Recenze cestovní kanceláře
Čedok

Průměrné hodnocení: 36%
★★★★★

					

Důležité upozornění


V souvislosti s mimořádnou situací způsobenou COVID-19 jsme při každé CK otevřeli diskusní fórum, do kterého můžete napsat svou zkušenost.


Pokud chcete hodnotit zájezdy a služby CK do 15.03.2020, můžete přidat svou recenzi.

					Přístup a profesionalita
Služby delegáta
Uvedené informace vs. realita
Doprava
Přidat fotky mohou jen registrovaní uživatelé.
Vybrat fotku (1/2) Vybrat fotku (2/2)

Prosím, pozorně zkontrolujte všechna pole. Po přidání recenzi nemožno upravit!

Přidáním recenze vyjádřujete souhlas s Pravidly používání.

			
Upozornění: Příspěvky uveřejněné v recenzích vyjadřují názory zákazníků cestovních kanceláří a agentur, nikoliv redakce serveru RecenzeCestovek.cz, která za jejich obsah nenese zodpovědnost.

					
★★★★★
Recenzi napsal/a Štěpánka | 08.10.2021 15:08
10.9.2021 jsem s manželem,kamarádkou a s její dcerou letěla s Čedokem do Bulharska. Vybrali jsme si hotel Arabella beach přímo na pláži,barem, velkým bazénem a lehátkama v ceně. Připlatili za pokoj s vyhlídkou na moře,ale hned po příletu přišlo velké zklamání. Delegát nám oznámil,bez omluvy, že náš hotel ukončil sezónu a že budem ubytováni v hotelu Laguna garden. Po dlouhém čekání jsme přišli na pokoj a to byl další šok. Špína, prach,koupelna se nedala použít. Umyvadlo a záchod hrůza. Výhled na moře se také nekonal. Druhý den nám byl nabídnut jiný pokoj,ale moře se nám nějak schovalo za stromy. To jsme jako kompenzaci nebrali. Úklid žádný, občas vyměněný ručník, toaletní papír jsme si potupně kradli z vozíku. Pláž asi 300 m a bez baru. Tak jsme si kupovali pití v obchodě. Ale jinak musím pochválit jídlo, kterého bylo dostatek, velký výběr všeho,ale studené. Bylo to psychické trauma pro všechny a pro mě největší. Moje první dovolená u moře. Nechápu, proč jsme nebyli informováni již před odletem. Čedok jsme si vybrali pro dlouholetou tradici a kde ta zkušenost zůstala? Už nikdy více s Čedokem.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 25%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 25%

							Výsledné hodnocení: 13%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Dafni | 30.09.2021 19:31
Poznávací zájezd Perly Andalusie.. v ceně 3 zájezdy plus 4 dny pobyt u moře. Proklamovaný 9 denní zájezd tedy ve skutečnosti trvá jen čistých 7 dní. Uvedený program výletů neodpovídal realitě. Výlet do Granady byl naprosto neorganizovaný, viděli jsme pouze palác Alhambra, do kterého jsme se po odjezdu v 7:30 ráno dostali až v 15:00 odpoledne - vstup do paláce nám byl posunut o 3 hodiny. Z města jsme tak neviděli vůbec nic, doslova jsme ho proběhli, hladoví, bez možnosti se za celý den kdekoli najíst, dobíhajíce paní delegátku s telefonem přilepeným na uchu, jež po cestě řešila organizační problémy namísto výkladu a nečekala ani na starší unavené účastníky s holemi. Po organizační stránce paní delegátka Irena výlety nezvládla, její vědomosti a výklad však byly obsáhlé a detailní, někdy až moc. Byl nám podrobně popsán proces výroby olivového oleje lisovaného za studena, hlavní obecné informace o Andalusii (geografie, hospodářství, demografie) jsme se však nedozvěděli. Na úkor pracovní doby řidičů autobusu nám byl zkracován či odebrán samotný program (viz. také jejich povinná půlhodinová přestávka téměř každé 1,5 h). Bylo tak nutné vstávat např. v 6h ráno, abychom z výletu mohli odjet již v 16:00 a nedostali buď žádný volný čas ve městě, nebo pouze hodinu (na rozchod i oběd). Transfer z letiště a zpět trval přes hodinu a půl, přesto, že Malaga se nacházela od našeho hotelu max. 30. min jízdy. Po cestě jsme se složitě proplétali s autobusem v malých uličkách na pobřeží, 4krát stavěli v dalších hotelích, kde jsme v každém nabrali či vyložili dva lidi. (V cílovém hotelu samozřejmě bydlelo nejvíce účastníků, kolem dvaceti). Grand Hotel Vik měl hezké, prostorné pokoje, avšak oprané ručníky a nepříliš vstřícný personál. Strava nebyla dobrá, někdy až nepoživatelná (jogurt ze škrobu, žluklé máslo, samé rozmražené polotovary). Personál v jídelně byl nezdvořilý, paní nás hned u vchodu napomínala, abychom si nezapomněli vzít náhodou rukavice na nabrání stravy. Hotelová lehátka na pláži se dají pronajmou na celý den za poplatek, v sedm večer ale budete vyhnáni :) Hotel také omývá "bio koridor" vlévající se do moře, který byl ve skutečnosti spíše bahnitou stokou s odpadky. Okolí hotelu bylo ale jinak hezké. Pro poznání památek a měst Andalusie spíše nedoporučuji, vše se odehrávalo pod časovým tlakem.

Přístup a profesionalita: 50% Služby delegáta: 50%
Informace vs. realita: 25% Doprava: 50%

							Výsledné hodnocení: 44%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Petr | 22.09.2021 15:32
Již nikdy více s Čedokem ! Loňský rok jsme si objednali poznávací zájezd " Itálie na špičce boty" + prodloužený pobyt u moře.(jako jeden zájezd) Vzhledem k rozjíždějící se epidemii Covidu jsme se rozhodli zájezd zrušit více jak 60dní před plánovaným odletem. Storno poplatek byl však vyčíslen na více jak 17000Kč... Nezbylo tak nic jiného, než příjmout voucher od cestovky, který jsme letos na uvedený zájezd v září použili. V první části poznávacího zájezdu jsme vystřídali 4 hotely ( všechny byly 3hvězdíčkové) dva byly odpovídající, ale zbývající dva byly naprosto neodpovídající jak polohou, tak i kvalitou. ( Strava bez jakékoliv zeleniny či ovoce, až na jeden případ v hotelu) Průvodkyně Jana byla kapitolou sama pro sebe. Informace si četla za jízdy v mobilu a přednášela cestujícím. Mnohdy ji doplňovali či opravovali více informovaní účastníci zájezdu.Ve městech nás neprovázela, měli jsme vždy rozchod a v patřičnou dobu sraz na určitém místě. Takže bez jakéhokoliv výkladu... Ovšem hlavní šok pro nás nastal asi 3 dny před koncem této naší poznávací části zájezdu. U čedoku jsme si objednali nabízený "prodloužený pobyt u moře " ve vybraném hotelu. A právě zde přišla naše průvodkyně s oznámením, že musíme jet s ostatními účastníky zájezdu na letiště, zde počkat na další letadlo z ČR a s další várkou jet zpět z letiště do patřičného hotelu. Prostě sbalit zavazadla, absolvovat 1,5 hod cestu na letiště, čekat na přílet letadla z ČR, počkat na jejich odbavení a absolvovat 1,5 hod zpět do mého vybraného hotelu !!! Přitom vzdálenost dotyčných hotelů byla asi 10km !!! Po mé argumentaci, že toto v žádném případě nebudu absolvovat mi bylo řečeno, že další řešení je - objednat si taxik . Neskutečné! Takto jsem vedl nepříjemné rozhovory s průvodkyní po 3 dny a poté co jsem ji řekl, ať mi vytočí patřičnou nadřízenou osobu v Čedoku se kterou bych tuto záležitost řešit, mne odkázala na linku SOS Čedoku ! Navíc argumentovala, že není průvodkyně Čedoku, ale je soukromá osoba ! Po té, co jsem ji patřičně naznačil, že si budu stěžovat na ni a celou cestovku přišla následující den s hlášku, že mi vyjednala "vyjímku" a že mne tam odveze z hotelu auto. Cesta nám trvala asi 15 min a sama toho využila i pro svoji vlastní dopravu dále... Tak takhle mi průvodkyně po 3 dny kazila dovolenou záležitostí, která byla nakonec vyřízena za 15 min. Takže závěr - TOTO BYLA MÁ POSLEDNÍ DOVOLENÁ S ČEDOKEM !!!

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 0%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Elena V. | 19.09.2021 10:40
Letosni dovolena s CK CEDOK v Bulharsku letovisko Albena hotel Laguna Garden byl otresnym zazitkem.Nejenom,ze jsme meli mit hotel Arabella Beach a na letisti ve Varne jsme zjistili,ze tento hotel je uz zavreny od zari a nabidnuty prave zmineny hotel Laguna Garden.Velmi spatne jednani od CK a zaroven tento hotel mel by byt take uzavreny,nebot sluzby neodpovidaly 4 hvezdickovemu hotelu,spatny uklid,jidlo studene,obsluha katastrofa,okoli bazenu rozbite dlazby,neudrzovane.Jezdime s CK Cedok uz nekolik let a toto byl pro nas veliky sok.Nikdo o zmene hotelu nas neinformoval az na letisti ve Varne.NEDOPORUCUJI !!!

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 25%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Jarda | 16.09.2021 11:02
Absolvovali jsme s CK Čedok 3.9.21 poznávací zájezd ,,Na špičce boty Itálie,, . Zájezd v katalogu vypadal velmi zajímavě, ale realita byla zcela jiná. Starý autobus, který po třech opravách musel být vyměněn, ubytování ,která byla na okraji města či neodpovídala udávané kvalitě, snídaně v omezeném množství, takže se ne vždy na všechny dostalo. Program zájezdu se zcela míjel s místem ubytování, takže jsme nacestovali nesmyslně podstatně více kilometrů, než bylo třeba. Vrcholem byl ale ,,výkon,, průvodkyně Čedoku Jany, která nás neustále zásobovala informacemi o jejím soukromém životě v Itálii včetně upozorňování na její vysokou odbornost, ale ta končila vždy u volného rozchodu po promenádě bez jakéhokoliv výkladu o daném městě či památce. Její základní postoj byl takový, že je již unavená a přijela si s námi odpočinout. V případě řešení problémů nám odpověděla, že s Čedokem nemá nic společného ,že je soukromá osoba a ať si zavoláme na horkou linku Čedoku. Za 30 minut sledování pořadu o Itálii v televizi jsem viděl a dozvěděl se více, než na tomto zájezdě. Již nikdy více.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 25% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 6%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Vlaďka | 06.09.2021 16:08
Vážení, nekupujte od Čedoku zájezdy do Dominikánské republiky, nabídka neodpovídá skutečnosti nabízené CK. Pláže v Punta Cana jsou dlouhodobě zamořeny řasami, na což vás CK neupozorní, bude vám to prezentováno jako momentální situace, která se slovy delegátky "do dvou dnů vyřeší" (nevyřešila). Chtěla jsem přikoupit l. třídu v letadle, pracovnicí Čedoku mi bylo řečeno, že 1. třídu v tomto letu 21. - 28. 8. 2021 ani nenabízeli (nabízeli za cca 18 000,- Kč). Po nástupu do letadla jsem zjistila, že 1. třída v počtu cca 10 míst se prodávala... Výlety byly krásné, ubytování nic moc, ale to by nám tak nevadilo, bylo čisto a jídlo bylo výborné v bohaté nabídce. Hlavně nám chybělo to moře, ve kterém se nedalo koupat. Čedok je bohužel polský a podle toho to vypadá. Byla jsem poprvé s Čedokem a také naposledy, bohužel. Jejich služby již dávno neodpovídají jejich pověsti.

