Čedok

Recenze cestovní kanceláře Čedok

Zkušenosti klientů

 1. Danda má tuto zkušenost:

  Létáme s manželem od revoluce každý rok. Máme už zkušenost s každou cestovkou. Čedok patří mezi ty nejlepší. Nikdy žádný problém, žádné milné informace, překnihování nebo zpoždění. Vždy skvělá organizace.

 2. Tunisanka má tuto zkušenost:

  Zkušenosti mám? Jen ty nejlepší!

 3. Levková má tuto zkušenost:

  Mám také jen dobré zkušenosti. Dovolenou vybírám vždy na přepážce a vždy ochotné slečny mi dobře poradí.

 4. Svobodová má tuto zkušenost:

  Já mohu Čedok také doporučit. To co má cestovka v katalogu je i pak v místě dovolené.

 5. Jana Knotková má tuto zkušenost:

  Bohužel s hodnocením cestovky Čedok nemůžu souhlasit, vždy jsem cestovala s Firo tour či s Exim tours a byla jsem nadmíru spokojená s úrovní ubytování , stravování i s delegátkami.Letos jsem poprvé absolvovala 5 denní výlet „Paříž pro náročné letecky na 5 dnů“ ,ale bylo to poprvé a naposled,co jsem využila jejich služeb. Čistého času jsem tam byla 4 dny, místo 5 dnů, delegátka byla určena jen na pobyt, tudíž úroveň jejich služeb byla nedostačující, nikdy s námi nešla do kulturních památek, jen nám vše pověděla cestou v autobuse.Ubytování v *** hotelu bylo děsné,dle sdělení cestovky nešlo o tříhvězdičkový hotel, ale jen o tříznačkový hotel turistický,jídlo bylo dle cestovky taky v pořádku – i když vše servírovali ručně, o hygieně nelze vůbec mluvit natož o celkové čistotě hotelu.Reklamace , že 2,5 dne zájezdu netekla teplá voda a nebyla nám umožněna koupel v nějakém jiném zařízení, nebyla brána na zřetel, holt plynaři stávkovali, takže pokud by stávkovali dopraváci, měli bychom taky smůlu , museli bychom asi trčet celou dobou v hotelu, nebo chodit sami pěšky, neboť v davu udržet 50 člennou výpravu by nebylo možné.Nejlepší reakce cestovky byla, že jsem měla možnost přikoupit si ubytování ve **** hotelu, ale to by prodejci jejich zájezdů nesměli všem říkat, že *** hotel ve Francii je roven **** hotelu v Egyptě, zřejmě nikdo z této cestovky nebyl ani v Egyptě ani v mém hotelu Eurotel, který by snad mohl plnit jen ubytovnu pro bezdomovce.nebyl ani na ** úrovni hotelu v Egyptě. Děkuji, ale s touto cestovkou nikdy více.

 6. Iva březen 2009 má tuto zkušenost:

  Já byla s Čedokem několikrát a mohu opravdu doporučit!

 7. Radka má tuto zkušenost:

  S CK Čedok ano, ale už nikdy více s pobočkou v Olomouci. Personál otřesný, neochotný. Mohu porovnat pobočku v Praze a Olomouci a je to sto a jedna. V Olomouci mi nedokáží říct podrobnosti k odletu ani tři dny před odletem, natož po nich chtít něco jiného. V Praze jsem tyto informace měla více jak týden, navíc jsem dostala knížečku země do které jsem jela, visačky na kufr. Prostě úplně jiný přístup.

  CK Čedok Olomouc mě zklamala nejednou, takže nikdy více.

 8. Lenka má tuto zkušenost:

  14.2.2010 jsem odlétali na naši vysněnou a 2 měsíce zaplacenou dovolenou s kvalitní a důvěryhodnou CK Čedok.Že letadlo mělo 4 hodiny zpoždění, dá se pochopit, co ale nepochopím, že nás nikdo před odletem neinformoval, že námi vybraný hotel není a nebude volný a delegátem nám byl vybrán jiný hotel….za naše peníze vybírá někdo jiný. Po shlédnutí vstupní haly s potrhanými a znečištěnými sedačkami, napůl rozpadajícím se recepčním pultem a celkovým zašlým a poničeným vzhledem jsme toto odmítli,převezli nás do sice 5-ti hvězdičkového hotelu,ale přidělili nám dvoulůžkový pokoj pro 3 osoby,ten jsme také odmítli a začali žhavit horkou pomocnou linku Čedoku, kde nám přislíbili pomoc, stejně jako další den na obchodním oddělení,ale co jsme si nevyřvali a nevydupali sami, to jsme neměli. Čedok neměl ani tolik slušnosti,aby nám zavolali a omluvili se.Chyběli nám slíbené a zaplacené vodní atrakce,široká nabídka all inclusive (měly být 4 restaurace,byla jen 1),žádná zmrzlina pro děti,málo vyhřívaných bazénů…děti i my jsme byli velice zklamáni…ze všeho, ale nejvíce z neochoty kohokoli z Čedoku cokoli řešit. My jsme z Egypta volali nesčetněkrát a paní Míková z obchodního oddělení vždy jen slíbila, že to bude řešit a informovat nás, ale nikdy se tak nestalo. Takže jsme provolali své peníze naprosto zbytečně, stejně jako jsme si za naše peníze neužili zaplacené a slíbené služby. Po návratu jsme vše reklamovali a pracovnicí rekl.odd.nám bylo sděleno, že se to může stát!!Tak to jen k zavedené tradici a kvalitě CK Čedok.Za mně teda velké zklamání

 9. Kateřina Koubová má tuto zkušenost:

  Já s manželem a roční dcerkou jsem byla s cest. kanceláří Čedok v Řecku na Krétě. Všem mohu tuto cestovní kancelář doporučit! Vše perfektní – co řeknou, tak prostě je. Žádné zpoždění, žádné čekání. Moc děkujeme a doporučujeme.

 10. Jiřina Krystýnková má tuto zkušenost:

  Každý rok letíme na dovolenou, tentokrát jsme letěli s Čedokem do Španělska.Již nikdy více! Po příletu do Španělska jsme se dověděli, že námi vybraný hotel nám byl zlými Španěli změněn na jiný, za naše peníze bez konzultace s námi.A to vše proto, že jsme byli mezi posledními, kteří si dovolenou zakoupili, ostatní byli v hotelu nasmlouvaném. Delegátka otřesná, pletla si čísla letu, naše ani neuvedla, do autobusu na odvoz na letiště nás nechtěl řidič vzít, protože nás neměl na seznamu, v Praze svoz na Moravu totéž.Drobnosti, jako „manželkou sultána byla císařovna, Arabové zdobili své stavby geometrickými vzory, protože nic jiného neuměli“, muezina suverénně vyměnila za kněze – ani nezmiňuji. Andaluzie je krásná, ale po zkušenosti s Čedokem již nikdy do této oblasti.

 11. Petr má tuto zkušenost:

  Poslední dobou se jejich služby zhoršují např. v odbavování klientů ve stánku na letišti a v organizaci placené služby svozu a odvozu z letiště.

 12. Pepa má tuto zkušenost:

  Byl jsem s Čedokem letos na poznávacím zájezdě v Egyptě na 11 až 12 dní a byla to ztráta času i peněz. Po příletu do Hurghady jsem si musel znova zaplatit vízum, poté nás nechali čekat v hale hotelu Seegull po nočním letu 7 hodin na ubytování, nefunkční sprcha, špatná klima, výhled přímo do staveniště (po otevření okna do 30 min vše od prachu). Poznávačku jsem si vybral z toho důvodu, že jsem nechtěl sedět na hotelu, či pláži a hned první den mi bylo oznámeno, že budu na hotelu celý týden!!! Personál hotelu z nás po celou dobu zkoušel různě tahat peníze za to či ono (měl jsem zaplaceno all inclusiv a připlaceno za lepší hotel). Celý poznávací výlet nám delegát dosti osekal, takže to pak vypadalo jako jeden velký shon, abychom vše stihli za dva a půl dne, protože nás na letiště odvezli už v 10. den pobytu ve 2.00 ráno. V Egyptě jsem byl 9 dní místo zaplacených 12-ti! Byla to moje první dovolená po pěti letech a můžu říct, že mě z Čedokem už nikdo nikam nedostane!!! Bylo to 9 dnů, z nichž každý byl pro mne zklamáním!!!

 13. Jana má tuto zkušenost:

  Zrovna jsme se vrátili z poznávacího zájezdu (Francie – Provence) s Čedokem a shodli jsme se, že už nikdy více. Projeli jsme spoustu míst, ale neviděli jsme nic, trávili jsme dny v neustálém poklusu ve snaze stihnout toho co nejvíc. Cestovky by už mohly konečně pochopit, že vidět toho více neznamená také si to více užít. Organizace ze strany průvodkyně byla navíc dost hrozná (např. již hodinu před večeří v hotelu jsme museli být ubytovaní někde na periferii mimo centrum místo abychom měli delší čas na prohlídku, anebo hodinové vybírání peněz na vstupné na parkovišti Avignonu v době, kterou jsme mohli strávit prohlídkou města). Toto byl náš první zájezd, doposud jsme cestovali na vlastní pěst – a v budoucnu u tohoto způsobu cestování určitě zůstaneme.

 14. Lenka Svobodová má tuto zkušenost:

  S Čedokem jsme cestovali poprvé a naposledy. Svoji stížnost, kterou jsme této CK s manželem adresovali, uvádím v plném znění, stejně jako odpověď paní Frýbertové z reklamačního oddělení:

  V Praze dne 1. 9. 2011

  Věc: reklamace zájezdu Paříž pro náročné (25. – 29. 8. 2011)

  Vážení,

  dovolujeme si zaslat Vám kartičku, kterou jsme obdrželi od Vaší cestovní kanceláře společně s dispozicemi pro zájezd s názvem Paříž pro náročné (25. – 29. 8.), který jsme si s manželem zakoupili. Rozhodli jsme se totiž, že služeb Čedoku již v budoucnu nevyužijeme.

  Při letu do Paříže (a ani z Paříže) jsme zdarma neobdrželi ani sklenici vody, což ovšem pomíjíme. Velké překvapení nastalo v okamžiku ubytování. Pokoj, který nám byl přidělen v hotelu Eurotel (bd de Clichy č. 312) byl nepřipravený, neuklizený, na stole stálo dokonce nedopité pití v láhvi. Koupelna byla špinavá, vana zašlá, záchod protékal, na zemi rohožka s nadrobeným jídlem (kterou po celou dobu pobytu nikdo nevyluxoval). V rozích pavučiny, pod postelí prach. Matrace na posteli klouzaly do stran tak, že nás tento dyskomfort několikrát za noc probudil ze spánku. Tři večery ze čtyř netekla teplá voda, takže jsme se po dni stráveném turistikou nemohli řádně osprchovat. Hotel je navíc situován tak, že jsme se díky oknům do velmi rušné ulice téměř nevyspali.

  Při snídaních si nebylo kam sednout, velmi stísněné prostory neumožňovaly pohodlné usedání, vstávání ani konzumaci. Celé čtyři dny byly k jídlu podávány pouze bagety, croissant, máslo, margarín, trojúhelníčky sýra a jeden druh marmelády a občas, zareagoval-li turista dostatečně pružně, bylo možno dostat se i ke kousku „šunky“. Ani jeden den nebyla vejce, med, jogurt či větší výběr pečiva. Poslední den jsme po zasednutí ke stolům museli čekat 20 minut, než bylo vůbec CO jíst, přičemž druhá skupina, která přišla dle pokynů o půlhodiny déle než první, musela stát trapně při vstupu do jídelny a čekat, až první skupina dojí. Jen díky skvělému kolektivu a klasické české „švejkovské“ povaze jsme pobyt přečkali s humorem a stížnosti směřované paní průvodkyni neeskalovali natolik, abychom ji donutili tuto situaci operativně řešit. Většina účastníků zájezdu (neřkuli všichni) byla s ubytováním i stravováním hrubě nespokojena.
  Rádi bychom podotkli, že jsme služeb vaší CK využili poprvé a že jsme se při svých dřívějších cestách organizovaných jinými cestovními kancelářemi nesetkali s tak žalostnými podmínkami ubytování ani stravy.

  Na druhou stranu bychom chtěli pochválit paní Věru Lánskou, s jejímiž službami jsme byli velmi spokojeni. Tato erudovaná průvodkyně se širokým přehledem se nám snažila pobyt i přes výše zmíněné nedostatky v ubytování a stravě zpříjemnit. Rovněž služby pana řidiče Františka bychom rádi touto cestou ocenili – vždy byl všude včas a z jeho průjezdů Paříží bylo patrné, že se ve městě skvěle orientuje.

  Vážení, všechny výše uvedené informace můžete ověřit u paní Lánské. Pokud byste uznali, že jsme měli právo od zájezdu s názvem Paříž PRO NÁROČNÉ očekávat něco více než špínu, hluk, neuklizené pokoje, studenou vodu a nedůstojné postávání ve frontě na snídani, můžete zaslat finanční kompenzaci za neposkytnuté služby na níže uvedenou adresu. V opačném případě musíme konstatovat, že nám je velmi líto, že tato nejznámější česká cestovní kancelář, jejíž historie sahá až do období první republiky, bere služby na takovéto úrovni za luxus (viz název..,pro náročné).
  Svobodovi

  Odpověď Čedoku zde – uvádíme i s pravopisnými chybami:
  V Praze, dne 26.9.2011
  7680/1294720

  Vážení manželé Svobodovi,
  reklamační oddělení CK Čedok a.s. obdrželo Vaši reklamaci týkající se výše uvedeného poznávacího zájezdu. Záležitost jsme prověřili a na základě zjištěných skutečností Vám předkládáme výsledek šetření.

  V našem katalogu „Poznávací zájezdy léto 2011“ na str. 62 i na webových stránkách klienty informujeme, že pokročilý cestovatelé ocení bohatý, náročný program. Z tohoto důvodu je v názvu zájezdu uvedeno „Paříž pro náročné“. Ubytování je zajištěno v hotelu označeném třemi symboly, tj. běžný turistický standard ubytovacích a stravovacích služeb. Dále jako fakultativní službu nabízíme za příplatek (15.390 Kč) ubytování v centru, a to v hotelu označeném čtyřmi symboly.

  Kvalita stravování (bohatost a pestrost) je většinou přímo úměrná kategorii zvoleného ubytovacího objektu. Pro Itálii a Francii jsou typické velmi jednoduché snídaně. Cena Vašeho zájezdu zahrnovala kontinentální snídaně, tj. většinou opakující se nabídka – káva nebo čaj chléb nebo pečivo, máslo, džem. O všech uvedených skutečnostech klienty předem informujeme jak v katalogu, tak i na webových stránkách v části „Doplňující informace“. Tyto upravují obsah našich služeb a jsou součástí Všeobecných smluvních podmínek Čedoku a.s. a cestovní smlouvy. Čedok proto doporučuje všem svým klientů, aby se s těmito „informacemi“ ještě před zahájením zájezdu seznámili.

  Pokud se vyskytly v ubytování nedostatky (špatný úklid, protékající WC, aj.), bylo třeba postupovat v souladu se Všeobecnými smluvními podmínkami Čedoku a.s. a vše nahlásit ihned na místě průvodkyni zájezdu, aby byla zajištěna náprava (popř. výměna pokoje). V případě, že by náprava nebyla sjednána, měl být sepsán na místě s průvodkyní Reklamační protokol, který by obě strany podepsaly a uvedené potvrdily. Dodatečně nápravu sjednat nelze.

  Vážení manželé Svobodovi, je nám velice líto, že jste nebyli se zájezdem plně spokojeni. Jak však z výše uvedeného vyplývá, nemůžeme Vaši reklamaci uznat jako oprávněnou.

  Za pochvalná slova týkající se paní průvodkyně i pana řidiče Vám děkujeme a samozřejmě jim Vaši pochvalu budeme rádi tlumočit.

