovka?? ach jo... :-(
Přidal/a Alena dne 02.02.2015

FIRO - tour. UŽ NIKDY VÍCE. V září 2014 jsme se rozhodli, že poprvé strávíme konec roku na horách. Navštívila jsem pobočku Firo tour v Brně, v Olympii. Nabídli nám hotel Bauer v Beskydech. Souhlasili jsme. 27.12.jsme odjeli, hotel nás velmi mile překvapil, ale šok jsme zažili, když jsme se podívali na hotelový ceník a diky tomu i na ceník firo touru. Zjistili jsme, že nám v Brně na cenili poukazy více jak o 70% ve srovnání s ceníkem hotelu a překvapivě i s ceníkem firo touru, který mají na webových stránkách. Okamžitě jsem poslala písemný dotaz paní Losové do Brna, myslela jsem si, že se stala chyba, po 14 dnech dopisování s paní Škuthanovou mi napsala paní Bittnerová, cituji: Je nám velice líto, že tato okolnost ve vás zanechala natolik nepříznivé pocity. (mimo jiné) Dovolenou jsme měli uplně zkaženou a důvěra k této cestovní kancelářím, na bodu mrazu. Pokud jste tak odvážní a chcete s touto cestovní kanceláří někam cestovat, zkontrolujte si ceníky, i když jsou to profesionálové, nedůvěřujte. Já sama za sebe. UŹ NIKDY VÍCE.
Přidal/a pro Vera a Pepa dne 16.01.2015

Krásná reklama. Jak sami uvádíte "MŮŽETE skutečně prožít ....." ale bohužel realita s Firem bývá spíše taková, že TAKÉ NEMUSÍTE !
Přidal/a Vera a Pepa dne 03.01.2015

Jste milovníci přírody, hor, sopek, gejzírů a ledovců? Fascinují vás romantické pohledy na hory, jezera, západ či východ slunce? Chcete se projít deštným pralesem, nechat se pokropit vodou z několikametrových vodopádů, proletět se nad ledovcem nebo pozorovat bublající bahenní jezírko v geotermálním poli během několika málo dnů? Těšíte se na dovolenou svých snů, ale prostě si nenajdete čas na to, abyste si sestavili podrobný itinerář, zamluvili ubytování, trajekt a vstupy do jeskyní a jste rádi, že to někdo udělá za vás? Umíte sice obstojně anglicky, ale nechcete si na dovolené nechat hlavu zatěžovat místopisným výkladem v angličtině a anglické názvy exotických zvířat či rostlin vám nic neříkají? Chcete si ogrilovat lososa nebo upéct jehněčí kýtu a nevíte, přesně kde suroviny koupit a jak sestavit zahradní gril? Chce toho hodně vidět, zažít a zároveň se setkat s příjemnými lidmi? Věřili byste tomu, že váš průvodce může být také váš řidič, bavič a fotograf? Odpovíte-li si na většinu otázek „ANO“, pak si toto vše můžete skutečně prožít s cestovní kanceláří FIRO TOUR a TRUE TRAVEL a s průvodcem Martinem Slívou na poznávacím zájezdu, který má název od Oceánu k horám. Projedete si v něm oba novozélandské ostrovy, navštívíte nejen běžně uznávaná a populární místa, ale také méně známé a poskrovnu navštěvované lokality, které jsou pravými perlami vaší cesty. My jsme si toto vše prožili „na vlastní kůži“ a může takový zájezd jen vřele doporučit. Věra a Pepa, Brno
Přidal/a NIka40 dne 16.12.2014

dobrý den a má někdo zkušenosti s touto ck a dovolenou na Kapverdách??
Přidal/a Hana Šafaříková dne 13.12.2014

V listopadu 2014 jsme letěli s Firem na severní Kypr. Už při příjezdu na hotel jsme měli potíže s ubytováním. Jelikož zájezd byl mimo sezonu náš delegát nebyl vůbec informovaný o změnách v provozu hotelu. Měli jsme zaplacený all inclusive. All inclusive vůbec neodpovídalo. Měli jsme na jídlo rozmezí časů jako kdyby jsme měli plnou penzi. Teplo u moře bylo jenom do cca 14:00hod.. A kvůli časovému rozmezí jídel jsme mohli být u moře jen hodinku. Jelikož moře bylo 3km od hotelu. A hotelový autobus jezdil na pláž až v 10:30. Bohužel při odjezdu z hotelu nám bylo na hotelu naúčtováno 29euro za importované nápoje! Náš delegát nám nezdělil žádné informace o tom co spadá pod all inclusive. Žádné informace jsme neobdrželi. Při reklamaci all inclusive nám nebylo vyhověno. S cestovní kanceláří firo tour už nebudeme nikam cestovat. Nebyli jsme vůbec spokojený!
Přidal/a Hana dne 30.11.2014

S Firem jsme absolvovali v listopadu t.r. poznávací zájezd po Srí Lance. Nebyli jsme spokojeni s průvodkyní, která nebyla zaměstnankyní FIRO, ale místní cestovní kanceláře. Její znalosti nebyly takové, aby mohla tuto práci kvalifikovaně dělat. Vedle sebe měla místního průvodce, na kterého se s našimi dotazy obracela, ale ne vždy vše přeložila v takové šíři, jak to bylo řečeno průvodcem. Místní cestovní kancelář nás ubytovala prakticky vždy mimo místa, kde bychom se mohli večer projít a poznat život místních lidí, hotely byly výhradně na samotách, sice pěkné, ale nebylo kam po celodenním sezení v autobuse jít. Hned po příletu na letiště v Colombu nám bylo oznámeno, že máme průvodkyni každý dát 220 dolarů, což nás všechny velmi zaskočilo, protože o tom nikde v katalogu FIRO nebylo ani slovo. V původní nabídce jsme měli za vstupy zaplatit cca 150 dolarů za osobu, v upřesnění před odletem to již bylo víc, ale že budeme muset povinně zaplatit spropitné v takové výši, s tím jsme se setkali poprve. Průvodkyní nám bylo řečeno, že to prostě tak je, že musíme platit řidiči, jeho pomocníkovi, za nošení kufrů, za toalety .... Ne každý měl s sebou tolik peněz, takže nám nedostatek informace od FIRO dost zkomplikoval pobyt. FIRO se tváří jako levnější cestovka, ale když si pak připočítáte všechny doplatky, není ten rozdíl už žádný. Na obědy, které nebyly v ceně, jsme museli všichni povinně. Lidi o ně nestáli, takže jsme se nejméně hodinu poflakovali okolo restaurace, ve které už ke konci neobědvala ani třetina účastníků a čekali jsme, až se těch pár lidí nají. To byla docela otrava. Hana
Přidal/a Jana dne 07.11.2014

Dovolená v srpnu letošního roku v Tunisku, hotel Omar Khayam. Naprostá spokojenost. Vše sedělo podle popisu v katalogu. Pani delegátka Torkhani výborná, ochotná a ještě lepší jako průvodkyně. S Firem pojedeme příště na poznávačku po Tunisku. Organizace i doprava byla standardní, i když letadlo mělo dvě a půl hodiny zpoždění při letu do Tuniska. Na dovolenou létáme každý rok a vystřídali jsme většinu ck, ale dovolenou jsme si vždy užili a nějakými "blbostmi" si ji zkazit nenecháme. Vše záleží na lidech...... Kdyby "Jirkovi" záleželo jen na omluvě, tak kvůli tomu nebude trávit hodiny a hodiny na PC. Je to typický ukřivděný "..........." a ty můžu pouze politovat.
Přidal/a Petr dne 04.11.2014

FIRO TURECKO HOTEL GREENWOOD - naprostá spokojenost. Pěkný hotel, dobře animační programy, dobrý delegát, čistota .... nemám s ničím problém :)
Přidal/a pro Tomáše dne 30.10.2014

Zdravím, princip Fira zůstal plně zachován. Především na základě Firem "neuznávaných" reklamací změnil hotel OCEAN (již ho v podmínkách nemá), ale AITKEN SPACE to jako partnerská CK provozuje pořád dál. To znamená Firo nám to tady prodá, ale pak od toho dá ruce pryč, MY VŠICHNI se tam máme nějak doplácat (je jedno zda přes Paris či Dubai aj),tam si nás přebere AITKEN SPACE a pak jsme po námi zaplacenou dobu plně v jeho moci. Dělá si s námi co potřebuje (i s pomocí česky hovořících zaměstnanců AITKEN !!!- POZOR NE zaměstnanců FIRA - neplést !!! a to včetně prodejních akcí- diamanty které jinde nemají certifikát, zahrada koření s masáží aj.+ aj. kraviny !!!!). Tohle je podstata byznysu majitele Fira - viz obchodní rejstřík ČR !
Přidal/a Pavel HABARTA dne 15.10.2014

FIRO TOUR - Kréta - Mikri Poli Dost drahý a dost děsný zážitek. Jak již mnozí přede mnou, nemohu doporučit Firo Tour na oblasti Řecka, prostě to neumí a delegátka je na nic. Mikri Poli je dražší letovisko na jihu Kréty, dovolená pro dva dospělé a dvě 4 leté děti a k tomu batole (za asi 1000 Kč) u FiroTour hodně přes sto tisíc. Jedná se o pětihvězdičkový "family friendly" hotel. Nedostatků bylo dost a dost, ale hlavně je nikdo neřešil (hotelový personál ani delegátka). Nejvíc mi vadil velký pes, který několikrát za den přiběhl k dětským bazénkům v lepším případě se napít, v horším tam nachcat. Kromě toho hrabal v koších na odpadky a bral věci (nám konkrétně Crocsky za 1000 Kč)... Sprcha byla vymyšlená tak, že člověk vytopil celou koupelnu, kde voda stála a musel ji vytřít po každém osprchování. Děti tam kvůli tomu klouzali a padali. Další věcí je hluk do půlnoci a často i po půlnoci; to by ve family friendly hotelu být nemuselo. Další past je all inklusive, kdy je i džus z prášku, víno a pivo se prostě pít nedá, sendwiche u bazénu také nesníte, ryby tam téměř neznají - na ostrově!!! Ne, že by všechno jídlo nebylo dobré, něco se dalo vybrat, ale když vylezete z hotelu a popojdete k tavernám, tak je to všechno čerstvé, moc dobré a nikoli drahé. Delegátka FiroTour nám lhala; slíbila, že rodiny s dětmi půjdou na letišti na check-in přednostně, aby seděli spolu. To by musel řidič Fira znát cestu ke druhému hotelu, kde jsme nabírali další klienty Fira a neptat se na každém rohu kolemjdoucích - přijeli jsme pozdě na letiště. Letadlo mělo naštěstí zpoždění. Ale než jsme s manželkou a třemi malými dětmi došli na checkin, tak jsme byli rádi, že jsme se do letadla vůbec dostali. Děti měli sedět úplně mimo, což tam obrečeli. Laskaví cestující se nakonec nad námi slitovali a prohodili si s námi místa, aby děti mohli sedět u nás, u rodičů. Přitom šlo jen o organizaci klientů delegátkou, ale vykašlala se na to a ani na nás nepočkala. Prostě odešla od autobusu s prvními. Hrůza. Reklamaci Firo zamítlo s konstatováním, že cituji "i v tomto případě dostála naše společnost svým závazkům a ve věci vydáváme zamítavé stanovisko. ...Dovolíme si doufat, že nám přízeň přesto zachováte..." O přízni nemůže být řeč FiroToure!!!
Přidal/a Tomas dne 15.10.2014

Vrátili jsme se z poznávacího okruhu Grand Tour Cejlonem, zde jsou naše poznatky: Letecká přeprava: Od Firo-Tour nám přišla elektronická letenka s přestupem v Paříži. Pomocí této letenky jsme se v Praze odbavili na let do Paříže, kde jsme měli nalézt transferovou přepážku SriLankan Airlines. Ta ale v transferové zóně nebyla a bylo nutné použít check-in automat (nepřišli jsme na to jak odbavit lidi bez pasu s elektronickým čipem - ti pak za doprovodu letištní ochranky absolvovali dost neobvyklý proces odbavení - alespoň dle popisu). Na letišti v Paříži nebyl nikdo kdo by byl ochoten pomoci. Cesta zpět přes Frankfurt již bez problémů - zde ČSA přepážka nalezena. Pominu to, že v katalogu je uvedeno, že na tento zájezd se létá s Emirates nebo Turkish a my jsme měli ČSA a SriLankan. Ubytování a jídlo: Hotely byly vybrány pěkné některé až luxusní. Jen u jednoho byl problém (1cm spára kolem dveří, oken apod. navíc v horách, kde teplota byla okolo 15 °C) - u tohoto delegátka vyjednala téměř okamžitou náhradu za jiný, mnohem lepší. Jídlo výborné, většinou bufetovou formou, obsluha a chování zaměstnanců hotelů na jedničku. Poznávací okruh: Služby CK Firo zde nemá cenu hodnotit, protože po přistání se nás ujala místní CK Aitken Spence - česky mluvící delegátka a místní řidič minivanu. Náklady na vstupy byly vyšší než uvedené v pokynech na cestu. V její režii byla doprava, průvodcovské služby i ubytování. Během pobytu jsme navštívili všechna uvedená místa, nic nebylo vynecháno. Mám trochu výhradu k organizaci prohlídek - bylo by lepší podat základní info a vyhlásit přiměřený rozchod. Takto to bylo poněkud letem světem. Delegátka dodala základní info k navštíveným místům, zbytek jsme se museli anglicky domlouvat s řidičem. Jelikož zájezd byl plánován s polopenzí, dost mi vadili zastávky na oběd, který nikdo nechtěl a tak se popíjela cola a krátila dlouhá chvíle. Součástí okruhu jsou i polo-povinné návštěvy místních výroben - prezentace s možností nákupu. To je ale vcelku běžný jev na všech poznávacích zájezdech od všech možných cestovek. Praktické info: Doporučuji mít s sebou pas vybavený čipem = jednodušší odbavení. V pokynech na cestu je drobná nesrovnalost ohledně zásuvek na Srí Lance. Zásuvky jsou sice nezvyklé pro EU, ale pokud člověk nemá s sebou přístroj vyžadující zemnící kolík, problém není. Jen je třeba něčím (např. propiskou) píchnout do horního otvoru a tím odblokovat zásuvku. Jinak na hotelech byly i zásuvky univerzálního typu. Závěr: Z hlediska organizace to mohlo být lepší, ale jinak byl zájezd velice zajímavý. Ti, co neuměli příliš dobře anglicky z tohoto zájezdu asi moc nadšení nebyli, jelikož podstatná část informací se dala zjistit jen od anglicky mluvícího řidiče. Za nás dávám zájezdu známku 2.
Přidal/a eva pro HANU dne 10.10.2014

Tímto způsobem se FIRO chová ke klientům standardně. TO SAMÉ NÁM UDĚLALI PŘI POZNÁVAČCE na SRÍ LANKU. PŘESTUP V DUBAJI = KATASTROFA. V CESTOVNÍCH POKYNECH ani čárka, POSTAREJ SE ZA TY PENÍZE SÁM a hlavně NEOTRAVUJ !!! S Firem už nikdy! Nehorázně sprostý přístup ke klientům. V hotelu špína, matrace prožrané od hlodavců = díry větší než pěst. A co na to FIRO? Reklamace se neuznává, co chcete když jste si koupili exotický zájezd.
Přidal/a Alena dne 27.09.2014

Nikdy více! Poznávací zázjezd do Říma, 1. den kdy měl začít podle programu prohlídkou města byl odlet naplánovaný na odpoledne, stihla se jen večeře. Místo antických památek to byla jen tour de kostely. Hrozný hotel, špína a proleželé matrace. Poplatky za přesunutí termínu 5400 za dva, další poplatek 2300kč za výměnu osoby na letence(dva měsíce v předstihu), dohromady tedy 7700kč za poplatky. Neodbavili nám dovolenou, chtěli dalších 1700 za nějaký další poplatek, pak zjistili že je to omyl a nic nechtěli. Prostě nikdy nikdy nikdy více!
Přidal/a Hana dne 26.09.2014

Poznávací zájezd s FIRO do Mexika byl bezproblémový, ale v začátku jsme museli bez průvodce absolvovat leteckou přepravu s mezipřistáním v Paříži. Dost nás zaskočilo, že s námi průvodce nejel. Do Mexika odjel dva dny před námi, nepochopitelné. Bylo nás poměrně hodně, neznali jsme se, neuměli jsme se domluvit, byl to příšerný zážitek. Pokud znáte letiště v Paříži, dáte mi za pravdu. Přejíždělo se mezi jednotlivými terminály autobusy, zaměstnanci letiště nám francouzsky vysvětlovali kudy máme jít .... Tak drahý zájezd a takové problémy. Proto si sjednávám zájezd u CK, aby se o mne postarala, to už jsme mohli jet rovnou sami.
Přidal/a David dne 11.09.2014

S Firem jsem absolvoval poznávací zájezd do Beneluxu a jsem na 100% spokojen.Dobrý autobus,úžasná paní průvodkyně,skvělá organizace - prostě super dovolená :D
Přidal/a mifinka dne 08.09.2014

Cestovali sme s Firom na dovolenku do Talianska - Kalabria - Resort Aquilia. Nemám čo vytknúť. Delegát sa o nás príkladne postaral.
Přidal/a katka dne 19.08.2014

chci ještě doplnit jméno areálu k předchozí recenzi: Hotel Marhaba Salem Royal Resort
Přidal/a katka dne 19.08.2014