Přístup a profesionalita: 50% Služby delegáta: 50%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 75%

							Výsledné hodnocení: 44%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Michaela | 04.09.2021 09:52
Právě jsme se vrátili z Turecka hotel Pine beach Martime Belek. Měli jsme veliké štěstí na delegátku Tatianu. Absolutně dokonalá delegátka, neustále v dosahu, vždy hned vše zařídila i poradila

Přístup a profesionalita: 100% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 100% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 100%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Jana | 02.09.2021 19:30
Bohužel se musím přidat na stranu klientů kteří nejsou s Čedokem spokojeni. Naše dovolená v Bulharsku hotel Imperial palace na Slunečném pobřeží naprosto neodpovídala popisu CK. Hotel mel byt 5*odpovídal tak 3*. Zavádějící popis že pokoje superior čerpají ultra inclusive se stravováním v restauraci nebyl pravdivý. Přesto že byl ve smlouvě uveden pokoj s balkonem a výhledem na moře...Byl vyhled na opačnou stranu do dalšího hotelu pouze pokud se hodně vyklonite zahlednete část moře. O balkonu nemohla být řeč byl to ochoz cca 60 cm do šířky bez židlí. V hotelu špína,odpadky,rozbité slunečníky u bazénů které měly být v ceně, špinavé ubrusy v jídelně a nedostatek příborů,špatně umyté talíře. Dvakrat za pobyt pokazeny výtah.Neochotny personál . Jedno WC v suterénu pro všechny.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 50%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 50%

							Výsledné hodnocení: 25%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Eliška a Zdena | 30.08.2021 13:41
Dovolená s ČEDOKEM poprvé a naposledy ! Dominikánská republika Hotel Be Live Collection PUNTA CANA dovolená 21.-29.8.2021. Toužíte se koupat v Karibiku tak lákavém, jak prezentuje ČEDOK tento hotel na svém webu ? Vystoupíte před hotelem a cítíte nepříjemný zápach. Přivítání s tyrkysovým mořem - ZAPOMEŇTE ! Přivítá Vás hromada hnijících mořských řas, páchnoucí hromada , kterou odstraňuje bagr – tak trochu JZD. Bylo nám sděleno, že je to po zemětřesení a také po hurikánu. Je to problém dlouhodobý , patrné i z recenzí . Delegátka Vám s úsměvem řekne, že je to příroda, jistě . Korektní je, informovat klienta již v nabídce zájezdu např. ve vymezeném období červenec až listopad je pravděpodobný výskyt řas a klient se rozhodne, zda poletí přes Atlantik a bude se koupat jen v bazénu. Máte možnost se koupat v tyrkysovém moři, zaplaťte si výlety a vykoupejte se několik hodin v Karibiku. Abychom byly objektivní, výlety byly pěkné, delegátka byla vstřícná a měla vyčerpávající výklad. Klamavá reklama = ČEDOK = v pohodě. Hotelové pokoje přidělené naší skupině také nebyly ty z katalogu …. po rekonstrukci. Restaurace jsou OK, jídlo bylo chutné a bohatý výběr. Po nájezdu Amíků ovšem nemáte klid ani v bazénu , u moře hnilobný zápach. Takovou dovolenou plánujete ? Nikdy jsme na dovolené neměly s nikým a ničím problém. Umíme i pochválit, ale vše je jednou poprvé. Tentokrát jsme recenze podcenily. Eliška a Zdena

Přístup a profesionalita: 25% Služby delegáta: 75%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 25%

							Výsledné hodnocení: 31%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a L. Egrtová | 30.08.2021 11:30
Čedok-Dominikánská republika-od 21.8. už nikdy více!! Cestujeme hodně, ale tohle jsme ještě neviděly...ve zkratce desítky vyhozených tisíc za pobyt u bazénu a "karibského" moře barvy močůvky, nechutného zápachu linoucího se až do zatuchlého pokoje... Realita vs. nabídka CK úplně jinde...bez zmínky o této (poměrně závažné) vadě...bez náhrady alternativní dopravy do jiné části ostrova (jako měly jiné CK), pouze možnost platit další a další peníze za výlety..(že by záměr?) Slečna delegátka M. ve finále sdělila, ať si nikde ani nestěžujume, že nemáme šanci uspět, neboť její maminka je soudkyně, tak to musí vědět!.....byly jsme v totálním šoku.....toť vše k profesionalitě této CK

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 25%
Informace vs. realita: 25% Doprava: 25%

							Výsledné hodnocení: 19%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Michal | 30.08.2021 11:17
Bulharsko! Velké zklamání CK ČEDOK! Už od příletu do Burgasu panoval totální chaos tamní delegát nás poslal úplně na opačnou stranu parkoviště kde měl být autobus který se nám cca po 15 min podařilo najít ale úplně na druhém konci! No a s autobusem to nemělo taky nic společného děs! Dovezl nás k hotelu ale zřejmě nevěděl kde má jet a vysadil nás z druhé strany tak jsme ještě museli hledat recepci! Cesta zpět už probíhala o poznání lépe . Schůzka s delegátem proběhla následující den odpoledne(pro mě nepochopitelné a zbytečné neboť do té doby si vše potřebné zjistíte sami). Před odletem zpět se Bulharsko přehouplo do červené a museli jsme na testy, delegatovi jsem musel volat sám neboť jsem žádné informace neobdržel, naivně jsem si myslel že na hotel dorazí nějaký odborník který nám testy udělá, nebo nás někdo na daně místo závěru, ale ne jen mi bylo telefonicky sděleno že si máme zajít do lékařského zařízení které je cca 15 min. od hotelu,žádnou mapu či adresu jsem neobdržel jen “záchytný” bod, který jsme museli hledat! Teď už vím že s Čedokem už NIKDY!!

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 50% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 13%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Ives | 24.08.2021 09:32
Nechali jsme se zlákat nabídkou a krásným popisem destinace i luxusního hotelu. Realita je bohužel jiná a zajímalo by nás, zda zástupce Čedoku, který s majiteli pětihvězdičkového hotelu ve městě Durres v Albánii dojednával kontrakt, ví, jak to na místě ve skutečnosti chodí. To, že hotel nestojí v zeleni, ale téměř na rušné komunikaci, jsme věděli ze satelitních záběrů předem. Uspořádání a vybavení alespoň našeho pokoje bylo již na hraně – obrovská šatní skříň, ale bez poliček nebo přihrádek navíc postavená v nejužším prostoru, průchod na balkón zatarasený psacím stolem, balkón bez sušáku na prádlo. Klimatizace instalovaná v malé chodbičce, tedy chladící chodbičku, ale ne pokoj, a při odebrání vstupní karty mimo provoz. To samé platí pro mini ledničku, která nechladí, ale jen vypouští neskutečné horko do pokoje. Designově pojatá koupelna bez jediné poličky a věšáku byla po každém sprchování „pod vodou“, protože sprchový kout je vybavený úzkými zástěnami po stranách, ale ty proud vody ze sprchy neusměrní … Veškerý personál hotelu prošel asi jen rychlokurzem angličtiny a v restauraci byli hosté označení náramkem hotelu víceméně trpěni. Absolutní přednost měli návštěvníci z ulice. Pro ně byly stoly dokonale prostřeny, je obsluhovali číšníci, ti konzumovali vybraná jídla. Pro ubytované hosty byl pult s nabídkou dokola se opakujících jídel a obvykle vysušených mas, lednice s nealko nápoji v krabicích a plastových láhvích, několika druhy lokálního alkoholu a automat s tekutinou, která byla vydávaná za kávu. A pro konzumaci nápojů jsme měli určeny plastové kelímky… Samozřejmá byla vlastní obsluha. To, že se hotel nepostaral o jakýkoli denní program, nám nevadilo. To, že od rána do noci z plážového baru řvala reprodukovaná hudba, bylo hodně nepříjemné. Nejhorší ale byla každovečerní „zábava“ pro celé okolí. V plážovém baru přímo po okny hotelu Royal G se každý večer konal koncert místních „umělců“, kteří produkovali neskutečný hluk, před kterým ti, kteří tento druh „umění“ nechtěli poslouchat, neměli možnost nikam utéct. Ani místní promenády nepřinášely uspokojení – popelnice přeplněné páchnoucími odpadky, žebráci a chudáci včetně malých dětí ležící bezvládně na rozbitém chodníku, vyzáblí potulní psi, špína a nepořádek. Nabídka výletů byla také minimální a z našeho pohledu hodně předražená. Například Prohlídka města Vlora a výletní plavba rozhodně neodpovídala inzerovanému popisu. Za cenu 50 € plus dalších 10 € za oběd jsme zažili plavbu lodí, na ostrově Sazan jsme se prošli po bývalé vojenské základně s rozpadajícími se budovami a rezavějící technikou postupně zarůstající křovím, koupali a slunili mezi návštěvníky ze tří plně obsazených velkých výletních lodí na malém prostoru svahu s kameny (relaxace na krásné pláži???), ve vzdálenosti cca 500 m propluli kolem otvoru do skály (úchvatné jeskyně piráta Haxhi Aliu). Za prohlídku města Vlory jsme asi měli považovat zdlouhavé popojíždění v koloně aut přes město do přístavu, který spíš připomínal nákladní prostory nebo opuštěné staveniště. Inzerovaný návrat do hotelu ve večerních hodinách se protáhl do hodin nočních – že by řidiči nečekali ohromné dopravní zácpy? Náš dojem z Albánie? Nebýt originálního zážitku z dobrodružného celodenního výletu do hor na džípech a koupání ve vyhřátém moři, byla by to dost nevydařená dovolená. Takhle jen konstatujeme, že do Albánie už určitě nepojedeme.

Přístup a profesionalita: 75% Služby delegáta: 75%
Informace vs. realita: 25% Doprava: 75%

							Výsledné hodnocení: 63%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Katka | 23.08.2021 19:20
ŘÍM - NEAPOL - ISCHIA - CAPRI Dne 17.08.21 jsme se vydali s cestovní kanceláří Čedok na poznávací zájezd do Itálie. Velké plus bych chtěla udělit za možnost prohlédnout si většinu nádherných památek, co tyto destinace nabízejí. Dále bych chtěla vyzdvihnout naši paní průvodkyni, která byla velice ochotná, snažila se nám podat veškeré informace, měla naprosto parádně připravené povídání ke každé památce a její výklady byly naprosto báječné. Samozřejmě velké díky patří i pánům řidičům, kteří nás bezpečně dopravili na všechna místa. ALE OBROVSKOOOOOOOOUU kritiku musím připsat CK Čedok. Proč? 1. tato cestovní kancelář absolutně selhala z hlediska organizace celého zájezdu! 2. V ceně zájezdu jsme měli zaplacené snídaně. Očekávali jsme aspoň nějaký standart, ale obrovským zklamáním bylo to, že jsme dostali jen malý kousek pečiva. Takže ve zkratce jsme nic nesnídali a byli téměř celý den hlady! 3. Další fiasko byl výjezd na sopku Vesuv, kde celý zájezd měl zaplacený tento výstup, ale dostal se jen k parkovišti pod kráter. Důvodem byla opět špatná informovanost CK ne-li zavádějící. 4. Lodní přeprava.... Dále jsme XXX hodin museli čekat na možnost exportování se na jiný ostrov. Proč? Cestovka opět nic nezarezervovala, a nebýt naší ÚŽASNÉ paní průvodkyně, bychom se ani na žádný z těchto ostrovu nedostali. 5. Hotel.... Měli jsme být ubytování v hotelu, ale bylo nám oznámeno, že hotel byl overbooked, a proto jsme se museli přemístit do jiného hotelu. Ve zkratce - špína, protékající záchod, mastné stoly, flekaté prostěradla, nefunkční klima... Celkově tento zájezd hodnotím podprůměrně. Na to, že tato CK je v ČR velmi vyhlášená, tak by měla co dělat, aby si svou prestiž vůbec udržela. Po této zkušenosti s Čedokem nikam!