  Děkuji a jsem s pozdravem
  Dana Frýbertová, reklamační oddělení Čedok a.s.

 15. Iveta má tuto zkušenost:

  Včera jsem se vrátila z dovolené v Egyptě,cestovali jsme s ČEDOKEM a určitě naposledy,pobyt deset dní ,ne 11až 12.Služby delegáta naprosto katastrofální.Třetí den pobytu se stal mé dceři těžký úraz,trojnásobná zlomenina pánve.Musím napsat že veškeré jednaní s pojištovnou,vydupání převozu do státní nemocnice,nekonečné hovory které se konaly z mého telefonu.Jako překladatel mé dceři sloužil její přítel,delegát se tam ukázal za týden jen dvakrát a to až po stížnosti na horkou linku.Kde ze mě dělali vola a tvrdili mi že se stará.Do nemocnice na návštěvy nás vozil místní egyptan,který nakupoval vodu ,potraviny a protože já už jsem doma jezdí tam a nakupuje stále.Delegát nemá zájem.Chtěla jsem sepsat reklamaci a on nepřijel.v letadle jsem zjistila,že ostatním turistům psal že za nimi nemůže protože je v nemocnici a stará se o mou dceru!!!Když by život mé dcera zůstal v jeho rukách asi už nežije a nebo by jsme měli astronomické dluhy v nemocnici.Jinak děkuji všem egyptanům co mi pomohli.ČEDOK UŽ NIKDY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 16. jana neubergová má tuto zkušenost:

  S Čedokem jsem absolvovala tři poznávací zájezdy během cca 7 let a musím konstatovat,že doby,kdy byla tato CK zárukou služeb na slušné úrovni jsou dávno ty tam.Ubytování na katastrofální úrovni,jak ve Francii,tak v Anglii.Jako člověk pracující 20 let v cestovním ruchu si navíc docela dobře dokážu spočítat kalkulaci zájezdu.Pokud zájezd stojí přes dvacet tisíc a letím do Londýna nízkonákladovou leteckou společností a ubytována jsem v laciných noclehárnách Travel Lodge,kde stojí nocleh kolem 20liber(což je navíc cena pultová pro zákazníka tzv.“z ulice“ a ne pro cestovní kanceláře které platí cenu nižší),tak se musím právem cítit podvedena.Vrcholem byl ovšem zatuchlý penzion v Torquay,ve kterém byly štěnice!!!S Čedokem ale ani jinou cestovní kanceláří již nikdy více.

 17. Pavlásková má tuto zkušenost:

  Dnes jsme se vrátili ze zájezdu Anglie a Skotsko. Po téměř 10ti letech jsme opět vyrazili s Čedokem. (Naposledy jsme s ním byli na Jamajce – otřesné, jiný hotel, špinavý, hlučný bez pláže, než který jsme měli zaplacený, jídlo žádné nebo špatné, prostředí špinavé, reklamace nebyla uznána s tím, že nemáme vyjádření delegáta. Ten však na místě prohlásil, že nesmí žádné stížnosti podepisovat!) Tak jsme se nechali zlákat znová s tím, že se snad vlivem konkurence služby Čedoku zlepšily. Ubytování v 1. pol. zájezdu bylo ve špinavých hotelech, v koupelně plíseň, voda ve sprše nešla regulovat. Poslední snídaně v hotelu Ibis byla jen studená, protože na teplou mají nárok jen individuálně ubytovaní. Nebýt úžasné průvodkyně Radky Vičarské, která měla vše perfektně připraveno, byl dojem ze zájezdu ještě horší. A proto již nikdy více s Čedokem, mnoem lepší jsou malé soukromé cestovní kanceláře, max. do 15ti účastníků, které si váží klientů.

 18. volfova má tuto zkušenost:

  Dobrý den,

  s Čedokem jsem jela 2x a musím říct ze své zkušenosti, že to bylo prima. Dovolená se nám sice moc nevyvedla……. hotel nebyl moc dobrý, ale onemocněli mi v Bulharku obě děti, hned druhý den. Delegát nám do pěti minut zavolal auto , které nás odvezlo k lékaři, kde byly ošetřeni děti…… dostali angínu. Sice tam s námi nemohl být, jelikož byl někde na velvyslanectví, takže jsem se nějak domlouvali, ale to co jsme nerozuměli nám po telefonu překládal. Pak se stalo, že se dětem přidali afty…. plné pusy a sebou jsme neměli žádný lék,tak ho musím pochválit, protože v půl desáté večer přijel do hotelu ( okamžitě po zavolání ) zajel k lékaři a sehnal nám mastičku.Byl velice ochotný, moc nám pomáhal. Takže opravdu jsem s Čedokem spokojená, má dobré delegáty.

 19. Katarína Bednárová má tuto zkušenost:

  Na Čedok nemůžu říct jedinou špatnou větu. Byli jsme ve španělské Andalusii a všechno naprosto klapalo, let na čas, delegátky na letišti, ubytování bez problémů, jídlo vynikající, jen trošku chladnější voda. Za co zvlášť musím poděkovat je přístup obou delegátek, jsou neuvěřitelně empatické a příjemné. Oceňuji také naprosto úžasné znalosti delegátky Dáši, která nás provázela na výletě do Granady. Naprosto excelentní a hodnotný výlet. Čedok si je jistě vědom, koho zaměstnává. Děkuji za skvělou dovolenou. Katarína

 20. Jana má tuto zkušenost:

  Bohužel jsem jela na dovolenou s Čedokem poprvé a hned veliké zklamání. Problémy zde nebudu popisovat, jen malé upozornění. Pokkud bude chtít jet s Čedokem na dovolenou na překrásné Azurové pobřeží ve Francii, zvolte jinou cestovní kancelář. Zde zaplatíte neexistující lůžko navíc a rozdíl nezi mobilhoumem lux a de-lux je pro zaměstnance velikou neznámou, vyberete si de-lux a také jej zaplatíte, ještě neznamená, že jej dostanete. Ovšem jej samozřejmě zaplatíte. Po návratu jsem v naději, že mi zaměstnankyně CK Čedok v Liberci v OC Nisa pomohohou, dostalo se mi odpovědi : já za to nemůžu.
  S podivem ovšem bylo, že delegáti na místě toto neřešili poprvé, jen za tyto prázdniny jsme byli třetí klienti CK Čedok.
  Jinak Francii doporučuji.
  S pozdravem Jana

 21. Janka má tuto zkušenost:

  S Čedokem jsme byli letos v Bulharsku dva dospělý-dvě děti a po počátečním nadšení celkem zklamání.Hned na začátku zpožděný let o 4 hodiny-TS ,z avízovaného hodinového transféru z Burgasu nakonec byla cestou tam 1,5 hod. a cestou zpět skoro 2 hod. v neklimatizovaném autobuse .Celkový pobyt-12 dní nakonec vyšel jen 11 díky odletu ráno v šest a pozdnímu příletu.A vrchol byl,že ve stejném hotelu byl ubytovaný rozlehlý tábor ruských opravdu hlučných dětí takže do neustále obsazeného bazénu jsme se skoro nedostali,taktéž bar,houpačky ,hala vše bylo neustále plné strkajícími se a ječícími dětmi kolem 15-ti let.Delegátka se sice omlouvala,že nám měli dát vědět předem,ale sama o tom nevěděla.
  Jinak úroveň ubytování(hotel,pokoje),pláž,jídlo to vše bylo v pohodě a p ,i jednání na pobočce v Liberci bylo bezproblémové.
  Škoda,že kvůli některým „drobnostem“které dovolenou pokazí si příští rok Čedok budeme dost rozmýšlet.

 22. Repová Vlasta má tuto zkušenost:

  23.8 Jsem odjížďela s čedokem na poznávací zájezd do Paříže. Chtěla bych pochválit delegáta který se o nás příkladně staral bylo cítit že jeho výklad mu šel od srdce. Nebyly to jen naučené proslovy. Chválím také ubytování které nás překvpilo. Celkový dojem byl kladný a všem kteří se chystají na takový zájezd to mohu jen doporučit.

 23. Anna má tuto zkušenost:

  Letos jsem jela s Čedokem poprvé a rozhodně ne naposledy. Od koupi pobytu až po návrat zpátky do ČR probíhalo všechno na jedničku s hvězdičkou. Úžasní delegáti, úžasná organizace všeho okolo. Neshledala jsem sebemenší chybičku

 24. Zuzka má tuto zkušenost:

  Letos v létě jsme byli s Čedokem na poznávacím zájezdu Paříž pro náročné letecky. Byli jsme zcela spokojeni, byl to opravdu krásný zážitek, program byl docela nabitý, ale vše jsme zvládli celkem v pohodě a viděli jsme vše. Ubytování v hotelu Timhotel bylo zcela v pořádku, čisté, klidné, bohaté bufetové snídaně.
  Velmi spokojeni jsme byli s naším průvodcem, panem Lorencem, který byl velmi ochotný a na kterém bylo vidět, že má hodně znalostí a zkušeností. Měli jsme přikoupené i večeře, ty byly asi standartní, některá jídla výborná, některá průměrná. Byli jsme i v Moulin Rouge, což byl pro nás velký zážitek a vůbec nelitujeme pro nás docela vysoké ceny za vstup. I když tam jdete sami bez průvodce, je to absolutně v pohodě i bez větších jazykových znalostí, jen je lepší přikoupit si to už předem spolu s celým zájezdem, na místě na poslední chvíli to může být problém, protože tam mají pořád plno.
  Jen mi trochu vadilo, že náš let tam i zpět byl trochu opožděn (tam asi půl hodiny a zpátky něco přes hodinu).
  Příští rok se chystáme zase s Čedokem, asi do Itálie nebo možná do Anglie, tak jsem zvědavá. Jestli máte někdo zkušenosti s poznávacím zájezdem do Itálie nebo Anglie, dejte vědět.

 25. R. Tomášová má tuto zkušenost:

  My máme bohužel s Čedokem velmi špatnou zkušenost, byli jsme ve Švýcarsku, vše bylo velmi špatně zorganizováno, delegátka neochotná, až na místě jsme se dozvěděli, že bude jednotné menu, žádný výběr, snídaňový bufet sestával každý den ze stejného salámu a stejného sýra. Program byl velmi nahlušen, a přitom to byla celkem drahá dovolená. Takže, Čedok nikdy více.

 26. Jaromír má tuto zkušenost:

  V srpnu 2012 jsme byli s Čedokem v Maďarsku v hotelu Club Siófok a ta dovolená, kterou jsme zde strávili, byla velmi špatná. Hotel je strašně špinavý, jídlo nejenom za celý pobyt stejné, ale taky to co nespotřebují první den, dají do objehu ty další. Např. brambory z prvního dne zamíchali do brambor z druhého dne a třetí den z nich udělali kaši. Špína i na jídelně, sklo pod stolem, pokoje jsou hrozný. Hlavně si dejte pozor na to, co uvádějí v katalogu. Zdarma parkoviště, které slibují, tak není, polopenze je BEZ nápoje. Jen k snídani je pouze čaj, kafe, džus. Moučník k večeři je na příděl, ale když přijdete tak půl nebo hodinu před koncem, moučník již nedostanete – došel. Při reklamaci dovolené, hledají způsob, jak se všemu vyhnout. Klimatizace zde také není a v těch vedrech zde bylo hrozně. S Čedokem už raději nikdy.

 27. Ondřej má tuto zkušenost:

  Rozhodně CK Čedok nedoporučuji, to co jsem si zazil za dovolenou v částce 70 000,-Kč nezazijete snad opravdu, kdekoliv jinde, Čedok již neznamená kvalitní a zaručenou dovolenou,ale jenom vydřiduchy,kteří se na Vás chtěji za každou cenu přiživit. V hotelu avizovaném a doporučovaném čedokem netekla voda, nefungovalo okno a hlavně nešla klimatizace, nedostal jsem smluvený dárek za objednanou dovolenou a tak bych mohl pokračovat. Delegatka mi odmitla vypsat reklamacni protokol a bez něj mi čedok ani reklamaci neuzná, protože se na toto potvrzení odvolává.. Dávejte si na ně pozor, opravdu to za to nestojí. Vyberte si raději nějakou jinou cestovku, o které si dobře přečtěte jeji reference at nenalitnete tak jako ja s čedokem, kvůli „dárku“ ,který se proměnil v peklo jsem nemel na výběr. Přeji všem krásnou dovolenou.

 28. Míra má tuto zkušenost:

  Někdo chválí, někdo pomlouvá, to však bylo, je a vždy bude u všeho. Důležité jsou nároky zákazníka, avšak zůstává ten fakt, zda za své peníze dostávám adekvátní službu. Rád bych získal kontakt na Zuzanu, která zde napsala příspěvek. Mám zájem o zájezd do Paříže, kde je v programu mimo jiné návštěva kabaretu Moulin Rouge. Mám však problém, že neovládám jazyky a mojí hodně podprůměrnou němčinu vím, že je lepší vůbec nepoužít. Nejlepší by byl asi privátní průvodce, nebo čech žijící v Paříži. Nebo přece jenom cestovka? Poradí někdo ze zkušených !?

 29. Iveta má tuto zkušenost:

  Taky nemám tu nejlepší zkušenost.A na základě toho jsem požadovala informace o ubytování a průvodci,také lze-li si připlatit lepší ubytování.Ale od zástupkyně Čedoku v našem městě jsem se dozvěděla,že dopředu nelze toto zjistit.Tak jedeme s dcerou tzv. na slepo.A také zkušenost je,že na naší provozovně absolutně nejeví zájem o zjišťování žádných konkrétních informací pro klienty,což mě mrzí.Myslím,že nejsme pro ně jen nutné zlo.

 30. Simona má tuto zkušenost:

  Bohužel s CK Čedok už nikam nepojedu.Letěli jsme na poznávací zájezd „Paříž pro náročné“ a jsem absolutě znechucena. Co se týče hotelu, tak byl pěkný,ale co se týče servisu snídaně, tak by se to dalo popsat „kdo dřív přijde ten bude něco mít“. Delegátka otřesná, byla to stará,milá paní,ale to vše. Byli naplánovaný společný výlety, který dopadli tak, že jsme dojeli metrem k nejbližší památce a to bylo vše. Kdyby jsme se po první zkušenosti neotrhli a neprošli jsme si vše sami, nic bychom z Paříže neviděli. Nejhorší bylo, že nic neodpovídalo časovému rozvrhu, který jsme dostali od cestovky. Výlet do Versailles naprostá katastrofa. Plánovaný bylo být tam od rána do šesti hodin,ale nakonec to delegátka zmenila na odjezd ve dvě odpoledne, prý že tam nebudou fronty. Vyrazili jsme ve dvě, o půl třetí dojeli k zámku, hodinu stáli frontu než jsme se dostali dovnitř,potom následovala letecká prohlídka zámku a do zahrad jsme se dostali tak na čtiřista metrů k první fontáně, jelikož už nám na víc nezbýval čas,odjezd byl o půl šesté. To bylo nejhorší zklamání. Bohužel nebylo jen jedno. S CK Čedok už nikdy nikam nepojedu.