Tak s Firo už ne. Minulý týden jsme se vrátily z Tunisu, Sousse. zaplacen 4hvězdičkový hotel v areálu, kde byly 3 hotely s krásnou zahradou a 2 bazény, z toho jeden pro děti s tobogány. Žádaly jsme bydlet v novějším hotelu u tobogánů a ve vyšším patře, protože na jeden z těchto hotelů jsme četly recenze, že je starý a jen na úrovni 3hvězd, přestože předělán údajně na 4 hvězdy.Když jsme do areálu přijely 3 české rodiny minibusem z letiště v noci, všechny nás ubytovali do starého hotelu a přízemních pokojů, které byly naprosto neuspokojivé. Tmavé, maličké, u nás v koupelně narychlo zaplácnutá jakási záplata na zemi ve sprše nějakou záhadnou oslizlou hmotou. V jednom z nich se balkonové dveře dokonce zavíraly opřenou tyčí, aby těsnily a sepnula se klimatizace. Okamžitě jsme požádaly(byly jsme dvě ženy a dvě malé děti v jednom pokoji) o výměnu, že tu spát nebudeme a bylo nám řečeno, že jiný pokoj není. tento zájezd jsme měly objednán ji od ledna. Také jsme chtěly do lepšího hotelu u dětského bazénu, protože tento hotel naprosto neodpovídal 4 hvězdám. Delegátka nám stále opakovala, že vše rozděluje recepce, byla jako gramofonová deska a nenechala se vyrušit, asi na stížnosti v tomto komplexu byla již zvyklá. Protože byla noc a děti unavené, přespaly jsme do rána v přízemním pokoji a druhý den měly domluvenu výměnu. Pokoj v prvním patře vypadal již trochu lépe, ale když jsme se ptaly na vedlejší hotel, kam jsme chtěly, tak nám vedoucí hotelu řekl, že tam to nemáme ale objednané. Po detailnějším rozhovoru jsme zjistily, že přestože cestovka inzeruje v katalogu, že můžeme bydlet v kterémkoliv ze tří hotelů v krásném areálu a má je i nafocené v katalogu, ubytování pro své klienty objednává pouze do nejstaršího hotelu, který byl do loňska 3hvězdičkový a rekonstrukcí haly se prý předělala na 4 hvězdy. Vedoucí hotelu Mr. Hassine Riahi nám i potvrdil, že tento hotel je pro cestovku levnější než sousední lepší hotely v areálu. Vedlejší dva hotely, které patřily do areálu jsou i vevnitř opravdu krásné, to se nedalo s naším hotelem vůbec srovnávat, byly jsme se tam podívat. Češi, které jsme potkaly u bazénu od jiné cestovky byli s ubytováním spokojeni, měli i výhled na moře a minibus je vezl z letiště přímo k recepci vedlejšího hotelu, Bylo tedy jasné, co měla jejich cestovní kancelář objednáno. Považujeme tedy jednání CK Firo za podvodné, protože objednává levnější podřadný hotel, ale klienti platí stejnou cenu za 4hvězdičkový hotel, jako kdyby bydleli v luxusním hotelu, jako byl vedle nás. Pouze Ti klienti, kteří si stěžovali neodbytně, byli přestěhován do vyšších pokojů (ale stále starého hotelu) . Klienti, kteří si stěžovali pouze málo a neseděli v recepci dokud nedostanou jiný pokoj a odmítli trávit svoji dovolenou na recepci, strávili celý pobyt v přízemním a neprosto podřadném pokoji. Také postup při odjezdu od CK byl neuspokojivý. Při opakovaných dotazech, kde se máme převlékat a sprchovat a mít nějaké zázemí, když pokoj odevzdáváme v poledne a z hotelu odjíždíme minibusem až v 18.30 nám bylo řečeno, že sprchy jsou u bazénu. u venkovního bazénu (mimochodem, žádný nebyl se sladkou vodou, což je také u 4 hvězdičkového areálu zarážející) ze 4 sprch fungovala pořádně jedna. Další sprchy byly ve vedlejším hotelu u krytého bazénu, bylo třeba tam ale stále chodit se všemi osobními věcmi, kromě kufru, který jsme měli u recepce. Když jsme se pro zajímavost ptali na recepci, kde by se dalo osprchovat blíže, vedoucí hotelu bez řečí vzal klíč od malého příručního pokojíku a půjčil nám ho na celé odpoledne. Byl by to takový problém pro delegátku zajistit pro lidi s malými dětmi? Myslí, že je to o ochotě. Cestovka si nechá zaplatit za týdenní pobyt přes 50 tisíc a když se Vám něco nelíbí a chcete za své peníze pořádné služby, tak má delegátka naučené fráze, přes které se prostě nedostanete a už aby jste letěli zase pryč. Přístup ředitele hotelu byl úžasný, jídlo bylo super a zahrady kolem hotelu nádherné. Moře bylo špinavé, řasy jsou pochopitelné, ale plavaly jsme v moři s odpadky a nebyly to ojedinělé případy, ale celodenní nechutná realita. Sem se už určitě nevrátíme.
Přidal/a Jana dne 18.08.2014

V úterý jsme se vrátili ze Severního Kypru. Byli jsme v jiném hotelu i v jiné části ostrova než jsem si zaplatili. Služby all inclusive na horší úrovni - pouze plná penze ne all inclusive, žádný internet, žádné vodní sporty a výlety které jsme si naplánovali nešly vzhledem k změněné poloze uskutečnit. Snaha delegáta cokoliv změnit skoro nulová...vyměnil nám pokoj za lepší a tím měl vyřešeno. O prěstěhování do jiného hotelu pouze mluvil. Podali jsem reklamaci, tak jsem zvědavá co z toho bude....
Přidal/a Soňa dne 16.08.2014

Včera jsme se vrátili z pobytu v Alanyi,byla to nádhera hotel Kleopatra royal Palma,delegátka Mirka byla prostě úžasná,byla s ní výborná komunikace,dostali jsme zcela vyčerpávající informace,velmi nám to náš první pobyt tam usnadnilo.Další člověk který zaslouží velkou pochvalu je slečna Lucie,která nám dělala průvodkyni na Pamukkale,byla výborná,starala se krásně ,příjemným výkladem doslova bavila autobus velou cestu,četla i povídku o psech v Turecku,bylo nám s ní velmi dobře.Nemůžem si ale stěžovat ani na delegáty na letištích,poskytli nám taky výbornou péči.Jediný malý stín byl transfer z letiště do hotelu,kdy bus zastavil na nějaké pofiderní pumpě v Side,údajně na WC,po hodině jízdy z letiště.Na nás to působilo spíše tak,že tam má řidič nějaký zástoj a vozí tam klienty aby nakupovali.To by mi ani nevadilo,ale že v tom obchodě páchne špinavé WC přes celý prostor,a to tam prodávají i potraviny,to mi vadilo.Stavělo se tam cestou z letiště i zpět na letiště.Podotýkám,že to bylo pouze v případě,kdy s námi nebyl český průvodce.Jinak si nemám vůbec na co stěžovat,za noční dobývání se Turků do pokojů ve 2 ráno kopáním do dveří a následným 2 hodinovým vychováváním manželek ,které skončilo až příjezdem policie,CK nemůže.Byli jsme 2 x s CK Kovotours v Černé hoře.Oba pobyty byly katastrofa naprostá dezorganizace a nezájem delegátů a to jsme byli pokaždé jinde a delegát byl jiný.S nimi již nikdy ale s Firo my pojedem znova a rádi.
Přidal/a Nataša dne 15.08.2014

Děkujeme za krásnou dovolenou od 30.7.do 9.8.2014 ve Španělsku v Almérii v hotelu Playa Linda,byla to nádhera.Velký dík i našim skvělým delegátkám Lucce a Míše.Moc děkujeme.S pozdravem Zuzka a Nataša.
Přidal/a Marie dne 11.08.2014

Letos jsem byla poprvé s Firo na dovolené v Řecku v Zykantosu. Byla jsem velice spokojená. Hotel jsem si vybírala přes internet a předem jsem se dívala na recennze. Toto místo všem věkovým kategoriím doporučuji. S mdelegáty jsme byli spokojení
Přidal/a hana dne 05.08.2014

Byla jsem vcelku spokojen az na to ze nefungovala posilovna,zadny program,pouze pro duchodce a v den odjezdu jsme museli opustit pokoje do deseti hodin a autobus odjizdel od hotelu az po sedme vecer a nebyla moznost sprchy.To mi prislo fakt sprosty ,takze jsme stravili v hotelu 6dni .Jinak krasne misto ,byla bych rada kdyby Ck zaridila opustit pokoje treba dve hodky pred odtelem ,nebyla jsem jedina.....porad se rika v cizine by se tohle nestalo ale prijde mi ze zrovna tam se nechovaji jak ke klientum.Jedna se o hotel Los Delfines v La Manga
Přidal/a Milena dne 01.08.2014

Domnívám se, že Jirka nebyl "nebezpečně" náročný. Je to spíše lenost a pohodlnost delegáta. Nikdy není povinen si kupovat předražené výlety! Delegát má být k dispozici všem klientům cestovní kanceláře. Jeho informace nemohou být blokovány podmínkou - koupě výletu. Kde to jsme?
Přidal/a pro Jirku dne 01.08.2014

delegat nemuze compenzovat naroky klientu,,,kteri jsounebezpecne narocni"""
Přidal/a opět Jirka dne 01.08.2014

Tak jsme zpět ! Díky tomu, že jsme si vše dopředu pročetli a naplánovali, tak jsme si to poměrně užili. Nepříjemnosti byli pouze s delegátem FIRA, byl neschopný a zcela bez zájmu o klienty, větší zájem měl spíše o jednotlivé klientky a prodej předražených zájezdů. Nebyl ochoten podat informace k destinaci klientům, kteří si u něj nekoupili žádný zájezd, protože chtěli cestovat sami (cena týdenní permanentky na hromadnou dopravu 6,5 EUR), naproti tomu ceny výletů nehorázné. Nedal nikomu ani jedinou mapu, my, protože známe neschopnost řady delegátů jsme si ji zdarma vyzvedli v ČR na zahraniční centrále cestovního ruchu, půjčoval si ji od nás celý zájezd. Pak jsme měli trochu smůlu kvůli onemocnění, cca 2 dny před odjezdem jsme si museli na hotel zavolat doktora, pan delegát opět zcela bez zájmu a nápomoci. Při odletu ani ze slušnosti neprojevil sebemenší zájem ohledně zdraví. Prostě češi se o sebe musí i přes zaplacené služby postarat sami. Už to známe, tak v podstatě od nikoho nic moc už neočekáváme. Naproti delegátovi byli všichni hoteloví zaměstnanci, včetně přivolané lékařky úplně skvělí. Chudinka se jen trochu vyděsila kvůli garanci pojišťovny a to proto, že si myslela že jsme rusové. Když jsme ji ubezpečili že ne, rozsvítila se štěstím jak vánoční stromeček.
Přidal/a Václav dne 24.07.2014

Letos mám poprvé zájezd od Firo tour - a naposled . Vždy jsme byl zvyklý na korektní chování a seriózní jednání cestovek . Bohužel jsem si od této cestovky objednal zájezd na Slovensko do Bešeňové a po příjezdu na hotel jsem se nestačil divit . Jídlo - děti do 6 let ho mají zdarma , Firo si účtuje plnou cenu jako za dospělého . Bazény - normálně je má rekreant zdarma , přes Firo si je musíte každý den platit - 11 Euro za osobu . U cen je to podobné , např. jídlo - snídaně si hotel účtuje 7 Euro , přes Firo je to najednou 9 Euro . To samé u večeří , tam už je ten rozdíl o 1 Euro větší . Možná tak moc kolísá kurs koruny až v rozmezí několika Euro , možná . Asi Firo zapomíná na to že třeba na Krétě , nebo jinde se člověk k běžným cenám nedostane ,ale na Slovensku to je přece skoro pořád jako doma .Na dotazy je pouze odpověď že platí to co je uvedené na stránkách . Chápu že cestovka musí z něčeho žít , ale takto okatě .... Takže Firo Tour už nikdy více .
Přidal/a Zouzin dne 24.07.2014

Loni jsme byli s CK dvakrát - Kréta - Blue sea village, Ibiza - Cala Tarida. Koupeno přes internet, vše v pořádku ( narozdíl od jiné CK letos) Kréta zakoupena ve First minute, Ibiza Last minute...obojí vyřizování a komunikace ok. Mám jen dvě výhrady - Kréta, transef do hotelu se uvádělo hodinu, jeli jsme dvě a půl hodiny, do postele jsme se dostali ve dvě ráno. Byl to masakr, už kvůli našemu malému synovi....Jinak na místě spokojenost, výlety i ostatní OK. Ibiza- někomu by vadilo ubytováni daleko od bazénů a moře, to CK neuváděla, naštěstí my spíše vyžadujeme klid, takže spokojenost. A výborná kuchyně :-) Obojí ubytování sedělo s popisem v katalogu.
Přidal/a jirka dne 18.07.2014

Je po půl deváté a v mailu stále žádné doklady nejsou. To je o nervy!
Přidal/a jirka dne 18.07.2014

A je to tady! Včera jsme si koupili last minute od FIRA se zítřejším odletem. Recenze jsem četl, ale kupujeme si jen dopravu, postel a trochu jídla, zbytek si zařídíme na místě sami. Ale už je tu problém. V občanském zákoníku je jasně napsáno, že pokud zájezd prodají méně jak 7 dní před odjezdem, tak mi mají ihned dát všechny papíry, letenky, voucher aj., ALE ONI NÁM JE ODMÍTLI DÁT s tím, že nám přijdou do mailu, V MAILU ALE ANI TEĎ NIC NENÍ !! Firotour vesele porušuje platné zákony a co můžeme my, NIC, akorát platit, ztrácet nervy a čekat jak to dopadne. Takhle se podniká v ČR. Dáme vědět jak to dopadne, jestli vůbec odletíme.
Přidal/a Milena dne 13.07.2014

Paní Evo, děkuji za podrobnou reakci. Ani jsem neměla odvahu o bakšišném psát. Ale na Srí Lance stejné jako v Izraeli. Opravdu si bakšišné vynucovali. A Firo? Do seriózní CK má daleko. O bakšišném nebyla ani zmínka v katalogu, ani při koupi zájezdu. Až v pokynech k odletu. S Firem jsme byli zklamáni již ve Finsku a Norsku, nyní podruhé. Nemá se říkat již nikdy, ale u Fira nikdy bude realitou.
Přidal/a eva dne 13.07.2014

Paní Mileno, s FIR. jsme rovněž učinili nedobrou zkušenost a to s poznávacím zájezdem na Srí Lanku. V průběhu zájezdu se ukázalo, že FIRO nic nepořádá jen přeprodává produkty zahraničních partnerů. V případě jakýchkoliv problémů se zříká zodpovědnosti a je neurvalý. Při přestupu v Dubaji to byla katastrofa, zůstali jsme rovněž zcela bez jakékoli pomoci, přestup do Colomba byla noční můra, odlet jen díky tomu že jsme se již jako skupina znali byl už snazší, vyhodili nás před letištní halou a sbohem. Během poznávačky neustálé změny hotelů a měst kde jsme měli být ubytováni. Partnerská - tedy místní incomigová agentura nás namísto památek aj. vozila do nasmlouvaných obchodů či atrakcí (šperky, látky, koření) za účelem provětrání našich peněženek. Firo nic nezajímá, prý jsme si měli stěžovat na místě. Jak, když z nás tam všichni tahají peníze včetně průvodce a řidičů (bakšiš). To je realita českého podnikatelského prostředí. Zato že jsme si u FIRA koupili zájezd shrábnou obě strany své podíly, v destinaci nás ještě dále odrbají co můžou (když dostanou málo, tak se ještě uráží - lidé nebyli spokojeni a tak dali malý bakšiš) a už se prodávají další termíny zájezdů. A tak se to točí stále dokola, a čekají na další hlupáky jako jsme byli my, kteří to buď nepochopí anebo vydrží všechno. Bohužel FIRO není jediné, týká se to i dalších jako FISCHER aj. Po této zkušenosti si již nyní nastavujeme zimní poznávačku do exotiky již mimo tyto nestoudné cestovní kanceláře.
Přidal/a Milena dne 08.07.2014

Velké zklamání s Firem, a to Izrael - klasický okruh po svaté zemi. 1. Špatně sestavený program. Mezi 14 - 15 h končilo poznávání. 2. Volný den o šabatu - nemůžete dělat vůbec nic, vše je zavřené (muzea, obchody, nejezdí doprava). 3. Firem uvedený 4hvězdičkový hotel neodpovídal. Neuklízelo se zde, špína. 4. Na letišti v Tel Avivu jste zcela sami bez průvodce, nikdo Vám nepomůže. 5. Neodbavujte se přes internet. Dostanete totiž horší místa v letadle. Při odbavení na letišti dostanete o stupeň lepší místa s jídlem. 6. Firo slibovalo, že zajistí bezlepkovou dietu. Nezajistilo zcela nic. Hrůza, děs, běs. To Čedok dokáže v tomto směru zázraky. S Firem již nikdy!!!!!!!!!!!!!!!!!
Přidal/a Mirek dne 07.07.2014

Celkový dojem, přístup personálu Byl jsem s nimi v červnu 2014 v Turecku, hotel Aska Buket Resort & Spa. Můj názor je, ře by FIRO mělo hotel přehodnotit a uvádět skutečnou úroveň hotelů. Z letiště Vás odveze autobus s tureckým delegátem (nemluví česky), cestou zastaví u známého obchodníka a vysadí 30m před hotelem (byla to má pátá návštěva Turecka a toto bylo poprvé, rovněž jsem si to zjišťoval a u ostatních CK to jiné incomingové agentury nedělají). S ubytováním Vám nikdo nepomůže. Na recepci mluví pouze Rusky (pro mne to žádný problém není, ale ostatní se při ubytování nedomluvili, Anglicky totiž NEHOVOŘÍ). Očekával bych od FIRO seriózní informace. Cestoval jsem s českými, slovenskými, něměckými, ale i ruskými CK a bylo to vždy o úplně jiné úrovni přístupu. Jsem zvyklý často cestovat sám, ale když si to zaplatím, mám o tyto služby zřejmě zájem. Nemám rád notorické stěžovače a nikdy by mne nenapadlo psát recenzi, ale po mé zkušenosti jsem si to neodpustil. Splnila CK vše, co slíbila? Rozhodně ne, naprosto jiné informace v katalogu, než ve skutečnosti. Rovněž na infolince mají zcela zjevné mylné informace a zapírají skutečnosti. Když na to upozorníte, najednou si vzpomenou, že je vše jinak.
Přidal/a Tereza dne 30.06.2014

No, teda nic moc. Téměř vše, co jsme si smluvně objednali, realitě neodpovídalo. Počínaje neexistencí klimatizace na pokoji, typem stravy - plná penze není totéž co all incluzive, nulové animační programy, poloha hotelu, věci, které měly být v ceně a byly za úhradu, zavřená směnárna a další a další. Vrcholem všeho byl nezájem delegátky, kterou se nám poprvé podařilo kontaktovat poslední den, aby nás formou SMS informovala o hodině odjezdu. Jsem vděčná, že alespoň autobus byl pronajatý od jiné společnosti, díky tomu jsme měli příjemnou cestu, což bylo na dovolené od CK FIRO TOUR to jediné, kde neselhala.
Přidal/a smile dne 13.05.2014

Filip, když si domů objedná malíře a ten svou práci zkazí, tak mu asi bez řečí zaplatí i bez ohledu na vady anebo si vymaluje sám. Možná ani nemá představu o tom, jakou kvalitu má za svoje peníze vlastně dostat. To bývá v ČR obecný problém, lidé totiž dost často neví, co je vlastně ještě kvalitní a ceně odpovídající a co ne. Chce to trochu více rozhledu po světě. Já takový typ nejsem a ani být nechci, v takové společnosti neumětelů se mi totiž nežije dobře. Rádi zaplatíme za kvalitní práci či službu, ale FIRO v našem případě pochybil. A skutečně je tu problém v jeho vedení a v přístupu k zákazníkům. FIRO tour hraje nepoctivou hru, což lze nalézt na netu a to i pár let zpět. Nepoctivou strategii vůči zákazníkům má nastavenu jako firemní kulturu, nastane problém a věci se řeší jako přes kopírák. Stejné ohlupující formulace používané roky, kecy o dících za to, že jste s nimi cestovali ale oni ví všechno nejlépe, za nic nenesou odpovědnost. Já říkám, na FIRO SI DEJTE POZOR ! Pokud ne, pak si nestěžujte.
Přidal/a Van dne 13.05.2014

Filipe všechno OK, někdo je ochotný zaplatit těžké peníze a neřešit prkotiny typu zpoždění, sardinka ap, někdo to řeší. Souhlasím, že to je každého věc. Firotour v tomhle směru poskytuje "levné" a z toho vyplývající málo kvalitní služby, které jsou ale zároveň v podstatě předražené. A k problémům se nemá. Osobní zkušenost s vedením společnosti. //Ale to co říkáte o tom si založit vlastní CK - to je přeci pitomost. Na světě jsou tisíce lidských profesí. Dejme tomu 1000. Vy provozujete jednu jedinou. Možná tři, jestli 10, jste skvělý. Takže to znamená, že nemůžete kritizovat zbylých 990? Já to tedy tak nemám. Když za to platím, a to hodně, tak si dovolám držkovat, když se mi něco nelíbí. Ve Firotouru to dost podělali. A nepodělal to jeden delegát (to se dá přejít, za rok bude jiný), ale podělal to majitel společnosti. A to je jaksi neodstranitelná vada cesotvní kanceláře FiroTour.
Přidal/a Filip dne 12.05.2014