Přístup a profesionalita: 50% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 25% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 69%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Anna | 21.08.2021 20:12
Už nikdy s Čedokem.......byli jsme v Turecku 5.-12.8.2021.....delegátka paní Adéla pokazila Čedoku jméno.Nevěděla nic o okolí hotelu,třeba tržiště jsme našli až den před odletem-tvrdila,že tam žádné není.Kupte si vodu-v hotelu vám ji nedají-omyl,vodu dávali. Jste nejvzdálenější hotel-nedivte se,že v tom provozu pro vás jezdí pozdě.!! Bohužel i při odjezdu na letiště o 35 minut.Organizace všeho byla podivná.Při výletu lodí vás vyhodí v přístavu-že delegátka je už na lodi,ale nevíte.Ani na které z těch deseti.Na výlet na Pamukkale taháte litry vody-neb není v ceně-ale ani ke koupení v autobuse.Jen v restauraci u snídaně-5Euro za 0,3 limonádu....a to jsme v autobusu strávili v tom dnu celkem 8 hodin...Je s podivem-že to celé má značku All.in.Jinak hotel FAUSTINA byl opravdu na pláži-malý,čistý,s milým personálem.Jen jsme nepochopili bar u bazenu ! provoz do 22,00-kůlivá kovidu....ale od 22,00 otevřen za //celkem velké // peníze.....prostě kovid šel asi spát.

Přístup a profesionalita: 75% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 75% Doprava: 75%

							Výsledné hodnocení: 56%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Ivan | 21.08.2021 11:42
S touto CK jsme vycestovali na Maledivy v 8/2021, jedinou výhodou byl přímý let z Prahy s Luke Air, letadlo Airbus A330 tiché a díky tomu že jde o starý revitalizovaný kus je v něm ještě relativně dost místa. Letadlo bohužel zcela bez jakéhokoliv zábavního vybavení (TV infotainment). Jídlo v letadle naprosto tragické a to jsem dost nenáročný (sušenky, muffin, tyčinky) na 10ti hodinovém letu... pití nedostatek a spíše "self service". Jezdím s CK i bez, v tomto případě mi zcela chyběla role CK, u té lze pouze vybrat a zaplatit, pak o nich už není slyšet. dovolat se na jejich linku je zcela nereálné, cestovní pokyny otřesně strohé, samý www odkaz nula informací, pro méně zkušené cestovatele opravdu nedostatečné, natož pro ty co neumí AJ - ti jsou odkázáni na pomoc ostatních. Po příjezdu do místa pobytu nutná změna ubytování - nevyhovovala poloha a vybavení, delegátka Kadlecová byla jediné + , aktivně pomáhala řešit s hotelem na dálku, druhý den v poledne stěhování vše OK,. Návrat do ČR - info o odletu si cestující sháněli sami, nikdo jim nic nesdělil, péče CK o klienta tedy jaksi nula. Jedete-li s čedokem jedete vlastněbez CK :)

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 50%
Informace vs. realita: 75% Doprava: 50%

							Výsledné hodnocení: 44%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Blanka | 21.08.2021 08:01
Moje první a zároveň i poslední dovolená s Čedokem. Pri příletu na Krétu zmatek, žádný delegát, pri příjezdu do hotelu Scaleta taky žádný delegát, neumíme anglicky, takže nastal problém již na recepci. Pokoj co nám dali by se dal nazvat bunkrem, okno 20x20cm, dveře "balkonové" vedli někam do pustiny, smrad, plíseň, takže jsme si za pomocí jiných Čechů mluvících anglicky vymohli nový pokoj. My jsme ho měli zdarma, ale ti ostatní co přišli reklamovat toto ubytovani později si museli doplatit 8 euro za noc. Delegátka nikde, ukázala se až druhý den s úsměvem, ale nepomohla v ničem. Jeden pán spal dokonce venku 3 noci na lehátku u bazénu než dostal nový pokoj. Další krása byla pláž. Neudržovaná, jen pár lehátek a slunečníků, jezdili jsme pozdeji na placenou pláž, která byla úžasná, ale v naší režii. Co se týče jidla, tak malý výběr, ale jelikož nejsme v tomto směru nároční, tak nam to nevadilo. Když to tak shrnu sumasumárum s touto CK již nikdy nikam.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 0%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Petra | 18.08.2021 15:15
Byli jsme velice spokojeni s naší dovolenou v Albánii, od 2.8. - 9.8.2021, s p. delegátkou Sylvou Halouzkovou, která nám byly ve všem nápomocna. Výlety s ní byly prima, výklad připravený, zajímavý, vyčerpávající informace. Hotel čistý, služby výborné, strava výborná. Příště zase rádi pojedeme s ní.

Přístup a profesionalita: 100% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 100% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 100%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Pavel | 15.08.2021 09:58
S Čedokem jsme byli v Dominikánské republice. Zaměstnanci prodávající zájezdy vůbec nic o destinacich nevědí, jsou tam prakticky jen aby namačkali do počítače vaše údaje. Problém už při odletu - Čedok má smlouvu s Polakama. Přijdete do letadla a zjistíte že si Poláci už sedí jak chtějí a hodinu stojíte v letadle s dítětem v náručí, zatímco se letušky snaží vyhadat aspoň dvě místa vedle sebe, protože opravdu nemůžete mít jako rodič dítě přes několik řad jinde... V letadle navíc žádné TV, jídlo laciné a pití aby se člověk neustále doprosoval, let trvá 10,5 hodiny. Pokud by jste letěli s francouzskou společnosti, je vše výše zmíněné naopak. Všechny hotely z nabídky cestovky na pobřeží znečištěné řasami. Byli jsme ujišťování že pláže hotely denně čistí. Samozřejmě lež, na hotel jsme přijeli v sobotu večer, pláže začli uklízet ve čtvrtek odpoledne a v sobotu jsme už jeli domů. Za 100 000,- jsme tedy letěli do Karibiku k bazénu. Museli jsme tedy na vlastní náklady jezdit hodinu a půl na druhou stranu ostrova, kde byli nádherné čisté pláže... S hotelem jsme byli spokojeni, ale ostatní kteří byli ubytováni v sousedních dvou hotelech budou na tuto "cestovní kancelář" podávat hromadnou stížnost přes právníka (pokoje inzerovane cestovkou byli VIP za příplatek, reálné pokoje co dostali byli nechutné, příplatek denně za Wi-Fi 10$, jídlo otřesné, personál arogantní, jedni Češi okradeni při první hodině na hotelu personálem o veškerou hotovost, hotel odmítal cokoliv řešit, ačkoliv jsou všude kamery, zkrátka vše špatně) Závěrem - s těmahle fušařema bych nedoporučil jet ani na Macháč

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 50%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 13%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Hana | 13.08.2021 10:27
S Cedokem uz nikdy nikam. Delegatka Adela nam vubec nerekla zadne informace, kde se nachazi vecerni bazar. Tvrdila, ze zadne bazary nejsou, jen jeden jednou za tyden. Posledni vecer pri odjezdu jsme zjistili, ze bazar byl kazdy vecer 5 minut od hotelu. Delegatka se jen snazila prodat exkurze. Jinak hotel Faustina krasny maly hotel na plazi, ale co se tykalo jidla, to se nedalo jist. Jidlo studene a bez chuti, a dost maly vyber jidla. Personal na restauraci a baru byl silne arogantni, kde jsme pak resili problem s manazerem hotelu. Jidlo velice chude, ovoce 4 druhy jen pri obede a veceri na pridel. Delegatka nam rikala o problemu s vodou na hotelu, abychom si chodili kupovat vodu do marketu. Po mem rozhovoru s recepci zadny problem nebyl. Vody jsme dostali kolik chteli zdarma. Myslim, ze delegatka Adela neni v hodna na tuto pozici, pro mylne nebo zadne informace. Byli jsme v Turecku uz mockrat, a diky me domluve v Tureckem jazyce jsem vlastne delala delegatku nasemu celkovemu zajezdu ja. Urcite nejsme jediny, kteri jen kvuli Adele urcite nepojedeme na hotely od Cedoku.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 25%

							Výsledné hodnocení: 6%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Veronika Jarosova | 12.08.2021 09:39
Minuli týden jsme se vrátili s Turecka.Vše bylo v naprostém pořádku ,tak jak cestovní kancelář uvedla .Byla nám přidělena delagatka Taťana v hotelu Club Sydelia.Musim říci ze služby delagatky byli úžasné.Příjemná ,milá ,ochotna .Super člověk ,který je vzdy na telefonu a poradi s čímkoliv. Velice radi se vrátíme už jenom kvůli delegadce Taťane ,budeme vybírat hotel který má přidělen.Takže za nás naprostá spokojenost.Taťana ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Přístup a profesionalita: 100% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 100% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 100%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Jarmila Schodová | 11.08.2021 11:07
S Čedokem jsme navštívili Egypt resort Stella di Mare beach & Spa v Makadi bay. Úroveň hotelu neodpovídá avízovanému hodnocení Čedoku. Přikládám hodnocení hotelu na Googlu : Hotel má starší vybavení, ale vše čisté a udržované. Úklid každý den - vytření podlahy + výměna ručníků. Ručníky na pláž zdarma, možná výměna každý den. Každý den 0,5l vody na osobu. Připlacený výhled na moře je výhled na bazén s částečným výhledem na moře, jiní turisté bez příplatků mnohem lepší výhled! Okolní zeleň je pěkně udržovaná, bazény čisté a teplé. Pláž je čistá, lehátek a slunečníků dostatek. Nutno počítat s nízkou hladinou moře a častým odlivem, přístup do moře je z dlouhého mola. Moře je krásně čisté, ideální na šnorchlování, spousta zajímavých rybiček. Hvězdy ubírám za stravování. Hlady jsme netrpěli, ale úroveň rozhodně neodpovídá 5hvězdičkovému hotelu. Rozhodně 2 hvězdy musím ubrat. Chuťově ucházející, nicméně velmi chudé na výběr. Maso a přílohy víceméně stále stejné, velmi mi chyběl větší výběr ryb, pangas a makrela, nic víc, žádné mořské plody, což je u státu s přístupem k moři ostudné. Svačinový výběr velmi chudý, žádná zmrzlina!!! Velký výběr zákusků, dostatek zeleniny. Velmi málo ovoce, mrňavé zelené banány, něco málo pomerančů, žlutý meloun. Červený meloun nikdy, ačkoli na trhu ho mají za pakatel. Nápoje podobné jako v jiných resortech, káva nedobrá. Nejhorší ovšem byla organizace stravování. Po příchodu do restaurace nenajdete volný stůl, pokud ho již máte, nedočkáte se příborů. Oslovíte 3 číšníky, slíbí nápravu, ovšem pak začnou trpět dočasnou slepotou a ignorují vás. Egypští turisté obslouženi ihned i s donesením nápojů. Připadáte si jako debil, stojíte uprostřed jídelny a nikdo si vás nevšimne. Číšníci těžce nestíhájí, stále špinavé ulepené stoly, špinavé čalounění židlí. Příbory balené v igelitové sáčku, občas špinavé, občas něco chybí, opět se velmi těžko dočkáte nápravy. Stres při každém obědě a večeři, je to velmi ponižujícící. Nechápu, jak restaurace může fungovat při plném obsazení hotelu, velmi velmi špatná logistika! Kvůli tomu se už nikdy do tohoto hotelu nevrátíme. Ohledně Čedoku : na letišti v Ruzyni žádný delegát. Na letišti v Hrghádě Egypťan český mluvící nás usadil v busu, cesta 30km trvala hodinu. Egypťan šel s námi na recepci, pokoje jsme dostali v 10 po snídani. Služby delegátky jsme po celých 14 dní nepotřebovali, nabídku výletů mají předraženou. Cena za 14 dní 84000Kč, 2 dny před odletem navýšena cena za syna cca o 20000. Absolutní zlodějna v porovnání s cenami last minut a skutečnými službami. Přistýlka rozvrzaná postel přímo pod klimatizací. Příplatek za pokoj s výhledem na moře - výhled na bazén s částečným výhledem na moře. Turisté s last minut měli za poloviční peníze mnohem lepší ubytování!!! Služby na cestě zpět : v buse anglicky mluvící Egypťan nás vykopl z busu a starejte se sami. Za tak vysokou cenu jsme očekávali mnohem lepší služby. S Čedokem již nepojedeme.