 31. Romana má tuto zkušenost:

  Dnes jsme se vrátili ze zájezdu CK Čedok Paříž od A do Z. Bohužel se musíme přiklonit k názorům většiny lidí – Paříž je nádherná, ale s Čedokem již nikdy více. Není to 5-denní zájezd – byli jsme pryč necelé 4 dny. Svoz proběhl, i když autobus přijel s více než půlhodinovým zpožděním – nikdo nám nedal vědět. Řidič pomalu ani nepozdravil, natož aby se nás zeptal, jestli jedeme na zájezd do Paříže. Prostě kdo tam stál, toho nabral – sami jsme se spočítali a zeptali se sami sebe navzájem, zda je to opravdu ten správný zájezd. navíc s námi jel, jako by nás ukradla ani neznal pořádně cestu – přivaděč k dálnici, sami jsme ho naváděli. V Praze nás vyhodil na sjednaném místě, kde už čekali další cestující. Autobus Čedoku přijel taktéž se zpožděním, ca. 10minut, ale vzhledem k tomu, že odjezd měl být v 17,00, předpokládám, že tam měl být dříve. Ačkoli jsme byli až na 6 cestujících všichni, průvodkyně Finková nám jen sdělila, že všechny potřebné informace dostaneme, až budeme všichni – což učinila v Plzni, i když ještě 2 cestující přistupovali na Rozvadově – ti už nedostali info žádné. Bus byl celkem pohodlný, až na to, že téměř 50 cestujících je dost, místa opravdu moc nebylo. Dodatečně jsme se od ostatních cestujících dozvěděli, že např. při požadavku na více místa na nohy (jiné sedadlo) v busu jim bylo od Čedoku sděleno, že to není žádný problém, ale při nástupu paní průvodkyně řekla: „Já jsem taky vysoká“ – a tím byla „diskuse“ u konce. Celou cestu do Paříže nám byla zima, protože do busu táhlo od pokopu u kávovaru, který prý někdo ukradl. TV byla, cestou tam, ale TV v zadní části bylo rozbité a celý film lítal obraz, nedalo se na to koukat. Jinak řidiči jeli dobře. Pauzy byly pravidelné, i když trochu dlouhé, 30-40 minut nám přišlo až dost. Další věc: ubytování. Hotel Luxia na Montmartru. Na Čedok – proto jsem vybírala „kvalitní CK“ – děs a hrůza a to ještě po dojmech ostatních cestujících jsme měli snad jeden z lepších pokojů. Pro jeden pár pokoj ani nezbyl – špatná objednávka, takže dostali náhradní špínu, ze které se museli druhý den vystěhovat a dostali jiný pokoj. Kategorie rozhodně neodpovídá 2**, sami máme pension, tak o tom něco víme. Toto zařízení vyhovuje snad jen ubytovně. Vše od sousedů je slyšet, i čištění zubů, když někdo otevře dveře, nadskočila jsem, že je to od nás. Jinak ale teplá voda tekla po celý pobyt, povlečení bylo čisté, na pokoji byla TV, ale tu jsem vůbec nevyužili. Snídaně jsou typické pro Francouze, káva, čaj, džus, croissant, malá bagetka, máslíčko, do dvojice marmeládka a nutela. Najez se, nezdržuj a běž. Stolky miniaturní, ale pokud se rozhlédnete po Paříži a jejích kavárnách, stolky tam o moc větší nejsou, jen tady byly těsně u sebe a byl problém se tam vejít, sednout si či vstát, ale to bylo i v restauraci, kam jsme chodili na večeři. namačkaní vedle sebe. My jsme měli ještě přiobjednány i večeře – škoda peněz. Nebylo to špatné, jídlo bylo i celkem chutné, dostali jsme sklenku vína i vodu, ale za 20 Euro bychom se najedli jinde a líp, ale to člověk předem nikdy neví.
  Průvodkyni musíme pochválit za to, co všechno ví o Paříži, Francii a o její historii. Nicméně vždy nám vše odvyprávěla v autobuse, ale do žádné památky s námi nešla, dovedla nás před ni, a dovnitř už jsme museli sami. My máme výhodu, že rozumíme Aj nebo NJ, ale ostatní cestující či důchodci to měli horší.Spoustu památek, kde jsme měli mít pěší prohlídku s průvodkyní, jsme jen míjeli busem, rozhodně jsme nestihli vše, co bylo naplánováno od CK, a nemyslíme si, že to bylo vinou horšího počasí.Paní průvodkyně nebyla zrovna moc přátelská osoba, ale znalosti určitě má. Chtěli jsme potvrzení o tom, že jsme zaplatili za vstupy, které vybírala a v pokynech je napsáno, že toto potvrzení máme vyžadovat, žádné jsme nedostali. Ačkoli jsme bydleli u Sacré Coeur, průvodkyně nás tam nevzala, řekla, že to zvládneme sami. Na ulici je těžké povídat něco skupině přes 40 lidí, k tomu se zastavila většinou u silnice a na upozornění, že neslyšíme, odpověděla, že ona to neukřičí. Při zpáteční cestě už jsme jeli jako o závod – žádné kafe, čaj, pauzy na čůrání jen 10-15 minut, hlavně abychom už byli pryč.
  Celkový dojem ze zájezdu jsme si nenechali zkazit, Paříž je opravdu nádherná a stojí za to ji vidět, ale ne s touto CK. Za ty peníze ubohé ubytování a i služby pokulhávaly. Rozhodně to není dle katalogu zájezd TOP číslo 1.

 32. Vlaďka má tuto zkušenost:

  Byly jsme s Čedokem před 17 lety na Francouzské riviéře a spokojeni jsme nebyly. Průvodce nám říkal, co jsme už věděli, třeba to, že krásně svítí sluníčko ale jinak jsme se dozvěděli to, co se dalo přečíst v průvodci. Průvodci bylo k 70 a moc si nepamatoval. Ubytování, na to že to měl být 3 hvězd. hotel, tak odpovídal spíš 2 hv. Štítila jsem se tam spát, když jsem viděla přehoz přes postel s hnědými skvrnami. Naštěstí to bylo jen na 2 noci, tak se to dalo. Ale od té doby jsem s Čedokem nikam nejela, odradilo mě to. A i když mi známí, co jezdí s Čedokem na dovolenou moc nevěřili, protože měli dobré zkušenosti, zkušenosti jsou nepřenosné a já mám tu svou.

 33. Helena má tuto zkušenost:

  Prave jsme se vratili ze zajezdu s Cedokem,Janovskym zalivem na Azurove pobrezi.Byla to nadhera.Velkou zasluhu ma pruvodkyne Bara Finkova ktera nas profesionalne provedla timto krasnym pobrezim.Vsem doporucuji!!!!

 34. Jana má tuto zkušenost:

  Tak jsme si řekli, že po tom co jsme zažili s čedokem na pohádkové dovolené v jednom z nejoblíbenějších hotelů ( podle pani v cestovce ) se o tyto skutečnosti musíme podělit. Omlouvám se, ale bude to dlouhé… Vše začlo již na letišti v Ostravě, chtěli jsme nějaké info před odletem a vysačky na kufry , ale bohužel stánek čedoku prázdný a zavřený, stánky jiných cestovek otevřené a fungující, voláme tedy na čedok a pani nakonec dorazila. Tak jsme si řekli, stane se, ted už bude vše super:-) ještě zpět k výsačkám na kufry, jsou vyrobeny tak aby vydržely cestu tam….no hroznej aušus. Tak, dorazíme k hotelu Sea gull a čekáme a čekáme, bez občerstvení, bez nápojů jak tomu bylo u vedlejšího stolečku u rusky mluvících rekreantů. Po delší době dostáváme pokoj asi kilometr od recepce, pokoj kde jsme se z okna dívali na luxusní vypuštěný bazén, pokoj kde ve 40 stupních nefungovala klimatizace a pokoj kde toalety vypadaly jako něco z jižní ameriky, korodované časti sanity , špína jen rychle se točící vrtule na stropě chyběla. Voláme recepci , že v něčem takovém nebudeme , rozdáváme již druhé bakšišné aby jsme dostali něco lidského, v druhém pokoji nešla elektřina tak jsme zůstali ve třetím a to jen proto, že jsme už prostě neměli sílu po cestě a až večer nám došlo, že okna na hlavní třídu Hurgady jsou taky za trest, tydýt celou noc, celej pobyt. Tak jsme si řekli, že už jsme si snad vše zlé vybrali , ovšem první jídlo v tomto hotelu Sea gull nás vyvedlo z omylu, po celém dni cestování jsme se těšili na dobrou večeři a ta dopadla tak, že jsme čekali ve frontě jako v závodní kantýně a né ve 4* hotelu. Po 10 minutách hledání volného stolu jdu za číšníkem aby nám laskavě zajistil místo, strašně se divil, že jsme nervózní. Jídlo bylo hrozné, den co den, chod co chod, krmné brambory , vše nedochucené, za celou dobu pobytu jsme neměli ani jednou klasickou kontinentální snídani, za celej pobyt jsme neviděli ani jedno kolečko šunky či salámu, ani jednou nebyly hranolky , které naž kluk miluje , vše bylo hrozné a ja si tak zvykl snídat vajíčka s bábovkou, které říkaji chleba, člověk si prostě neměl z čeho vybrat a když se po pěti dnech objevil zel. salát s dresingem a kuř. masem a já měl radost jako malej kluk tak mě hned přešla při chroupání křupek….děs a hrůza, vše nečisté a nedobré, dostavili se střevní problémy a druhou polovinu pobytu jsem přežil na pomerančích. Když jsme byli na na safari na čtyřkolkách tak jsme zírali jak nám lidé ( češi) z jiných hotelů vyprávěli jak maji luxusní jídlo, smažené, řízky, šunku a salámy ke snídani, čerstvé jahody atd. Takovou nechutnou stravu jsme nikde jinde nezažili a to jsme vyzkoušeli od Hiltonu až po alpské rodinné penziony, ale toto co tady s čedokem nikdy. A to jsem zapoměl na detaily jako svařování a broušení železa rozbrušovačkou 7m od bazénu ( mám i video ) na prošení se o pitnou vodu na pokoji atd. Perličkou byla ihned po příjezdu hospitalizace syna v nemocnici, něco tam z toho jídla chytil a skončil dehydrovaný na kapačkách na týden a já pak s hroznýma křečema skončil v nemocnici otýden později. V Egypťe jsme byli kdysi před 10ti lety s eximem a bylo to jako z pohádky od jídla až po personál. Tak vynikajíci dezerty jsem nikdy nejedl, nyní s čedokem dezerty žádné až na suché buchty a nechutné věci. Tak jsme si řekli, že po tom všem máme nárok na odškodné a napsali jsme reklamaci a výsledek? Vše prý bylo v naprostém pořádku, tak jsem napsal řediteli čedoku a ten se nám omluvil, řekl , že ho to mrzí, že jsme nebyli na dovolené spokojeni a nabídl nám slevu při dalším nákupu. Prostě nám nabídl místo odškodnění a slevy další kšeft pro čedok. Po tom co jsme tam zažili už nepojedeme s čedokem ani do Luhačovic. Tak jsme dopadli my s nejlepší cestovkou v české republice.

  S pozdravem Jana a René

 35. Pavel má tuto zkušenost:

  Byli jsme v Květnu s Čedokem na poznávací zájezd v Egyptě na 15 dní a musím říci, že vše bylo DOKONALÉ. Skvělý výběr hotelů, poznávací část úžasná, místní průvodce hovořící česky byl ochotný cokoliv zařídit a s čímkoli pomoci, vzal nás i na místa, kde běžně turisté nejezdí. Doporučil bych to každému a navíc i za velmi dobrou cenu, asi 27000 na osobu. Skutečně nemohu si stěžovat vůbec na nic!

 36. Pavel má tuto zkušenost:

  Pro Janu a René, v hotelu Sea Gul v Hurghadě jsme byli loni 2 týdny v červnu a skutečně nechápu. Ano, Rusů hodně, ale jídlo vynikající, každý den čerstvé ovoce, zelenina, jídla kolik jsme chtěli, hranolky, pizza, maso vše venku na grilu, ubytování i pokoj vynikající. Že by se za rok tak zhoršili?

 37. milan má tuto zkušenost:

  Byl jsem s kamarády na Klasickou Paříž a Cestu po španělském království autokarem, vše bezvadné, jak ve Francii – tak ve Španělsku. Asi dost záleží na tipařích cestovní kanceláře a na kvalitním, ostříleném průvodci. A průvodci byli excelentní.

 38. hana má tuto zkušenost:

  Chci se přidat a napsat svou zkušenost,byla jsem v Cala Millor na Mallorce ,hotel Sumba.Krasny hotel,čisto,jidlo bez chyby,klid.Okolí nadhera,sposta možností sportovniho vyžiti.Ale hotel patři Němcum,což mi posleze zacalo vadit ,vše v němčině,animačni programy ,komunikace atd.Jinak jsme byly spokojene.Moře nadherné ,pláže krásné.Jedine co můžu vytknout jsou zpožděne lety ,ten zpateční katastrofa .Z hotelu jsme jeli v 18.00 a v Praze jsme byli až kolem 02.00 a než nam dali kufry ,další hodina pryč.Strašnyyyyyyyyyyyyyyy.Srovnatelna doprava do Italie autobusem.A personal na zaptečni cestě v letadle katastrofa.letuška co ani nepozdravila a madavala v angličtině ,že nekdo chce čaj,ostuda …..

 39. Jana má tuto zkušenost:

  S Čedokem jsem cestovala podruhé,vše bylo super
  Služby delegátky na Ibize perfetní,vždy ochotná a vstřícná,takto si představuji dobrou cestovku.
  Jen lety s travelem ,je hotové neštestí-špatné služby!

 40. Věra má tuto zkušenost:

  Po několika letech jsem opět vycestovala s Čedokem (Turecko – Sentido Gold Island) a bohužel musím konstatovat, že mě služby této CK nenadchly. Přes opakované ujištění CK, že budeme mít pokoj v hlavní budově hotelu, očekávalo nás překvapení v podobě pokoje mimo hlavní budovu. Stěhovat se po několika dnech už nemělo význam, za daných okolností bylo lepší přijmout kompenzaci v podobě dvacetiminutové masáže a lahve vína na pokoj, což ale vzhledem k all inclusive stravování vlastně kompenzací nebylo. Vrcholem však bylo zajištění výletu delegátkou Čedoku. Mělo se jednat o výlet do přírody, autobusem a s anglicky mluvícím průvodcem. Místo toho nás čekaly špinavé džípy v dezolátním stavu a 50 Rusů s průvodcem mluvícím jen rusky. Zábava spočívala převážně v tom, že po sobě posádky jednotlivých džípů lily špinavou vodu, na mokré oblečení a vlasy se pak náramně dobře chytal červený prach z vyprahlých cest.
  Následně se delegátka velmi podivovala naší reklamaci a místo omluvy nám sdělila, že si opravdu MYSLELA (!!!), že jde o autokarový zájezd do hor…
  Vzhledem k tomu, že ceny Čedoku značně převyšují ceny ostatních CK, očekávala bych alespoň odpovídající úroveň služeb ….

 41. Gábina má tuto zkušenost:

  Minulý týden jsme byli na Madeiře (po několika letech opět s Čedokem) a vše bez problému – od nákupu zájezdu, přes dopravu, ubytování, stravování, výlety, atd. Tímto bych chtěla poděkovat skvělé delegátce Čedoku na Madeiře Petře Bujokové za její perfektní přístup ke klientům, organizaci výletů… Byla to super dovolená!!

 42. Mirka má tuto zkušenost:

  Letos jsme byli s Čedokem na poznávacím zájezdu Paříž A-Z. ( od 7.8. 2013). Slyšela jsem a také četla v recenzích, že Pařížané jsou namyšlení a nechtějí mluvit anglicky,ale nebyla to pravda. Pařížané byli vstřícní. Spokojeni jsme byli jak s průvodkyní, tak ubytováním ve 2 ** hotelu a řidiči byli taky super. Přijela jsem nadšená.

 43. Šárka má tuto zkušenost:

  Letos jsme byli s dětmi a známými v Chorvatsku .
  Celkem 8 lidí. S Čekodem (a tudíž dráž) jsme jeli jenom proto, že jsme chtěli ubytování na konkrétním místě. Dovolenou jsme měli zaplacenou od dubna. Pět dní před odjezdem /13.8./ nám byla telefonicky oznámena změna ubytování, do destinace 50 km vzdálené od původní.
  Dostali jsme na výběr – do dvou dnů akceptovat novou destinaci nebo vrátit peníze. Protože jsme neměli šanci v tak krátkém čase sehnat ubytování v původní destinaci, akceptovali jsme navrhovanou změnu. Jednání cestovky bylo neférové a nátlakové. ČEDOK momentálně ztratil 8 potenciálních zákazníků a „doporučovat“ budeme dál.