Vane, je v pořádku že píšete své názory, a můj názor není zas až tak na firo s nima zkušenost nemám, jezdím na dovolenou s Blue style, čedok a vždy jsem byl spokojen a to i se zmíněným podřadným Travel service, asi nejsem tak náročný klient nebo neřeším prkoniny jako někteří(tím nemyslím vás) Ale vždy mě dopravili v pořádku a nějaké to zpoždění průměrně 1,5h a to z 10letů bylo tak max 4x tak asi mám v celku štěstí. Jako sardinka si nepřipadám. A pokud jsou furt všichni tak chytří a všemu tak rozumí, tak at si to vyzkouší.
Přidal/a Van dne 12.05.2014

Filipe, tato stránka je založena za účelem poukazování na problémy, se kterými se lidi setkali při využívání služeb cestovek. Ne každý si uvědomí, že TravelServis je ta nejpodřadnější z nejpodraždnějších leteckých společností. Někomu to je jedno, hlavně že se levně dostane do Řecka, a ty dvě tři hodiny bude jako klidně jako sardinka a případný zpoždění i v řádů poloviny dne taky neřeší. Někdo bere i výlet letadlem jako součást dovolené, protože si to dopřeje jen občas, a spoří na to měsíce, a chce si to užít. Tomu bohužel FiroTour kvalitní dovolenou nedopřeje. Je dobré to vědět. A já dodávám - osobní zkušenost s vedením FiroTour poukazuje na to, že to jsou divní lidé, kterým je jedno, co si o nich ostatní myslejí. Mně podle všeho rovnou lhali, když jsem si dovolil vyjádřit nespokojenost a poukázal jsem na několik problémů. To je myslím také důležité si uvědomit. (Buďto mi lhali, nebo mají echt nezájem.)
Přidal/a Filip dne 10.05.2014

Smile, pokud se vám něco nelíbí založte si svoji CK a nejlepe i svou leteckou společnost, a uvidíme zda budete poctivější podnikatel. :-)
Přidal/a smile dne 18.04.2014

Doplním - týká se to i klientského tlaku na smluvní partnery - dopravce cestovek. Preferuji pravidelné linky leteckých společností, Neseriózní, provařený TRAVEL SERVICE se svým monopolem a podivnými pakty (s ČSA i Korejci) ať se jde bodnout. Chtějte ještě před úhradou zájezdu, a to předevší u letů na jiné kontinenty sdělit údaj se kterým leteckým dopravcem je zájezd operován, pak nebudete vyřízeni z letu s Travlem např. na Kubu či do Mexika. Je to trapárna, jak se na nás cestovky pakují. Firo už občas dokáže nabídnout na dálkový let renomovaného dopravce a v katalogu to i uvede, ne však vždy. Travel Service lze snést na max. dobu letu do cca 3 hodin po Evropě, jinak ať si ty dobytčáky provozují někde v Africe.
Přidal/a smile dne 18.04.2014

Vážení, po letošní negativní zkušenosti s poznávacím zájezdem od Fira i s ohledem na NOVÝ občanský zákoník vás všechny nabádám k tomu, abychom společnými silami vychovali ke slušnosti a poctivosti nejen CK FIRO TOUR ale všechny cestovní kanceláře působící na českém trhu (respektive ty, které nás ohlupují a neomaleně okrádají). Pokud budeme všichni důslední (číst a psát očividně všichni umíme) a budeme poctivě číst OBCHODNÍ PODMÍNKY a REKLAMAČNÍ ŘÁDY, které velmi často kopírují příslušné §§ NOZ, tak by v tom byl čert, abychom v budoucnu nebyli všichni do posledního spokojeni !! Všichni mají nejenom práva, ale také povinnosti ! A pokud nemám potřebu reklamovat mohu mít potřebu cestovní kanceláři sdělovat méně milé zkušenosti s jejich službami. Nebuďme líní, MUSÍME SI JE VYCHOVÁVAT ! To je proces, který proběhl v Německu a proto jsou německé CK vychované požadavky i pochvalami svých klientů. Cestovní kanceláře si k nám dovolí pouze to, CO JIM MY SAMI DOVOLÍME a já, NEDOVOLÍM !
Přidal/a look dne 28.02.2014

největší problém Firo-touru je majitel, resp. "předseda představenstva" Fisek, který - pokud se někde něco podělá - s vámi neomaleně vyběhne a když se nenecháte a pošlete mu dopis, tak za sebe pro jistotu nechá hovořit advokátní kancelář. A pokud jsou ve vedení blbci, máte jednu jistotu - když něco nevyjde, máte smůlu. Firotour z tohoto důvodu nedoporučuju!
Přidal/a HANA dne 28.02.2014

S touto cestovkou jezdíme několik let do Egypta a jsme vždy spokojeni.
Přidal/a Milena dne 25.01.2014

S Firotourem jsem byla v roce 2012 na ostrově Ischia, nemám žádné negativní skušenosti, vše bylo super, cesta- autobusem, delegát. nemám co dodat.
Přidal/a Jirka dne 19.11.2013

No jo. Pro mě je bohužel největší ten, co píšete v poslední větě, předseda představenstva (nejspíš majitel) Firo-touru, a to z toho důvodu, že se blbce pokoušel udělat ze mně. A vlastně se mu to podařilo, přestože jsem nechtěl nic jiného, než co se dostalo Vám, to jest slušné chování a v případě, že se jim něco nepovede a zlikvidují mi kvůli tomu den dovolené, tak aspoň pocit spoluúčasti a omluvu. Když jsem se ozval, vykopli se mnou dveře. Majitel to zařídil zjevně osobně. U vás delegát vyřešil problém. U nás se mnou majitel (tj. ten, co určuje, jak se celá firma chová) jednoduše vyjebal.
Přidal/a ZuZa dne 19.11.2013

Já se teda musím CK zastat. Letíme za týden s touto CK už asi po šesté a vždy v pořádku. Zpožděný let jsme měli pouze jednou a to loni v Turecky, kdy z Prahy odlítal TVS o hodinu později. Přesto (a nevím jak se jim to podařilo) jsme odletěli jen o 35 min později. V Egyptě nám někdo ukradli věci na lehátku (šnorchl a brýle) a delegátka s námi ochotně vypsala stížnost na recepci a hotel se nám omluvil. Naopak musím pochválit CK, protože když jsme s nimi byli v Tabě v Egyptě, tak odlet byl plánován na 22hod a odjezd z hotelu v 20hod a díky Firo-Tour jsme jako jediní měli pokoj do 16hod a pak jsme ještě měli nárok na inclusive a večeři. Např klienti Eximu a Fischeru toto štěstí neměli, protože ve 12hod jim přestřihli pásky a měli smůlu. Pamatuju jak jsme jim chudákům od baru nosili vodu a pečivo :)) Taky ještě musím zmínit jednu událost, kdy jsme po příletu do Egypta zjistili, že nám na Ruzyni přeštípali zámky od kufru a prohrabali věci. Naštěstí tam nevozíme nic drahého, ale vím že jedněm manželům vzali foťák a cigarety. S pomocí delegátky jsme hned na letišti sepsali stížnost a po příletu do Prahy jsme si došli na přepážku TVS, kde nám sepsali stížnost s tím, že se někdo ozve. Do týdne přijel kurýr pro kufry s tím, že se na to podívají a do dalšího týdne jsme měli úplně nové kufry, protože na těch starých byl zámek naprosto zničený :) (což bylo super, protože ty naše kufry byly 10 let staré :D ) Takže já můžu potvrdit jen samá pozitiva a sociální jistoty :) Ale jak bylo již výše uvedeno...zájezd dělají hlavně lidé a blbci se najdou všude, nejen tady :)
Přidal/a Jirka dne 20.10.2013

Tohle vlákno není ani tak o tom, aby se tady psalo, že jsem byl a tam a tam a že se nestalo nic mimořádného a že tedy cestovka, co to zařídila, je skvělá. To je absurdní. Tohle vlákno má smysl jedině tehdy, když tady napíšete, že něco byl průšvih, ale že CK se k tomu postavila čelem, zajistila náhradu, vrátila peníze, dala kompenzaci, ap. Pokud se vám moje upozorňování nelíbí, nečtěte ho. Lidi, co si ješte nekoupili zájezd od pana Fiska (předseda předsstavenstav Firou touru, zjevně jediný akcionář a majitel), musí vědět, že to je člověk, co vybere peníze a dál se o klienty nezajímá, že jim nepomůže, bude-li třeba pomoct. Jeho lidi taky ne. A znovu upozorňuju na jejich neférové praktiky, kdy negativní slušně napsanou zkušenost na facebooku okamžitě smažou. Zkuste si to a napište mi, že tam stáje text zůstal.... Pche!
Přidal/a Milan Hříbal dne 20.10.2013

Mě to nikdo nevymluví Jirko byl jsem spokojenej,chystám se do Paříže v květnu a koncem roku okruh po Severní USA a všechno od Fira.Ono taky záleží jaká se sejde skupina když je tam nějaký otrava který to znepříjemní všem úplně to pak změní cekový dojem z dovolené..Já se těším na další zájezdy od Fira .Jsem z jejich přístupem spokojený.
Přidal/a Michal dne 20.10.2013

vážený pane Jirko přestaň už být tak trapný a pořád prudit.
Přidal/a Jirka dne 20.10.2013

No já to mám stále stejné, FIRO-TOUR NEDOPORUČUJU! Důvod? Když bude vše v pořádku, jak píše Irena, budete spokojeni. Ale uvědomte si, že si platíte drahou službu CK, abyste se nemuseli o nic starat a aby za vás vyřešili případné problémy. V případě FiroTouru když nastanou problémy vám tedy URČITĚ NEPOMOHOU, naopak drze budou kličkovat v rámci svých jednostranných všeobecných obchodních podmínek.
Přidal/a Irena dne 20.10.2013

Právě jsem se vrátila z báječné dovolené v Dubaji.vše bylo jak popsáno v katalogu a k tomu úžasná a milá delegátka Míša.Jediné mínus byla pobočka v Praze Letňanech,příště půjdu jinám,protože jsem dostala špatné informace ohledně rezervace a pojištění.Přesto jsem ale se službami ck spokojená a určitě s touto ck pojedu
Přidal/a Jirka dne 16.10.2013

Mohu jen závidět. Mě zmizelo s Firo-tourem z týdenní dovolené půl dne, místo omluvy, že jsem přišel zbytečně o den volna, jsem se od slečny na infolince dozvěděl v první větě (!) že dle všeobecných obchodních podmínek... bla bla... Samozřejmě smlouvy mají postavené tak, aby za nic neručili. Pak jsem z té samé slečny doloval informaci, zda při opožděném nástupu na hotel dostanou děti večeři - drze mi řekla, že když někam jedu s dětmi, že bych si radši jídlo měl vzít. Podotýkám: týden last minute za 75 tisíc, plná penze... Prostě Firo-tour. Nikdy se mi nikdo neomluvil a když jsem si stěžoval majiteli, odpověděla mi místo něj advokátní kancelář, že mám jako smůlu. To jsem prosím nic nepožadoval, jen omluvu! Takže pozor na Firo-tour, NEDOPORUČUJU!!!
Přidal/a Zorka dne 16.10.2013

Tak nyní již mohu napsat vlastní zkušenost s Firo turem. Navštívili jsme jejich prostřednictvím ostrov Kos. Nejdříve nás upoutala cena. Pro dva až o 8.000 kč nižší než od jiných c.k. díky manželově seniorské slevě. Ale i jejich katalogová cena byla nižší než u jiných c.k. do stejného hotelu. Záloha byla placena v březnu. Nemyslím si tedy, že by to byli zloději, spíše naopak.Ani letadlo nemělo zpoždění, Při příletu 20 min. a to je prkotina.Mohu jen konstatovat, že jsme byli se vším spokojeni. Organizace-transport letiště hotel a zpět na jedničku. Delegátka slečna Stračárová perfektní!!! Hned na první schůzce nás informovala s mapou v ruce o tom co stojí za shlédnutí atd. Výlety nám nevnucovala jen nás o nich informovala. Jeden jsme si vybrali.Ubytování jsme měli nadstandartní- pro dva suita s k.k. pro čtyři osoby. Řekla jsem si o hezké ubytování řecky a pan recepční to opravdu ocenil.Měli jsme zaplacený jen dvoulůžk. pokoj.Na hotel docházela delegátka obden a ještě byla 24 hodin na telefonu . kdyby něco.Ke klientům se chovala velice mile a slušně. Byla ochotna vše vysvětlit a pomoci. My to naštěstí nepotřebovali. Dovolená s Firem byla OK.Mohu ostatním doporučit.!
Přidal/a Jirka dne 14.10.2013

Gratuluju. Já to tvrdím pořád - když všechno klapne, je to OK. Pokud byste měl problémy, jejichž řešení by nebylo závislé na jednom průvodci, ale na koncepčním řešení Firo-touru, nevěřím, že by vám pomohli. Jejich koncepce je vybrat prachy předem a nějak to odklepat. A těch, co se ozvou, že se něco nepovedlo, se nějak zbavit...! Nedoporučuju Firo-tour.
Přidal/a Milan Hříbal dne 14.10.2013

Byl jsem na poznávacím zájzdě po New Yorku od 9.10.2013 Před odjezdem jsem nevěděl co od toho mám čekat.Angličtinu neumím,jel jsem sám a poprvé do USA...A mé dojmy ?V první řadě musím napsat že to dopadlo opravdu skvělě .Velkou zásluhu na tom má jistě průvodce pan Tomáš Mikšovic který s námi navštívil v New yorku v tak krátkém čase vše podstatné a ani chvíli nás-co neumíme angličtinu- nenechal bez dozoru,všechno nám vysvětlil a nehnul se od nás od začátku zájezdu až po návrat na letiště v Praze ani na krok.O jeho skvělém jednání a vystupování se vyjadřovala celá naše skupina.Snad se povede ještě někdy že do New Yorku vyrazím.Kidně bych to dal za rok znovu pokud by se sešla zase tak dobrá parta bylo by to super.Nikdo z nás si na nic nestěžoval snad jen na volbě a místě hotelu ale to jistě bylo ovlivněno především cenou zájezdu.... Ty oteklé kotníky po návratu domů mě rozhodně stáli za to.Tak že s Firo Tourem na poznávací zájezd příště zase ale jak jsem napsal v úvodu zásluhu na tom má především pan Mikšovic. -Díky moc-Milan Hříbal Kladno
Přidal/a Jirka dne 11.10.2013

To, že vám delegátka poradí, by přece mělo být normální a zcela zadarmo!!! Od toho tam je! Obhajujete otevřenou zlodějnu! U delegátky Firo-touru byl rozdíl mezi normální autopůjčovnou a tou "její" skoro přesně 100 %. Přesně takhle to dělají politici...
Přidal/a petr dne 10.10.2013

byli jsem s fitot.v recku na zakyntosu vse opravdu super.i kdyzto byl lastm. ubytovani perfektni nemuzu si stezovat.delegatka vyborna.poradila pri pujceni auta a to ze ma za zprostredkovani provize je naprosto normalni.je to jen jeji prace kterou chce mit zaplacenou,jako my vsichni chcem za svou praci penize.rekl bych ze je to ceska specialita nadavat delegatum do zlodeju a ze maji predrazene zajezdy apod.ale oni ceny vyletu nedelaji.nebudme ne ne tak prisni .a dekuji firot.za peknou dovolenou
Přidal/a Heda dne 06.10.2013

Špatná zkušenost s Firo-Tour. spolu s Ideal Tour.V září poznávací zájezd Poklady španělského kulturního dědictví - památky UNESCO. Průvodce zájezdu, v autobuse pár minut před výstupem k památkám něco překoktal z časopisů o cestování, špatná organizace zájezdu, některé památky jsme prolítli, vyjížděli jsme pozdě.Zájezd probíhal formou - např. tady je katedrála a nic víc, žádné doporučení co je nejzajímavější, žádné historické souvislosti, zkrátka nic.Jelikož jsem s Firo-Tour cestovala nejméně 7krát a vždy to byl perfektní poznávací zájezd, s perfektními průvodci, tak jsem letos byla velmi zklamaná . Doufám, že se s takovým průvodcem už nesetkám, ale jak jsem zjistila, ten pán nabízí své mizerné průvodcovské služby v pohodě dál na internetu.
Přidal/a Jirka dne 03.10.2013

A znovu vyzívám - kdo nevěří, že Firo-tour se bojí jakékoliv negativní reakce, a proto je drsně potlačuje (asi ví proč), a kdo s nimi má špatnou zkušenost, napište jim dvěma třemi větami na facebook. Příspěvek obratem smažou. Napište ho znovu a pak znovu - a zablokují vás. To dělá firma, co má čisté svědomí???
Přidal/a Jirka dne 03.10.2013

Jmenovku na kufr dá letiště... :-) Jinak u této cestovky asi není problém s ubytováním v nekvalitním hotelu, i když zrovna u Firo-touru bych se nedivil ničemu. Problém je, že když si zaplatíte týdenní pobyt, a oni vás oberou o půl dne, což není málo a vy jste si kvůli tomu vzali zbytečně den volna v práci, tak se vám nejen neomluví, ale arogantně a vzpupně vás při prvním dotazu na důvod zpoždění nástupu odkáží na všeobecné obchodní podmínky. Omluvu z nich nevymámíte ani po několika dopisech, a když se nenecháte odbýt a napíšete panu Fiskovi, předsedovi představenstva, tak na vás rovnou pošle advokátní kancelář. A buď ta advokátní kancelář nebo Fisek lžou, protože já nevěřím tomu, že nevědí, proč mělo letadlo, které si najali, 6 hodin zpoždění. Pokud to nevědí, tak to je ještě horší, to by totiž znamenalo, že se o to vůbec nezajímají. Když vám všechno klape, měli jste štěstí. Když ne, najali jste si drahou cestovku (marži odhaduji na 50 % ceny zájezdu), která vám při problémech nejen nepomohla, ale ještě vás poslala ke všem čertům, že si stěžujete. Takže FIRO-TOURu se VYHNĚTE VELKÝM OBLOUKEM!!!
Přidal/a Dagmar dne 03.10.2013

S touto CK jsme procestovali již několik zemí Maroko, Turecko ( několikrát), Kuba , Čína i Maďarsko vlastní dopravou a vždy jsme byli velmi spokojeni. Vše vždy perfektně zajištěné .Zvláště na poznávacím zájezdu v Číně jsme byli nadšeni ochotou, vstřícností , místními znalostmi delegátky a jak se o nás vzorně starala. . Všechno fungovalo na výbornou. Je těžké, když si někdo zaplatí levný hotel a očekává luxus. Je třeba pozorně číst v katalogu , co je vše v ceně a popřípadě si přečíst recenze na vybraný hotel. Co však mohu potvrdit, že pracovnice na přepážkách CK Vám moc informací nedají. Zaplatíte za zájezd 80.000,- a nedostanete ani jmenovku na kufr. Tu si musíte sehnat někde na letišti nebo si ji vyrobit doma . Ale jinak dovolené i delegáti vždy perfektní. Příští rok opět s touto CK.
Přidal/a Jirka dne 13.09.2013