Přístup a profesionalita: 25% Služby delegáta: 50%
Informace vs. realita: 25% Doprava: 25%

							Výsledné hodnocení: 31%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a hegold | 10.08.2021 13:10
Cestování s CK Čedok do Jižní Dalmácie bylo pro mne velkým zklamáním. Komunikace v Praze na pobočce byla bez problému. Ale týden před odjezdem mi bylo sděleno, že nepoletím do Splitu (dovolená byla na poloostrově Pleješac), ale do Dubrovníku, prý je to blíž cíli cesty. Cesta do hotelu místo slibovaných 2 hodin trvala 4 hodiny. Po příjezdu do hotelu jsem se ubytovala a následně kontaktovala delegátku CK ohledně fakultativních výletů. Byla jsem nemile překvapená její reakcí, že : "žádné výlety nepořádá a že si mám nějaké domluvit sama, že ona je ve Splitu a nebude jezdit na Pleješac". Naprosto arogantní a neprofesionální přístup. Zaplatila jsem si služby delegáta a "také jsem je dostala". Hotel byl uváděn jako čtyřhvězdičkový, ale realita byla naprosto jiná. Pokoje malé a výhled na parkoviště. Lepší pokoje mají pro domácí klientelu. Za úklid se považovalo vysypání koše. Na závěr ještě musím dodat, že "skvělá delegátka" mi před odjezdem poslala SMS s časem transferu na letiště a nezapomněla mi připomenout vyplnit návratový formulář! Příště s touto cestovní kanceláří ani na Máchovo jezero :(

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 0%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Saruskin | 30.07.2021 16:06
Cestovní kancelář Čedok vybrala naše kamarádka z důvodu nedostatku času a zajímavé cenové nabídky. Jsme dvě spolucestující rodiny s dětmi, tak jsme vybírali destinaci vhodnou pro uspokojení jejich potřeb. Vše vypadalo slibně vytvořili nám rezervaci a čekali jsme na info o dovolené. První zděšení přišlo, když jsme se v propozicích dočetli, že oblet bude v 6.00 hodin ráno z pražského letiště. Říkám si super, tři malé děti, které musí stát 2 hod před odletem na letišti. Nakonec jsem pod nátlakem spolucestujících souhlasil a dovolenou uhradil. následně přišla informace, že 7 dní před odletem dostaneme všechny potřebné údaje k vycestování. Přišlo další zděšení !!!! každá rodina letí jiným letadlem, tudíž v jiný čas. Snažili jsme se všemožně dovolat na jejich zázračnou linku a žádat o vysvětlení změny odletového času u jedné z rodin. Po půl dni stráveném u aparátu se nám to konečně povedlo dovolat a paní nebylo vůbec trapné lhát a tvrdit nám, že to tak bylo od začátku. Kdyby to přišlo jako textový soubor, měl bych důkaz a mohl bych to reklamovat, bohužel to mají pře webový odkaz a když to následně změní, nemáte v ruce nic. Škoda, že jsem si neudělal print screen obrazovky. Každopádně je to moje poslední cesta s touto kanceláří. Kdybych se takto choval já ke svým zákazníkům, už bych dávno zkrachoval.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 0%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Nicola | 30.07.2021 08:20
Cestovní kancelář Čedok jsme si vybrali z důvodu zajímavé cenové nabídky, přímého letu na Maledivy a v době Covidu jsme chtěli mít vše zajištěné. V termínu 21.7.-29.7. jsme navštívili Maledivy, hotel Diamonds Athuruga, all inclusive, 9 dní, transfer hydroplán. Letěli jsme s polskou leteckou společností Luke Air, přímý let 8,5 hod. Let zahrnoval hlavní jídlo a snack před příletem do cíle. Na letišti v Male nás dle pokynů měl čekat delegát. Cca půl hodiny jsme vyděšeně s ostatními cestujícími pobíhali po letišti a snažili se delegáta najít. Ten nás po svém příchodu postavil na místo, kde jsme s ostatními cestujícími čekali další půl hodinu na transfer hydroplánem. Přijela pro nás rychlostní loď. Přes dvě hodiny jsme jeli rychlostní lodí a po celou dobu mi bylo na zvracení jako většině ostatním. Po příjezdu na resort nás čekala manažerka hotelu, která nám dala klíče od pokoje a zaměstnanec resortu nás do pokoje odvedl a v rychlosti nám sdělil časy snídaně, obědu a večeře. Poté jsme zašli za manažerskou hotelu a ta nám sdělila, že na resortu není ani nebude delegát Čedoku a informační schůzka tím pádem nebude, i když byla v informačních pokynech. Čedok nám ani nepředal žádné informační papíry týkající se resortu. Vše jsme si museli zjistit sami, naštěstí mluvím plynule anglicky. Kontaktovala jsem cestovní kancelář Čedok a sdělila jim své výtky, včetně transferu rychlolodí. Bez jakékoliv omluvy jsem dostala zpětnou vazbu pouze na transfer lodí. Údajně jelo na ostrov moc lidí, a proto byla zvolena doprava lodí. Ptala jsem se na to manažerky hotelu a ta cestovní kancelář Čedok ani nezná, údajně jsme jeli s ostatními cestujícími z polské cestovní kanceláře Itaka a ta nám všem objednala transfer lodí, do letadla by nebyl problém se vejít. Čedok nechtěl slyšet o tom, že máme s ostatními cestujícími nárok na transfer hydroplánem, i když to v nabídce bylo jasně stanoveno. Nabídli nám ho za příplatek 6 990Kč na osobu. U manažerky hotelu jsme si ho na cestu zpět objednali za 4 500Kč na osobu. Po celou dobu jsme měli pocit, že žádnou cestovní kancelář nemáme. V budoucnu podobnou chybu neuděláme a na tuto cestovní kancelář se nikdy neobrátíme. Opravdu velké zklamání z cestovní kanceláře.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 0%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Barbora | 29.07.2021 20:43
Dovolená v Turecku s Čedokem- byla nám přidělena delegatka Adéla V. Její suchý, strohý, studeny přístup byl příšerný. Od začátku se nám skoro až vysmívala, ze jsme si zvolili termín, kdy jsou turecké ulice i hotely plné turku. Nebyli jsme dostatečně informováni o testování v Turecku. Hotel strašný, když jsme si stěžovali paní delagatce, prosili o pomoc, ta se nám opět vysmala, ze co jsme jako čekali. Když jsme se zeptali na výlet na nějakou hezkou pláž, tak řekla, ze v Turecku nejsou hezké pláže. Nepomohla nám, když panu doktorovi pri testovani vypadly testy z ruky na zem, testoval nás bez rukavic. Výsledky testu jsme po opětovném urgovani dostali ve 22 hod večer a ráno jsme měli plánovaný odlet. Bylo nám špatně sděleno jaké dokumenty máme mít připravené, kdy na letišti vzniknul poté obrovsky zmatek, paní delegatka většinu času jen stala a vykecavala se s jinou delegatkou, pak nás nutila si zapnout mobilní data a suše nám tvrdila, ze nám to přece říkala. Bylo nás tam desítky a nikdo nevěděl, co má dělat. Strasne. A to si nedokáži představit pocity rodin, které cestovaly s dětmi. Celkový dojem z dovolené byl na nic. Čedok nás všechny velmi zklamal. Absolutně nedoporučuji. Cestuji cely život a bohužel jsem si na odpočinkové dovolené vůbec neodpocinula. A vim, ze nejsem jediná.

Přístup a profesionalita: 25% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 25% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 13%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Martin Beránek | 21.07.2021 16:46
Komunikace s klientem je pro Čedok velká neznámá. Drží se pouze hesla, slibem nezarmoutíš. Problémy jsou a budou a dají se pochopit, ale v případě, že dorazíte na hotel, který je zcela uzavřen po 8 hodinové cestě autem (doprava je za 5 hvězdiček, protože ji nezajišťoval ČEDOK), je telefonní linka Čedoku (pevná v ČR 2 hodiny nedostupná) a delegát vám oznámí, že není v destinaci přítomen a že je vzdálen 250 km a je na celou zemi sám, že na vás nemá čas, že vám zavolá, až něco zjistí, je opravdu pro kdysi snad nejlepší CK v ČR smutné procitnutí do reality. Jednalo se o pobyt od 10.6. v hotelu VALAMAR CAROLINA, který "nestihl" otevřít, což bych opravdu pochopil, kdybychom to zjistili dříve než po příjezdu na místo. Mohli jsme si ušetřit hromadu času a kilometrů ... a dovolenou začít v pohodě v jiném hotelu. To že vás ČEDOK potom vlastně nechá 2x stěhovat je váš problém, že check-out a check-in mezi hotely zabere ve finále 4 hodiny času je smůla klienta. Podle delegátky nám poskytla kompenzaci, mísu s ovocem (slovy jeden banán, jedno jablko, 2 jahody a hroznové víno) tak můžeme být spokojeni. Po příjezdu jsem opakovaně zadal reklamaci u ČEDOK a po měsíci jsem byl vyrozuměn, že reklamaci pečlivě prošetřili, ačkoliv nevím jak, když uvádějí nepravdivé údaje, ale asi chápu, že delegátka neřekne, že to nezvládá. Ohledně služeb hotelu, kde jsme byli ubytováni se zpožděním, po zaváhání způsobeném provozem první den, musím říct, že personál se snažil pobyt maximálně udělat příjemným, kvalita služeb nadstandardní .. hotel úžasný a vše po prvním dni bylo na 100%, ačkoliv výběr kuchyně byl i díky tomu omezen. Takže to není kritika hotelu a jeho služeb, ale kritika ČEDOKU a absolutní neochota něco řešit a už vůbec ne přiznat chybu. Ve Vyrozumění o vyřízení reklamace jsou uvedeny zjevné nepravdy, lži, které si přečtete, ale to je asi tak jediné, co s tím zákazník může dělat. Abych předešel propagačním příspěvkům ze strany CK, protože si uvědomuji, že tady spíše budou převládat špatné zkušenosti, tak pro odstranění pochybností uvádím číslo smlouvy zájezdu 3070181 a spisovou značku reklamace 10014158. Velké zklamání z "české dopravní kanceláře".

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 25%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Nadiia | 20.07.2021 20:58
Jeli jsme poprvé s Čedok v Turecko 4.7.2021 - 11.7.2021. Všechno bylo v pořádku, ale my jsme s rodinou přiletíly v noci u neděli , a v hotelu byly v dvě hodiny noc. A v pondělí v 13:30 musila být informační schůzka. My zapomněli na tu schůzku protože chtěly spát. Nástupní schůzka byla ve čtvrtek manžel přišel i zeptal delegátku o testu PCR, kde ten test udělat. Delegátka která jmenuje se Veronika Zehir byla ne přívětivá, a řekla mu že on musil přijít na schůzku v pondělí. Delegátka řekla že on musít jít na recepce hotelu a souhlasit to s pracovníkům hotelu. To je není normálně, proč ne ukázáno že na schůzce budou mluvit o PCR testu? Proč ta schůzka ne v úterý, a v den příletu? Proč deligatka ne pomohla nám vyřídit to?