 44. Dana má tuto zkušenost:

  Musím se upřímně přidat ke klientům, kteří jsou se službami cestovní kanceláře Čedoku velice spokojeni!

 45. Lída má tuto zkušenost:

  Vrátily jsme se s kamarádkou z dovolené v Bulharsku – hotel Helios Beach, Obzor.
  Dovolená naprosto luxusní, dokonce nad očekávání výdajů „all inclusive“. Perfektní jednání – od domluvy zájezdu v cestovní kanceláři, předání pokynů, vybavení i servis v hotelu až po péči delegáta Alexandra Getova. Vše bez jediného zádrhelu a naprosto bez starostí.
  Budeme i nadále využívat služeb Čedoku! :)

 46. Alena má tuto zkušenost:

  Využili jsme služeb Čedoku v roce 2012 (řecký ostrov Santorini – delegát David) a letos (řecký ostrov Kos- delegátka Veronika) a byli jsme nadmíru spokojeni. S CK byla dobrá komunikace a služby delegátů byly profesionální a navíc milé. O vše se dobře starali. Děkujeme a služby Čedoku můžeme jenom doporučit.

 47. marcela má tuto zkušenost:

  Letěly jsme s dcerou s Čedokem 14.9.2013 do Španělska. Zájezd jsem objednávala přes internet a hned druhý den mi volala pracovnice CK kvůli potvrzení rezervace. Vše proběhlo v pohodě, slečna byla příjemná a ochotná odpovědět mi na všechny dotazy, včetně dotazů na fakultativní výlety, které bylo možné si zaplatit již s cenou zájezdu. Takže jsme si zaplatily 2 výlety ( v hodnotě cca 5000 kč) a s ujištěním slečny „na drátě“ že tím máme jistotu česky mluvícího průvodce na výletech jsme bezstarostně odletěly. Omyl !!! Ta slečna nemá vůbec tušení jak to s výlety na místě chodí a šlo ji jen o to aby prodala !!! Až na místě nám delegátka sdělila, že zaplacený výlet do večerní Barcelony se již pro malý zájem mimo sezónu s jejich CK nepořádá a pokud na něm trváme, pak jedině s ruskou, nebo polskou výpravou. O výlet na Monserrat příjdeme úplně, protože tam už taky v tuto roční dobu CK výlety nevypravuje pro malý zájem. Byly jsme s dcerou velmi zklamané, sedět celý týden na hotelu jsme neměly v úmyslu. Delegátka ovšem byla velice profesionální a nabídla nám místo výletu do večerní Barcelony možnost jet na panoramatickou Barcelonu , což bychom s radostí přijaly. Druhý den nám tatáž delegátka volala, že pojedeme nakonec na oba výlety a tady nutno podtrhnout vysokou profesionalitu a zájem o své klienty ze strany této delegátky. Oba tyto výlety nám nakonec zajistila u CK EMMA – ČSAD Tišnov, kteří tyto výlety pořádali v rámci poznávačky po Katalánsku. Co dodat……výlety super, delegáti obou CK ochotní, profesionální a bylo zjevné , že jim na spokojenosti turistů maximálně záleží. Ale nikdy si nekupujte výlety u nás a nechejte to až na místě u delegátů, protože by jste taky mohli o své výlety přijít. Tady v kancelářích CK Čedok vám namluví kde co, třeba jako nám, že výlet na Marineland si můžeme zakoupit sice u delegátky, ale že již je předčasně zavřený….už nevěděla, to jsme se dověděly taky až na místě. Kdyby to šlo zaplatit doma, tak bych i toto zaplatila….a propadlo by to. Jinak pro shrnutí, vše s CK bylo O.K. Hotel Indalo Park v Santa Susanně přesně podle popisu a fotek, příjemný personál, čisto žádná výtka. Snad jen hlučno do pozdních nočních hodin z okolních hotelů, živá hudba minimálně do půlnoci. Ale při zavřeném balkonu a klimošce se dalo usnout úplně v pohodě. Co se týče destinace, vůbec nás Španělsko nenadchlo, není to místo, kam bychom se ještě někdy chtěly podívat. Každý podle svého gusta, my zůstaneme věrné Řecku a Chorvatsku, je nám to srdci blíž, než „sídliště‘ hotelových komplexů, beton , kýčovité obchůdky a křečovité svírání kabelek , aby nás někdo neokradl.

 48. Marika má tuto zkušenost:

  Tiež by som rada pridala moju skúsenosť s čedokom. Náš pobyt bol v Páříž letecky s individuálním poznávaním. Vybavovali sme si dovolenku v Olomouci čo musím povedať, že znalosti pracovníc sú na bode mrazu. Čo mi najviac vadilo, že sme nevedeli do akého 3-hviezdičkového hotelu ideme, dozvedeli sme sa to až na letisku v Paríží od delegátky, ktorá tiež poriadne nevedela ako sa volá. Informácie od delegátky tiež neboli dostačujúce hlavně ohledně RER metra. To že sú lístky na metro úzke a z tvrdého papiera sú asi každému ukradnuté. Kúpili sme zlé lístky, ale nakoniec nám poradila až paní pri metre RER. Dajú sa kúpiť len kreditní kartou…výhodnejšie bolo kúpiť 10 lístkou. Lístky čo sme si kúpili omylom na iné metro sme predali a zvyšné nám odkúpila delegátka, čo bolo prima. Celý čas sme chodili ako sme chceli, bolo super. Francúzi boli fajn, príjemný…Hotel Kyriad Caschan bol tiež super. Odpovedal 3 hviezdám, menší pokoj, ale útulný, čistý, servis každý deň. Raňajky chutné, personál príjemný. Mali sme komplikovanejší odchod, čakali sme na delegátku asi 1 hodinu, ale zavolala, že sú v zácpe. Na letisko sme prišli na poslednú chvílu…Čedok na individuálné poznávanie pokiaľ má človek aspoň základy angličtiny doporučujem, bola som vcelku spokojená, ale asi by som už nabudúce do Paríža nešla cez cestovku.

 49. Ivan má tuto zkušenost:

  Dovolte, abych tímto poděkoval našemu delegátovi Mustafu Hedeiovi, který se staral o nás při naší dovolené v hotelu Sea Gull v Hurghadě ve dnech 10.10 – 21.10.2013. I když jsme byli na hotelu v časných ranních hodinách, nenechal nás čekat na ubytování až do odpoledních hodin, ale velmi ochotně se nás snažil všechny ubytovat. Velmi rychle a ochotně řešil naše problémy.
  K hotelu – byli jsme v tomto hotelu již podruhé, s odstupem asi 6 let, ale musíme konstatovat, že došlo ke zhoršení stravování /rozmanitosti pokrmů/.Na druhé straně nás mile překvapilo množství vodních atrakcí pro děti, které tam nebyly a nový komplex areálu hotelu Premium do kterého jsme měli volný přístup – pláž, bazén, jídelna, bar na pláži.Rovněž hodnotíme velmi kladně přístup personálu hotelů / starý + nový Sea Gull + Premium/.
  Ještě jednou poděkování p. Mustafu Hedeiovi za jeho přístup ke klientům – takových delegátů at´ máte co nejvíce. S pozdravem Ivan Navrátil

 50. jiřina má tuto zkušenost:

  Naše dovolená s cestovní kanceláří Čedok zdaleka nesplnila naše očekávání. Naše výhrady se týkají hlavně ubytování a služeb s tím spojených. Do lázní Harkány jsme jeli s tím, že budeme ubytováni v hotelu Platan, na který bylo jen to nejlepší hodnocení, jak jsme se dověděli ze strany dlouhodobých zákazníků. Jelikož byl v rekonstrukci, dostalo se nám náhradního ubytování v hotelu Barania. Nikdo nás neinformoval, že v hotelu není výtah a ze strany personálu nezájem. Jelikož se jednalo převážné o starší generaci, bylo by vhodné na tuto skutečnost alespoň upozornit. Stravování v podobě švédských stolů mělo velké trhliny jídlo bylo často studené a chyběly přílohy, které byly doplněny až na požádání po několikaterém upozornění. Byla tam dost velká nekoordinovanost obsluhy. Toto rozhodně neodpovídalo tříhvězdičkovému hotelu.
  Pokojík byl malý, skromný ale postele jsou dobré a pokoje dobře vytápěné. Jak jsme později zjistili, tak i v ubytování jednotlivých zákazníků byly rozdíly v kvalitě hotelových pokojů. Jako velice pozitivní hodnotíme snahu delegáta Štefana Bolga, který se snažil dopad uvedených nedostatků zmírnit komunikací s personálem.

 51. ANNA má tuto zkušenost:

  Předpěti lety jsme byli s manželem s Čedokem v Andaluzii, byli jsme velmi spokojeni, hotel, strava, ubytování, výletyjako Maroko super. Měli jsme ssebou ale vozíčkáře, a k těm se p. agentka moc hezky nechovala. Uvažujeme o Paříži. ale jak to tak čtu, no , nevím. Pravdou je, že když Češi přišli na pláž,Španěláci šíleli.

 52. Petra má tuto zkušenost:

  Vrátili jsme se z dovolené, poprvé letos s Čedokem, jsem velice zkla…maná přístupem delegátek a taky to tady píšu jako varování pro ostatní. Výlet zdarma do Side, jinak možno zakoupit jako fakultativní výlet zdarma za 10 Eur na osobu a 5 Eur dítě probíhal asi takto. Delegátka nám zdělila jak bude výlet probíhat, jelikož jsme nebyli poprvé v Side tak nás historie zajímala. Bylo nám sděleno, že navštívíme Manavgatskou mešitu ,poté se pojede do starobylého města , že je to krásná prohlídka s výkladem, navštívíme jak divadlo v Side tak muzeum. Poté se pojede na Manavgatské vodopády. Pokud by jsme to absolvovali sami, že nás to výjde všechny ty vstupy do památek víc než s něma. Na druhý den si pro nás přijela jiná delegátka a ta nám zdělila, že prvně bude následovat 2 hodiny prohlídka zlatnictví a kožešnictví po té už bude jen krásný výlet. Výsledek 6 ti hodinového výletu byl ten že jsme 5 hodin strávili návštěvou zlatnictví, kožešnictví a oděvů. Pouze hodina byla prohlídka muzea v Side a Manavgatských vodopádu. Prohlídka města se vůbec nekonala, došli jsme k divadlu a tam nám delegátka oznámila že musíme už jet že máme málo času. Bylo mi sděleno, že si klidně můžu stěžovat ale komu tak asi když výlet jsme měli zdarma k pobytu. Kdybych za něj měla zaplatit podle ceníku Čedoku tak to opravdu jdu reklamovat ,protože tam nic o nákupech není psáno- úmyslně. Pro nás to byl pouze ztracený den na dovolené a pokud mi ck dává klamné informace tak s němi už nikdy více necestuji to je u nás více lepších ck viz FIRO-tour.

 53. Jindřiška má tuto zkušenost:

  16.6.2014
  Včera jsme se vrátili z dovolené Sveti Vlas Bulharsko -hotel Paradise Beach.S Čedokem létáme již 7 let a vždy jsme byli spoklojeni.I tentokrát vše klaplo. Hotel velice pěkný,jídlo pestré a dostačující,služby bezchybné.Velké poděkování patří i delegátu Vasilu Rafailovi za příkladnou starostlivost.Služby CK Čedok určitě využijeme i další roky.
  Moc děkujeme za krásné dovolené.

 54. Aleš má tuto zkušenost:

  Zájezd od Čedoku Egypt Hurghada hotel SEAGULL ****+termín od 8.6 do 16.6.2014.Forma al inclusive.
  Při hodinovém zpoždění letadla jsme se ráno 9.6 dostali do hotelu.Hlavní starostí kontrol na letišti je, jestli máte za 25 dolarů vízum. Organizace do hotelu v pořádku a pak už jenom čekáte bez snídaně několik hodin na pokoj. Sliby, že za 20 min. bude pokoj neberte vážně. Může to být hodina nebo víc. Ubytování bez třetího lůžka bylo napraveno tak, že dovezli rozkládací lehátko a v pokoji nebylo k hnutí. Výhled a hluk ze staveniště už bylo příliš a tak jsme žádali delegáta o výměnu pokoje. Podařilo se to, ikdyž se všichni zaměstnanci neustále divili. Pokoje se uklízí na vyzvání. Že je snaha za všechno získat bakšiš není třeba snad ani uvádět.
  Kvůli čemu už bych však do Egypta nikdy na dovolenou nejel je úroveň stravy. Přeplněná jídelna, nepořádek, boj o stoly, kdy musíte ještě prosit obsluhu, aby vám jej trochu uklidila. Příbory si už někde seženete. Když je v ruce přinesou, tak jsou neumyté. Nedostatek nádobí a ještě špatně umyté. Maso dvojího druhu, kdy si na něj musíte vystát frontu. Tento stav, kdy je zcela zanedbávána hygiena pak přispívá k tomu, že dostane tak jako já střevní potíže a skončíte na kapačkách. Že máte zkaženou část dovolené však již nikoho nezajímá. První zájezd v Egyptě jsem absolvoval asi před 4 roky ve středisku asi 30 km od Hurghady. Byl jsem plně spokojen. Úroveň 4* hotelu v Hurghadě mě velice zklamala. Asi není určen pro Evropany, protože z asi 30 % jsou zde místní, 60% Rusové a zbytek ostatní.

 55. Anna B. má tuto zkušenost:

  Aleš: v egyptě to šlo dost dolů s kvalitou od revoluce 2011, to pociťuje každý kdo tam jezdí pravidelně. to, co popisujete, je normální u 90% 4* hotelů a nižších. Bohužel je to „normální“. Kdybyste si to pro příště rozmyslel, určitě zainvestujte do 5* hotelu, uvidíte rozdíl. já se tam vracím pravidelně každý rok a jak ráda :-)

 56. Dan Z. má tuto zkušenost:

  S CK Čedok už nikdy více! Nedoporučuji. Jeli jsme autokarem do Španělska – Costa Brava. Hotel super, deleátka v pohodě, jídlo skvělé, personál hotelu taky, ale doprava na místo a z místa katastrofální! !Samé přestupy. Měli v tom pěkný zmatek a nikdo nevěděl do jakého autobusu nastoupit, nikdo nedal žádné informace! Když jsme odjížděli autobus přijel úplně někam jinam, než kde jsme měli nastupovat! Od CK Čedok jsme měli o dopravě před zájezdem úplně jiné informace. Prostě katastrofa!

 57. Andrea má tuto zkušenost:

  S Čedokem už nikdy. přes dotazy ještě v ČR na ubytování jsme byli ujištěni, že budeme tam, co jsme si zaplatili. Samozdřejmě při ubytování nás dali do apartmánů **. Takže Řecko, přes tuto cestovku už nikdy.