Nedejte se, jejich jednání je zcela jistě protizákonné!
Přidal/a Alena dne 12.09.2013

Od Fira mi pár dnů před poznávacím zájezdem přišla zpráva, že se zájezd ruší s nabídkou zcela odlišných zájezdů než jsem chtěla. I odpověděla jsem, že odstupuji od smlouvy a požadovala peníze za neuskutečněný zájezd. Jaké bylo moje překvapení, když mi přišla dárkový poukaz, který jsem obdržela loní k vánocím, místo peněz. Firo by mělo vrátit, dle jejich údajů na internetu, hodnotu poukázky a ne poukázku. Když jsem telefonovala do jejich kanceláře, zaměstnankyně mi to ani nevysvětlila, pouze po delší době, kdy se šla zeptat jiné kolegyně, mi odpověděla, že to tak dělají. Tak mám po penězích i po dovolené. Ale rozhodla jsem se, že to tak nenechám S Firem totiž jet nikam už nechci.
Přidal/a Jirka dne 28.08.2013

Mirku, máte štěstí, to je jediné, co se k tomu dá říct. Já jsem přesvědčený, že kdyby se cokoliv nepovedlo, a Vás napadlo si nedejbože stěžovat, že by Vás FIROTOUR POSLAL KE VŠEM ČERTŮM, pravděpodobně by to udělal cestou odkazu na nějakou kličku ve všeobecných obchodních podmínkách. /// Jenom pro ilustraci - a týká se to všech, co měli špatnou zkušenost - zkuste jim to po pravdě napsat na Facebook, stručně to tam vysvětlete a čekejte, co se bude dít. Příspěvek smažou. Tak to zkuste dávat opakovaně po každém smazání. Do dvou dnů Vám zablokují přístup. Tohle dělá cestovka, co se nemá za co stydět??? Jinak německé cestovky, o kterých jsem mluvil - to je tak, že umíte žblebtnout německy nebo anglicky, objednáte si zájezd v Německu a dofrčíte autem do Frankfurtu a letíte z Německa. S českými pobočkami zkušenost nemám. Ale třeba do Thajska se jednoznačně nevyplatí letět s nikým z Česka. Jestli se někdo chová jako "verbeš", tak ne ten, co co ctí zákazníka (třeba Němci), ale ten, kdo se mu vysmívá. Mrkněte se třeba sem: http://byznys.lidovky.cz/misto-sesti-tisic-odskodneho-za-zpozdeny-let-dostal-svacinu-jak-se-branit-15f-/firmy-trhy.aspx?c=A130827_154214_firmy-trhy_mev
Přidal/a Mirek dne 28.08.2013

Vcera jsem se vratil z Turecka . Byl jsem s Firem a musim řít, že všechno bylo perfektní. Na to že jsem kupoval last minute a nečekal jsem nic extra - pokoj, misto v resortu . Vše naprosto super!!!! Delegátka perfektní organizace jak pri príjezdu tak odjezdu také. Bsla to moje 5 navštěva Turecka . Musim řict, že vzdy jsem byl spokojeny .... Krom eximu kdy jsem nedostal hotel, ktery jsem si zaplatil .... Ale i to se obcas stava :) je to dovolena a od ni cekam, ze si odpocinu a je mi jedno kde a jak :) chci se dobre najist napit a valet se... Jeden den vylet a muzeu jet zase domu :))) kazdopadne s Firem a Fischerem nejlepsi dovolena. Na koho bych ale upozornil tak jsou nemecke CK jako je nečkermann kde sluzby opravdu za nic nestoji. Sestra ma ted velice spatnou zkusenost z Recka. Viz. Jirka .. Pane Jirko mrzi me vase zkusenost snad se dovolate nejake pravdy! A budete spokojeny. Jen pro info nemecke CK letaji z ČR . Ta německa ,,verbeš" žere naš malinky česky trh. Pracuju v tom takže to znám :) Neckermann - Nemci, billa its - Nemci, Exim - Tunisani, Egyptani..., fischer - Nemci Kellner, bluestyle - Tunisani, cedok myslite, ze je cesky? Ani omylem Rusko- Americky odeon. Firo je jeste jedna z mala vetsich ceskych spolecnosti. Je smutne, že tak malo společností se udrželo v českych rukou
Přidal/a Veronika dne 22.08.2013

Úplně klidná nejsem, když jsem četla, co jste zažil, ale musíme už jen doufat, že to bude bez problémů. Asi ne vždy se stane něco špatné, ale každopádně by se to nemělo stávat často!!! :-/ A pokud se něco špatného stane, měla by cestovka do budoucna zařídit, aby k tomuto nedocházelo jinak si lidé vyberou cestovku jinou. Ale v ČR je to asi jedno, se kterou cestovkou letíte, u každé má dost lidí špatné zkušenosti :(
Přidal/a Jirka dne 21.08.2013

Klidně, ale mě stejně nepřesvědčíte, že Firo-tour je férová cestovka... Myslím si, že když nebudete mít žádný problém, tak budete spokojená. Ale když budete mít problém, tak Vám nepomůžou. Tak ať nemáte problémy...
Přidal/a Veronika dne 21.08.2013

Děkuji Jirko. Pak napíšu, jak jsme dopadli :)
Přidal/a Jirka dne 20.08.2013

Držím palce, užijte si to!
Přidal/a Veronika dne 19.08.2013

Tak dovolenou už máme zaplacenou u Firo tour, tak doufám, že doletíme tam i zpět v pořádku. S blue stylem sem letěla jednou a nebyl problém, ale teď sem četla dost komentářů, že mění dobu odletu a dokonce i místo odletu. Tak snad budeme mít štěstí s Firo tour. Jinak to, co se stalo Vám Jirko mě fakt mrzí a upřímně chápu Vaši zlost, určitě bych reagovala podobně, protože na dovolenou si taky peníze vydělávám poměrně těžce a delší dobu. Takže určitě si nenechejte nic líbit. A omluva by měla být to nejmenší, co by pro Vás mohli udělat...
Přidal/a Jirka dne 19.08.2013

S Firem jsem byl jednou a už ani omylem. Popsal jsem to výše více než dostatečně. V případě problémů se Vám na infolince vysmějí, majitel Fisek si hraje na velkého pána a nechá na stížnosti adresovanou jemu osobně odpovídat svou asistentku nebo rovnou advokátní kancelář. FIRO ani náhodou!!!
Přidal/a Jirka dne 18.08.2013

S Firem jezdim pravidelně a nikdy nebyl žádný problém. Tuhle cestovku můžu v klidu doporučit.
Přidal/a Veronika dne 12.08.2013

Se kterou CK teda vlastně letět ??? Chtěla jsem nejdříve s Blue Stylem, ale taky jsem nečetla zrovna příznivé recenze, tak jsem chtěla zkusit Firo tour, ale jak to tady čtu, tak fakt nevím s jakou CK letět ... :(
Přidal/a Jirka dne 12.08.2013

Hartl: Víte proč nadáváme na dodavatele, který má najmuté další subdodavatele? Protože jsme zaplatili tomu dodavateli a máme smlouvu s tím dodavatelem, nikoliv s jednotlivými subdodavately. Jestli je to na vás složité, tak postupně: CK Firotour si vyinkasovalo 100% platby předem. Je mi srdečně jedno, jestli kupuje přepravu u Travelservis nebo u marťanů. Nabídlo mi službu, nechalo si za ni VELMI DOBŘE ZAPLATIT, a já si koupil servis, aspoň jsem si to myslel, který mě odstřihne od problémů. Za přidanou hodnotu, kterou jsem zaplatil cestovce, jsem očekával, že mě ona zbaví problémů. Čekal jsem marně. Arogantní operátoři na infolince nevěděli, jestli mé děti dostanou při pozdním příjezdu večeři (a řekli mi u zájezdu last-minute za 75000 Kč na týden, že si ji radši máme vzít sebou!!!), ředitel a předseda představenstva cestovky na mne poslal při dopisu, kde jsem požadoval omluvu, advokátní kancelář!!! Lže a nebo neumí jednat s dodavately nebo je mu to jedno, co z toho je pravda, neumím posoudit. Ale prostě prachy dej a buď ticho! Asi tak. Co se týká delegátů, tak to nejsou animátoři. Pletete si dojmy a pojmy. A nikdo nenutí ty animátory, aby to dělali. Já s delegáty neměl zkušenost, že by se nedokázali domluvit, naopak, s autopůjčovnou na druhý straně ostrova se domluvili velmi dobře, až pak jsme zjistili, že za rohem je jiná autopůjčovna daleko levnější - to je prachobyčejná zlodějna, co předvádí delegáti cestovky. Jistě, všichni nejsou stejní... Víte, Hart, navážíte se do Jarka, ale i do ostatních. Já celý rok makám, pak svěřím své peníze nějakému Fiskovi z Firotouru, a dostanu facku, když se mi něco nelíbí a ozvu se. Fujtajbl s takovou cestovkou FiroTour. Jinak s Německými cestovkami se nelítá z Prahy, pane chytrý...
Přidal/a Hartl dne 12.08.2013

Jirko, Jarku nevím proc tady nadavate na CK ktera ma nájmuteho přepravce. Jk by jste to vymyslel ? Jak asi víte kdyz se tak význate na českém trhu existuje monopolní spolecnost travel service v soucasné době nema konkurenci . Jelikož ČSA holiday musel ukončit svoji cinnost .... Ale to určitě víte :) tzn. Ze neni jiný charterovy dopravce. Takže pokud nechcete jet příště na dovolenou na kole tak bych se dost uklidnil . Píšete ze by jste jel s německou CK :D mate s tim zkušenosti? Treba necker... Bila atd??? Ty vam ukážou co jsou to Češi a kde je maji :D to jedno letadlo tydne z ČR opravdu ne vytrhne pri jejich 30 tydne ze SrN takže prosim se uklidnete. Jarku jak jste napsal ze delegáti ckjsou verbes? To si ze me děláte srandu ne? :D znáte je vsechny jo? Jsou to lidi kteří pracuji stejne jako ty! Jo a názor ze maji dovolenou :D aha tak se naučte turecky arabsky a tak a muzete to dělat taky ??? Ne ty radši budes sedět s mastnym pupkem u Pc a budes tu kydat takove nesmysly :D jen si to jed zkusit dělat někde animatora a skákat 3 mesice v 40 stupních venku nebo delegáta kazdy den začít v 8 a večer ukončit v 40tkach .... Tipoval bych te na nějakého kancelářského. Pupkace co o cestování neví vůbec nic :) víš jake to je se treba jen domluvit na organizaci na letišti s Turkama egyptanama??? Nemůžeš předělat kulturu jiných narodu . Tak se sever a jed na Machač pod stan .... :)
Přidal/a Vera dne 10.08.2013

Jirka tady ty důvody popsal dostatečně. Při vybírání hotelu procházím recence a pokud se tam objeví více negativ, tak bych tam nikdy nejela. Stejně tak u CK. Vzhledem ke komentářům (a jak se říká "v nouzi najdeš přítele") bych s touto CK nejela ani do Tater.
Přidal/a Olga dne 09.08.2013

Pro Jirku: napsat že by jste s nima nejel je k ničemu když nenapíšete konkrétní důvod.
Přidal/a Jirka dne 09.08.2013

Já bych s nimi nejezdil :-(
Přidal/a Irena dne 09.08.2013

Nemáte někdo zkušenost s autobusovým zájezdem do Chorvatska do hotelu Lišanj s CK Firo Tour, hlavně s cestou autobusem?Podle těch reakcí tady se docela obávám průběhu. Děkuji.
Přidal/a Luboš Netík dne 05.08.2013

Včera jsme se se ženou vrátil z dovolené z chorvatska, z Makarské ,organizovanou FIROTOUREM. také nejsem spokojen sjejich přístupem, špatnou organizací a nerealizací požadavků klienta. Problém č.1 - svoz klientů na místo zpožděn o hodinu, pracovnice dopravce DESKA DĚČÍN nezajistili náš svoz z České Lípy do DĚČÍNA, po třetím !! mám telefonátu přijel po hodině jiný majitel ck v České Lípě a odvezl nás. CK FIROTOUR vůbec nekontroluje , jak probíhá začátek cesty pobytu,svozy , ůčast zaplacených klientů. Problém č.-2 - Manželka trpí kinetozou a je zdravotně postižená , má průkaz ZTP-P , žádali jsme ck tudíž o místa ve střední části busu tam i zpět. CK to nezajistila dopravci o tom vůbec nevěděli, milostivě nás usadili do 4 - 5sedačky od předu o místě ve středu busu se s námi odmítli bavit, že tro nemají v papírech. Přitom jsem své požadavky uved do cest. smlouvy již 14.3 2013 !! A NIC ..problém číslo - 3 - Po příjezdu na místo jsme nedostali námi objednaný apartmán, ale jiný , menší - hůře vybavený, Ačkoliv to bylo také součástí cest. smlouvy ze stejného data. Ceskovka jenom slibovala ,že to zařídí, ře to není problém, ale nikdy mě to písemně nepotrvrdila!! že je to již zařízeno , pouze ,že můj požadavek předala dál. A NIC. jEZDÍME DO CHORVATSKA již přes 10.let a problémy se zajištěním objednaného ubytování a služeb mají i jiné cestovky, ale nevím jak je donutit aby bylo vše OK- Vím nejezdit s nimi , ale když vyberete jinou a ta vám po příjezdu provede to samé, už s tím nic nenaděláte. Prostě ji označit veřejně a mediálně jako nespolehlivou,neschopnouněco zařídit a klientovi to včas potvrdit, aby měl klid na přípravu cesty a nestresoval se , jak to celé dopadne. M.J. s majitelkou apartmánu jsme se dohodli na výměně po 4 dnech do našeho požadované aptrm.To ale proto , že jsme u ní byli již předtím 3krát. Po mé stížnosti se za 4 dny dostavila delegátka Firotouru, a prohlašovala tu výměnu za její práci, ale my jsme si to dohodli s majitelkoul hned první den. Delegátka se neobtěžovala nám zavolat, jestli nemáme při příjezdu nějaké problémy, prý má limity na telef. spojení, a nemůže si s každým volat-. Závěrem chci poznamenat , že V CK neví , co mají dělat, jedna neví, co dělá druhá a nic nedotáhnou do konce ke spokojenosti klienta. A to se nanich přiživují Cest. agentuta typu -Dovolená cz. - Za sluncem - a pod které jsou v přání klientů rovně neschopné a jenom blafují a u zahraničních agentur nebo majitelů objektů nezajistí požadované ubytrování a další podmínky pobytu na dovolené. Asi zapomínají , že většiina klientů musí na těch pár dnů dovolené celý rok šetřit, a chtěji proto za své peníze kvalitní požadovaný a nestresující pobyt.
Přidal/a Jarek dne 03.08.2013

Nejzděte s firotourem vůbec nikam, ani do Dominikanske republiky, jejich delegati jsou verbeš, ktera jenom kouka, kolik nahrabat na radoby skvělých službách klientům a když řeknete že se vám to zdá drahé tak vam ještě vynadají Služby špatné.
Přidal/a Monika dne 03.08.2013

Dobrý den, má prosím někdo zkušenosti s Firo tour do Dominikánské republiky?? děkuji :-)
Přidal/a bibione dne 02.08.2013

jste jako malí. Jirka nevím proč by jednal s leteckouspolečností,a jemu šlo jenom o tu blbou stupidní omluvu, jenom aby k němu někdo přišel a řekl omlouváme se za vzniklé potíže, ač nebyly způsobeny scválně. To je to, co Jirka chtěl. Morální omluvu sakra!!!
Přidal/a Jirka dne 25.07.2013

"Pokud je let zrušen nebo zpožděn o více než pět hodin, cestující má také právo od smlouvy odstoupit a požadovat vrácení ceny za letenku, dopravce mu už pak ale neposkytuje uvedenou péči ani přesměrování na nejbližší možný let," doplňuje Večl. Týká se i cestovek... milá AAA, či Zorko. Ale klidně si dál myslete, že cestovka za nic nezodpovídá. Zdroj: http://finance.idnes.cz/prava-cestujicich-v-letecke-doprave-db1-/viteze.aspx?c=A130717_111016_viteze_zuk A co na to pan Fisek? Co by, vydělává a je mu fuk, že má také nějaké povinnost. Ona to za něj advokátní kancelář AK Mikš a Suk nějak vyřídí.
Přidal/a AAA dne 19.07.2013

Jirko z Fira opravdu nejsem/ jsem už nějaký rok v inv. důchodu/. Jen jsem Vám napsala svůj názor. Mrkněte se občas na odlety a přílety TVS. Porovnejte si časy příletů a odletů s realitou. Např. včera měl TVS večer téměř u všech příletů i několikahodinové zpoždění. Nechci se Fira zastávat, ale už při koupi zájezdu jsme byli upozorněni na možnost zpoždění a jelikož návrat je v nočních hodinách, máme ve smlouvě den návratu napsáno 26-27.9. a to si myslím, že je od Fira fér. Včera jsem tento let sledovala a místo ve 23.25 mělo přiletět 0.30. Jsou to prostě charterové lety a s tím nic neuděláme.Cestovky všude píší, že nemohou ovlivnit doby odletu a příletu. Musely by jedině změnit leteckou společnost a to bychom si asi pěkně připlatili!
Přidal/a Jirka dne 18.07.2013

Zorko ještě jeden komentář, ale Vy jste asi z Firo-touru, takže to asi víte - když jsem se slušnou formou se svou zkušenností svěřil Firotouru na jeho stránkách Facebooku, tak mě nejen smazali, ale i zamezeli přístup. Prostě pravda není důležitá, hlavně dejte 100% předem a pak držte hubu. Pan Fisek je muž srab. A pokud se Vám mé varování na této stránce nelíbí, tak jí prostě nečtěte.
Přidal/a Jirka dne 18.07.2013

Zorko, tohle je přesně ono, Vy nemáte obavy z Fira, ale z TravesServisu. Hm. A s kým máte uzavřenou smlouvu a komu jste platila peníze? Firu, takže odpovědné vůči Vám je (morálně i právně) jedině Firo. To máte stejné, jako že na hotelu, kam jste přijela (bez cestovky, sama), objednala si ubytování a snídani, dostanete ráno tvrdé rohlíky. A budete to další rok komentovat - no, to máme spíše než z hotelu obavy z místní pekárny, protože ta hotelu dodává tvrdé rohlíky. Chápete to? To je starost hotelu, ten si nechal zaplatit předem 100% z ceny snídaně!!! (U žádného hotelu to tak není, to jen cestovky si nechají platit 100% předem, málo která jiná komodita si to může dovolit). Firo neurážím, jen tvrdím, že to je cestovka na houby, která když se dostanete do problémů, tak Vám nepomůže. A tvrdím, že lže. Protože kdyby nelhala, bylo by to ještě horší, znamenalo by to, že se totiž vůbec nezajímají, proč má let jejich subdodavtele potíže. A oni mi napsali, že nevědí, proč měl let 6 hodin zpoždění. Vy jim věříte? Lidé neznalí budou ovšem nadávat dále na TravelServic, místo na toho, kdo si u TravelServisu objednává ty nejlevnější služby... (a podle toho je s ním, a pak s Vámi, zacházeno). FIRO NEBRAT!
Přidal/a Zorka dne 18.07.2013