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 75% Doprava: 75%

							Výsledné hodnocení: 38%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Václav Vopalecký | 11.07.2021 15:22
Poděkování za vynikající starostlivost o klienty letní dovolené od 20.6- 27.6. 2021 v Turecku..Od příletu na letišti v Antalii ve dvě hodiny v noci až po celý pobyt, služby během dovolené a zajištění Covid testu a vyplnění odjezdových formulářů při odletu zpět do Prahy. Dovolená proběhla dle našich představ s paní delegátkou Veronikou Samir, jsme byli velmi spokojeni a tímto ji chceme ještě jednou mnohokrát poděkovat, za její služby při pobytu v Turecku. Děkujeme Václav Vopalecký a Eva Chmelíková

Přístup a profesionalita: 100% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 100% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 100%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Marta | 10.07.2021 09:30
CK Čedok velké zklamání,,,,po zaplacení zájezdu špatná komunikace,informace nepravdivé ohledně QR kodu který nebyl na letišti potřeba,stačil jen formulář,,.Pokud nemáte chytrý telef.a neumíte anglic.tak raději nikam nejezděte.Zájezd do Turecka jsme kupovali v lednu,hotel Trendy Side Beach ,hotel 18 plus.Letěli jsme 23.6.2021 až v Antalyi nám delegátka Veronika řekla s ledovým klidem že náš hotel je zavřený.Takže ck Čedok prodával zavřený hotel.Nyní je již otevřen.Hotel Verbena byl pěkný ale O plus,,,Delegátka s náma na hotel nejela,další formulář na recepci zase v Turec.nebo Angl.jazyce ,,,,,Porušení smlouvy ohledně hotelu,,,zklamání,,.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 50%

							Výsledné hodnocení: 13%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Iveta | 08.07.2021 13:32
S Čedokem jezdíme několik let, před tím jsme jezdili s Exim Tours. Bohužel po letošních zkušenostech měníme opět na Exim Tours. Špatné informace před odletem ohledně testů, Covid atd. Byli jsme v Turecko hotel Trendy Aspendos v Side, kde byla absolutně neochotná delegátka. Své povinnosti přehodila na animátory, kteří byli naopak naprosto skvělí. Špatné informace ohledně testování na zpáteční cestě. Bylo nám účtováno 30 Euro na osobu, známí, kteří tam byli ve stejném termínu platili pouze 17 Euro, protože od určitého termínu byla změna ceny. Nám však delegátka naúčtovala 30.Hrůůůůza. Kdo neměl chytrý telefon a e-mailovou adresu, tak měl smůlu. Letíme ještě v říjnu, ale objednávku máme už u Eximu.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 25%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Martin | 06.07.2021 10:54
Řecko objednané od března, 14 dni před odletem když jsme se těšili na dovolenou v Řecku, jsem se podíval na můj Čedok a tam byl jiný hotel. Začal jsem to řešit. Přístup ck je nehorázný. Vůbec se k vám do volat stojí za pevný nervy. Na pobočce jsou lidi úplně k ničemu když mi řekli že nemají stejně žádnou možnost jak do zájezdu zasahovat. Po 3 dnech mi nabídli jiný hotel na vyber mi jich dali asi 8,nic méně nic z nabídky nesouhlasilo s tím co jsme si vybrali a když ano tak byl v jiný termín než jsme měli na plánovanou dovolenou v zaměstnání. Tak jsme si vybrali teda Egypt krásný hotel. Byl levnější,ano přeplatek který nám vznikl vůči Řecku nám vrátili cely do koruny. Tak jsme se opět těšili . Všechno vycházelo . Jenom po příletu nám delegát řekl ze náš hotel je plný a tak nám dávají jiný?! Nesmysl,minimálně to ck věděla už předem,ale už to nejspíš s námi nechtěli řešit

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 0%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Denisa | 14.06.2021 16:06
S cestovkou Čedok už nikdy více. Informace před odjezdem skoro žádné nebyly. Co jsem si sama nenašla ohledně covidu, víza, výletu atd. bych nevěděla. Komunikace šílená, jak předem, tak i přímo na dovolené. Nikdo nečekal na letišti, venku jsme až hledaly nějaký autobus. Kdybych neuměla anglicky, tak z dovolené nemáme nic. Na hotel jsme přijely v 6h ráno a čekaly na pokoj až do 10h. Pokud bychom zaplatily 30$ dali by nám pokoj hned. Neustále neuklizeny pokoj a musely jsme chodit a říkat si o čisté ručníky. All inclusive byla spíše plná penze. Voda nebyla vůbec balená. Chtěly jsme jet na výlet na pyramidy, proto jsme tam jely. Delegát nebyl schopen výlet zařídit i když ho nabízely. Výlet jsem si musela zařídit tedy sama přes jinou agenturu. Na zpět podle mzv je možnost PCR nebo antigenní test, delegát nám řekl, že musíme zaplatit za PCR test 40$, antigenní testy nejsou možné. Zpět na letiště nás vyhodily a to bylo vše, opět delegát s námi nic nezařidil na letišti. Kdyby jela má mamka sama, tak je totálně ztracená.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 25% Doprava: 75%

							Výsledné hodnocení: 25%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Radka | 07.05.2021 23:31
Ráda bych vyjádřila veřejné poděkování delegátce Janě z ostrova Fuerteventura na Kanárských ostrovech. Její úžasný profesionální přístup ke všem klientům a velká ochota kdykoliv být ve všem nápomocná, vedl k naší naprosté spokojenosti. Setkání s ní bylo vždy velkou radostí a to jak odvádí svoji práci, za to by měla dostat to největší ocenění. Jen díky ní, budu vřele všem doporučovat krásně stravený čas na ostrově Fuerteventura. Velké poděkování Jani a mnoho úspěchů ve Vaší další kariéře. Radka a Petr

Přístup a profesionalita: 100% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 100% Doprava: 75%

							Výsledné hodnocení: 94%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Petr Talkner | 13.10.2020 20:38
Neuvěřitelné, s tímhle jednáním jsem se ještě nesetkal. Při příletu na nás čekalo překvapení v podobě jiného hotelu jiné kvality pokoje i když se nás už na letišti snažil pán z Čedoku oblbnout ultra all a lepší kuchyní a lepším hotelem. Při příjezdu nás uvedli do reality nejdříve jsme si mysleli že si chce něco vyzvednout ve skladu na košťata, ale opravdu to byl náš pokoj. Po kraválu který skončil ve 2 ráno nás vzbudili šváby. Pokoj nakonec změnili, ale byla to opravdu sranda. Vše nakonec dopadlo dobře. Jen mě mrzí to jednání cestovky. Zaplatili jste tak si trhnete. Jste tady tak už neotravujte. Takže Čedok doporučuji pouze pokud máte rádi dobrodružství. S pozdravem Talkner

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 25%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 75%

							Výsledné hodnocení: 25%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Jana Foralová | 19.09.2020 19:31
Dobrý večer.Dne 11.09.2020 jsme odlétaly s přítelkyní do Řecka na ostrov Zakynthos.Po celou dobu zájezdu se o nás starala a plně věnovala delegátka od Čedoku Vladyslava Banková. Chceme ji touto cestou poděkovat za její profesionalitu,vstřícnost,ochotu s čímkoliv poradit a za její úsměv,který nás provázel po celou dovolenou.Ještě jednou DĚKUJEM;)..JANA A ROMANA

Přístup a profesionalita: 100% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 100% Doprava: 75%

							Výsledné hodnocení: 94%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Filip | 08.07.2020 14:29
Zakoupen zájezd na Rhodos začátek července 2020. Až v noci po příletu sdělili, že jedeme do jiného hotelu, že nefungují žádné atrakce Atd. A až na hotelu nám řekli, že nemáme velký pokoj, za který jsme extra připlatili. To se všechno stát může. Už ne evidentní lhaní a podvod ze strany Čedoku. Řekli nám totiž, že o tom všem nevěděli dříve, ještě par dni před odjezdem psali, že není nutné zájezd rušit, že hotel je připraven a v Řecku nejsou žádná omezení. A realita? Z hotelu staveniště, tam opravdu s otevřením nepocitali, resp. to zabere několik týdnů. To znamená, že to cestovka musela vědět, nebyla ani teoretická naděje, že by otevřeli. A jinak kvůli omezením je zde většina věci, ať už v náhradním hotelu nebo na celém ostrově, úplně zavřena. Což kdyby nám cestovka dala vědět dopředu, dle platné legislativy i vydané judikatury jsme mohli zájezd zrušit. A to cedok nechtěl, tak lžou. No a delegáti na místě? Žádná snaha nějak pomoci, něco vyřešit Atd. Proste mate smůlu a nazdar. Tak se holt uvidíme u soudu.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 50%

							Výsledné hodnocení: 13%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Adéla Bendová | 14.01.2020 19:21
V září roku 2019 jsme si byli objednatel zájezd. 2.dospely a dítě 1 rok. Zaplatili jsme zálohu 6000 s tím že další zálohu zaplatí partnerův zaměstnavatel. Ale nezaplatil to tady nebudu rozebrat. Zájezd celkove cca 35 000. Konec listopadu roku 2019 jsme se rozhodli že zájezd stornujeme. Chci jenom upozornit že dovolená byla plánovaná do Bulharska začátek září 2020. Takže storno dovolené za 2 dospělé 1 dítě a nějaké pojištění 5700! ČEDOK UŽ NIKDY!

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 0%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a B.Matĕjíčková | 18.11.2019 08:59
Ano, paní průvodkyně Cimpová je dokonalá. Byla jsem s ní na týdenním leteckém zájezdu v Provence a velmi chválím i Čedok. B.M.

Přístup a profesionalita: 100% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 75% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 94%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Eva | 14.11.2019 11:19
Dobrý den, již několik let jsem se pokoušela vyjet s Čedokem na poznávací zájezd, ale vždy to skončilo telefonátem, že se zájezd ruší, a Čedok mi vracel peníze bez nabídky jiného zájezdu, prostě nezájem o zákazníka...Myslím, že by Čedok měl zvážit, na co má a neplnit katalogy sliby. Letos jsem zkusila -ještě jedna šance pro Čedok - Paříž. Do posledního dne jsem trnula, jestli se neozve telefon a zájezd opět bude zrušen. Naštěstí se tak nestalo a já se 1.5.2019 zúčastnila s Čedokem poznávacího zájezdu Paříž od A do Z. Ubytování bylo v centru v hotelu Luxia přímo pod bazilikou Sacré Coeur. Hotel velmi skromně vybavený, jako by se tu zastavil čas. Snídaně skromné, za to poloha úžasná na toulání po Montmartru. Ovšem největším bonusem zájezdu byla průvodkyně Čedoku paní Jaroslava Cimpová. Její úžasné znalosti a láska k Paříži nás doprovázely na každém kroku. Paní Cimpová děkuji, díky Vám je mi Paříž blízká a hlavně opět někdy dám Čedoku ještě šanci. Eva Šanovcová

Přístup a profesionalita: 50% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 50% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 75%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Karel Macháček | 29.09.2019 18:08
Dobrý den, dnes jsem se vrátil s manželkou z dovolené s Čedokem. Zájezd - Víkend v Římě s návštěvou Florencie 6 dní. Bohužel se tento zájezd od samého počátku, kdy si má člověk užít, odpočinout a zregenerovat změnil díky průvodkyni Lence R. v jednu z nejhorších dovolených. Bohužel přístup ze strany průvodkyně = jedna velká tragédie. Arogantní, nadřazená, neochotná. V době zájezdu jsem si připadal a nejsem sám jako malé dítě na školním výletě. A bohužel taky tak, že klient tam je pro ni a ne ona pro klienta. Ponižování klientů v podobě vy jste tady a já ....... je opravdu nepochopitelné a v dnešní době neakceptovatelné! Jak se může setkat v dnešní době klient, který si hradí služby v rámci zájezdu s tím, že k němu přistoupí řidič s lopatkou a smetáčkem a požaduje zametení podlahy a průvodkyně se nepostaví na jeho stranu a musí to za ní udělat několik dalších z klientů? Průvodce stanoví čas a místo odjezdu po výstup klientů z autobusu s tím, že autobus bude odjíždět ze stejného místa a klienti jej najdou na jiném 500 m vzdáleném místě a následně je jim vyčítána skutečnost, že z jejich strany nebyl dodržen čas! Jak se může průvodci stát, že stanoví odjezd do ČR na 17,50 a informuje o posunutí odjezdu pouze řidiče nikoliv klienty? Klienti, kteří v rámci svého volného času na svůj program při opouštění skupiny informují průvodce a ten jim ještě potvrzuje v této chvíli čas odjezdu 17,50. Následně dochází k tomu, že klienti, kteří opustili skupinu nemají informaci o odložení odjezdu, nevědí co se děje a v nepřistaveném autobuse mají uloženy nedostupné osobní věci! Zbytek klientů se následně vrátí se zpožděním na nástupní místo a průvodce toto zpoždění odůvodňuje zdržením, které vzniklo při návštěvě památky. Následně vyjde najevo, že průvodce zbytku klientů lhal neboť zpoždění bylo z důvodu návštěvy lahůdkářství a vetešnictví. Zcela otevřeně odsuzuji neprofesionální přístup průvodkyně, ale i personálu nasmlouvaného dopravce. Proč není v autobuse, který je vybaven WC umožněno v průběhu cesty jeho použití? Jak může průvodce změnit harmonogram zájezdu aniž by s námi tuto skutečnost konzultoval? Jsem 23 let zaměstnance jedné bankovní společnosti a dovolím si konstatovat skutečnost, že pokud bych se já takto choval ke svým klientům, tak už u svého zaměstnavatele určitě nepracuji. Velké pozitivum = skupina lidí, kteří se dokázali zastat druhých.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 50% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 13%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Kačka | 05.09.2019 12:14
Dobrý den. S čedokem jsme byli od 28.8. - 4.9. na Mallorce v destinaci Playa de Palma v Hotelu Bahamas *** . S hotelem jsme byli spokojeni, pokoje čisté, uklizené, jídlo také nebylo špatné, velký výběr ale jídlo bez chutě. Jinak co nás nejvíce zklamalo po příletu na letiště Mallorca, nikde žádný delegát, takže jsme si museli zavolat taxika, pak jsme měli mít info schuzku a opet delegatka neprisla. Ale nějak nam to nevadilo, půjčily jsme si auto a jezdily jsme všude. Takže hotelu bych dala 1 s malým mínusem, Mallorce bych dala 1 a naše destinace taky za 1, delegátku ani hodnotit nebudu, když jsme ji neviděli a letadla tam ( 2 hod. Zpoždění ) i zpět ( 1 hod. ), taky v pořádku akorát zpoždění ale s tím jsme nějak počítaly. Jinak jsme spokojeni . A tem co se chystají na Mallorcu doporučují si zakoupit výlet jmenuje se to Delphin watch, můžete jet vlastní dopravou do Santa Ponsa a budete to mít levnější, lodi na moře a uvidíte krásný delfini na vlastní oči v moři .