 58. Zuzana má tuto zkušenost:

  Včera jsme se s dcerou vrátily z poznávacího zájezdu do Londýna. Hotel Holiday Inn Heathrow nás velmi mile překvapil, průvodkyně byla milá a sympatická. Bohužel, jely jsme busem a zážitek z jinak vydařeného zájezdu nám kazili neskutečně protivně vyhlížející řidiči, kteří nás při příchodu k busu ani neráčili pozdravit, o tom, že by se představili a jakkoliv komunikovali nemluvně. Byli to navíc „přizdisráči“, jeli velmi ustrašeně, nic proti starším lidem /sama nejsem nejmladší/, ale na takovou náročnou cestu by měl Čedok vybírat spíš mladší muže a ne pány důchodového věku ! Co jsem opravdu nestrávila byl fakt, že „dědoušci“ zamknuli WC, o klíče jsme se museli poníženě doprošovat a čelit jejich otráveným pohledům a hloupým poznámkám. Nikdo snad nenavštěvuje toaletu jen tak z volné chvíle, ale protože prostě MUSÍ?! Byly jsme s dcerou v cizině busem již mnohokrát, ale podobné chování ze strany řidičů jsme nezažily! Příště dáme nejspíš přednost naší oblíbené cestovce ABC Znojmo

 59. Petra má tuto zkušenost:

  S Čedokem jsme byli popprvé a mohu jen doporučit! Přelom červenec – srpen Řecko,Rhodos. Vše proběhlo v pořáku,delegátky na letišti atd.Dodržení destinace a všeho co bylo psané,dovolená super.Tímto bych chtěla pochválit delegátku Petru Karáskovou- milá,ochotná se vším poradila či pomohla.Jediná malá vada,odlétá se v noci prvního dne pobytu takže na místě jste o půlnoci a ten den vlastně již platíte.Domů odlétate poslední den o půlnoci což by bylo v poho,ale dopoledne musíte vyklidit pokoj a co celý ten den? Taže pokud je pokoj volný můžete si ho doplatit a zůstat na něm až do večera. To jsme mi udělali,kdyby to bylo v ceně neměla bych žádnou přípomínku.Přesto dovolená i když od CK Čedok trochu dražší tak perfektní a můžu jen doporučit !

 60. Aleš má tuto zkušenost:

  V srpnu 2014 jsem byl na 12 dní/11 nocí v Turecku – Alanya / hotel Kleopatra Life od CK Čedok. 12.den se nekonal, protože odjezd na letiště byl již v 5 hodin ráno, tudíž nelze považovat dvanáctý den jako den dovolené (první den jsme byli na místě ve 13hodin.) Ubytování odpovídající, úklid a čisté ručníky na vyžádání. Od prvního dne jsme byli upozorňováni na nutnost placení spropitného – bakšiše, a dokonce obsluha baru mě na to upozornila, že mám do jejich pokladničky vhodit tips. Obsluha, kromě jedné osoby neuměla anglicky, německy, ani rusky, takže odjednání čehokoliv jiného než piva, na které se dalo ukázat, byl problém. Při požádání o větší skleničku nebylo vyhověno, při objednávce pro 4 lidi, sedící spolu u stolu nám bylo sděleno, že si musí každý přijít pro pití sám osobně. Veškeré pití bylo celý den v plastových lahvích vystaveno na stole, ikdyž lednice byla pod barem funkční, takže bylo teplé a led byl na příděl. o každou další kostku ledu se muselo prosit, ovšem, pokud led byl. Dost často bylo slyšet slovo -finiš- s ukázkou prázdné nádoby a pokrčením ramen. Voda, která byla napojena na automat vyrábějící džusy byla sice v barelech od originální vody, ale doplňovaných z vodovodu, stejně tak, jako voda v automatu na kávu, nebo fontána na chlazenou vodu (známé z kanceláří, Ikey, čekáren..) Nebylo nám doporučováno vodu z vodovodu pít, přesto nám v rámci ALL INC. byla podávána automaticky. Nabídka jídel byla celý pobyt stejná.. salám, sýr, vejce, párečky ke snídani, masové lečo, párečky, smažené cosi k obědu, grilované maso, chléb ve vajíčku k večeři. 3x za celý pobyt byla ryba, jednou kuře. Vydávaný bufet byl studený, jídelna s vypnutou klimatizací, obsluha nepříjemná. Na tři budovy hotelu malý prostor, fronta na jídlo na hodinu. Další nabídka jídla byla zelenina krájená na plátky, kostičky, čtverečky, lilek smažený, pečený, vařený, syrový, rajčata s okurkou, okurka s rajčaty, zelené trhané saláty, studené těstovinové saláty, vařená vejce v marinádě, olivy s peckou. Největší pochoutkou pro mě byl meloun, který byl bezmála stále k dispozici, slívy a občas hroznové víno. další nabídka ovoce se nekonala, a to jsme od přistání slyšeli, jak je zde úrodná půda, co všechno se sklízí dvakrát ročně atd. Na pláži žádné pití, muselo se do hotelu, kde u „baru“ nebyla ani jedna židlička, spíš to bylo výdejní okénko v kempu, neměli rádi, když se šlo pro pití přímo v plavkách nebo bez trička. Večeře v 19 hodin pravidelně startovala o min. půlhodinu pozděli a nikdo si nesměl vzít ani krajíc chleba, dokud neodstartovali. Wifi spíše nefungovala, než fungovala, po dobu pobytu se stále opravovala a předělávala. Nabídka odpoledního bufetu bylo pár oschlých sušenek a vysušená bábovka. Na pokoj byl denní příděl balené vody celý jeden litr na pokoj, a možnost balené koly a fanty, ovšem to už bylo za peníze, přestože se jednalo o ALL INC. Městečko, moře, nákupy, zážitek z dovolené – paráda !! ale celkový dojem mi zkazil hotel, jídlo, obsluha. A také to, že parkování na letišti prý není zajištěno (sděleno v CK Čedok Praha), ale od CK Čedok Rokycany parkování na letišti bylo v ceně zájezdu. Zajímavé rozdíly jedné cestovky… Celkové hodnocení očekávaného a skutečného: z pěti hvězdiček spokojenosti jsem očekával 4, skutečnost byla 2

 61. Barbora má tuto zkušenost:

  Dobrý den ,
  bohužel musím přidat velice špatnou zkušenost !!!
  Zájezd do Turecka horor!!! Delegátka na místě samej úsměv ale jak byl problém tak ruce pryč!!! hotelový personál se k nám choval jak k odpadu, mě tam zranili nohu a jídlo vůbec neodpovídalo allinclusive byla pětohodinová pauza mezi obědem a večeří!!
  Vyjádření CK po reklamaci : na číšníka jsme prej měli zavolat policii a co se týče ostatních problémů tak máme smůlu protože nikdo ostatní si nestěžoval!!! NEHORÁZNOST!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 62. Ivana má tuto zkušenost:

  Dobrý den, s Čedokem jsme byli na dovolené celkem 4x, dvakrát to bylo super po všech stránkách, nemůžeme si na nic stěžovat. Ovšem loni i letos nám dovolenou zrušili a vrchol všeho je, že nám vrátili o 480Kč méně. Nejde ani tak o ty peníze jako spíš o princip, že to byla jejich vina a ne naše. Těsně před dovolenou jsme museli rušit termíny, žádat v práci o změnu data dovolené, vybírat další možnosti,…mylím si, že když už je vina na jejich straně, mají vrátit celou částku. Při placení měsíc předem nás mohli upozornit, že náš termín se ruší a další termín se jede. Tvářili se, že se nic rušit nebude a až nám změnu termínu oznámili, už jsme jej nemohli akceptovat. Takže příště si budeme vybírat jinou cestovku, která nás doposud nezklamala a tou je přerovské Rialto.

 63. ANNA má tuto zkušenost:

  MOŽNÁ POJEDEME DO ŠVÝCARSKA, BUSEM, URČITĚ NAPÍŠU. 21,9,2014. TŘEBA TO VYJDE. NEPŘÍJEMNÍ ŘIDIČI, PROTIVNÝ -Á- AGENT, RADĚJI ANI NEMYSLET. FAKT JE, ŽE KDO CHCE PSA BÍTI, HŮL SI NAJDE.

 64. janík má tuto zkušenost:

  Pro paní Ivanu!
  Nedejte se, zažili jsme zrušení u jiné cestovky, porušili Nový občanský zákoník v řadě věcí! Nejenže nám vrátili kompletní zaplacenou cenu, ale zaplatili i pokutu vyplývající ze zákona + dalších námi požadovaých 10% jako odškodné. Pročtětě si těch několik §§ které se týkají zájezdů aplikujte je na Vaši situaci a požádejte Čedok o zaplacení všeho na co máte nárok. Pokud nevyhoví, obraťte se s dokumenty na Českou obchodní inspekci, ta je prověří a pokud pochybí dá jim pokutu ve správním řízení. Můžete si od ČOI vyžádat zprávu o tom, jak vaše podání vyřídili. Platíme je všichni z našich daní, takže za tyto úkony již nic neplatíte. Stačí vše e-mailem nemusíte tam ani chodit ani volat.:-))

 65. Tamara má tuto zkušenost:

  S Čedokem do Londýna od A do Zet už NIKDY!!!!
  Doprava OTŘESNÁ. Místo luxusního autokaru stará šunka, které ani nefungovala klimatizace. Řidiči protivní a pěkně vyčůraní. Autobus vyjížděl ze Zlína a řidiči vkládali kolečko až v Praze. A podobné srandy s přehazováním řidičů na cestě zpět. Plus uzamčený záchod, kdy si každý musel poníženě dojít pro klíč a zase ho vrátit řidičům, kteří si neodpustili hloupou poznámku. Né každý vydrží nečůrat 4 hodiny. Bohužel.

  Průvodkyně ZNUDĚNÁ. Neměla absolutně zájem sdělit jakékoliv zajímavosti o Londýně a jeho památkách. Toto opravdu nebyl POZNÁVACÍ zájezd.

  Ubytování skvělý a strava také. Londýn je tak nádherný, ale příště opravdu raději s jinou cestovkou nebo na vlastní pěst. Bohužel. :(

 66. jirka má tuto zkušenost:

  Již nikdy více dárkové pokazy Čedok.Dětem jsme zakoupili zájezd od čedoku do Švédska 2013,oni nám na vánoce 2013 poukaz za 30000.V lednu 2014 jsme pokazem zaplatili zájezd do Paříže, v září koncem srpna nám bylo oznámeno ,že zájezd byl zrušen.Mohli jsme ,ač neradi odjed soukromě,ale paní ředitelka v Brně nám místo peněz vrátila zase poukázky s tím že nemůžou prodělávat. To je dobré,sjednanou dovolenou, za kterou dostali zaplaceno neposkytli a je otázka jestli v dalším roce poskytnou.Hlavně že mají naše peníze.

 67. Ilka má tuto zkušenost:

  Letos jsem byla v srpnu s manželem na pobytovém zájezdu od Čedoku v Chorvatsku, na Istrii, hotel Laguna Istra, Zelená Laguna- Poreč. Podařilo se zajistit i svoz na místo odjezdu-Praha Roztyly. Tímto děkuji panu řidiči z firmy Eichler za příjemnou jízdu do Prahy (také nás vezl při návratu z Prahy). Jaké bylo však naše překvapení, když luxusní autobus firmy Eichler vezl jednu skupinu a naši skupinu vezla společnost Martver autobusem zn. Mercedes staršího data. Jak jsem byla ujištěna delegátkou, autobus má platné osvědčení pro tento typ jízdy. Co na tom, že nebyly u sedadel k dispozici bezpečnostní pásy, zato jednobarevné části sedadel vykazovaly četnost použití. Po celou dlouhou jízdu tam a zpět nebyl ani promítán film. Prý proto, že už jsme stejně filmy, které jsou k dispozici viděli, dalším důvodem byla skutečnost, že prý s námi jedou děti, celkem 3-4 děti. Co k tomu dodat osobně byla pro mne a manžela doprava takovým „luxusním“ autobusem zklamáním, přestože řidiči jeli dobře a bezpečně, pravidelné přestávky, byli ochotní při nakládání a vykládání zavazadel. Vzhledem k tomu, že cestujeme často autokarem, tak to bylo poprvé, že jsme byli s manželem zklamaní. Myslím si, že Čedok by měl více dbát na kontrolu zajištěné dopravy smluvních dopravců, protože ta může dojem z jinak pěkné dovolené zkazit. Před objednáním dovolené u Čedoku už předloni jsem si zjistila, že CK garantuje dopravu luxusními autobusy, vlastními nebo od smluvních dopravců. Ta předloňská doprava na Makarskou byla skvělá, autobus skutečně luxusní. Pokud pojedu ještě někdy s Čedokem, tak chci vědět dopředu, kdo přepravu zajišťuje, pokud to bude již zmíněná společnost, tak si asi zajistím dovolenou u jiné CK. Jinak co se týče hotelu, pokoje, stravování a jiných služeb hotelu, vše bylo k naší plné spokojenosti.

 68. Alena Grošková má tuto zkušenost:

  Na konci září jsem odletěla se svými sestrami na Severní Kypr. Již délka letu s mezipřistáním v Antályi trvala celkem pět hodin a třičtvrtě, autobusem do hotelu jsme se dostali v půl páté ráno, a to už se nám počítal 1 den i noc rekreace. Tentýž den jsme se dozvěděli od delegátky Čedoku, že bouře poškodila molo přidělené hotelu, ale prý nám zajistila náhradní pláž u jiného hotelu. Jaké bylo naše rozčarování, že jsme nemohli užívat služeb all inclusive u pláže, to znamená-nápoje zdarma, ale to není vše, dokonce když jsme si sebou vzali své nápoje, zaměstnanec toho jiného hotelu na pláži hned po nás vyžadoval podpis a ukazoval, že naše nápoje nesmíme vypít, ale zakoupit u nich jejich nápoje. Stěžovali jsme si u naší delegátky, ale ta řekla, že s tím nemůže nic udělat. Také se na pláži hromadila mořská tráva a místní zaměstnanci vyřešili vstup do vody tak, že pouze udělali cestičky do moře a tráva se vršila a vršila. Až po stížnosti jinému delegátovi od Firo Touru jsme se dočkali nápravy, jenže do již bylo pondělí a my odlétali domů. Celý zájezd byl uváděn v katalogu Čedoku na 8 dní, ale vlastní pobyt trval pouhých 6 dní. Myslíme si se sestrami, že to je vědomé klamání klientů Čedoku a tento zájezd na Severní Kypr bychom svým blízkým i ostatním vůbec nedoporučovali, alespoň ne s cestovní kanceláří Čedokem!

 69. Vlaďka má tuto zkušenost:

  Letos jsem se poprvé vydala s Čedokem do Chorvatska. Minulých cca 10 let jsem létala s Eximeme a po poslední dovolené, kterou mi Exim dokonale otrávil, jsem se rozhodla, že cestovní kancelář změním. Letos jsem se vydala autobusem do Bašky na Krku do hotelu Corinthia. Nejprve jsem si vyčítala, že se hrnu do autobusu, kterým jsem jela naposledy jako mladá holka, ale nakonec jsem se přemohla a dovolená byla super a proto si tuto recenczi nechci nechat jenom pro sebe. Všechno bylo přesně načasované, autobusy Mercedes, super pohodlné, řidiči zkušení a ochotní. Cestou tam s námi jela delegátka, která má na starosti klinty během cesty. Cestou nás upozorňovala na různé pozoruhodnosti, které jsem míjeli, při zastávkách na benzinkách nám sdělovala, kudy se máme vydat k toaletám, kde jsou placené, kde ne, kde si můžeme koupit občerstvení i když cestou nám řidiči vařili kávu, za české koruny nám prodávali balené nápoje, prostě cesta ubíhala fantasticky. Když jsem dojeli do cíle, byli jsme předáni další delegátce, která nám byla stále k dispozici. Byla to dáma již v penzi, ale spoustu let pracovala u Čedoku. Byla to energická dáma, kterou nic nezaskočilo a byla nám stále k dispozici. Ubytování velice pěkné, co bylo uvedeno v katalogu to platilo. Mé obavy z cestování autobusem byly ty tam a já opravdu uvažuji, že příští rok opět oslovím Čedok – ať to je letecky nebo autobusem. Budu mít jistotu, že je o mně postaráno a Exim nechám Eximem. Ať mu přispívají na jeho existenci jiní, já a mé okolí to určitě nebude.