Pane Jirko, často cestujeme, vystřídali jsme celkem 4 CK.Schovávám si cestovní smlouvy, ale na žádné z nich není uveden čas odletu, jen pochopitelně den.Zpožděný odlet tam i zpět jsme zažili několikrát a pěkně nás to také žralo! Cestovka za to ale nemůže. Mám spíše obavy, aby Vás Firo nežalovalo za urážky. Myslím, že to už trochu přeháníte. Letos letíme poprvé s Firem, ale obavy nemáme..Spíše máme obavy z TVS, který většinou nedodržuje letové řády a někdy se ani cestujícím v letadle neomluví a nebo se ohání stupidní výmluvou jako letos při odletu z Prahy do Antalye řekli - letadlo pozdě přiletělo. Zpoždění bylo dvouhodinové. Na závěr chci jen říci, že čím více budete tlačit na pilu, tím méně lidí Vám bude věřit. Přála bych Vám abyste vše vyřešil ke své spokojenosti a přestal pak zahlcovat toto diskuzní forum pořád dokola stejnými "třesky plesky".
Přidal/a Petra dne 16.07.2013

s Firo jsme byli na Zakynthosu a tento pátek 12.7.2013 se vrátili....pěkné místo, let s dětmi v poho i ubytování by šlo, kdyby myší nebylo. Ubytovat někoho v apartmánu s malými dětmi a vědět, že jsou zde myši !!!! problém, který evidentně neřeší, až po urgencích nastražená pastička, do které se myš stejně nechytí a kdyby náhodou, tak jednou z dalších asi 5 děr, se dostaví jiná....proč jsou jen tak nedůslední a nic nedotáhnou dokonce (teď myslím Řeky). Cestovka by tohle dopustit neměla
Přidal/a Jirka dne 16.07.2013

Zkoušela jste napsat dopis předsedovi představenstva? Zajímalo by měl, pokud se nevzdáte a napíšete, jestli Vám také jako mě odpoví rovnou advokátní kancelář AK Mikš a Suk se sídlem Na Slupi 15, Praha 2 (mně osobně tato kancelář buď rovnou sama lhala a nebo neváhala interpretovat zjevnou lež cestovky...).
Přidal/a Hana dne 16.07.2013

Byli jsme letos v červnu s Firo-tour v Tunisku. Hotel, který v katalogu popisovali jako luxusní, tomu naprosto neodpovídal (špatná hygiena, zastaralé vybavení, vadná elektroinstalace, špinavá pláž plná chaluh apod.). Zájezd jsme reklamovali, přece jen nebyl levný, ale reklamaci smetli pod stůl. S touto cestovkou už nikdy víc!
Přidal/a Jirka dne 15.06.2013

Hanko, nikdo netvrdí, že za to cestovka může. Vy jste z Fira, že? Cestovka se snadno stane terčem zpoždeného letu, protože kupuje ty nejlevnější služby letišť, protože po ní chceme v této kategorii ty nejlevnější zájezdy. Takže zpoždění je pravděpodobné a prostě se to může stát. Ale mám-li zpoždění půl dne, a jsem-li na zákazníky do telefonu drzý a první, co jim sdělím, je že dle všeobecný podmínek nemá zákazník na nic nárok, a neumí-li včas říct, jestli při zpoždeném nástupu do hotelu dostanou vaše děti najíst, pak jsem špatná cestovka. A když se k tomu přidá, že na dopis, kde chce nespokojený zákazník vysvětlení, proč ke zpoždění došlo, odpovím drze a lživě, že nevím, navíc pro jistotu nechám odpovědět rovnou advokátní kancelář, co kdyby se ten blbec chtěl soudit, že?..., tak jsem naprosto ZBYTEČNÁ CESTOVNÍ KANCELÁŘ se jménem FIRO-TOUR. Cestovku si totiž platím jen proto, aby za mne řešila problémy. Firo-tour je neřeší a ředitel Fisek dává jasně najevo, že ho problémy, které mají jeho dodvatelé a na které doplatí jeho zákazník, vůbec nezajímají. A to si dovolí inkasovat 100 % předem!!!
Přidal/a Hanka dne 14.06.2013

My jsme byly s Firo-tour na Rhodosu v červnu 2010. Byli jsme spokojeni. Hotel Mikri Poli - all-inclusive, kousek od moře, jídlo super. Každý den proti recepci seděla celkem příjemná Řekyně - půjčovala auta. S mojí lámavou angličtinou jsem si u ní 2x zajistila půjčení auta. Vše bez problémů. Delegát CK byl v pohodě. Na pokojích čisto. Nebála bych se s touto CK opět vycestovat. Patříme mezi spokojené klienty této cestovky. Odlet na Rhodos z Phy jsme sice měli v 11h., ale díky "hustému" leteckému provozu jsem letěli pouze o hodinu a půl déle, což se dalo vydržet. Toto CK skutečně neovlivní!!! Děti (tenkrát 7let) sice byly nedočkavé, ale zvládly to taky. Let byl s Travel Servicem, oba lety naprosto v pohodě.
Přidal/a Jitka dne 02.06.2013

S FIRO-TOUR jsme byli dvakrát v Řecku, až na malé chybičky, vše naprosto perfektní, včetně ochotných delegátek.Buďte rádi, že jste nezažili tak hororovou a katastrofickou dovolenou jako my s CK Aeolus, kdy šlo doslova o zdraví klientů.Pak vám takové maličkosti, jako že čekáte o půl hodiny déle v autobuse, přijdou jako malichernost.Jinak všem přeji dobrou volbu CK a hezkou dovolenou :-).
Přidal/a Petr dne 01.06.2013

Firo-tour????Nikdy vice,taky Alexandrii a Eximtours...............O Cedoku ani nemluvim.Cim vice "monopolni CK"tim vetsi podvod............................................
Přidal/a Jirka dne 02.05.2013

Ahoj Alčo, je to pravděpodobné, dokonce i Michala bych tam zařadil... :-(
Přidal/a Alča dne 02.05.2013

Ahoj Jirko, nepochopil jsi, že pod jmény "Deedee" a "Terka" Ti píše jedna, tatáž osoba a velmi sofistikovaně obhajuje Firo!?!?!?!?!?! Určitě je to nějaký šmloula z Fira..... To je ovšem riziko anonymních recenzí. Plně s Tebou se vším souhlasím, s Firem určitě již nikdy víc...
Přidal/a Jirka dne 25.04.2013

Nepřestanu. Měl jsi štěstí. Já smůlu. A oni se zachovali přesně tak, kvůli čemu by měli zkrachovat. Jestli se ti diskuze nelíbí, odhlaš se.
Přidal/a Michal dne 25.04.2013

já jsem byl taky s Firo a vše proběhlo jak mělo. Přestaň už ty zakomplexovanej blbe neustále prudit
Přidal/a Jirka dne 25.04.2013

FIRO-TOUR se mělo omluvit a to bylo taky to jediné, co jsem na začátku chtěl. Teď už nechci nic, ale o své ŠPATNÉ ZKUŠENOSTI a způsobu jednání s klienty ze strany předsedy představenstva (a ředitele a nejspíš i majitele v jedné osobě) budu mluvit všude, kde to půjde.
Přidal/a TERKA dne 25.04.2013

Dobrý den pane Jirko, ano - přeji hodně štěstí při Vašem daším cestování:). Nebudu zde počítat kolik lidí zde se vyjadřuje kladně a kolik záporně, na to nemám ani čas - mám jen pocit, že všeobecně ve všech otázkách reklamací se stejně vyjadřují většinou jen nespokojení a Ti co jsou spokojení, tak si to většinou nechají pro sebe:). Ale takový je život... Jinak ve službách s lidmi nepracuji (tedy ani v žádné CK) a ani bych nechtěla, páč práce s lidmi to je pořádný záhul a někdy jim něco vysvětlit je moc těžké:). Ale uznávám, že omluvit se opravdu měli, přestože za zpoždění asi nemohli, tak smluvního dopravce si objednávali sami.. Mějte se krásně a hezké cestovnání..
Přidal/a Jirka dne 25.04.2013

Dobrý den, paní Terko. Vám se toto oslovení líbí? V novinách si taky přečtete "Nečas řekl" ap., nikoliv "pan Nečas řekl". Fisek je prostě Fisek. Rozhodně se u tohoto bezpáteřního člověka, kterého jsem několikrát vyzval k rekaci (i na facebooku, a dočkal jsem se zamezení přístupu ze svého profilu), nebudu namáhat mu říkat "pane". Já už nevím, jak bych Vám to řekl jinak. Cestovka se nejen neomluvila, ale když nám telefonovali, tak nám "oznámili, že let je opožděn o 6 hodin a že dle všeobecných obchodních podmínek na to mají právo". Tečka. V první větě! Drzé, arogantní, bez zájmu. Hlavně že shrábli peníze dopředu. A ředitele, který to všechno řídí, má společnost jenom jednoho, že... S žádnou cestovkou nejméně několik let nikam nepoletím. Když jsem si dokázal zařídit lyže v zimě, dokážu si zařídit i hotýlek někde u može v létě. Ušetřené peníze raději zaplatím solidní letecé společnosti, ostatně i let je pro nás zážitkem, proč se mám mačkat v mrňavém letadle charterové společnosti... Vetšina lidí zde FIRO-TOUR NEDOPORUČUJE, čtete špatně. Působíte na mně dojmem, že jste angažovaná ve Firotouru...
Přidal/a TERKA dne 25.04.2013

Dobrý den, pane Jirko, myslím, že už jste "naštvaný" až moc a vidíte to hodně jednostranně - tj. můj názor. Samozřejmě, že chápu, že zpoždění je velice nepříjemné, ale kdybych tušila, že Vá dokonce z cestovní kanceláře i zavolali a Vy jste nemusel být na letišiti, tak přeci je to ze strany cestovní kanceláře služba, kterou Vám dokazují, že jim na Vás záleží a měli zájen na tom, abyste těch 6 hodin nemusel čakat na letišti. Samozřejmě pokud byste na tom letišti čekal, tak by Vám kompenzaci letecká společnost určitě poskytla. A když Vám volali z cestovní kacneláře o zpoždění, tak se Vám neomluvili? Chápu Vaše rozhořčení a je mi líto, že jste musel být jedním z xx klientů, kteří si toto zpoždění zažili, ale myslím si, že Vaše naštvanost je uplně jinde:o/. Ono není o co varovat před ostatními, páč zpoždění je běžná věc (nehledě u charterových letů a jen mimochodem - Vy jste vidět, že by TVS letěl na nějaká "levnější" letiště? Nemluvím o Smart Wings, tam je to asi možné, je to low cost..) - obávám se, že co se týče charterových letů, tak jsou na objednávku od cestovních kanceláří, kam oni chtějí letět né? Ale to se dostáváme jinam. Jak ale píši, je mi samozřejmě líto a určitě by mělo fungovat, že se Vám CK omluví (ale kompenzaci Vám poskytovat dle mého nad rámec přepravních podmínek letecké společnosti nemusí). Také jsem zažila zpoždění ale to prostě k cestovní patří a důležité bylo mít dobrou náladu a dovolenou si patřičně užít!! Pevně věřím, že až (pokud) poletíte s jinou CK/leteckou společností, tak už další zpoždění mít nebudete!! I přesto, že vás chápu, tak já mohu (jako většina lidí zde) FIRO pro služby určitě doporučit. Ale chápu, co člověk to názor a každý si na to své přijde vlastní zkušeností... Jen mezi námi:) - to, že píšete Fisek - už to je divné - přeci jen si myslím, že když se o někom píše, tak alespoň pan Fisek a nebo Ing... Každopádně jsem jen chtěla napsat, že je mi líto co jste si zažil, ale pořád věřím, že alespoň dovolenou jste si tím nenechal zkazit... Jo a co se týče TVS reklamace - tak co mám zkušenost, tak reagují i když samozřejmě možná přepošlou na CK, aby si vyřídila sama (ale věřte, že nejen CK takto jednají, mně se třeba minulý týden stalo, že jsem něco potřebovala na Modré pyramidě a smlouvu mám s KB, tak jsem psala na KB a tam mi napsali, ať si to vyřídím přímo na Modré pyramidě - také jsem byla naštvaná, ale udělala jsem tak a ve se vyřídilo a dokonce jsem dostala víc info a rychleji, než to řešit přes KB.. ale asi záleží na meritu věci). Každopádně Vám přeji abyste si příští dovolenou už jen užil a hlavně bez zpoždění! Mějte se krásně a hlavu vzhuru!
Přidal/a Jirka dne 24.04.2013

Zdravím Terko. Děkuji za rozbor. Postupně: 1) Nás náhodou chytli doma při nastupování do auta, bydlíme nedaleko letiště. Ale to je přece jedno, měli to řešit. Mělo to řešit Firo, TVS mě nezajímá, s tím jsem neměl smlouvu, je to pouhý subdodavel Fira. Na hot-line cestovky jsem volal. Operátorka byla drzá, neinformovaná a bylo jí to jedno. Že by se jménem Fira omluvila, na to jí zjevně pan Fisek neškolí. 2) Neznám podmínky, která má CK se svými nasmlouvanými partnery. Myslím, že ani nemusím, ne? 3) Ani Firo ani advokátní kancelář údajně neví, proč vzniklo zpoždění. Lžou. Můj názor... A mimochodem si myslím, že už vím, proč zpoždění bylo. Tihle levní přepravci jako travelservice ap. si kupují ty nejlevnější kapacity letišť a když kdokoliv nad nimi (úplně všichni) má jakékoliv zpoždění z jakýchkoliv důvodů - třeba Lufthansa čeká na zpožděného pasažéra - všichni se poposouvají a charterové lety nemají nárok na jakékoliv vyjednávání. Cestovky používají přepravce, kteří nakupují naprosto podřadné služby letišť... 4) Tohle je důležitý bod a nezlobte se - neargumentujete logicky. Ano, je to o lidech. Ale lidé ve FIRO-TOURU NAPROSTO SELHALI! Z tohohle pohledu je FIRO ŠPATNÁ CESTOVKA. Pro mně celá. 5) Ano, všeobecné podmínky mají samozřejmě právně zpracované velmi dobře, nemáte právo prakticky na nic, ale oni mohou prakticky všechno. Dokonce i přerušit komunikaci, když to uznají subjektivně za vhodné. Hnus... 6) Fisek urazil mě, já jeho neurážím! Zjevně jsem měl s jeho službou problém. A on nechá odepsat "asistentku", dopis ani nepodepíše a další dopis pošle rovnou jeho advokátní kancelář. Fisek je v mých očích podlý zbabělec, který jen shrábne prachy dopředu a víc ho nezajímá. Protože jsem přesvědčený, že naštvaných je víc, dávám jim k dispozici jeho adresu. Ne každý umí hledat na internetu, ale když ho někdo bude chtít navštívit, má možnost. Sama píšete, že adresa je dohledatelná. Proč tedy vadí, že jí zde uvádím? 7) Nechat na dopis, ve kterém si klient stěžuje na nějaký problém, odpovědět advokátní kancelář, není plus. Je to zastrašování. Většina lidí se lekne. Fisek není pánbůh, aby se nemohl starat o problémy svých klientů. Jenom to poukazuje na jeho přístup. AROGANCE, NEZÁJEM, LHOSTEJNOST. 8) Nezkoušel jsem napsat na leteckou společnost, protože jsem s ní neuzavřel žádnou smlouvu. Po právu by mi nejspíš ani neodpověděli. 9) Za zpoždění jsme nedostali od nikoho vůbec nic, ani pitomý bonbón. (Ani omluvu, samozřejmě, a to bylo jediné, o co mi šlo. Velmi trapně se jakoby omluvila asistentka ředitele, ale to, co napsala ve zbytku dopisu, shodilo i to málo.) Na dovolené jsme se bavili s ostatními. Někteří strávili 6 hodin na letišti a jen někteří z nich si vyhádali stravenku za 60 Kč. Slabší povahy utřely. To Vám přijde férové jednání? Mně to přijde odporné! Proto FIRO-TOUR UŽ NIKDY A VARUJI PŘED NIMI OSTATNÍ. p.s. Jinak se pletete, právní nárok existuje, to bylo zjevné i z opatrné a nejspíš lživé odpovědi advokátní kanceláře, velmi dobře totiž věděli, že mi nesmí sdělit pravý důvod zpoždění - zásah vyšší moci to zjevně nebyl a zpoždění bylo nad 3 hodiny...
Přidal/a TERKA dne 24.04.2013

Zdravím Jirko, většinou moc nereaguji, ale ráda si přečtu, ovšem teď mi nějak nedá nereagovat:o). Dle MÉHO NAZORU: 1) pokud bylo spoždění oznámeno až na letišti, tak se měl problém řešit i na letišti - tj. předpokládejme, že jste letět s TVS, tak buď se měl problém řešit se zástupcem FIRA (pokud tam ještě byl) a nebo si zajít na TVS anebo zavolat na hot-line dané CK.. 2) každá letecká společnost by měla mít také všeobecné přepravní podmínky, které se přizpůsobují podmínkám EU, takže určitě mají přímo stanoveno na co máte nárok a to dle mého jste měl obdržet od letecké společnosti přímo na letišti (tj. například - pítí, občerstvení atd. - dle daných podmínek), tyto podmínky ale určitě znají i na dané CK a pokud jste chtěl jednat pouze s CK (což je pochopitelné, jelikož jste si u nich zakupoval zájezd), tak si myslím, že krom omluvy Vám měli toto zajistit... 3) bohužel nevíme jak zpoždění přesně vzniklo, zda-li technické podmínky či viz. major apod... 4) ale co se týče ostatního, tak si myslím, že říkat, že FIRO je špatné CK určitě není na místě i když chápu Váš postoj, ale upřímně - ostatní služby byly také špatné? Toto je pouze o lidech a o tom jak jednají. Sama jsem měla možnost s touto CK několikrát jet na zájezd a byla jsem moc spojojená a věřte, že zpoždění je bohužel možné a to u všech CK.. 5) FIRO má (jako většina CK) určitě ve všeobecných podmínkách, že první a poslední den je určen k přepravě a věřte, že toto není jen z důvodu zpoždění, ale někdy se může stát, že letíte v noci do destinace a z destinace brzo ráno a tím pádem nemáte "1den", ale to neovlivníte, dle mého letový řád je daný a ke změnám prostě docházet bude... 6) Co mi přijde ale od Vás "nefér" je zde "urážet" majitele firmy.. Copak Vy ho znáte? Když někdo bude chtít adresu, tak si ji jistě najde - obchodní rejstřík apod., navíc adresu na centrálu na webových stránkách mají a jak zde již bylo v jednom komentáři, tak určitě stačí napsat jen jméno pana majitele a zaslat na centrálu. 7) A proč vám odepsal právník? To se přeci dá pochopit. Ba naopak bych to brala jako velké plus, že Vám odpoví na Váš dotaz přímo právní zástupce. Dovedu si představit, že když pracujte v tak vélké společnosti (což předpokládm, že FIRO je), tak se prostě reklamace řeší tímto způsobem... Navíc promiňte, ale proč by ředitel společnosti měl řešit zpoždění 6hodin letu, víte co má určitě vše na zodpovědnost? Od toho prostě má určitá oddělení - tak to vidím já. 8) Nezkoušel jste napsat na leteckou společnost? Nebo na FIRO, že žádáte vyjádření letecké společnosti k dovldu zpoždění? 9) Jinak myslím, že u soudu jediné co byste mohl vyhrát je nárok na nějaké občerstvení, ale jinak asi nic, páč o den jste určitě nepřišel i kdybyste přiletěl do destinace ve 23:59 namísto v 06:00... proto i první a poslední den určen k přepravě.. ale podívala bych se do všeobecných podmínek, které jdou určo k dispozici, na co jste měl nárok... Pokud jste dostal alespoň to od letecké společnosti (ty myslím vydávají nějaké poukázky na občerstvení), tak dle mého na nic víc nárok byste stejně neměl.. krom omluvy...
Přidal/a Jirka dne 03.04.2013