Přístup a profesionalita: 75% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 75% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 38%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Josef Ziegler | 01.09.2019 22:18
Právě jsme se vrátili z dovolené na Ischii, hotel La Scogliera. Vybrali jsme si poprvé CK Čedok, neměli jsme s ní žádné zkušenosti. Pravda je, že ohlasy na Čedok většinou nevyznívají moc lichotivě, ale nedali jsme se tím odradit. Celkově musím říci, že jsme strávili velice příjemnou dovolenou s žádnými nepříjemnými okamžiky. Je pravda, že celá dovolená byla sdílena s dalšími cestovními kancelářemi, jako letadlo, trajekt, hotely, výlety. Mohu tedy porovnat pouze činnost delegáta, kterého měla každá CK svého. Nám se věnovala delegátka Čedoku paní Veronika Leoni a ta byla tedy super. Je to nejenom neobyčejně krásná a inteligentní žena, ale hlavně velice ochotná a obětavá každému pomoci. Se vším nám pomohla, od příletu v Neapoli až zase k odletu, poradila, co bychom měli navštívit, jaká zajímavá místa i termální lázně. Jedna paní (klientka) tam onemocněla a musela do nemocnice, Veronika jí chodila navštěvovat každý den. Byla nám k dispozici prakticky celou dobu našeho pobytu. Za to jí patří velký dík.

Přístup a profesionalita: 75% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 75% Doprava: 75%

							Výsledné hodnocení: 81%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Martin | 01.09.2019 20:07
Dobrý den všem. Od 15 do 26.8 2019 jsme byli s touto cectovní kanceláří na Řeckém ostrově Zakynthos , oblast Tragaky a hotel Pelagos. Hotel odpovídal nabídce , vše čisté,upravené. Co nás zklamalo byla pláž ,kterou CK popisuje v nabídce jako certifikátem Modrá vlajka, pláž sice byla 100m od hotelu,ale malinká, kamenitá a navíc přeplněná Poláky, kteří si nedělali starosti o čistotu pláže. Personál vstřícný, ochotný a milý. Po příletu na Řecké letiště a přebrání zavazadel na nás čekala delegátka, která nám dala do ruky informace o pobytu a číslo autobusu s tím,že následující den bude schůzka a vše podrobně dovysvětlí. Druhý den na smluvenou hodinu přišla s tím ,že na veškeré informace máme cca 15 minut a že pospíchá na další schůzku. Z informací jsme si odnesli pouze termíny výletů a jejich ceny. Tím veškeré služby delegátky končí. Po vybrání výletu jsme obdrželi lístek s cenou a nástupním časem autobusu. Delegatká nás ujistila ,že výlet bude v českém jazyce. Autobus nás dovezl po několika zastávkách ( ostatní účastníci z jiných hotelů) na místo určení bez DELEGÁTKY , ta se dostavila 5 minut před odjezdem s jiným autobusem. Mezi tím jsme se museli sami rychle z orientovat, kam máme jít. Výlet byl krásný ,ale byl spíše pro polské turisty. Kterých tam bylo více jak 90% a většina pozornosti byla věnována jim. To samé se každý den odehrávalo v našem hotelu Pelagos. Po dvou dnech jsme zjistili,že hotel ovládá CK ITAKA a my jakož to klienti CK Čedok jsme byli jenom do počtu. Všude samé polské nápisy , polská upozornění a prostě vše pro Poláky. Polština byla všudypřítomna. Personál hotelu nás dokonce považoval také za Poláky. Polská arogantnost ,hrubost a neúcta k dalším spoluúčastníkům zájezdu :) byla vidět a dokonce slyšet na každém místě nejen na hotelu ,ale na celém ostrově. Mohu s jistotou říci,že ostrov Zakynthos se mění v Polský ostrov. CK nás tímto velice zklamala ,že nás neinformovala ,že sem jezdí jenom polské zájezdy.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 50% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 38%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Karel | 30.08.2019 12:02
Clovek se rozhoduje s jakou cestovkou pojede na dovolenou at neni zklaman, ze si radsi priplati, ale hlavne at je spokojen. No jake velke zklamani na Cedok. Pri navsteve pobocky vse hraje na vasi notu. Rozhodnuto, poznavaci zajezd do Londyna. Je pravda ze zakaznik je informovan o hotelu kde bude ubytovan 7 dni predem, ne hned pri objednani zajezdu. Jenze ve snu vas nenapadne ze dostanete hotel ( Best Western Airlink ) od centra cca 25 km. Coz vas prijde na 45 min. cestovani vlakem pak autobusem nebo metrem, a to nejste na Victoria station. To jeste pripocitejte + - denni utratu na cestovnem pro jednu osobu 13 liber. Volani na Cedok, je moznost dostat hotel blize? Ano je za priplatek 5000Kc. na osobu. Coz nepripadalo v uvahu. To dcera jela s cestovkou Kormidlo do Londyna, a mistnim autobusem dojela na Victoria statinon za 30 min. Po priletu do Londyna nas vyzvedl delegat, rekl nam co nas bude nasledovat, prijede autobus a udela s nami okruzni jizdu po centru, V AUTOBUSU SE NESMI JIST ANI PIT to vse super az na to ze venku 30 stupnu a v autobuse jeste vic, bohuzel autobus nemel okna na otevreni, proto jsem pozadal delegata at rekne ridici o zapnuti bud klimatizace nebo ventilatoru at se vzduch ochladi. Bohuzel se nic nestalo, ostatni v autobuse jen sedeli otacely koleckem nad sebou a potily se jako p...e Nikdo dalsi nemel koule se ozvat. Cekal jsem kdy nekdo omdli. Jedna zastavka 15 min, po dalsi projizdce 30 min. pak jizda na hotel. 15 min. pred prijezdem k hotelu se najednou spustila klimatizace, pozde ale prece. Celkova jizda v autobuse 4 hodin. A na pokoj v hotelu jen ve skratce, otevrete dvere a koberec hral barvama i kdyz jeho puvodni barva byla cervena, upadla policka, urvany bant ve skrini a za kliku od okna radsi moc nesahat. Vsem preji Krasny den a peclive vybranou dovolenou.

Přístup a profesionalita: 25% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 31%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Jana Kučerová | 28.08.2019 15:35
Dovolená s Čedokem v Bulharsku. Letos jsme trávili dovolenou v Primorsku . Po příletu se nás ujal delegát, který však Zz autobusu vystupoval s cestujícími o dvě zastávky dřive než my, ale ujišťoval nás, že řidič bude hlásit zastávky a navede nás ( bylo cca 00:30 ) Řidič sice hlásil zastávky, ale měl po celou dobu dost nahlas rádio, takže jsme nic neslyšeli. Vystoupili jsme tedy na druhé zastavce-správně a jelikož jsme jeli do hotelu Perla Gold, tak jsme očekávali, že nám řidič ukáže cestu. Ten však rozmachnul ruce a řekl, že tady všude jsou Perly ( hotelů bylo 5, bez označení), takže nezbývalo než pokus omyl. Druhý den přišla delegátka, která se o nás měla starat, a když si jí jeden pán stěžoval na příjezd, řekla že stačilo zavolat. Nevím jestli by někdo volal v jednu ráno. Seznamila nas s informacemi. Předložila nám možnosti výletů, vyzdvihla ty, které jsou nejoblíbenější a pokud něco budeme potřebovat at zavoláme. Jelikož máme děti, které se chtěli někam podívat, tak jsme si vybrali půl denní výlet a ko taktovali ji. Výlet plavba na loďce po řece Ropotamo ( prales a zvířata- lákadlo pro děti) a následná prohlídka Sozopolu s průvodcem.V tomto případě chyběly od naší delegáty dost důležité informace. Jelikož bylo pod mrakem, tak plavba po řece byla nezáživná, protože zvířata, která jsme měli vidět vylézají, jak jsme se později dozvěděli, pouze při sluníčku, takže smůla. ( Myslím si, že informace, nejezděte, pokud je oblačno,což bylo z předpovědi zřejmé, je na místě). Na výlet, jsem také jeli, protože byl blízko cca 20 minut, nedostali jsme ovšem další informaci, že budeme objíždět i jiné hotely, které byly až za řekou, takže cesta autobusem trvala hodinu (tam a také zpátky), upozorňuji že z 5 hodinového výletu, který nás jako čtyřčlennou rodinu vyšel přes 200 leva. Po projížďce na loďce, jsme museli, čekat půl hodiny na další autobusy, které musely čekat na další lodě. Poté se nás ujala delegátka ( z Exim tours) a provedla nas městem ( na čtyř místech nám řekla pár informací o 2 kostelech, parte a výhledu) . Potom jsme dostali cca 45 minut rozchod, protože nezbylo více času, takže tak na cestu zpět k autobusu. Poté následovala opět hodinová cesta se zajížďkami. Tudíž určitě tento výlet nedoporučuji. Jinak pro informaci 40 minutová cesta lodičkou stála 12leva dospělého (my platili výlet 60 levaza dospělého), kdyby byla pani delegatka, co k čemu, tak by nám ho nemohla doporučit, navíc když ví, že máme malé děti. Předražené až hrůza. Provize je provize. A poslední perla na konec. Cesta na letiště trvala 60 minut, na letišti se musi byt 2 hodiny předem, to máme 3 hodiny. V den odjezdu bylo na informacích v knize Čedok napsané odjezd o 4,5 hodiny dřive než letí letadlo. Když jsme se poté naší delegáty ptali proč, říkala, že je to kvůli dopravním zácpám. Pravda však byla jiná , paní delegatka se o hodinu sekla, takže kdyžjsem po 20 minutách dojeli k hotelu, vyzvednout další cestující, museli jsme tam přes hodinu čekat, protože oni měli od svého delegáta správné údaje. Asi nemusím dodávat, že čekání bez klimatizace nebylo možné, takže celý autobus vyskákal ven a čekal venku. Po příjezdu na letiště se nás spousta chystala na pana delegáta, který tam měl být. Místo toho tam byl delegát od Neckermana a ten nám ukázal jen přepážky k odbavení. Pobyt v hotelu se nám líbil, dovolenou jsme si užili, ale delegáti nás tedy značně vytočili a nejen nás. Měli by tam být pro nás a ne pro sebe.