 70. Jarmila má tuto zkušenost:

  Vážení,
  při prohlížení fotografií z poznávacího zájezdu seriál č. 1608 ve dnech 11.09.-17.09.2014
  TO NEJLEPŠÍ ZE ŠVÝCARSKA
  – byl to zájezd krásnou krajinou,kde o to nejlepší se zasloužila vedoucí zájezdu

  Ing, Jiřina Mádlová

  Profesionální organizace hlavně podle počasí, dovedla
  vystihnout to nejdůležitější pro pohodu všech účastníků. Velké znalosti historie a velká ochota přidat komentáře při projíždění různých oblastí.

  Věřím, že bude stejně ohodnocena hlavně finančně
  fi. Čedok , kde Vám dělá reklamu v Alpách-Jungfrau,
  kde vagon byl označen a rezervován pro Čedok.

  Ing. Jiřina Mádlová si zaslouží Vaši úctu.

 71. Karolína má tuto zkušenost:

  Zdravím.
  V létě 2013 jsme s babičkou poprvé letěly s Čedokem a obě jsme byly nadšené. Měly jsme letecký zájezd do Londýn na 5 dní, tuším Londýn pro pokročilé.
  Přeprava super, po příletu nás vyzvedl autobus na Lutonu, v autobuse začal průvodce už povídat, velmi sympatický, chytrý, skvěle ovládal angličtinu, vtipný, ochotný, zkrátka super průvodce.
  Při příjezdu na hotel jsme byly mile překvapeny, hotel velmi luxusní, jako zájezd jsme si mohli vybrat i dobu snídaně.(Snídaně mimochodem typická anglická – nadšení!)
  Pokoj byl velmi dobře zařízený, čistý a uklizený včetně koupelny.
  Po Londýně jsme se nemuseli přepravovat metrem, nýbrž autobusem, který nás všude vozil.
  Ano, prošli jsme toho hodně, ale tím pádem jsme toho hodně viděli, za což je obrovské plus!
  Z toho základního Londýna jsme viděly vše, stihly jsme i nákupy :-) a nadchlo nás to tak, že v létě 2015 vyrážíme do Londýna zase, tentokrát ale autobusem. Máte někdo zkušenost se zájezdem Londýn od A do Z?

 72. Filip má tuto zkušenost:

  Paní Grošková, v čom podle vás CK udělal chybu? 1) za trávu v moři a za poškozené molo CK nemůže , delegátka vám našla jiné místo na koupaní, soukromá pláž jiné podmínky bohužel. A jak sama jste uvedla v místě vašeho pobytu byla bouře. 2) co vás asi nejvíce naštvalo byli dny strávené v místě pobytu, jak sama píšete koupili jste si zájezd na 8dní a v obchodních podmínkach máte uvedeno že první a poslední den se NEPOČÍTÁ, tudíž klidně čistého času tam můžete strávit 6dní . chcete li strávit na dovolené více času kupojte na 11/12dní jako já a budete spokojena.

 73. Zuzana má tuto zkušenost:

  Pane Filipe, technicky vzato, máte pravdu. Ale podle mne se skutečně jedná o klamání zákazníka, jak uvedla p. Grošková.
  Moc by měl zajímalo, proč CK inzeruje pobyt na 8 dni, když se ve skutečnosti jedná o 6 dní, což je pochopitelně alibisticky napsáno v obchodních podmínkách miniaturním písmem. Proč nenapsat rovnou 6 dní do katalogu???
  Nic jiného než slovo KLAMÁNÍ mě nenapadá.
  CK opravdu nemůže za poškozené molo, to je pochopitelné, ale klientka si koupila zájezd in exclusive, takže by podmínky měly zůstat in excklusive za všech okolností. Jak by se Vám líbilo, kdybyste si zaplatit 5ti hvězdičkový hotel, který shořel a tak Vám cestovka nabídne ubytování ve stanu s tím, že ona za to shoření nemůže?

 74. Věra má tuto zkušenost:

  S Čedokem jsem byla po revoluci po prvé a naposledy.Zkazili co se dalo.Po podepsání smlouvy a zaplacení, když jsme měly dostat pokyny na cestu, jsme se dozvěděly,že prodali 2 letenky,zbyla jedna.Tak nám navrhli náhradní termím.Jako omluvu jsme dostaly osušky,tašky a malé naf. lehátko.Odeslání pokynů na cestu trvalo 3 dny, protože je odeslaly na jiný mail.A ještě po podrobném prostudování jsem druhý den zjistila,že je špatně zapsána strava a počet lůžek.Bylo zažádáno o opravu.Po příjezdu na Kubu jsem nebyla zapsána na seznamu delegátky/byla jsem objednavatel zájezdu/ A vrchol všeho byl když 3 důchodkyně dostaly dvoulůžkový pokoj a běhaly s těžkými kufry do druhého patra opakovaně na jiný pokoj.Hotel má výtah pouze v jedné části hotelu.Vše trvalo asi 4 hodiny.Hotel se omluvil lahví rumu a kolou.Ještě že je moře nádherné a pobyt se vydařil.Nemohu pochopit že je CK Čedok tak neschopná. S jinou CK se mě nic podobného nestalo.

 75. Zuzka má tuto zkušenost:

  V létě 2013 jsme podnikli s přítelem zájezd Londýn od A po Z autobusem. Zájezd se nám celkově velmi líbil, i když já jsem měla první den v Londýně trošku pokažený tím, že jsem se přes noc v autobuse vůbec nevyspala a byla jsem strašně unavená, ale to je spíš individuální problém, někomu třeba nedělá spánek v autobuse problémy. Zase byl ale zajímavý zážitek přejezd trajektem z Calais do Doveru v časných ranních hodinách (naloďovali jsme se po čtvrté hodině ráno). V dopoledních hodinách jsme dorazili do Londýna a až do pozdního odpoledne jsme si již prohlíželi Londýn (včetně plavby lodí po Temži). Na ubytování jsme se dostali až navečer. Byli jsme ubytování v hotelu Park Inn ve Watfordu na periferii Londýna, do centra se odtud dalo jet vlakem, čehož jsme ale my osobně nevyužili (nebyl čas). Hotel byl v pohodě, pokoj čistý, klimatizace a nejvíce nadšení jsme byli z jídla, snídaně anglické se vším všudy (výborné klobásky, grilovaná rajčátka a žampiony, vajíčka, muffinky atd.), měli jsme zakoupené i večeře a ty byly taký moc dobré, formou švédského stolu, výběr vždy z několika jídel, výborné polévky a dezert. Zúčastnili jsme se i výletů, které jsme měli zakoupené předem, ale nebyl problém dokoupit i na místě u paní průvodkyně. Paní průvodkyně byla moc milá, ochotná a měla plno znalostí. Program byl hodně nabitý, ale všechno jsme zvládli v pohodě a viděli jsme toho opravdu hodně, také jsme měli štěstí na počasí, měli jsme celou dobu sluníčko a až tropické teploty, což asi pro Anglii není moc typické. Za nás výborný zájezd, jen příště asi spíš letadlem.
  V květnu 2014 jsme byli letecky v Římě (Řím pro pokročilé na 5 dní) a taky jsme byli spokojeni, i když nás tam dost potrápil déšť a hotel nebyl žádná sláva, ale dalo se to. Průvodcem byl pan Lorenc, kterého jsme už znali ze zájezdu do Paříže. Zájezd celkově byl fajn, výlet do Hadriánovy vily, do Vily d’Este v Tivoli s nádhernými fontánami a do kláštera vysoko v kopcích byl krásný. V Římě jsme se pohybovali i metrem, které je zde jednoduché. Při prohlídce Kolosea doporučuji, podle dobré rady pana průvodce, vystát si prvně frontu na Forum Romanun, která docela jde a kde si koupíte lístek i do Kolosea a když projdete Fora, tak už můžete do Kolosea rovnou a nemusíte stát příšernou frontu tam. Italská kuchyně je moc dobrá, líbilo se nám, jak v restauraci přinesou k těstovinám misku s parmazánem a můžete si posypat, kolik chcete. A víno mají taky výborné (a to jsme si dávali jen to rozlévané) a dokonce i pivo nám chutnalo, což jsme nečekali.
  Letos pojedeme s Čedokem zase, ještě vybíráme kam.

 76. Irena má tuto zkušenost:

  Dobrý den,

  s CK Čedok jsme byli několikrát, nikdy to nebylo na 100%, ale dalo se odpustit. Letos jsme se rozhodli pro dovolenou autem, ale tam, kam Čedok jen lítá. Chtěli jsme po nich jen ubytování, které jsme si vybrali, odečíst letadlo a zamluvit garážové, nebo jiné parkovací místo. Vše nám slíbili, mile se při tom usmívali, tak jsme zaplatili zálohu. A protože nedokázali přes všechny sliby dodržet parkování, museli jsme od smlouvy odstoupit, ale ovšem za pokutu. Nedomohli jsme se ničeho! Po téhle zkušenosti už nikdy více, jakékoliv vybočení od standardu, pro ně znamená problém a zátěž.

 77. Nesnídalovi má tuto zkušenost:

  Vážení přátelé,

  dovolte nám,bychom se podělili s některými poznatky a zkušenostmi
  z poznávacího zájezdu č.8476-Kouzelné Toskánsko v termínu od 26.5.- 31.5.2015.Ubytování,zajištění stravování a program byly vybrány perfektně.Rovněž tak i vedoucí zájezdu pí.Lenka Rehovičová byla fundovaná,velice pozorná a vstřícná.
  Zvláštní byli dva řidiči (autokar mez.přepravce z Ústí nad Labem),kteří byli jako absolutní amatéři,nevyznali se v mapách ani v navigaci. Na domluvené srazy přijížděli vždy pozdě,bez jakékoliv omluvy.Na vedoucí zájezdu byli při své amatéřině ještě arogantní,což zaznamenal celý autokar.
  Jezdíme s manželkou na poznávací zájezdy takřka 25 let (mnohokrát právě s Čedokem),ale s takovým přístupem jsme se ještě nikdy nesetkali.
  Máme za to,že Čedok-tato renomovaná firma nemá zapotřebí takto hazardovat se svým jménem. Jedna věta na konec a to ve prospěch řidičů,dovezli nás v pořádku do Česka.

  S pozdravem Nesnídalovi-Praha

 78. Karel má tuto zkušenost:

  Dobrý den
  naše zkušenosti z poznávacího zájezdu Paříž od A po Z
  3.6. – 7.6.2015.Nechal jsem si napsat do smlouvy “ bez omezení nohou“mám 190cm, nic extra, v autobusu to nikoho nezajímá,celou cestu jsem seděl s nohama do uličky a občas jsem musel i stát. Již nikdy autobusem, jezdí starší vozy a je tam velmi málo místa. Delegátka byla
  poněkud zmatečná, jinak to šlo. Nedoporučuji jet na 5
  a méně dní. Je to honička a nic si neužijete.
  Trojanovi

 79. Milda má tuto zkušenost:

  S Čedokem jsme letěli na ostrov Rhodos v roce 2013 do hotelu Delfinia. Máme zkušenost s několika cestovkami (firo, exim) a byli jsme spokojeni, jak s delegátkou CK, tak i s nádherným hotelem. Hotel vždy vybíráme s ohledem na naše děti a vše bylo bez problémů, jak ubytování tak i bazén (když jedete s dětmi tak se opravdu možnost vykoupání v bazénu v pípadě, že by v moři byly vysoké vlny, určitě hodí). K moři to bylo cca 300m, což CK popisovala, takže jsme byli spokojeni.

 80. Simona má tuto zkušenost:

  s Čedokem jsme byli na poznávacím zájezdu v Anglii autokarem. Dopravuji se autobusem na zájezdy často, ale tento autobus na 24hodinovou cestu nebyl vůbec vhodný. Jsem normálního vzrůstu a přesto jakmile jsem si sedla, nohy se mi nevešly a celou cestu jsme museli mít nohy na stranu, nahoře polička na zavazadla nízká, ani batoh se tam nedal napěchovat. Řidiči ale velmi příjemní. Delegátka milá, ochotná, měla velkou znalost o Anglii, památkách, ale celý zájezd probíhal stylem, že jsme veškeré informace dostali při jízdě autobusem, přijeli jsme do Londýna, řekla nám rovně tam, doprava tam, doleva tam a sejdeme se za 4 hodiny – užíjte si to. v pokynech je napsáno: prohlídka katedrály sv. Pavla s průvodcem, ale s námi nebyl průvodce na jediné pamatáce. Bez GPS a mapy bychom byli v Londýně absolutně nahraní. Dokonce jednou byl sraz o půl 12, my na místo dorazili v 11:25 a skupina už byla pryč…normálně odešli bez nás a my opět museli do 5 hod po Londýně chodit s GPS. Takto si skutečně nepředstavuji poznávací výlet s průvodcem. To jsem si mohla zaplatit pouze letenky a informace o památkách vytisknout doma z internetu a vyšlo by mě to úúúplně nastejno jen mnohem levněji. Místo krásné, ale poznávací zájezd vypadá jinak.

 81. Lucie má tuto zkušenost:

  S Čedokem poprvé a naposledy!
  Od 14.7 do 19.7 jsme absolvovali 6ti denní zájezd do Paříže. Byl to dárek k narozeninám. Akorát Čedok ho poněkud znepříjemnil. Autobus – 15 let stará karosa, na tak dlouhou cestu opravdu „ideální“. Nepohodlné sedačky, klimatizace fungovala jen když se jí chtělo, při zpáteční cestě dokonce silně tekla, takže jak sedačky, tak my úplně mokří. Ubytování ok. Dalo se určitě sehnat i lepší, ale na přespání to stačilo. Průvodkyně – snažila se abychom toho viděli co nejvíce, avšak na náročnost tohoto výletu by mělo být předem upozorněno. Z hotelu se odjíždělo v 8 ráno a vracelo se v 10 večer. Navíc 10 km denně po svých je opravdu dost. Za mě pro Čedok 0 bodů.

 82. Michaela T. má tuto zkušenost:

  Komentář k zájezdu Francouzská riviéra. (absolvováno červenec 2015)
  Tuto recenzi k zájezdu jsem poslala do CK Čedok, jelikož jsme s některými zkušenostmi opravdu nebyli spokojení. Někomu to třeba pomůže při rozhodování, tak se podělím.

  Dobrý den, jelikož jsem dlouholetým zákazníkem Vaší CK a vždy jsem byla spokojena, cítím potřebu vyjádřit svůj názor k zájezdu Francouzská riviéra, který jsem absolvovala 1.-6.7.tohoto roku. Při cestě na riviéru se porouchal autobus, za to nikdo nemohl, ale díky čtyřhodinové prodlevě jsme nestihli zastávku ve Veroně, Verona byla tedy přislíbena při zpáteční cestě. Celý zájezd probíhal v pořádku, chválím řidiče i ubytování. Poslední den však překvapil mnohé účastníky zájezdu. V programu byla parfumérie Galimard, kvůli které jsme již nestihli výlet do Verony, ačkoliv byl přislíben. Pochopila bych, kdyby se výlet nestíhal z časových důvodů, na exkurzi do parfumérie jsme však čekali čtyři hodiny na hotelu. Absolvovala jsem mnoho poznávacích zájezdů, ale toto jsem opravdu nečekala. A co se potom dělo v parfumérii to už bylo opravdu moc. Desetiminutovou přednášku o výrobě parfému vystřídala prodejní akce, kterou se nebojím přirovnat k prodejním akcím s hrnci a důchodci u nás v ČR. Průvodkyně se nestyděly stoupnout si za pult a vykřikovat jako trhovkyně. Dvě skupiny CK Čedok ještě byly označeny různými nálepkami, aby bylo poznat, která z průvodkyň poté dostane jakou provizi za nákup. Opravdu má CK Čedok pocit, že její klienti mají na POZNÁVACÍM ZÁJEZDU chuť vynechat návštěvu historického města na úkor prodejní akce?! Jako kompenzaci paní průvodkyně zvolila to, že nám v Nice ukáže vyhlášenou cukrárnu. Následně se slečna průvodkyně Natálie Lánská vyjádřila k vynechanému výletu tak, že nemáme čeho litovat, neboť doba návštěvy Verony by byla pro její poznání nedostatečná (což by jistě byla vzhledem k prodlevě, kdy jsme čekali na hotelu). Z jednání paní průvodkyně byla znát po celou dobu zájezdu propagace této firmy, vím, že parfumérie byla součástí programu, ale Verona stejně tak a očekávala bych, stejně jako další klienti, se kterými jsme se bavili, že bude dána možnost, když už se nestíhalo oboje, aby si klienti sami vybrali, co upřednostní. Moje výtky se tedy vztahují pouze ke zrušenému výletu, jak jsem zmínila již výše, řidiči, ubytování, další program i profesionalita paní průvodkyně byly bez jakýchkoliv problémů.