Já tedy FIRO-TOUR už nikdy! A buďte ujištěna, že žádná česká cestovka mě neuvidí několik let. Pak možná zkusím opatrně německou. Ale spíš se pokusím jezdit bez cestovky. Je to jen berlička pro líné. Když to jde v zimě na hory, proč by to nešlo v létě k moři. Několik e-mailů a je to. A platí se až na konci! Jo a mimochodem, četl jsem, že marže českých cestovek jsou okolo 100 %. Takže bych měl vlastně Fiskovi poděkovat, ne?
Přidal/a Deedee dne 03.04.2013

Samozřejmě, že s nimi budeme jezdit i nadále. My jsme moc spokojení, ani s jejich zaměstnanci jsem neměla žádný problém. Přesně tak, debata na toto téma se už nemá kam dál rozvíjet. Přeji Vám s jinou CK více štěstí.
Přidal/a Jirka dne 03.04.2013

Deedee nějak mi uniká vaše reakce na takovou tu férovou stránku věci. Já vím dobře, že to mají v podmínkách celkem ošetřené. Ale pletete se v jednom - když nemáte smlouvou s leteckou společností, tak jí nemůžete žalovat. Jasný? To musí ten, kdo s ní má smlouvu. A vy můžete zase toho, s kým máte smlouvu vy. To je všechno, je to prosté. Diskuze je o ničem, dál to nebudeme rozvíjet. FIRO-TOUR má za ředitele člověka, který se mi vyjevil jako zbabělec. Zaměstnanci , se kterými jsem mluvil, byli drzí a bylo jim úplně jedno, že jsem přišel o den dovolené a mé děti 6 hodin čekaly. Může se to stát. Ale nemůže jim to být jedno. Oni se za mák nesnažili. Deedee, klidně si s nimi jeďte, když myslíte...
Přidal/a Deedee dne 03.04.2013

O tom tedy dost pochybuju, že jste tam měl přesný čas odletu (to se do smluv právě z důvodu možnýho zpoždění určitě nedává). Pokud jste tam ten údaj měl a byl podepsaný oběma stranama, pak jste si měl trvat na svém, to ano. Ale za celou tu dobu našeho dovolenkování jsme ani jednou neměli na smlouvě napsanou hodinu a čas odletu. Když si vygoogluju zpoždění letů, tak tam vyjíždí, že máte nárok na odškodnění (svačinu, SMS, atd.) od letecké společnosti. Z Nařízení EU vyplývá, že v případě zpoždění nebo zrušení letu nese odpovědnost za odškodnění klientům vždy letecká společnost. „To platí i pro zájezdy s cestovní kanceláří,“ informoval Okamura. .... zdroj mesec, další namátkou: finexpert, ackcr, ...
Přidal/a Jirka dne 03.04.2013

Popsala jste to skoro přesně. Ale s chybou: Ve smlouvě jsem měl přesný čas odletu. Ne že ne. CK mi jasně sdělila, že letíme v XX hodin. Samozřejmě, že CK má ve všeobecných podmínkách, které jsou drobným písmem na několik stránek, mnoho ujednání, které je velmi ochraňují, k ničemu nezavazují, FIRO-TOUR tam má dokonce ujednání, že může ukončit komunikaci, pokud to uzná za vhodné (!!!). A co z toho plyne? Že když mi naslibují zájezd na 6 dnů za 74 tisíc (v last minute!!!) a zmizne mi půl dne, že se nic neděje? Ale ono se děje, vážená paní, vygooglujte si to - při zpoždění nad 3 hodiny máte nárok... atd... Ale já nic nechtěl, já chtěl jen pocit, že vědí, že se to nepovedlo, že se omluví, strčí mým dětem nafukovací balon jako omluvu, dají mi kupon se symbolickou slevou na další zájezd nebo prostě udělají nějaké gesto a já budu vědět, že jim stojím za to. Místo toho byla PRVNÍ VĚTA DRZÉ OPERÁTORKY na telefonu "vážený pane, ve všeobecných podmínkách...". A Fisek? Jaký ředitel, taková firma. Ani slovo omluvy, ani slovo účasti, jim je to prostě úplně jedno. Hlavně, že schrábli prachy dopředu. Dávejte jim je, když máte pocit, že si je zaslouží. Já FIRO-TOURU už nedám ani korun, když jsem Fiskovi stál jenom za to, aby mi odepsal jménem advokátní kanceláře. A kde to půjde řeknu svou odrazující zkušenost.
Přidal/a Deedee dne 03.04.2013

Vy jste měl smlouvu s CK, ve které máte uvedeno jen datum odletu, datum příletu. Nikde ve smlouvě jistě nemáte uvedeno: CK se zavazuje odbavit klienta v xx hodin. Nebo snad ano? Naopak dle všeobecných podmínek, které mají všechny ck téměř totožné, je jasně psáno, že první a poslední den je určený na přepravu, nikoli pro vlastní dovolenou zákazníků. Ke změnám odletového času klidně může dojít i chvíli před odletem (kvůli počasí atd.), to ck nemůže ovlivnit. Tyto podmínky jsou nedílnou součástí smlouvy, kterou jste podepsal a jistě řádně prostudoval.
Přidal/a Jirka dne 03.04.2013

Omyl. A to je přesně důvod, proč jsou pak CK drzé a vysmívají se nám. FIRO-TOUR je přesně takové. Letecká společnost je zodpovědná tomu, kdo si jí objednal. Takže CK. Já měl ale smlouvu s CK. Mně je zodpovědná CK. Neznáte zákony a svá práva, milá drahá.
Přidal/a Deedee dne 03.04.2013

V žádném přáípadě netvrdím, že CK jsou svaté a jsou to chudinky, ale chybějící lůžko je trochu jiná věc. Za zpoždění před odletem je zodpovědná letecká společnost, nikoli CK.
Přidal/a Jirka dne 03.04.2013

Napadlo vás špatně, za dodávku ručí dodavatel, nikoliv jím najatý přepravce. To je právě ono - Fisek a jemu podobní dobeř vědí, že většina lidí nezná svá práva, tak je odbyde "my za to nemůžeme, to přepravce". Opak je pravdou, FIRO-TOUR odpovídá za toho, koho si objednal. Až si koupíte zájezd a hotel vám nedá lůžku a cestovka se bude vymlouvat na hotel, co budete dělat? Vy asi pokrčíte rameny a řeknete si "no jo, chudák cestovka, oni jsou v tom nevinně", že? Nic ve zlém, ale přesně takhle uvažujete.
Přidal/a Deedee dne 03.04.2013

Vaše rozhořčení naprosto chápu, také by se mi to chování zřejmě nelíbilo, nicméně jak píšu už několikrát výše - mě se s nima cestuje skvěle a osobně nechci volit jinou cestovku. Napadl mě podobný příklad, když si objednávám zboží z e-shopu, kde je doručení přes poštu, tak také nemám sjednanou smlouvu přímo s poštou, ale s e-shopem. Pokud je ale jakýkoli problém s doručením (a že jich neni u ČP zrovna málo), tak si to musím řešit přes poštu, e-shop s tím nic neudělá. Z pošty se mi za ty prů.... taky nikdo nikdy neomluvil.
Přidal/a Jirka dne 03.04.2013

FIRO TOUR už NIKDY!!!! Deedee, to máte tak - Firotour mě v mých očích podvedlo. A neomluvilo se. Natož aby něco nabídlo.... Mám tři možnosti - nechat si kálet na hlavu, zažalovat je, nebo to dát vědět, kde se dá. O žalobě stále přemýšlím, stálo by mě to jak půl dovolené, ale vím, že bych vyhrál. Fisek to taky ví. Proto na mě poslal rovnou advokáty. Má strach, ví, že mlží svým vlastním klientům. A nebo nemá strach, pak je to ještě horší. Vyberte si. Jeho adresa není tajná, je veřejně přístupná v rejstříku. Mě nezajímá, kdo může za zpoždění. Já si objednal let u cestovky. Mohl jsem si objednat let přímo u letecké společnosti. Stejně tak hotel. Vsadil jsem na "jistotu". Cestovka měla problém s dodavatelem, budiž může se stát. Ale mně, svému klientovi se vysmála, že to nebude řešit. To je podraz. A přeji cestovce pana Fiska, aby se jí nedařilo. Firo-tour mě podvedlo, Fisek se nenamáhal ani omluvit, a buď lže on nebo jeho najatá advokátní kancelář, a nebo - a to je ještě horší - se nezajímá, proč jeho dodvatel nedodal řádně objednanou službu. Uvědomte si, že Firo-touru zaplatíte 100% ceny předem!!! A oni se chovají jak čuňata. Vy to příště zase risknete? Tak dlouho se chodí se džbánem... No, mně se to ucho utrhlo hned. FIRO TOUR už NIKDY!!!! p.s.: Co si myslíte o tom, že Vám po negativní recenzi na facebooku smažou tu recenzi a zablokují přístup? A byla slušná, žádná adresa! Kdybych měl víc času, tak jim to tam budu naschvál prskat z různých profilů, ale oni sázejí na to, že čas nemám. No, nemám. Ale já jsem už takový, že jim to nikdy nezapomenut. Já na podrazáky neumím zapomenout. Bohužel...
Přidal/a Deedee dne 02.04.2013

Fakt nevím, nevyznám se přesně v problematice letecké společnosti vs. CK, nicméně bych odpovědnost za zpoždění neházela čistě na jakoukoli ck, za jakékoli aktuální změny v dopravě je přeci odpovědný dopravce, ten musí kompenzovat. CK si sice objedná let, nicméně veškerý průběh letu vč. určení časů/změny časů je jen na letecké společnosti, to CK ovlivnit nemůže. Objednáváme přes cestovku z toho důvodu, že nejsme jazykově zrovna dobře vybaveni a chceme mít servis předem zajištěný, jako většina. Fakt jsem neměla špatnou zkušenost. Naopak se nám stal kdysi v Řecku průšvih zaviněný vlastním přičiněním ... když jsme se v noci vraceli půjčeným autem z diskotéky na hotel, přítel dost "opřel" auto o zeď plotu a kousek nějakého neobydleného domku .... už jsem nás viděla v řeckém vězení o chlebu a vodě se splátkama do konce života .... volali jsme delegátce, co s tím máme dělat atd. Přijela osobně do půl hodiny a pomohla nám s policií, místníma a pojišťovnou vše dořešit, a to tenkrát bylo kolem druhé ráno ..... Dodnes jsme jí a jedné kolegyni z chomutovské centrály vděční, že nás z toho vysekali. Je to chomutovská firma a na webovkách jsem našla korespondenční adresu přímo do Chomutova, tam už stačí připsat jen jméno, komu se má dopis doručit. Neberte to jako "útok" proti Vám, ale jen mi přišlo, že když tu opakovaně vykřikujete jak malé dítě do světa adresu ředitele, že tu Vaši stížnost/recenzi pak budou brát ostatní lidi míň vážně.
Přidal/a Jirka dne 02.04.2013

Ještě doplněk k té adrese - adresa je veřejně dostupná informace. Když se podíváte na web Firo-touru, a hledáte kontakt, najdete jen anonymní formulář. Já to chápu jako jasnou snahu schovat se. Mají pobočky to ano, ale když chcete na vedení firmy, máte smůlu. Proto zde adresu uvádím pro případ, že by Fiska chtěl někdo kontaktovat na přímo - ať to má jednodušší. To není nic proti ničemu.
Přidal/a Jirka dne 02.04.2013

FIRO NEMŮŽU DOPORUČIT, NAOPAK VARUJI!!!! Deedee to máte jednoduchý. Pane ředitel mi dal jasně najevo, že je mu úplně jedno, že mě a mé rodině způsobil problémy. Přeju Vám, abyste nemusela nic řešit. Protože jinak se budete divit. Proč si sjednáváte cestovku a nekupujete si hotel nebo dopravu sama? Důvody jsou různé, ale jeden z nich je, že se o to nechcete starat, nechcete mít problémy. A co se s Firem stane, když se problémy objeví? Nechají Vás v tom vymáchat a ani se neomluví. Zaměstancům je to jedno. To bych ještě pochopil. Ale řediteli? Tak to je hrozný, protože na koho jiného se obrátit? Když jsem se zeptal, co bylo důvodem, že mělo letadlo 6 hodin zpoždění, jejich advokát (pozor - nikoliv někdo z Fira, nejdebože třeba pan ředitel, ale rovnou externí renomovaná pražská advokátní kancelář! - proč si jí asi najímají?) mi řekl, že "neví". Lžou. A nebo opravdu neví, ale to je ještě horší, příště Vám totiž klidně řeklnou, že neví, proč v hotelu pro Vás neměli pokoj... Mně to leží v žaludku a bude mi to tam ležet do té doby, než se ředitel pochlapí. A omluví se. Osobně. FIRO NEMŮŽU DOPORUČIT, NAOPAK VARUJI!!!! P.S.: Když jsem jim slušně napsal svou zkušennost na facebook, smazali jí a můj přístup zablokovali. Kdyby se nebáli, že by 6hodinové zpoždění měli nějak kompenzovat, tak budou postupovat jinak. Tak kdo má máslo na hlavě?
Přidal/a Deedee dne 02.04.2013

S Firem pojedu letos opět na 2 dovolené u moře a jedna poznávačka, celkem jsem zájezdů s Firem za ty roky absolvovala cca 13 a můžu říct, že s jinou cestovkou už bych asi nejela. Létáme do apartmánů i do luxusních hotelů a vždy všechno odpovídalo katalogu. Nikdy jsme nedostali jiný hotel, než co jsme si zaplatili. Jednání se zaměstnanci bylo taky v pořádku, i když jsem musela dovolenou posunout na jiný termín, tak mi naprosto vyšli vstříc. Jako bonus (když to koupíte po vydání katalogů) dostanete parkování u letiště zdarma! Rozhodně tedy můžu Firo doporučit!!! Jirko, Vaše opakované příspěvky s adresou na jejich ředitele nějak nechápu ....
Přidal/a Jirka dne 30.03.2013

To bohužel ne. Ale důrazně zde VARUJI před jakýmkoliv zájezdem s FIRO-TOURem! Když vše klapne, asi to bude normální. Ale jakmile se vyskytne problém, ve FIRO-TOURU SI VŮBEC NIC Z PROBLÉMU NEDĚLAJÍ, odbydou vás a když si budete tvrdošíjně stěžovat a žádat pouhou omluvu, POŠLOU NA VÁS ADVOKÁTNÍ KANCELÁŘ, která buď sama lže, nebo reprodukuje lež cestovky. Fisek, ředitel Firou-touru, je takový "frajer", že se nenamáhá odpověď ani podepsat a nechá to vyřídit "asistentku".
Přidal/a Ivča dne 30.03.2013

Prosím, máte někdo zkušenosti se zájezdem Grand tour Tureckem? Dá se během poznávačky večer nebo ráno zaplavat v moři?
Přidal/a Pavel dne 03.02.2013

NE DO KENI Nejezděte s "Firem" do Keni !!! Zájezdy mají od CK ESO a když jedete od Fira, budete mít problémy: při odletu se zjistí, že ESO pro vás nemá letenku, zatím co klienti ESA dostanou vše v "balíčku" - vy nic, na hotelu budete mít problém s ubytováním, protože váš voucher se odlišuje od ostatních (jiné logo, jiný "papír" - recepčnímu dlouhé vysvětlování ), budete "mít nervy" z čekání, zda dorazí e-mailem zpáteční letenka. Když tyto připomínky napíšete na Firo - tak vám neodpoví.
Přidal/a Mirka dne 25.01.2013

Boli sme s nimi v Španielsku. Zájazd sme si kupovali dva dni pred odletom. Az to prílete do Spanielska nám povedali ze nám menia hotel lebo náš ukoncuje uz sezonu, co nám nepovedali dopredu aj ked to vedeli. Pláž mala byť dlhá piesocnatá, pricom v skutocnosti bola kamienkova, a piesocna nebola ani v rozsahu najblizsích desiatok kilometrov. Zreklamovat nám tieto nedostatky odmietli, ze ked sme cakali kým sa zníži cena a kupovali zájazd tesne pred odletom, tak to prináša toto riziko (?) Takze neodporucam !
Přidal/a Pilbauer dne 02.01.2013

Když čtu ty recenze nedalo mi to i přesto že je to již skoro 1,5 roku, abych se rovněž "nepodělil" s těmi co mají zájem o své zkušenosti s s touto CK. Rozhodli jsme se vycestovat na svoji rodinnou dovolenou a to na Krétu a poprvé letecky. Koupili jsme si zájezd u této CK tzv. na "první chvíli" tzn. cca 8 měsíců před vlastním termínem dovolené !!!. Jaké bylo však naše překvapení , když nám cca měsíc před odletem sdělila CK že námi již zaplacený !!! zájezd resp. hotel bude v tuto dobu (údajně prý pro konec sezóny - 2.polovina října) mimo provoz a tudíž nám nabízejí jiný hotel ve stejné kvalitě a za stejné peníze....V opačném př. můžeme prý dovolenou zrušit a peníze nám vrátí.Souhlasili jsme tedy se změnou hotelu, ale to jsem ještě netušili že cca 14 dní před odletem dojde k další změně hotelu.....Vše vygradovalo těsně před odletem, kdy CK si nebyla schopna zjistit - ověřit, že v Řecku se také kromě jiného i stávkuje....Tudíž až po našem upozornění, že v den odletu se chystá v Řecku a tedy i na Krétě 48 hodinová generální stávka (údajně o ničem takovém neví i přesto že harmonogram všech stávek v Řecku byl k dipozici na of. stránkách našeho velvyslanectví v Řecku již od 1.10.2011) začala vše řešit (pondělí dopoledne) a v odpoledních hodinách (cca kolem 16.00 hod.) nám oznámila že termín odletu a hodina je změněna a to v úterý v 18.00 hod.( původní termín odletu středa 5.30hod.) a že prý pokud se nepřizpůsobíme že máme zkrátka smůlu....No prostě jedním slovem jde o CK kterou bychom rozhodně nikomu již nedoporučili resp. využít jejich "profesionálních" služeb. A to již nehovořím o službách jejich delegátů na místě....Jinak Kréta, moře a samotní Řekové resp. obyvatelé Kréty vše narozdíl od této CK super !!!! Jenom se pokud možno vyhněte této CK velkým obloukem !!!!
Přidal/a Jirik dne 05.10.2012

Možná jsem měl jenom smůlu. Ale jak se říká - charakter poznáte při nesnázích. A Firo-tour se projevil jako neomalená cestovka bez zájmu, navíc s drzými zaměstnanci... Napsal jsem svou zkušenost předsedovi představenstva, jsem zvědavý, jestli mu budu stát za reakci. Nic po něm nechci, jenom jsem si postěžoval. Vím, že všechny tyhle nářky jsou v podstatě zbytečná ztráta času, ale mně to leží v žaludku a několik let si nekoupím žádný letní zájezd od žádné české cestovky...
Přidal/a Eliška dne 05.10.2012