Přístup a profesionalita: 25% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 75% Doprava: 25%

							Výsledné hodnocení: 31%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Jan Šoltés | 23.08.2019 12:25
Dovolená s Čedokem v Turecku 2019 12. - 19.8.2019 Byli jsme s Čedokem před dvouma rokama v Albánii (Dures) a vše bylo tak, jak si člověk All inclusive představuje. Vše čisté, jídlo velmi chutné a denně různé možnosti výběru, kousíček do města k nákupům, kousek do přístavu atd. atd. atd. Bohužel letos to byla jedním slovem "katastrofa". Po příletu jsme od delegáta dostali na papíře informace a byli vysláni autobusem k hotelům. Řidič pouze u hotelu zastavil a řekl název hotelu. O zbytek se starejte sami. Delegát přišel až další den po obědě na schůzku, navíc pozdě. Tam nám jen nutil výlety (ze kterých má provize) a hrozně spěchal na další hotel. Výlety předražené a krátké, žádné kvalitní informace. Výlety místních cestovek jsou za půlku, minimálně dvojnásobně dlouhé a starají se o Vás. Zaplatili jsme si osmidenní pobyt ve čtyřhvězdičkovém hotelu Lighthouse v oblasti Bodrum. Na fotkách vše krásné ale ve skutečnosti bylo vše tak nějak opotřebované, špinavé a rozbité. Hotel ve svahu s různými terasami mohl být hezký, kdyby se o něj pravidelně starali. Animace, Fitcentrum a další věci, které jsme měli v rámci All inclusive prostě nefungovali nebo měli zavřeno. Na pláži bylo lehátko na lehátku, což byl problém s přístupem do moře nebo naopak k plážovému baru. U bazénu prakticky to stejné. V jídelně se vše zdálo v pořádku, ale jen první tři dny, kdy se jídla obměňovala a večer bývaly grilované speciality. Pak vše stejné. Tak se nám stalo, že jsme dál měli jen kuřata s rýží, protože hranolky nebo opékané brambory (jiné přílohy nebyly) připravili kuchaři k snídani. Na pokoji klimatizace fungovala tak na 40%, uklízečka pouklízela pokoj jen tak zhruba aby se neřeklo a spousta zůstala špinavá (na balkoně byla tak jednou za dva-tři dny). Ručník, pokud leží dle mezinárodního standartu na zemi má být vyměněn. Odebrán, nenahrazen. v celém hotelu bylo jen zameteno a možná vytřeno. Nerezové panely ovládání výtahů neviděli hadr snad od namontování před deseti lety. Pokud tedy na dovolené nemáte možnost výběru jídla, žijete ve špíně a prodíráte se přes lehátka k moři nebo baru, za pár dnů se Vám něco takového zprotiví, když ještě navíc vidíte, jak se leze rusým turistům do prdele. Do centra to bylo dle CK 1km. Tak jsme se vydali k nákupu. Po 1km jsme narazili na dva obchody, nic víc. Možnost toho, že si můžete někam zajít podívat nebo projít se rovná nule. Podtrženo a sečteno: S Čedokem nikdy více!!!

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 0%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Iva Šešulková | 07.08.2019 21:22
Dobrý večer,letos jsme byli na dovolené poprvé se společností Čedok na Krétě (hotel Gouves see Mare).Musim říct,že jsme byli náramně spokojeni.Všechno co se inzerovalo bylo pravda.Hezké prostředí,kousek k moři,jídlo bylo fantastické co více si přát.Jen ještě co bych měla vyzdvihnout tak animační tým (holky se moc snažili vymýšlet různé aktivity pro děti ,věnovaly se jim na plno a ještě to fakt vypadalo že to dělají s velkou láskou k dětem) .Všem kdo mají menší děti tak mohu doporučit ,rodiče si fakt odpočinou a nemusí vymýšlet aktivity pro své děti.Tím to bych holkám (Klárka,Deniska)chtěla moc poděkovat a popřát ať se jim daří.

Přístup a profesionalita: 100% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 100% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 100%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Eva Eretová | 13.07.2019 10:59
Byli jsme na dovolené v Turecku - Beleku - hotel Pine Beach resort Maritm v červnu 2019. Veškeré služby byly poskytnuty v odpovídající- resp. námi očekávané kvalitě. Až na delegátku!! Nepodávala úplné informace, pokud vůbec nějaké poskytla. Pokud něco slíbila nejen nám, ale i ostatním ubytovaným v tomto hotelu, nic nedodržela, samozřejmě bez řádné omluvy. Při odbavení na letišti v Antalyi, kdy lze u mnohých očekávat jazykové bariéry, trávila čas tím, že vedla živý hovor s dalšími dvěma delegáty! A ještě jedna dle mého názoru důležitá skutečnost, týkající se této CK - neexistují ceníky k zájezdům, které tato CK pořádá. S " původní" cenou si různě pohybují, samozřejmě směrem nahoru, a nato hrdě zlevní na cenu, která byla uvedena na stránkách jako původní - a podotýkám, že se klidně jedná i o 30%.

Přístup a profesionalita: 50% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 50% Doprava: 50%

							Výsledné hodnocení: 38%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Andrea Hulova | 25.06.2019 21:02
S ck Cedok nikdy vice! Delegatka naprosto k nicemu, neposkytla zadne informace, nesdelila nam vubec nic. Na dotazy nam odpovedela, at si to vygooglujeme. Ck nabizi ty nejdrazsi fakult.vylety, omnoho drazsi nez ostatni ck. Kdyz jsme chteli jet na vylet s jinou ck, nebylo nam to diky dohode s ck cedok umozneno. Neprijatelne!

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 25%

							Výsledné hodnocení: 6%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Simona | 04.02.2019 13:37
Čedok ve “vstřícnosti” zřejmě ustrnul před rokem 1989. Šokovalo mne, když jsem chtěla pro sebe a maminku, které bude 75 let, koupit dva týdenní turnusy po sobě jdoucí do hotelu v Emirátech, kde jsem již jednou byla, ovšem tehdy s německou cestovkou. Milá a ochotná paní na prodejně si zapsala pečlivě, co všechno mi má zjistit, včetně jinde u jiných CK naprosto běžné a logické redukce ceny o dvě letenky tam a dvě zpět. Zjišťovala jsem vše předtím na chatu Čedoku, kde mne jiná dáma ujistila, že lze koupit dva týdenní pobyty po sobě a že redukce ceny bude kolem 6tis. na osobu právě kvůli nevyužitým letenkám. Paní z prodejny na Můstku mi zavolala v domluveném termínu a s omluvou mi sdělila, že mluvila s jejich obchodním odd., a že mi dva týdny po sobě prostě neprodají. Naprosto mne to šokovalo. Podotýkám, že šlo o zájezd za něco málo pod 90 tisíc za obě. Neuvěřitelné. Tuto CK, která klienty evidentně nepotřebuje, a jejíž obchodní oddělení deklaruje styl uvažování a chování k zákazníkovi z doby, kdy byl Husák prezident, tedy nedoporučuji, navzdory milé a ochotné dámě z prodejny, která za takové “obchodníky” samozřejmě nemůže,a která by měla změnit zaměstnavatele, protože pro takovou CK je jí evidentně škoda.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 0%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Podzimek | 11.01.2019 19:26
Pozor na polsky CEDOK! Jsou to vychytralci. Objednali jsme v zari zajezd pro 2 dospele a tri deti a tesili se ze pojedeme na oblibene misto. Pred tydnem, cca 8 ledna nam ck oznamila, ze zajezd zrusila. Rekli jsme si, ze tedy ok, vybereme neco jineho. Pri vybirani jineho hotelu doslo k jeho smazani v okamziku vyplnovani rezervace. Kontakt telefonicky byl zoufaly, pisemny take. Nebyly schopny nic nabidnout, deti navrhovali dat jako dospele a slevu v zari nedali vubec, pry uz neni zari. K dovrdeni vsi ostudy jsme zjistili, ze nasemu hotelierovi cedok ani po 5 mesicich nezaplatil a on ani nevi, ze byl vyskrtnut ze seznamu nabizenych. Takze lidi, nesezerte hada, Cedok je polskej a podle toho to vypada. Kdo by byl zvedavy, necht napise na podzimek@funchem.cz, preposlu celou komunikaci s touto garazovou cestovkou.

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 0%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Vlasta Hlaváčková | 17.11.2018 15:04
S CK Čedok již NE. V říjnu 2018 jsme si zaplatily u Čedoku zájezd na Kanár. Ostrovy, Fuerteventura, hotel SBH Costa Calma Beach. Jsme důchodkyně, které uvažovaly, že je to možná poslední výlet k oceánu, a tak jsme Čedokem nabízenou a zpoplatněnu službu “výhled na moře“ za 1 000Kč /na osobu, zaplatily. Pokoj, který jsme obdržely, měl jedinou vadu – chyběl zaplacený výhled na oceán. Výhledu překážely vzrostlé palmy a tak jsme oceán viděly jako modrou linku na obzoru. Zklamání jsme ihned ventilovaly požadavkem přestěhování do pokoje s výhledem. Pokoj byl nabídnut 3 den - bohužel s tím samým palmovým výhledem, ale s předností - byl blízko baru. Tuto výměnu jsme neakceptovaly a sepsaly reklamaci, kterou paní delegátka potvrdila. Advokát zastupující CK odpověděl ve stanovené lhůtě. V dopise vysvětlil, jak CK chápe výklad slov: „výhled na moře“. Dle CK „… výhled na moře je třeba chápat jako ubytování v určité části ubytovacího objektu, která je orientovaná směrem k moři, ale mezi mořem a okny pokoje mohou být určité překážky (např. Stromy nebo stavby), které výhled do určité míry omezují ...“ . Slovník českého jazyka vysvětluje výhled jako “ možnost volně hledět, vidět do dálky“, tj. úplně jinak. Dle našeho názoru CK nabízí a prodává službu, kterou nemůže naplnit. Doporučujeme všem , dřív než začnou balit , přečíst si pečlivě veškeré dokumenty zaslané CK , zvláště to, co je psáno malým písmem, NOZ- část, se týkající se poskytování služeb = zájezdů i recenze uvedené na Internetu a Všeobecné smluvní podmínky CK Čedok, které jsou účinné od 16. 2. 2016. Mimo to se dozvíte, že od srpna 2016 je novým majitelem CK ČEDOK, polská cestovní kancelář ITAKA. Naší chybou bylo, že to co doporučujeme, jsme udělaly až po příjezdu. Zklamání z jednání CK v nás zůstává a tak pokud ještě někam pojedeme, tak s CK Čedok – NE.

Přístup a profesionalita: 80% Služby delegáta: 70%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 63%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a E.Obr | 25.10.2018 10:38
Již nikdy více s CK Čedok! V srpnu 2018 jsme vyrazili s naší roční dcerou na rodinnou dovolenou s CK Čedok na Kanárské ostrovy. Jaké nás čekalo překvapení, když jsme dorazili na recepci hotelu, kde nám bylo sděleno, že naší rezervaci NĚKDO zrušil. Paní delegátka situaci nedokázala vyřešit a doporučila nám si zaplatit pokoj, který jsme již měli zaplacený, znova. Pokud bychom si ho nezaplatili, nebyli bychom ubytovaní. Věc se po velkých peripetiích vyřešila až další den v poledních hodinách. Mezitím nás recepční v hotelu požádala o vystěhování z pokoje. Načež nám byla zablokovaná karta k pokoji. Nakonec se ukázalo, že pochybení bylo opravdu u CK Čedok. Své pochybení Čedok po reklamaci uznala, ale bohužel se k situaci nedokázal postavit tak, jak by dle nás opravdu měl. Byla nám přislíbena kompenzace ve výši necelých 5-ti procent z celkové ceny zájezdu, což je spíš výsměch. Bohužel pro ně - svým přístupem jak na místě, tak po reklamaci - přicházejí o klienty. Nejhorší na situaci byla ale bezohlednost jak delegátky, která je zástupcem CK Čedok, tak i hotelu, když nás nechali po velice dlouhé cestě sedět skoro dvě hodiny na recepci s dcerou, kterou jsme měli dát již dávno spát. Namísto relaxace a krásných zážitků z dovolené, jsem se celou dobu těšili až se vrátíme domů. Poslední den dovolené tomu paní delegátka nasadila korunu. Požadovala po nás pod pohrůžkou vrácení sepsaného reklamačního protokolu - asi abychom to nemohli reklamovat. To byla teda dovolená... S CK Čedok již nikdy více!!!