 83. Petr Galčan má tuto zkušenost:

  S Čedokem NIKDY.Při stornu zájezdu před 46.dnem nástupu k pobytu po nás chtěli vyšší částku storna než kdybychom stornovali zájezd později.Protože požadovali 100%storno za miminko.cena za miminko ve smlouvě(dítě do dvou let)byla 990kč.požadovali po nás tedy3x1000kčza osobu +990 za miminko=3990.Takže jsme logicky museli přistoupit na pozdější storno ,což je 10% z celkové ceny a ta byla nižší(3840kč).Logika nikde!!!

 84. jéžiš má tuto zkušenost:

  Od minulého týdne se u Čedoku se kterým jsme v životě ještě necestovali, snažím zařídit zájezd. Jsou absolutně neschopní. Bylo nám sděleno, že Čedok chce mít hodně klientů, ale má málo pracovní síly asi i špatně placené, a tak to personál zřejmě firmě naprosto bojkotuje. Obchodní oddělení není schopné nic zpracovat a nikdo nic neřeší. Děs a hrůza.

 85. vaclav má tuto zkušenost:

  s Čedokem asi už raději ne a to díky špatným až arogantním jednáním vůči nám delegátky Silvie Suchomelové.Po zjištění
  že nám bude odstřihnuta páska označující all inclusive a to ve 14 hod.(odjezd na letiště v Geroně ve 20hod.-odlet s letiště o půlnoci) jsme se obrátili na delegátku Silvii Suchomelovou.Ta nám sdělila že se nám zřejmě jedná jen o pivo! a abychom si vypsali reklamační protokol,což jsme učinili a reklamační protokol zašleme na ck Čedok.Je to opravdu unikát aby služba a.i. (,nikde jsme toto od ostatních c.k. nezažili,vždy jsme vyžívali a.i. do konce pobytu tedy do odjezdu busu na letiště) končila touto ponižující formou..A rozhodně by hotel nezkrachoval ,kdybychom si mohli natočit i obyčejnou pitnou vodu z barelu.Toto nám zkazilo jinak příjemnou dovolenou .Myslíme si hlavně ,že by se i toto dalo zajistil,kdyby delegátka Silvie Suchomelová přistoupila k tomuto problému trochu profesionálněji a nenazvala náš dotaz na tento možná drobný problém ihned skandálem.Doufáme v to ,že tato delegátka je vyjímka ve Vaší c.k. a že převažuje víc kvalitních a profesionálních delegátů

 86. D.B. má tuto zkušenost:

  CK Čedok vždy pro mne znamenalo jméno seriozní společnosti. Dnes již tomu tak není.
  V roce 2013 jsme s rodinou byli na dovolené na řeckém ostrově SAMOS. Byla nám přidělena delegátka E. Černá. Tato delegátka měla neprofesionální chování a tak jsme napsali na portál recenze . cz kritiku. Když ji po dvou letech dotyčná delegátka objevila, tak na ní reagovala a opět s arogancí., že klienti si nemohou dělat co chtějí a že jsme ubožáci. Tak jsme nelenili a poslali stížnost do CK ČEDOK s odkazem na recenzi a reakci jejich delegátky. Jaké ale bylo pro nás překvapení. Na zmíněném portálu byla vymazána reakce jejich delegátky a přepsána naše recenze a místo názvu cestovní kanceláře jsou tam dnes hvězdičky. Odpověď od CK jsme neobdrželi, ale začala nás paní delegátka bombardovat na soukromý e-mail. Když jsme znovu napsali na CK, aby paní delegátce domluvili a neobtěžovala nás, tak nám přišla tato odpověď::

  Zkontaktovala jsem naši delegátku Evu Černou a informovala jsem ji o níže uvedeném emailu. Bylo mi řečeno, že na žádné recenze nereagovala a odmítá jakoukoliv spojitost.
  Bohužel CK Čedok nezodpovídá za soukromou korespondenci pracovníků Čedoku.

  Doufám jen, že podobné nedorozumění se již nebude opakovat.

  S pozdravem a přáním hezkého dne

  Eva Fenclova (Ms.)

  Tímto všechny varuji před touto CK a uvedenou delegátkou.
  P.S. Pouze doufám, že na tomto portálu nebude nic cenzurováno a že všichni budete opatrní při výběru.
  My dnes již cestujeme s německými cestovkami a jsme velice spokojeni.

 87. J.Č. má tuto zkušenost:

  Přídám také trochu do mlýna, jelikož si myslím, že se ozve většina nespokojených a minimum spokojených klientů.

  Zájezd: Paříž exclusive 20.8.2018 – 23.8.2015

  Pří zakoupení zájezdu a zajišťování formalit, jsme byli upozorněni na přepážce, že podrobné informace ohledně cesty a ubytování, obdržíme týden dopředu. Jelikož jsem byl netrpělivý, tak jsem si čas odletu tam i zpět zjistil na letišti z letového řádu dříve. To samé jsem udělal přes Facebook, přímo u Čedoku, na ubytování, abych věděl dříve než týden, kde budu ubytován. Týden před odletem, jsem oficiálně žádné informace nedostal, tak jsem si musel osobně dojít na pobočku a podrobnosti vyzvednout.

  Let do Paříže probíhal bez problému. Jen mě mrzelo a to i na cestě zpět, že jsme neměli ani jednou místo u okna.

  Na letišti v Paříži, na nás již čekala delegátka paní JUDr. Lenka Kosová.

  1.den: 4 hodinová okružní jízda, byla z celého zájezdu asi největší fiasko. Když budu počítat půl hodiny z letiště do centra, tak okružní trvala tak hodinu, maximálně hodinu a půl. Problém byl v tom, že účastníci zájezdu měli ubytování ve čtyřech hotelech. Takže příjezd k prvnímu, 20 minut čekání, než delegátka vše potřebné vyřídí. Mi měli ubytování až ve třetím, takže jsme čekali na pokračování v cestě asi jen 3/4 hodiny.

  3.den Výlet do Versailles: tak na tomto zámku, mě už nikdo neuvidí. Vybavení zámku je docela dost slabé, na to jaký je to velký areál Za to zahrady jsou nádherné. Až pojedu do Paříže znovu, tak určitě bez prohlídky, ale v zahradách celý den.

  Jízda lodí po Seině: super, že si ho mohl naplánovat každý individuálně, dle svého časového rozvrhu.

  Ubytování: 4* hotel Holiday inn Paris – Porte de Clichy: Ubytování skvělé, snídaně bohatá s možností již od 7 hodin, což pro turistu, který chce courat co nejdříve po městě, naprosto vyhovující. Poslední de, kdy jsme museli samozřejmě vyklidit pokoj v poledne a transfer na letiště.byl až večer, tak nám zavazadla uschovali. Neumím si představit, že bych coural po památkách s kufrem, nebo sháněl úschovnu.

  Paní delegátka Kosová: Nejenom, že nám při každé příležitosti povídala mnoho zajímavostí o Francii a Paříži, ale také zajistila lístky na MHD a většinu památek, že nám ušetřila hodně času a nervů ve frontách.

  Jelikož po návratu domů a prohlížení 1200 fotek, jsem musel slíbit synovi, že ho také vezmeme do Paříže, tak určitě s Čedokem ano, tento typ zájezdu také a kdybychom dostali paní L.Kosovou jako delegátku, budu nanejvýš spokojen.

  Děkuji za krázné zážitky J.Černý Praha

 88. Petr má tuto zkušenost:

  P.Z.Moje poslední zkušenosti.Jezdíme s touto cestovkou již hodně let na poznávací zájezdy.Ale ten letošní byl skutečně výíjmečný.Bylo to „Španělské království“, v termínu 5.6 až 13.6.2015.Zájezd byl ze všech nejdražší, ale pro nás byl největším zklamáním.Naše průvodkyně Zdeňka Kerlická, měla maximální snahu dodržet navržený program dle smlouvy, ale bylo to celkem nemožné splnit.Bylo znát, že manažéři Čedoku vůbec neprověřili možnost návštěvy všech památek, které do smlouvy uvedli.Největší problém byl z památkami v Madridu a jeho okolí.Na to bylo jedno odpoledne a druhý den dopoledne.Předposlední den jsme skončili v Barceloně, Zde jsme neměli možnost využít čtyřhodinové volno, i když by stačilo aspoň zajistit okružní jízdu otevřeným vyhlídkovým autobusem.O všem nejhorší byl poslední den, který jsme byli nuceni celý prožít na Costa Bravo.Moře bylo velmi studené, věci jsme měli v kufru v místnost za recepcí (bez dohledu), převlečení na koupání nemožné, a tak jsme ztratili celý den, posedáváním na lavičkách v okolí přímořských hotelů.Bylo nám nabízeno, prodloužení pobytu v hoteu, ale za dalších 1000,- Kč (naprosto nestoudné).Až ve 21 hodin jsme se dočkali odjezdu na letište Gerona.A v noci odlet domů do Prahy.
  Tak mohu konstatovat, že s Čedokem na poznávací zájezd už nikdy.Není se co divit, když taková renomovaná organizace, už není v českých rukou, ale zahraničních vlastníků.Ty zajímá jen zisk.Tak všem šťastnou cestu, ale s lepší cestovkou.

 89. K.N. má tuto zkušenost:

  Dobrý den,
  před nedávnem jsem absolvovala poznávací zájezd do Londýna v termínu 22.9.-28.9.2015 s CK Čedok, zájezd Londýn o A po Z.
  Při mé počáteční smůle, kdy mi místní CK 10 dní před začátkem zájezdu stornovala zájezd, jsem si vyhledala jiný ve stejném termínu a to byl od CK Čedok. Původně to měl být pětidenní zájezd, ale Čedok ho také stornoval kvůli malému zájmu, ale nabídl mi za stejnou cenu sedmidenní zájezd. S tím jsem souhlasila a připlatila jsem si k tomu i večeře, které mi dva dny před odjezdem zrušili, protože to pro tři lidi nebyli schopni zajistit.
  Nakonec jsem v plánovaný den nastoupila do autobusu, který nás měl dopravit celou cestu do Londýna a zpět. Nikde sice neuvádí jakým autobusem cestující pojedou, ale tenhle autobus jsem si ani ve snu nepředstavovala. V dnešní době, kdy se opravdu jezdí luxusními autobusy, byl tenhle oproti nim opravdu starý dědeček. Byl sice klimatizovaný, ale staré a mnohdy i nefunkční vnitřní vybavení, nedělá dobré jméno Čedoku. Sice nás dovezl v pořádku tam i zpět, ale představovala jsem, si na 24 hodinovou, cestu do Londýna jiný autobus. No děs.
  Další věc, která mě rozladila byla naše paní průvodkyně paní Valerie Fibichová. Na první dojem vypadala jako příjemná paní, ale po vyskytnutí nějakých problémů nebo dotazů cestujících, byla nepříjemná. Další zjištění, že paní průvodkyně má na této své služební cestě přítele, bylo také velkým překvapením. Později jsme byly rozladěni, protože paní průvodkyně se více věnovala svému příteli než svým pracovním povinnostem. A při dotazu jestli s námi půjde do muzea voskovým figurín, nám bylo řečeno, že její přítel nemá lístek, proto s námi nepůjde. To mě teda dostalo. Myslím si, že by se taková věc neměla stávat. Škodí to vztahu průvodce vůči cestujícím. Hodně se vymlouvala na Čedok, že to oni tak sestavují program, ale ona byla pro nás v tu danou chvíli jediný zástupce za CK Čedok, ale to si ona neuvědomovala a nechtěla mít s některými věcmi nic společného.
  Pak se mi nelíbilo upřednostňování předplacených lístků na vstupy atrakcí před kulturními památkami Lodnýna. Na projití muzea voskových figurín jsme měli tři hodiny a na shlédnutí Buckinghamského paláce jsme měli deset minut. Na mou otázku proč to tak je, mi paní průvodkyně řekla, že takto ten program sestavuje Čedok a že upřednostňuje shlédnutí předplacených trakcí před památkami.
  Další věc byla, že nám večer před příjezdem do hotelu paní průvodkyně sdělila rozdělení cestujících do dvou hotelů. Já byla samozřejmě na seznamu ubytovaných v tom novém hotelu. Nebylo to sice moc příjemné zjištění, ale nakonec byl hotel Travelodge v naprostém pořádku.
  Další věc, která nám nebyla předem avízována byla ta, že jsme si musely 3x sami platit za přepravné po Londýně v tu dobu co nás paní průvodkyně provázela městem. První bylo hned první den v Londýně z Greenwich do centra, kde přeprava lodí stála 8 liber. Další bylo třetí a pak poslední den ve městě. Nikdo nás na to předem neupozorňoval a byl to výdaj, který nebyl nikterak levný.
  Jinak je Londýn nádherné město a byla jsem nakonec ráda, že jsem se ještě s dalšími lidmi ze zájezdu poslední dva dny trhla od paní průvodkyně a naplánovala jsem si to po svém.
  Jinak za mě CK Čedok už nikdy.

 90. Květa má tuto zkušenost:

  V minulých létech absolvovali několik zájezdů z našeho pohledu vcelku zdařilých. V termínu 25 – 28. září t.r. jsme absolvovali zájezd  To nejlepší  z Bavorska.  Autobusovou přepravu zajišťovala fa RADOLTOUR Ostrava s.r.o. autobusem Neoplan, který byl mimo jiné vybaven  WC, což je dnes  u autobusů této kategorie samozřejmostí. Nejen  k našemu nemilému překvapení bylo  toto zařízení po celou dobu uzamčeno.  V průběhu poznávacích zájezdů jsou obvyklé hygienické přestávky po třech nejpozději po čtyřech hodinách. Cestou na květinový ostrov Mainau  řidiči důkladně bloudili, což ostatně nebylo výjimkou v průběhu tohoto zájezdu, mimo jiné se jim podařilo projet  část jednosměrné ulice v protisměru a hygienická přestávka se zcela prostě nekonala. Osazenstvo zájezdu tvořila převážně starší generace včetně několika osob se ztíženou pohyblivostí a atmosféra v autobuse proto byla velice napjatá. Tím byla návštěva ostrova, na který nebylo vstupné zrovna nízké, z časových důvodů zkrácena a i další prohlídka města Lindau byla provedena „poklusem“. Náhodně jsme zjistili, že WC používali páni řidiči a když cca 6-7 leté děvčátko, potřebovalo na WC, raději ji zastavili a poslali do příkopu hned vedle autobusu.
  Ubytování bylo vcelku příjemné až na majitelku hotýlku, která se zrovna profesionálně nechovala. Nikdy jsme se nesetkali s tím, aby majitel diktoval průvodkyni, v kolik hodin musíme být na večeři a velice arogantně a hlasitě ji vytýkal zpoždění. Domníváme se,že by bylo vhodné z Vaší strany zvážit, zda nezměnit místo ubytování, protože toto by si majitel k zákazníkovi neměl dovolit.
  V propozicích, které jsme obdrželi před odjezdem, byla poznámka, že místa v autobuse jsou obsazována dle pořadí rezervace zájezdu a nebude přihlédnuto k případným potřebám jednotlivých účastníků. Výsledkem tohoto opatření bylo, že lidem se ztíženou pohyblivostí pohybující se pomocí berlí, byla přidělena místa v zadní části autobusu, zatím co mladší generace zaujala místa snadno dostupná v přední části.
  Přesto, že jsme členy VIP Clubu Čedok, po předchozích převážně kladných zkušenostech již dnes zjišťujeme zkušenosti našich známých s konkurenčními cestovními kancelářemi a budeme do budoucna zvažovat účast na dalších zájezdech s jinou ck.