Já jsem s nimi byla vždy spokojená takže proti nim nemlžu říct křivé slovo.
Přidal/a Jirik dne 03.10.2012

To Eliška: V tom případě NEMĚŘÍ VŠEM STEJNÝM METREM! Za týden jsem zaplatil 74 tisíc (a to bylo last minute a hotel žádný luxus...)! Takže si myslím, že by se měli chovat slušně. Namísto toho nebyli schopni zjistit, jestli bude při zhruba půlnočním nástupu na hotel pro mé děti něco k jídlu, diskutovali se mnou o blbých stravenkách za 70 korun (a nedali je!) a za celou dobu se NIKDO NEOMLUVIL. Myslím si, že vaše zkušnost je jen náhoda, každopádně NEMAJÍ jednotný SYSTÉM NA PROBLÉMY! Budete to riskovat i příště??
Přidal/a Eliška dne 03.10.2012

JIRIK: O nás se v Egyptě postarali z důvodu, že při přistání letedlo srazilo čápa a nebylo schopné odletu jsme nabrali 6 hodinové spoždění do hodiny tam byl delegát a odvezl nás na 5* hotel kde jsme na 4 hodiny dostali pokoj a měli večeři formou švédských stolů. Takže bych Vám oponovala o některé klienty se dokáže postarat!
Přidal/a Jirik dne 02.10.2012

To je právě ono - nevyskytl se vám problém! Můj názor je, že kdyby se vyskytl, vykašlali by se na vás a vymlouvali by se na dodavatele. ALE PLATÍTE CESTOVCE OBVROVSKOU MARŽI a jste při tom ochotný riskovat, že budete spokojený jen v případě, že jim všechno klapne, PROTOŽE V PŘÍPADĚ PROBLÉMŮ NIC NEUDĚLAJÍ???
Přidal/a Ajka dne 02.10.2012

Dobrý deň Vrátili sme sa v nedeľu z dovolenky z Turecka -Alanya a musím povedať, že cestovka Firo tour je myslím korektná. Našťastie všetko prebehlo v úplnom poriadku. Na letisku sa nás ujala cest. s delegátom,ktorý nás usmernil kam máme ísť a v Hoteli už na nás čakali a príjemne nás privítali s tým, že sme boli za pár minút vybavený a čakal nás dobrý obed. Boli sme spokojný so všetkým iba jedna vec nám trochu chýbala,ale myslím, že to už máloktorá cestovka tak robí,, cestou do Hotela nám chýbali nejaké tie inf. o Tureckom živote s výkladom od delegátky ,, asi toľko inak bolo všetko ok. Aj personal v Hoteli bol super ochota v plnej miere. Určite to zopakujeme,alebo naši blízky ,ktorým dáme dobrý typ na dovolenku kam ísť :-)
Přidal/a Jirik dne 02.10.2012

VARUJI PŘED CK FIRO-TOUR! 3x zvažte, jestli jim dát korunu!!! Je to typická průměrná cestovka, která - pokud je vše v pořádku - udělá víceméně co má. Ale běda, když se něco zadrhne. Uvědomte si - proč se svěřujete do péče cestovky? Za co jim platíte jejich obrovskou marži? Buď si neumíte zajistit pobyt sami, nebo chcete mít klid. V obou případech očekáváte, že případné problémy odrazí cestovka za vás. Ale to NEUDĚLÁ FIRO-TOUR!!! Problém s pozdním odletem? -Obraťte se na přepravce! Že s ním nemáte smlouvu, ale máte jí s námi? -Ano, tak si jí přečtěte pořádně, my to máme ošetřené. Ha ha ha... NIKDO SE VÁM TAM NIKDY NEOMLUVÍ! Na slušný dotaz, k čemu jste si je najali, budou psát odpověď 26 dnů a dopis zakončí slovy "váš požadavek se zamítá". Podotýkám, že žádný požadavek nemáte, jenom jste si povzdechli, že těch 6 hodin čekání bylo nepříjemných a že vám nedali ani napít. FIRO-TOUR JE CESTOVKA, KTERÁ VÁM NEPOMŮŽE A JEŠTĚ SE VÁM VYSMĚJE! VYHNĚTE SE JÍ!!!
Přidal/a Eva a Lbor Matonoha dne 01.10.2012

28.8.-7.9.2012 sme sa zúčastnli dovolenky na Egejskej riviere s CK Firo-tour Bratislava. Boli sme v letovisku Marmaris v hoteli Begonville. Veľmi príjemne nás prekvapila delegátka: Kateřina Sayak Nocarová, ktorá nás sprevádzala aj na fakultatívnych výletoch. Jej vedomosti o Turecku na nás veľmi zapôsobili a získali sme úžasný prehľad o všetkých oblastiach života v tejto krásnej krajine. Týmto sa jej aj chceme veľmi poďakovať. S dovolenkou sme boli veľmi spokojní. Môžeme všetkým odporučiť.
Přidal/a Marie dne 30.09.2012

S CK FIRO - tour jsme cestovali poprvé do Portugalska.Bydlíme na jihu Moravy a odlet byl z Prahy. Za včasné sjednání zájezdu nám byl nabídnut bonus - transfer zdarma. Měli jsme obavy, zda CK splní slíbenou službu. Odvoz z Brna na pražské letiště i zpět proběhl ve sjednaný čas pohodlným osobním vozem,který řídili profesionální řidiči. I v době pobytu v Portugalsku jsme byli spokojeni se všemi službami i s delegátkou.
Přidal/a Jirka dne 03.09.2012

Navazuji na svůj komentář „Jirka Srpen 8th, 2012 at 13.14“. Firotour se ani za 14 dnů nedopracovalo k nějaké reakci. Je jasné, že v případě problémů nic neřeší a člověka nechají naschvál vycukat. Je to trapné a čím více času uplyne, tím větší práci jim dá mě zase naklonit na svou stranu. Mimochodem, víte že Firoutour nemá na svém webu žádnou adresu? Jen anonymní kontaktní formulář a placenou infolinku. Pro šťoury: předseda představenstva a jediný akcionář (= majitel) je Ing. Roman Fisek.
Přidal/a Helena Liskova dne 02.09.2012

S CK Firo-tour jsem cestovala poprvé a to na Kypr. Vše bylo tak, jak nám bylo řečeno v cestovní kanceláři a delegátka - velmi milá a ochotná, vždy dochvilná. Naštěstí jsme nemuseli řešit žádný problém, takže nemůžu hodnotit jinak než kladně.
Přidal/a Vladimíra Koubková dne 31.08.2012

Byli jsme s CK Firo tour už po třetí. Na pobočce v Pardubicích je p. Venzarová, se kterou se dobře jedná. Je ochotná, vstřícná. V roce 2010 nastal problém s odletem. Místo z Pardubice jsme měli letět z Prahy a to jsme nechtěli. Peníze nám byly vráceny úplně všechny. Letos jsme byli v srpnu na Rhodosu v Kolymbii, kde mají výborného delegáta. Pan Petřík toho ví o ostrově dost. Pomůže, poradí, zkrátka je to delegát na svém místě. Naše rodina si na jednání CK Firo tour nemůže stěžovat.
Přidal/a Jakub dne 29.08.2012

Firo už nikdy!!!! Naprosto nedoporučuji tento maxi-moloch, který naprosto nekomunikuje s klienty ba co více, okrádá vlastní klienty! Švýcarsko je nádherná země, nebýt toho, že z 10 denního poznávacího pobytu jsme se 6x stěhovali mezi hotely od 2km do 200km od místa prohlídky. Celé dny jsme strávili na cestě a balením. Delegátka navíc nepřiznala výraznou slevu na vstupném (celkem cca 9.000Kč) a odmítla přístup k vyúčtování fakultativních výletů, kde jsme zjistili tuto zpronevěru peněz. Její výklad spočíval v 15 minutové procházce kolem řeky, 6 hodinový rozchod a 5 hodin odjezd na ubytování toho dne. Neschopná, líná avšak nejhorší je, že okrádala své klienty. Při reklamaci se bohužel nic neděje, jistě tuto záležitost budu řešit žalobou na Firo, jelikož servis před, během a po zájezdu naprosto nevyhovuje etickému chování ani zákonu. Bohužel je okrádáním klientů na vstupném, výletech atd. TATO CESTOVNÍ KANCELÁŘ PROSLAVENA!!
Přidal/a Jirka dne 28.08.2012

Navazuji na svůj komentář "Jirka Srpen 8th, 2012 at 13.14". Firotour mi v první rekaci odpověděl, že mají ze zákona lhůtu na odpověď 30 dnů. Tomu říkám "vyjebat s ním". Jednak plácají nesmysly, žádný takový zákon neexistuje. A pak - myslel bych, že spíš jde o to, abych byl spokojený a netrousil o nich, jak nás vypekli. Takže čím dříve zareagují, tím lépe. No..., zdá se, že shrábli svůj zisk a zbytek je jim jedno.
Přidal/a rodina Krišková dne 28.08.2012

S Firo-tour sme cestovali prvýkrát, bolo to do tureckej Alanye v termíne 27.8.-7.8.2012, hotel Kleopatra Ada na Kleopatrinej pláži. Až na dvojhodinové meškanie na ceste späť do Bratislavy, na ktoré sme neboli upozornení, na rozdiel od dovolenkárov vracajúcich sa do Prahy, nemôžeme cestovke nič vytknúť. Hotel zodpovedal opisu v katalógu, navyše sme pozreli aj iné stránky, tak nás nič neprekvapilo. Strava prispôsobená európskej, bola dokonca aj zemiaková kaša (!), žiadne samé mleté mäso, na ktoré sme boli pripravení. Personál až na pár výnimiek veľmi priateľský, najmä k deťom - synovi stačilo pozdraviť merhaba a bol hviezda. Upratovačka nám skladala uteráky a prikrývky do tvaru labutí, mušlí a kadečoho iného. Všetci nemali až takúto pozitívnu skúsenosť, ale všetci tiež neboli slušní a milí, nevedeli ani odzdraviť a niekedy sa k personálu správali ako k otrokom... S delegátkou Mirkou cestovka urobila fakt terno - milá, ochotná, vždy k dispozícii na mobile. Sprievodkyne na fakultatívnych výletoch podobne (zažili sme 3). Logistika pri presunoch z letiska, na letisko a na výlety dobre prepracovaná, aby dovolenkári stratili čo najmenej času presunmi. Suma sumarum: boli sme spokojní a viem, že to nebola naša posledná dovolenka s Firom.
Přidal/a Jana dne 10.08.2012

Jela jsem poprvé a naposledy s CK Firo-Tour. Při objednávání zájezdu jsem dostala informaci od prodejce, že CK Firo-Tour má vlastní autobusy a při cestě bude k dispozici WC, klimatizace, DVD, možnost zakoupení nápojů u řidiče a 20 min. přestávky po 4 hodinách. Ovšem skutečnost byla poněkud jiná. Autobus přijel o hodinu později a nikdo nás o zpoždění autobusu neinformoval ( 1 nástupní místo Praha ). Do Brna trvala cesta 4 hodiny. Technický stav autobusů smluvního dopravce Poselt, byl katastrofální. Jela jsem autobusem Neoplan3316HDN3. Nejenom, že při cestě se autobus neskutečně klepal, jako by se měl každou chvilku rozsypat, WC bylo nefunkční, vypadávala klimatizace a při cestě do Itálie mu 2x vypadl řemen a řidič ho pokaždé víc jak hodinu nasazoval. Cesta měla trvat cca 13 hodin, ale trvala 20 hodin. Posledních 6 hodin, řidič nezastavoval. Řidič zřejmě usínal za volantem. Překračoval rychlost a málem to napral do protijedoucího auta.
Přidal/a Renata dne 08.08.2012

Letos jsme jeli s touto cestovní kanceláří po prvé a nemůžu říct jediné špatné slovo počínaje organizací ochotou a spolelihlivostí delegátů konče :-) Byli jsme ve Španělsku v Andalusii. To že lety mají věčně několika hodinová zpoždění jsme zjistili, že je poslední dobou normální asi u všech linek a je jedno s jakou cestovkou letíte..tam i zpět!! Je to unavující a otravné, ale pokud se o Vám delegáti postarají, tak je to přeci jenom snesitelnější čekání!! Dostali jsme to co jsme si zaplatili, nebyl problém kontaktovat delegátku, vždy nám ochotně poradila a podala veškeré info co jsme potřebovali i výlety, které jsme absolvovali ( Ronda, Granada) byli profesionálně z organizované, průvodkyně nám podávali opravdu vyčerpávající informace o místě na které jsme jeli, takže je vidět, že opravdu znají vše!!! Takže jim i delegátce velké díky!! :-) Vzhledem ktomu, že známe poměry ve Spain, tak jsme věděli do čeho jdeme, nic méně všechny nedostatky nám sami španělé vynahradili svou ochotou. bylo vidět, že si nás váží o to příjemnější bylo jednání s nimi. Jsem ráda, že mohu napsat kladnou recenzi a až budem příště plánovat zase Andalusii, tak pokud budou stejní lidé na tom místě jako letos, tak nebudeme váhat a s CK poletíme znovu.
Přidal/a Jirka dne 08.08.2012

Firotour nám 15 minut před odjezdem na letiště suše oznámil, že se let posouvá o 6 hodin. A to bydlíme asi hoďku od letiště. Neomluvili se, vymluvili se na přepravní společnost. Protože máme 3 malé děti a příjezd bude v pozdních večerních hodinách, ptali jsme se opakovaně na večeři - a byl to pro ně docela problém zjistit (na smsky na číslo, ze kterého nám oznámili zpoždění, nereagovali a na infolince se mě zprvu pokusili odbýt tím, že se to dozvím na místě - jak vtipné). Když jsem řekl, že přijít z týdenní dovolené o půl dne je docela blbý (a čekal jsem něco v duchu „je to průšvih, my to víme, my se moc omlouváme...) mi paní začala odříkávat cosi jako „ve všeobecných obchodních podmínkách jste podepsal...“. Jsme teprve na začátku, třeba to napraví . Ale pokud si budou držet tuto linii a odbudou mě odkazem na nějakou smlouvu, tak u mně Firotour skončil. Uvidíme, třeba něco vymyslí, dám vědět.
Přidal/a Rene dne 27.06.2012

Dobrý den. S Firo tour jsme letos cestovali již podruhé a říkám, že jsme plně spokojeni. Už v kanceláři ( Plzeň ) byl super přístup a jednání. Vyhověli všem našim žádostem a dotazům a i na dovolené ( Kréta a Rhodos ) bylo vše O.K. Ubytování, strava, výlety i veškeré služby. Dokonce nás odvezli na Ruzyni a zpět. Navíc v obou případech objednali i hezké počasí. :o) Můžeme srovnávat protože v roce 2009 jsme byli s ostravskou ck Kovotour v Černé Hoře a byla to katastrofa. Tam nezvládli základní věci. Opakuji, Firo tour je bezva a profi.
Přidal/a Lataníkovi dne 26.06.2012

S Firo cestovkou jezdíme často a vždy jsme spokojeni,na cestách se i potkáváme se známými tvářemi, takže nejsme sami,kteří cestovku a její program využívají a s jejíma službama a průvodcema jsou spokojeni.Jedná se o zájezdy poznávací, tedy náročné .Nedávno jsme se vrátili z Portugalska a o tom mi nedá nenapsat.Tentokrát byla průvodkyně tak vynikající,myslela na své klienty ve všech směrech,nic neponechala náhodě a celý zájezd proběhl tak, že se z nás všech stali milovnící a obdivovateli Portugalska!každý den jsme se těšili čím nás překvapí - myslela i na ranní kávu v cukrárně, toalety,vše načasované tak, aby to zvládl i sedmdesátník i mladý člověk bez problémů.Ještě jednou velký dík Petro Plíšková.
Přidal/a Eliška dne 23.06.2012

ještě bych chtěla pochválit CK v jednom ohledu. Při odletu z Egypta mělo letadlo 6hod zpoždění,protože při přistání srazilo čápa a tak nebylo schopno letět zpět s pasažéry. Museli jsme čekat na další až přileti z Prahy,ale do hodiny nás odvezli do 5* hotelu,kde jsme dostali pokoje po dobu 4hodin,tak si člověk mohl odpočinout,protože jsme letěli v noci a ještě jsme měli večeři all inclusive. Takže delegáty oželim,když vim,že o mě bude postaráno :-)
Přidal/a Eliška dne 23.06.2012

s Firotour jen kladné zkušenosti co se týká pobytu a vyřizování,ale měli by zapracovat na svých delegátech Španělsko září 2011 - autobus měl 2hodinové zpoždění stáli jsme před hotelem v dešti. Delegátka nezvedala telefon, projela kolem nás,ale nám tuto skutečnost nesdělila a jela to říct klientům do jiného hotelu! Egypt duben 2012 četla jsem recenze na hotel a tak jsem věděla,že je rozdělený na novou a starou část,ale že čechy ubytovávají do starý části jen na požádání do nové a tak jsem se delegátky zeptala jak to je a jestli můžu být ubytována v nové. Ta mi to začala vehementně vymlouvat,že jsou ve starém hotelu opravené pokoje a jsou větší atd,ale když viděla,že se nevzdám tak mi nepříjemně řekla,že tam můžeme být ubytováni když si to sami řeknem. Z celého autobusu jsme byli ubytováni jen my v novém hotelu a rozhodně jsme nelitovali. Polovina lidí ve starém hotelu měnila pokoje sice bez problému,ale kdo by se tim chtel zabívat na dovolené?!
Přidal/a Dr Frelich Milan dne 13.06.2012

Ve dnech 25.5.- 8.6.2012 jsme s Firo tour absolvovali Grand tour Tureckem. Celá akce byla výborně organizovaná, cesta a zastávky velmi dobře volené, hotely velmi dobré až výborné, velké poděkování patří průvodcům - Bc Lukášovi Kovandovami a jeho tureckému kolegovi Osmanovi, kteří velmi podrobně a zasvěceně nás informovali o všem důležitém, co jsme viděli. K tomu výborné prostředí Turecka a atmosféra zájezdu, kteří naši průvodci navodili. Ještě jednou díky a všem doporučujeme to s Firem tour aabsovovat, nebudete litovat !
Přidal/a Tabertová dne 06.06.2012

Zdravím, před týdnem jsme se vrátili z Turecké riviery... Pracovníci CK Firo byli velice ochotní . Hned po výstupu z letadla a odbavení nás ujal pracovník Ck byl velice ochotný a příjemný. S ubytováním jsme byli velice spokojení a personál hotelu byl vstřícný. Delegátka byla velice vzdělaná a o oblasti nám podala mnoho informací. Na výlet jsme nejeli, protože máme malé děti. Ostatní účastníci říkali, že průvodkyně byla také velice dobrá .. Takže já za se be mohu říct, že služby Ck Firo byli na jedničku
Přidal/a Renča dne 15.05.2012

Zdravím, letos nás čeká první dovolená s Firem do Španělska - Andalusie, kladné komentáře mě samozřejmě těší, tak doufám, že se to jen potvrdí a po návratu budem moci také jen kladně hodnotit :-)
Přidal/a Petra dne 16.04.2012