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 0% Doprava: 50%

							Výsledné hodnocení: 13%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Ilona | 05.09.2018 10:12
Bulharsko, hotel Andalusia. Dovolena uvadena a zakoupena jako osmidenni,byla ve skutecnosti jen necelych sedm dni. Hotel pekny jen z dalky. Pokoje v horsi kvalite, nez muj pokoj na intru v osmdesatych letech. Matrace pamatovaly perestrojku, televize se sedmi programy(ctyri bulharse,jeden rumunsky,jeden rusky a jeden turecky) pamatovala jeste ,,Jen pockej zajici,,. Pristylka bylo procurane kreslo po prababicce. Plisen v koupelne a problem se zasobovanim rucniky, pres uplatek pro uklizecky. Strava na urovni skolni jidelny ze sedmdesatych let. Menilo se pet jidel, zbytek stale dokola. Specialitou bylo maso na grilu,vetsinou k veceri, ktere se nedalo ani krajet. S vyjimkou jednoho vecera,kdy byl losos. Nejoblibenejsi stravou se tak stalo vcerejsi pecivo s ,,maslem,, a marmeladou. Jeste zminim cekani na ubytovani ,,dle evropskych standardu,, . 6 hodin u recepce na hotelu bylo nekonecnych, neprijemnych a trapnych. Sdeleni ,,pruvodce ci delegata,, , ze se muzeme prevleknout do plavek a jit k bazenu(mame se svlect na recepci?), bylo povzbudive jen do doby prijezdu na hotel. Neni kde se prevlect do plavek, zachody jsou tak male, ze se musite otirat o znecistenou misu, aby jste mohli privrit dvere(zavrit sly jedny ze ctyrech). Na zaver neco pozitivniho, more bylo fajn, plaz uzka,ale dostatecne dlouha. Shrnuti je, za cenu Egypta ci Turecka, s silene se otrasajicim letadlem, jsme zazili neco, co uz nechceme opakovat. Ale pamatku na zajezd mame take, tydenni prujem.

Přístup a profesionalita: 39% Služby delegáta: 50%
Informace vs. realita: 29% Doprava: 23%

							Výsledné hodnocení: 35%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Věra Dernie | 28.08.2018 18:41
Dne 20.-27.8.2018 jsme absolvovaly vás zájezd:Čína jako nikdy předtím.Program zájezdu,organizace,ubytování...vše na jedničku!!! Třešničkou na dortu byla naše úžasná,fundovaná,milá paní průvodkyně Natálie Markovicova!!!!Moc ji za to děkujeme a přála bych s ní absolvovat další vaše super zájezdy. Věra Dernie a Alena Chludilova ze Zlína.

Přístup a profesionalita: 100% Služby delegáta: 100%
Informace vs. realita: 100% Doprava: 100%

							Výsledné hodnocení: 100%

							

★★★★★
Recenzi napsal/a Daniela | 13.07.2018 21:07
Poznávací zájezd s Čedokem nemůžeme v žádném případě nikomu doporučit. Zaplatili jsme si POZNÁVACÍ zájezd začátkem července na 6 dní na jih Francie. Odjezd z Prahy naprosto nevhodným autobusem Planetline, se sedačkami tak natěsnanými, že i cestující menšího vzrůstu se nemohli pohodlně usadit. Na sedačkách nebyly ani síťky pro odložení drobných věcí! Hned na začátku cesty asi po 1 hodině jízdy řidič se arogantně ohradil proti jedné spolucestující, která měla nutnou potřebu použít WC, přiběhl a toto WC uzamknul. Předem nám bylo oznámeno, že během zájezdu se nebudou prodávat teplé nápoje, pouze studené( voda, pivo). Průvodce Aleš Čech se nechoval jako průvodce, ale jako prominentní turista Čedoku. Během cesty nám nepodával takřka žádné informace o místech, kterými projíždíme, jen nezbytné pokyny, a to zpočátku i bez mikrofonu ( začal ho používat až na opakované prosby lidí ze zadní čáasti vozu) a jen o délce bezpečnostních a hygienických zastávek. Ty však bývaly nedostatečně dlouhé. Pak se stalo, že na úkor těchto krátkých zastávek, do cíle prvního zájezdového dne Monaka jsme dorazili již v půl páté ráno. Pak se tedy čekalo v přítmí garáží plných zplodin do 7 hodin, kdy byla plánovaná prohlídka města. Stále bylo velmi brzo, všude bylo ještě zavřeno( např. Oceánografické muzeum). Ve 13 hodin se odjíždělo do Antibes, tam pro změnu průvodce nenašel, co hledal a vodil cestující bezcílně po přístavu na prudkém slunci. Mezitím uplynula doba prohlídky města a byl čas odjezdu z města do místa ubytování poblíž Marseille. Jelo se nekonečně dlouho, řidiči bloudili, otáčeli autobus na nevhodných místech za neustálého troubení ostatních vozidel. Příjezd do místa ubytování už každý netrpělivě očekával. Ubytování bylo otřesné. Stísněné, sotva se člověk protáhl kolem postele k umyvadlu, na našem pokoji nešla TV a po chvíli nešel proud v celém zařízení. Personál v zařízení bezmocně krčil se slovy sorry, rameny, nicméně se po čase proud podařilo obnovit, naše TV nefungovala. Prý to zítra napraví. A k čemu? My ráno odjížděli. Naštěstí. Večeře v tomto místě byla také malé fiasko,jako předkrm zelený páchnoucí salám. Druhý den návštěva Marseille s možností výletu na o. Iff, což byl další nepříjemný zážitek s naším zástupcem Čedoku. Nechal nás vystoupit z autobusu, po naléhání zájemců o prohlídku města, nás, aby se neřeklo,odvedl k nejbližší katedrále a řekl, že odjíždí se skupinkou na ostrov, takže, ať si každý naloží se svým volným časem dle svého uvážení. Načež odešel se svojí skupinkou koupit lístky na loď. Tam oznámil čas odplutí právě z tohoto místa. Zbývala však celá hodina, tak se lidé rozešli zbylý čas strávit do okolních ulic města. Mezitím se pan zmatkař dopátral, že loď odpluje z jiného místa, o čemž lidé nebyli informováni. Lidé byli značně naštvaní, když se dostavili na původní místo odplutí a tam nikdo. V poslední minutě se jim podařilo panu Aleši dovolat, ten již seděl na lodi a sdělil jim, že musí pohnout, aby loď nezmeškali. Chudáci přiběhli jen tak tak. Samozřejmě, že další ostuda před obsluhou u vstupu do lodi, která už měla vše připraveno k vyplutí.. Lahůdkou byla taktéž cesta z Marseille do Saint Tropez, cca 2 hodinová cesta se protáhla na 3,5 a to jen díky tomu, že řidiči se nedokázali jaksi vymotat z města Marseille. Trvalo jim to celých 50 minut. Projeli jsme kdejakou nejmenší uličku v Marseille, kde nikdy tak velké vozidlo lidé neviděli, ti nevycházeli z úžasu. Nikdo nechápal, jak to tihle dva fešáci dokázali. Pak vyšlo najevo, že v této destinaci jsou oba poprve. Druhý den návštěva města Fréjus po předešlé noci v ubytování poblíž tohoto města, ráno opět řidiči nemohli trefit parkování v tomto městě, toto se podařilo až po několika pokusech, stále jsme projíželi těmitýž místy, takže údajných 5 km, jak bylo avizováno jsme jeli cca 45 minut. Odtud následoval po nepovedené prohlídce arény přesun do Cannes. Po příjezdu bylo oznámeno, že pan Aleš nás opět opustí a s hrstkou lidí se pojede vykoupat na o. St. Marguerite, takže o Cannes nevíme dodnes nic a viděli jsme jen Festivalový palác a to, co jsme pak sami viděli a ani nevíme, co jsme viděli. Jen víme, že tam bylo hezky a vedro. Tak jsme se uchýlili opět jako v Monaku na pláž. Museli jsme tam vydržet tentokrát celých 6 hodin než se pan Aleš se skupinkou vrátil, aby nás opět usadil do autobusu a odvezl na poslední ubytování. Ráno, po nepovedené snídani, kdy se na všechny nedostalo všechno jídlo-jen suché bagety, kterých byl dostatek-následovala prohlídka výrobny parfémů a dále přesun do Nice. A opět stejný scénář jako předešlé dny. Než pánové řidiči našli ve městě továrničku na parfémy, opět se špatně orientovali, přestože jsme předešlý den jeli kolem. Opět nějak přehlédli odbočku, což se jistě může stát komukoliv. Oni to ovšem opět řešili po svém. Rozhodli se zastavit provoz na ulici tím, že se s autobusem otočí právě na tom nejméně vhodném místě. Za každou cenu. Tak se stalo, že se pokusili překodrcat přes kruhový ostrůvek uprostřed cesty a na asi pátý pokus se to konečně podařilo. Podařilo se jim způsobit vytvoření nepěkné kolony v centru Grasse s vykulenými Francouzi za volanty svých miláčků. My v autobuse jsme byli rovněž vykulení a navíc vytřepaní z neustálých nárazů do malého vyvýšeného kruhového ostrůvku, přes který se pokušeli za každou cenu dostat. Domorodí lidé civěli nevěřícně, cože to tam ten český autobus provádí. Otřesné…. V Nice pan Aleš se nás pokoušel dovést na vyhlídku nad město, což se mu ne a ne podařit. Nakonec se to ale zřejmě pomocí navigace v mobilu, povedlo. Bylo k poledni a odjezd domů plánovný na 20.30h. Co dělat? Nezbývalo než se vylepit ve vedru opět na pláž a nějak to přežít, aby toho nebylo málo, tak řidiči telefonicky vzkázali, že se o 20 minut opozdí. Proč? To nikdo dodnes netuší. Při odjezdu před 21 h z Nice je nad slunce jasné, že nemohl být dodržen plánovaný příjezd do Prahy v dopoledních hodinách. Nakonec jsme se vrátili před hl. n. v Praze před 15 h. Co dodat? Že s Čedokem již nikdy více!!!! Ani zadarmo. Jak je možné, že v v dnešní době ještě někdo pustí do světa naprosto nevyhovující nekomfortní autobus, který řídí dva naprosto neznalí řidiči a naprosto neschopného a ničeho neznalého človíčka, který si na pana průvodce jen hraje??? Mnoho lidí neustále poukazovalo na program zájezdu, který byl velice obsáhlý a sliboval poznání. Ve skutečnosti jsme ta města pouze navštívili, ale k jejich poznání nedošlo. Shrnuto a podtrženo: pár procházek po přístavech se nedá považovat za poznávací zájezd. A několikahodinová vylehávání na pláži taktéž. K tomu slouží zájezdy pobytové a rovněž pořízené u jiných CK, jak je vidno ze zdejších některých hrůzostrašných recenzí. Za nás tedy Čedok rozhodně nikomu nedoporučujeme. Máme s čím porovnat, jezdíme často, chtěli jsme vyzkoušet, ale byla to velmi drahá a hooodně nepříjemná zkušenost!!!

Přístup a profesionalita: 0% Služby delegáta: 0%
Informace vs. realita: 10% Doprava: 0%

							Výsledné hodnocení: 3%

							

Seznam-Cestovek.cz

Poslední recenze

Sardegna Travel
★★★★★
Orex Travel
★★★★★
Čedok
★★★★★
Ancora
★★★★★
Exim Tours
★★★★★