S Firotourem jsme byli v říjnu 2009 na Djerbě v hotelu Iberostar Djerba Beach a naprosto nádherná dovolená. Nejen že hotel splňoval, co CK deklarovala, ale služby delegátky byli také bez chyby. Dojela s námi v noci na hotel a vše zařídila, mluvila perfektně i arabsky. Druhý den jsme měli schůzku hned dopoledne a dostali veškeré informace k pobytu. Zodpověděla otázky, zařídila maličkosti v hotelu zákazníkům se špatnou angličtinou. Navštívila nás ještě několikrát za pobyt, byla stále na telefonu. Byli jsme i na výletech. Na celodení výlet na Saharu jsme dostali tunisana s perfektní češtinou ( studoval v ČR vysokou školu ), který nám řekl mnoho o hisrorii a životě v Tunisu.V den odletu byla delgátka dopoledne v hotelu, domluvila úschovu zavazadel, protože jsme odjížděli až v noci. Kdo chtěl mohl si připlatit pokoj až do večera. Celý den jsme ještě využívali všech služeb all inclusive. Na letišti byla u odbavení a všem ochotně pomáhala, až do posledního klienta. My např. měli miminko v kočárku, se kterým jsme nastupovali na palubu letadla, vše domluvila, protože naše angličtina není perfektní. Dokonce když už jsme čekali odbaveni, delegátka se ozvala v letištním rozhlase a oznámila nám menší zpoždění letu. Takže musím jen chválit. Ještě dodám, že dovolenou jsme dostali jako dárek k vánocům na červen do Chorvatska a z důvodu mého těhotenství jsme nakonec letěli až v říjnu na Djerbu i s miminkem. S výměnou zájezdu nebyl v CK vůbec problém, bez poplatků. Naprosto milý a profesionální přístup. DOPORUČUJI !!!
Přidal/a Jiřina dne 29.02.2012

V únoru 2012 jsme byli s manželem a dcerou v Thajsku - oblast Pattya. Využili jsme CK Firo-tour. Byli jsme moc spokojeni. Hotel hezký, útulný, čistý. Jídlo dobré. ALE!!!! největší chvála patří tamní delegátce a průvodkyni paní Petře Karáskové (z Prostějova)! Byla naprosto úžasná. Věnovala se nám nadstandartně! Bylo vidět, že ji práce baví, má ráda lidi a také Thajsko! Pořád nám o všem krásně povídala, posílala ilustrační fotky, nakupovala místní ovoce, aby nám mohla dát ochutnat a říct názvy exotických plodů. Myslely (s thajskou průvodkyní Emmou) i na to, že po každém návratu do busu budeme potřebovat ubrousek na utření rukou a osvěžení. Cestou do Bangkoku pouštěla tématický film Anna a král. Prostě tisíc maličkostí, které nám zpříjemnily maximálně pobyt! Děkujeme!
Přidal/a karla robenkova dne 12.11.2011

Byly jsme s dcerou na Rhodosu s Firo Tourem a mohu jen doporučit.Velice simpatičtí delegáti no prostě super.
Přidal/a Petr dne 02.11.2011

V letošním září jsme se s manželkou a dvěma malými dětmi zúčastnili zájezdu od Firo Tour v Turecku, termín 17.- 27.9.11, hotel Club Konakli. Naprosto hrozný hotel odpovídající tak 3stars a ne 5stars a ještě horší delegátka Firo Tour. Firo tour v prospektech presentoval něco, co ve skutečnosti vůbec nebyla pravda a přitom to musí dobře vědět.Po 4 dnech jsme se museli přestěhovat do jiného hotelu, protože zůstat v původním by mělo negativní dopad na naše zdraví.
Přidal/a Zajícová dne 30.09.2011

S CK Firo-tour jsme letos byli poprvé a to ve Španělsku - Andalusii a musím po mnoha zkušenostech s různými cestovními kancelářemi říct, že vše bylo super.To že někdy hotel neodpovídá deklarovanému počtu hvězdiček za to cestovní kancelář nemůže.Jiný kraj jiný mrav.V různých státech si hvězdičky dávají bez dosažení úrovně na kterou jsme zvyklí u nás.Udivuje mě, že si někdo objedná hotel 2* a očekává úrověň 4* a pak se diví.Podle mě je cestovní kancelář FIRO-tour patří spolu s Čedokem mezi 2 nejlepší v ČR.Už se těším na příští rok kdy určitě opět pojedu s Firo-tour , protože nemám důvod tuto cestovní kancelář měnit.
Přidal/a Jirka dne 14.09.2011

S CK Firo-tour jsme se před pár dny vrátili z dovolené z Řecka z ostrova Rhodos. Byli jsme ubytovaní v tříhvězdičkovém apartmánu Irinna ve Faliraki. Apartmány velice pěkné, čisté, pravidelná výměna ručníků i prostěradel, velice milý a vstřícný personál. Jedinou (výraznou) nevýhodou byla nešťasná poloha apartmánů hned vedle ( zhruba 10 metrů) hlučného baru, kde během našeho 11 denního pobytu každý večer hrála reprodukovaná hudba a po 3 večery znělo velmi hlasité karaoke. Při tak hlučné hudbě nebylo možné usnout ani s tampóny v uších. Jinak jsme byli s pobytem na ostrově Rhodos spokojení.
Přidal/a Lucia dne 06.09.2011

Po skusenosti s touto CK som si tiez povedala, ze uz viac nemusim! Kupovali sme dovolenky uz cez rozne ine CK ale Firo Tour ma hodne sklamal tento rok! Delegatka nevedela ani zakladne informacie, ktore sa tykali hotelu a moznosti na ostrove a tie co aj vedela, sa snazila podat mylne k ich dobru. Hotel je touto CK oznaceny ako 4*, kdezto v skutocnosti na nom boli 3* a oznacenie aparmanove a realita zodpovedala asi 2*, co nie je iba moj nazor, ale nas viacerych hosti, ktori sme sa na tom zhodli.
Přidal/a Michal dne 04.09.2011

Letos jsem byl s cestovkou poprvé v Andalusii ve Španělsku a naprostá spokojenost se vším-strava-hotel-delegátka
Přidal/a Eva Glogasová dne 08.08.2011

Boli sme s Firotourom prvýkráť v Chorvátsku v mestečku sv. Filip i Jakov / apartmány Miletič/ - bola som veľmi spokojná s celým vyslaným tímom aj s delegátkou, ktorá bola naozaj profesionálna a veľmi vzdelaná. / p. Helena Šubová/ . Ubytovanie a služby boli na jednotku . Plná spokojnosť. Eva G.
Přidal/a Sisi dne 30.06.2011

Poprvé a také naposled jsme někam jeli s Firo-tour. Reprezentují se jako jedna z největších cestovek a proto by člověk neočekával problémy, ale co se stalo nám, hlava nebere. Při příletu na letiště nám bylo delegátkou sděleno, že bohužel zaplacený hotel je plný, že nabral více rezervací, než byl schopen pojmout a tak nás musí dát do jiného hotelu. Bohužel, v zaplaceném letovisku to nebylo a v náhradním hotelu měli také plno. Proto nás z nouze přemístili do dalšího hotelu, ale nižší kategorie, než jsme uhradili, i přes naše protesty. Jaké překvapení nás po ubytování čekalo - šváby na pokoji. A delegátka řekla, že je to standartní situace, způsobená jiným klimatem a že se to mohlo stát i v 5ti hvězdičkovém hotelu. Slibovali, že situaci budou řešit, ale jediné, co se stalo bylo, že nám sdělili, že bohužel žádný jiný hotel pro nás nemají a musíme zůstat tam, kde jsme a jako kompenzaci nabídli po dobu pobytu stravu all inclusive (měli jsme zaplacenou polopenzi). S díky jsme takovou ,,satisfakci" odmítli, protože kdybychom all inclusive chtěli, tak jsme si ho zaplatili, ale jelikož jsme hodně cestovali, tak by nás to jenom omezovalo. Trvali jsme pouze na tom, že chceme služby v místě, které byly řádně sjednány v cestovní smlouvě. Bohužel jsme nebyli vyslyšeni a po návratu do vlasti jsme uvedené byli nuceni řešit reklamací. Cestuji velmi často, s různými společnostmi, ale tohle jsem ještě nikdy nezažila a věřím, že ani nezažiju. Minimálně s Firo-Tour určitě ne, protože to bylo opravdu poprvé a také naposled, kdy jsme využili jejich ,,kvalitních" služeb.
Přidal/a Čech dne 19.05.2011

Pozor na obchodní podmínky.Letos se nám stalo že nemůžeme odjet v zaplaceném termínu.Pojištění storna se vztahuje leda tak na úmrtí. Za posunutí termínu si letos cestovka účtuje 1000 Kč za účastníka.A to pozor,i za děti,které měli pobyt zdarma.Oželíme 4000 Kč a s touto cestovkou již nikdy více
Přidal/a pavel dne 12.10.2010

S Firo Tour poprvé a naposledy (Itálie - apartmány). Z toho co jsme měli zaplaceno neodpovídalo vůbec nic. Aby z klienta vytáhli peníze to jim jde dobře, ale potom už nezájem - jak delegáta tak samotné cestovky.
Přidal/a jana dne 25.09.2010

Letos jsme zvažovali, zda v září jet opět na vyzkoušený Chios, kde se nám vloni líbilo, nebo na nějaké nové místo. Nakonec vyhrál Rhodos, a to díky slibovanému teplému moři, což je pro naše dvě malé děti velmi důležité. Vybrali jsme si zájezd s CK Firo tour do města Kolimbia, do hotelu Relax. První rozčarování přišlo, když jsem se zajímala o blízkost u pláže, na fotce v katalogu je u hotelu Relax vyfocen jiný hotel, podstatně blíže k pláži než hotel Relax. Pracovník CK mi řekl, že to je hotel Relax. Nebyl. Hotel Relax je podstatně dále od pláže u silnice a k pláži to bylo s dětmi tak 15-20 min. Nicméně zvykli jsme si a pak jsme se nedivili některým lidem, kteří se dopoledne jen tak povalovali u bazénu, protože se jim k moři na tu chvilku mezi snídaní a obědem nechtělo. Další překvapení přišlo, když v katalogu byl hotel prezentován jako vhodný pro rodiny s dětmi. Okna většiny pokojů vedou směrem k baru, kde je značný hluk do pozdních hodin, když byl v hotelu řecký večer, děti nemohly usnout. Na zahradě je klouzačka a houpačka, která je značně nebezpečná a rozhodně neodpovídá standardům EU. Dětský bazén má ostré rohy. U všech jídel mnoho lidí, hlavně Němců kouří, takže to nám dost vadilo. Další nespokojenost byla s delegátkou CK Monikou M., která byla ochotná pouze, když z toho něco měla. Auto jsme si půjčili sami přes hotel, vyšlo to levněji a výlety si udělali sami. Celkově Rhodos je velmi zajímavý ostrov, hornatý, ale i zelený, plno borovic, starobylé město Rhodos, patří mezi nejhezčí v Řecku. Klidně bych jela znovu na tento ostrov, ale s jinou CK.
Přidal/a milmis dne 07.09.2010

V červenci jsme byli v Chorvatsku, Podgora, Villa Šime, byli jsme zklamaní, ubytování naprosto šílené, nevyhovující koupelna, přistýlka strašlivý potrhaný gauč z dob dávno minulých, polopenze byl jeden velký hlad, a za to jsme Firo touru zaplatili šílené peníze, na naši stížnost po návratu CK reagovala výsměchem, takže nikdy více s touto CK.
Přidal/a Michal Mitka dne 24.07.2010

S cestovními kancelářemi nejezdím a vím proč! Moje žena s 1,5 roku starým synem a tchyní odjeli na týdenní pobyt do Řecka s cestovní kanceláří Firo tour. S cestovní kanceláří proto, že nevládnou anglickým, ani jiným jazykem, tudíž v zájmu bezpečnosti apod. potřebovali někoho na koho se v nouzi obrátit. V tomto případě to měla být delegátka. Vybrán byl 5 ti hvězdičkový hotel, all inclusive apod. Prioritou při nákupu byla možnost zajištění - připlacení si za hotel, z důvodu nočního odletu. Služba je prezentována jak na webu Firo tour - Latest check out, tak nám skutečnost potvrdili i v cestovní kanceláři. Bohužel, už v této cestovní kanceláři nám neumožnili si pokoj doplatit a to už jsem měl zpozornět. Pokoj si máme doplatit, až na místě. Delegátka vše zařídí. Po příletu delegátka s nezájmem odvětila, že si to má žena na recepci zařídit sama. (nemluví anglicky.) Samozřejmě tuto možnost ji odmítli, i přesto že chtěla platit. Já se ptám jak cestovní kancelář pracuje se svými zaměstnanci, jak komunikuje s hotelem, když tyto základní věci nejsou schopni splnit. Skutečnost byla taková, že žena s unaveným, pokaděným dítětem byla na recepci. Nikdo se nad tím nepozastavil, mé telefony do hotelu byly pouze vysvětlování, jak co nejde. Mě nezajímá, že jejich uklizečky uklidí po check outu pokoj a jdou ve 12 hod domů. Předpokládám, že když má někdo informace o pozdním odletu, tak si zorganizuje úklid tak, aby se ty turnusy mohli v klidu vystřídat. Toto je pro mě absolutní ukázka nezájmu o zákazníka. A já tam kde o mé peníze a přízeň nestojí nenakupuji. Jedinou výhodu, kterou jsme chtěli od cestovní kanceláře obecně, je delegát, který má být v nouzi přítelem a pomoci, to se nestalo. Výsledek je takový, že kdyby žena bookovala hotel sama, nechala se vyzvednout na letišti, výsledek by byl stejný a nemusela jezdit s cestovní kanceláří. Delegáta vidím jako jedinou výhodu u cestovních kanceláři, jenže tato výhoda na trhu silně selhává, protože se nakonec musela o sebe a syna s tchyní postarat sama. Nehodnotím ubytování, jídlo, cenu apod. Hodnotím sliby - nenaplněné a absolutní nezájem. Never again!
Přidal/a Marcel dne 20.05.2010

V roce 2009 Chorvatsko - Poreč vlastní dopravou. Hotel Delfín, pokoj zajištěn, vše OK, dle katalogu. Jedinnou vítku mám k delegátce, kterou jsme k ničemu nepotřebovali, připomínala spíše místního zkušeného vexkláka s výlety na lodi. Nabídku měla dost pestrou, nicméně ceny místenek přímo v přístavu byly cca o 10% nižší. Jinak s CK spokojenost, děkuji.
Přidal/a FG dne 17.04.2010

Byli jsme v březnu na poznávačce v Thajsku a vše proběhlo bez problému a navíc jsme absolvovali několik fakultativních akcí. Skvělý byl průvodce pan Mikulka. Výhodou byl závěrečný pobyt na Phuketu u moře. Doporučujeme
Přidal/a KR dne 15.03.2010

Letíme s Firo na víkend do Istanbulu. Pročítala jsem recenze této CK a jsou docela rozporuplné. Mám strach, jak to nakonec dopadne. Budu ráda za nějaké připomínky co se týká ubytování, cesty a organizace Firo tour v Istanbulu.
Přidal/a Pavel Bezdíček dne 06.02.2010

V loni jsme byli s Firo tour v Egyptě Marsa Alam hotel Badawia,to bylo v Březnu.Již při příjezdu na první večeři,jsme museli bojovat o pitnou vodu,kdy jsme si mohli napustit pouze 1dcl.Víno pro nás vůbec nebylo i když jsme měli zaplacenou al Exlunziv stravu.Na to nám delegátka sepsala reklamaci ještě na místě v Egyptě,a skutečnost potvrdila.A aby toho nebylo málo,tak jsme omarodili prudkým průjmem,ale to jsme nebyli sami,to onemocnělo i 50 lidí s Exim touru,ty museli být převezeni do nemocnice na kapačky,dvouletá holčina skončila v Káhiře ve fakultativní nemocnici,Za to vše jsme dostali jako odškodnění 1000,-Kč na osobu.Celková doba marodění byla osm dnů z 16denního pobytu.S touto cestovkou ani jí podobnou Exim Tourem již nikam
Přidal/a Igor Balog dne 02.11.2009

S Firo-tour jsme byli 3x na Turecké riviéře a 1x v Tunisu a vše proběhlo naprosto korektně. To co deklarovali, to i splnili na rozdíl od CK Exim tours. CK Firo - tour můžu jenom doporučit.
Přidal/a Simona dne 27.08.2009

1.9.2009 jsme měli odjet na poznávací zájezd Řím, Neapol, Capri. Po zaplacení plné výše zájezdu 10.7. je už nic nezajímalo. O zrušení zájezdu nás neinformovali, přestože jsem tam osobně byla 10 dní před odjezdem. Když jsem se 5 dní před odjezdem (26.8.) žádali informace k odjezdu, přehazovali si nás na centrále jak horký brambor, ale stále tvrdili, že zájezd bude. Osobně jsme si museli zjistit, že je zájezd zrušen. Pravá ruka neví, co dělá levá.
Přidal/a Jan P. dne 19.08.2009

Jedenou jedinkrát jsem se nechal přemluvit od známých a zaplatil si zájezd do Řecka od Firo Tour, apartmán + vše nej nej. Z Z apartmánu se vyklubal pokoj s kuchyňkou a přímo nad rybí prodejnou:/ každé ráno popeláři přímo pod oknem a výfuk který šel nad auto končil u balkónových dveří, žádné prosby ani stížnosti nezabraly. Jídlo taky hrůza, nakonec jsem vytáhl kreditku a zaplatil ještě jednou tolik za stravování v restauracích , takže paráda :) Už opravdu nikdy více.
Přidal/a mili dne 05.07.2009

Včera jsme se vrátily z Malorky kde jsme byli s Firem .Super do začátku až do konce. Byli jsme Canamel-Sureda nemůžem si stěžovat fakt super.
Přidal/a Jana dne 06.05.2009

já s Firem byla po 7 a teď jsme se vrátili z Číny a prostě nádhera. Super servis, bez problémů.... když jsem viděla jak zachází ostatní CK s klienty, tak o nás se Firo staralo perfektně... ale je to asi právě také o tom výběru a lidech - my si na nic stěžovat nemůžeme :-)
Přidal/a Gabriel dne 21.04.2009

Byl jsem s nima v Řecku. Konkrétně to byla Pigadia a hotel Baywatch nebo jak se ta hrůza jmenovala. Z toho co bylo v ceně zájezdu tam byla polovina a ta ještě fungovala jen občas. Děs a hrůza, která se nedá slovy popsat a k tomu delegátka, která nebyla schopná vyřešit vůbec nic.
Přidal/a Nela dne 22.01.2009

Kamarádka má cestovní agenturu a zatím si nikdo na tuto CK nestěžoval. Ale vím, že jsou lidi, kteří si stěžují na jakoukoliv cestovku.
Přidal/a Lenka dne 26.10.2008

Já jsem byla s cestovkou před pár lety v Thajsku a vše bylo na jedničku. Není nic za co bych si na Firo mohla stěžovat.
Přidal/a Honza dne 28.09.2008

Před odletem do Egypta jsem na internetu četl, že Firo často ubytovává místo v hotelu Nubian v hotelu Hauza. Říkal jsem si, že to jsou jen pomluvy. Jenže nám se to stalo také.
Poslední příspěvky diskuze
Invia 15.04.2024 14:30 od Petra
Čedok 06.04.2024 21:21 od Zdenka Žežulková
Invia 05.04.2024 14:12 od UŽ NIKDY
Invia 22.03.2024 15:33 od Nikdy víc Invia
Invia 20.03.2024 20:26 od Zákazník
Poslední recenze
Čedok
Blue Style
SEN
Fischer
Čedok
Chrámíme práva zaměstanců | www.zapracipenize.cz