 91. Tomaš má tuto zkušenost:

  PRO TY CO NEUMÍ HLEDAT A KLIKAT RECENZE JINDE TAK KOPÍRUJI A TVRDÍM SAKRA NENÍ JEDNO JAKÝ NÁZEV CESTOVKY SE NAPÍŠE ?? Pepa má tuto zkušenost:
  Červen 23rd, 2011 v 23.49
  Byl jsem s Čedokem letos na poznávacím zájezdě v Egyptě na 11 až 12 dní a byla to ztráta času i peněz. Po příletu do Hurghady jsem si musel znova zaplatit vízum, poté nás nechali čekat v hale hotelu Seegull po nočním letu 7 hodin na ubytování, nefunkční sprcha, špatná klima, výhled přímo do staveniště (po otevření okna do 30 min vše od prachu). Poznávačku jsem si vybral z toho důvodu, že jsem nechtěl sedět na hotelu, či pláži a hned první den mi bylo oznámeno, že budu na hotelu celý týden!!! Personál hotelu z nás po celou dobu zkoušel různě tahat peníze za to či ono (měl jsem zaplaceno all inclusiv a připlaceno za lepší hotel). Celý poznávací výlet nám delegát dosti osekal, takže to pak vypadalo jako jeden velký shon, abychom vše stihli za dva a půl dne, protože nás na letiště odvezli už v 10. den pobytu ve 2.00 ráno. V Egyptě jsem byl 9 dní místo zaplacených 12-ti! Byla to moje první dovolená po pěti letech a můžu říct, že mě z Čedokem už nikdo nikam nedostane!!! Bylo to 9 dnů, z nichž každý byl pro mne zklamáním!!!
  – See more at: http://www.recenzecestovek.cz/cedok#sthash.BFzVmH8i.dpuf
  JEN ŠKODA ,ŽE OPĚT NEMÁME MOŽNOST PROHLÉDNOUT FOTKY A NEZNÁME NÁZEV HOTELU.NEZLEPŠILO BY SE NĚCO ,KDY SE TŘEBA DO ZROVNA TĚCH HROZNÝCH HOTELŮ NEJEZDILO,ŽE BY JSME ZÁJEZDY DO TĚCHTO HOTELŮ NEKUPOVALI ?????

 92. Tomaš má tuto zkušenost:

  CHCETE SEM RECENZI DALŠÍ CESTOVKY A DALŠÍ A DALŠÍ ???MYSLÍTE ,ŽE ZÍSKÁME JAKO CESTOVATELÉ NĚKDE NĚCO ECHT JINÉHO,NEMŮŽEME SI POMOCI TÍM,ŽE SE BUDEME SPÍŠ LÉPE INFORMOVAT SAMI NA ÚPLNĚ JINÉ BÁZI NEŽ JE TOTO CO TU JE ??? JEŠTĚ SI MYSLÍTE ,ŽE PRACUJI PRO FISCHER?? OK PŘESTĚHUJI SE NA STRÁNKY ČEDOKU NEB NEVYDÍM JEDINNÝ ALE OPRAVDU JEDINNÝ ROZDÍL.OMLOUVÁM SE POČET KLADNÝCH A ZÁPORNÁCH REFERENCÍ JSEM JIM FAKT NEPOČÍTAL A JE POTŘEBA SI UVĚDOMIT TO ,ŽE DO JEDNOHO HOTELU NABÍZÍ ZÁJEZD TŘEBA 10 CESTOVEK NE JEN FISCHER .TAK TO PROSTĚ V DNEŠNÍ DOBĚ JE.STEJNĚ TAK SE DO TOHO HOTELU MŮŽETE DOSTAT BEZ CESTOVKY A VZNIKNE VÁM STEJNÝ PROBLÉM JEN S TÍM ROZDÍLEM ,ŽE NEBUDETE MOCI NA NIKOHO NIC PLIVAT A POKUD NAPÍŠETE RECENZI ARABŮM DO HOTELU ANI TO NEBUDOU ČÍST :)) TAK NEZBÝVÁ VÁM POPŘÁT MNOHO ŠTĚSTÍ S JINOU CESTOVKOU NEŽ JE FISCHER :)

 93. Inn má tuto zkušenost:

  Tak já např. vůbec nechápu, jak mohou lidé po r. 2011 jezdit do takových destinací jako je Egypt nebo Tunisko. Je to nejen bezpečnostní riziko, ale ještě větší je zdravotní riziko. Některé infekce se nedají vůbec doléčit, jsou k ATB rezistentní. Zůstávají v těle latentní a kdykoliv se probudí. Já bych tam tedy nejela ani kdyby mi platili kufrem zlata. Cestovkám je to jedno, jim jen odevzdáte peníze a více je nezajímá. Málokdo si uvědomuje, že pak už kope jen sám za sebe.

 94. Iva a Jarda Beroun má tuto zkušenost:

  Ve dnech 17.3.-20.3.2016, jsme se s manželem zúčastnili poznávacího zájezdu ,, Římské předjaří “ od CK Čedok.Vše bylo od samého začátku až do konce perfektní,nemáme co vytknout.Velkou zásluhu na tom měla hlavně průvodkyně paní Dagmar Havlíčková,která nás po celou dobu zájezdu doprovázela a velmi podrobně vyprávěla o všech památkách,které jsme navštívili a bylo jich za ty 4dny opravdu hodně.Ještě jednou děkujeme.Na zájezd budeme dlouho a rádi vzpomínat.Řím je opravdu krásný a určitě stojí za to ho navštívit.Vřele tento zájezd doporučujeme.

 95. Magda má tuto zkušenost:

  Arogantní chování pracovnice za přepážkou na pobočce v Prostějově. Už kvůli tomu bych s Čedokem necestovala,naporosto odradí zákazníky již při prvním kontaktu. V dnešní době,kdy je tolik možností,nevidím důvod,proč nevyužít služeb jiných osvědčených CK.

 96. Jindra Mělník má tuto zkušenost:

  Korsika a Sardínie 2016 – Čedok.
  Musím jen pochválit výbornou delegátku Čedoku – Finková Barbora.
  Zájezd – splněno dle programu vše, z CK Čedok nelze nic vytknout a tento zájezd doporučuji.

 97. Nikola Tesaříková má tuto zkušenost:

  PRVNÍ A POSLEDNÍ DOVOLENÁ S ČEDOK
  Na začátku října jsme byli s přítelem na první dovolené – Korfu. Vysnili jsme si příjemnou dovolenou, ale ani zdaleka jsme netušili co nás čeká. Problém jsme měli s naprosto neobyvatelnym pokojem, který ani zdaleka nepripominal nafocene pokoje na webových stránkách CK. Když jsem viděla plesnivou koupelnu, sprchový závěs také, vana ve které jsme se museli první den vykoupat v botách, špinavé povlečení….opravdu zlý sen. Rozbrecela jsem se a začali jsme šokováni řešit výměnu. Oba už jsme několik dovolených zažili, nepotrebujeme žádný luxus, ale takto nevypadají ani ty nejhorší VŠ koleje. Jako alternava nám byl nabídnut „lepší“ pokoj, opět celá koupelna s plísní. Nakonec jsme si museli připlatit 160euro za normální zdravý neškodný pokoj, vypsali jsme reklamační formulář, vše nafotili. Žádost o vrácení příplatku nám Cekok samozřejmě zamítl, ale budeme bojovat dál.

 98. Hana Nekvasilová má tuto zkušenost:

  Hotel Dominikána Bellevue, jedna velká katastrofa. Plesnivé pokoje, smrad, špína, švábi, rekonstrukce pokojů, hluk ve dne v noci, bez teplé vody po celou dobu pobytu 10 nocí. Stravování All inklusiv, bez pečiva, základních potravin, ovoce. Čedok už nikdy, měli jsme počítat, že hotel má 3* je to rozvojová země, tak co chceme, plíseň, švábi je normál. Čedok se strašně zhoršil.

 99. Nikola Nová má tuto zkušenost:

  S ČEDOKEM jsme měli letos vycestovat prvně. Zaujali nás nové dětské kluby, které na Vás vykukují z každé reklamy. Bohužel po zaplacení zálohy First Minute se nám ozvali (po 2 týdnech od uzavření smlouvy), že nás tam nedopraví, neb tam ČEDOK v tomto termínu nelétá (začátek července, dle katalogu). A také, že by ten klub pro děti, co nabízí v reklamě stejně nebyl k dispozici. Sice fajn, že Vám vrátí zálohu, ale většina First Minute zájezdů už v únoru není k mání. Takže máme zájezd od jiné CK, dražší než by byl v lednu. V ČEDOKU mi vysvětlili, že je to běžné, že se zájezdy ruší a že jsme měla doposud velké štěstí, že se mi to ještě nikdy nestalo. S touto CK ani zadarmo!!!

 100. Karel Hořejší má tuto zkušenost:

  Dovolená s Čedokem
  Využil jsem nabídku Čedoku na pobyt v léčebných lázních Harkány v Maďarsku. Úžasná dovolená. Doprava tam a zpět moderním autokarem rychlá, bezpečná a komfortní. Vzhledem k tomu, že se mi tam velmi líbilo, tak jsem si po dohodě s delegáty Čedoku a následně telefonem přímo s kanceláří v Mostě prodloužil nejprve o jeden týden a posléze o další týden. Musím bohužel konstatovat že CK Čedok není na alternativu prodloužení dovolené na místě vůbec připravena. Nabízel jsem, že zaplatím pobyt Čedoku přímo platební kartou. Bohužel Čedok nemá otevřený účet u žádné banky v Harkány ani v Pécsi. Nabízeli mi ať zaplatím pobyt přímo v hotel, přesto, že jsem měl dohodu s Čedokem a ne s příslušným hotelem, jehož cena byla o 25% vyšší. Nakonec jsem se dohodl s delegátkou Čedoku, že jí podepíšu dohodu na níž byla ofocena má občanka i pas, dle níž zaplatím částku za prodloužení po návratu domů přímo v kanceláři Čedoku v Mostě. Bylo to zřejmě jediné možné řešení a bylo umožněno pouze díky ochotě delegátky Čedoku, sl. Elišky Váchové, která si celé riziko, že zaplatím částku později, vzala na sebe. Bohužel další trable nastaly v kanceláři Čedoku, díky neschopnosti místní zaměstnankyně Květy Krátké, která i přes několik hovorů s nadřízenou neuměla platbu zaúčtovat. Nakonec jsem jí poradil, ať mi vypíše příjmový doklad, na kterém bude uvedeno v předmětu ubytování na příslušný týden a příslušná přijatá částka. Přiznala se mi, že o existenci účetního dokladu nemá ani páru a musel jsem jí radit, jak jej má vyplnit. Nakonec se to vše za mého podstatného přispění podařilo, ale děsí mě, že příště v Čedoku narazím na další neschopnou zaměstnankyni a budu celé to martyrium vytrpět znovu. Na závěr chci vyjádřit svou naději v tom, že Čedok ve svém systému ošetří nějakým způsobem přijatelným pro klienta i pro Čedok samotný a že dostatečně do budoucna vyškolí své zaměstnance, aby byli schopni podobnou záležitost vyřešit.

 101. Lenka má tuto zkušenost:

  Právě jsme se vrátili z dovolené na řeckém Samosu, je to naše první zkušenost s Čedokem. Paní delegátka Eva Černá je velmi milá a vstřícná, pomohla nám vyřídit a domluvit všechno, co jsme potřebovali, včetně půjčení auta, doporučila nám také hezkou pláž, na kterou bychom asi sami nenarazili. Trošku slabší byly transfery z i na letiště, po příletu jsme museli delší dobu čekat v autobuse, až dorazí další letadlo s turisty, což by tak nevadilo, spíš jde o to, že od řeckých řidičů se toho člověk moc nedozví, pokud neumí řecky, prostě čekej a nazdar. Podobně při odvozu zpět na letiště, řidič má na papíře názvy 4 cestovek, pro jejichž klienty přijel, ale řekl jenom první dvě, takže člověk si myslí, že přijede ještě jiný, naštěstí nás napadlo se mu vnutit. Prostě je lepší se radši zeptat, klidně víckrát. Celkově ale spokojenost.

 102. Marta Hánová má tuto zkušenost:

  Zakoupila jsem 8-denní poznávací zájezd na Madeiru. Když pominu hlučný hotel- ve Funchalu je většina hlučná, slabé snídaně, hnusnou instantní kávu, tak krom jednoho volného dne, dle programu jsou ještě volné 2 půldny ( v programu není ani zmínka), přidejte k tomu 2 dny na cestu a z 8-denního zájezdu je ČTYŘDENNÍ. Program 9-13 nebo 9-17, honička jak pro Japonce. Průvodcují české děvčata trvale na Madeiře žijící, tak to mají od-do a spěchají domů. Skupina byla rozstrkaná po 4 hotelích, takže jsme se ani po jménu neznali . Naštěstí to vše vynahradila krása Madeiry a moře rozkvetlých nádherných hortenzií. Madeira ANO, Čedok NE !

 103. Mirka má tuto zkušenost:

  Dovolená v Hurgadě dobře zorganizovaná, vše v pořádku, delegát (místní, mluvící celkem dobře česky) velmi neochotný.

 104. Lucie má tuto zkušenost:

  právě jsme se vrátili z poznávacího zájezdu Bretaň-Normandie s Čedokem a musím říct, že se cítíme podvedeni a okradeni. 17.000,- Kč na 6 dní bez večeře za katastrofální služby. Od amatérského přístupu průvodkyně přes program až po nejhorší ubytování jaké jsem kdy zažila. NIKDY, NIKDY VÍCE!!!!

 105. Petra L. má tuto zkušenost:

  Jela jsem s Čedokem Poznávací zájezd Švýcarsko , přelom červenec/srpen 2017 , To nejlepší ze Švýcarska.
  Spokojenost. Nevím od jaké společnosti byl náš autobus, tuším, že z Opavy, ale opravdu nevím, ale autobus velmi
  slušný, žádný ozon z wc (tak jako jsem byla s Čedokem před 3 roky na Poznávací zájezd v Rakousku) , řidiči také velmi v pohodě a ochotní. Jinak náš průvodce p.Kalivoda, byl velmi vstřícný a snažil se nám opravdu pomoci a poradit . Je znát, že má velmi letité zkušenosti a tak věděl, kdy a kde je lepší být dříve, abychom zbytečně někde nečekali u vstupu….. . Sice jsme si občas museli i přivstat na snídani, odjezd, ale za tuto cenu, že jsme neměli u vstupu nikde komplikace, byli jsme všude včas…. , to člověk rád podstoupí. Švýcarsko samo o sobě, krásné . Na exotic.zájezdu s Čedokem jsem nikdy nebyla, tak nemohu říci, nemám zkušenost. Petra

 106. Monika P má tuto zkušenost:

  Vždy jsem měla s CK Čedok jen dobré zkušenosti, letošní dovolená mě však bohužel velice zklamala. Myslím, že spojení s polskou Itakou nebylo dobrým krokem. Na všech výletech se upřednostňovali polští turisté, vše se řídilo jejich přáním. To nemluvím o chování těchto turistů, kteří si mysleli, že autobus je jejich a my češi asi pojedeme v zavazadlovém prostoru.

 107. Lenka Vacková má tuto zkušenost:

  S cestovní kanceláří Čedok jsem letěli poprvé, ale musím říct, že jsme velice zklamáni. Nejenom že, inzerují mylné informace u hotelu, ale jejich komunikace dost pokulhává a delegátka na místě pobytu katastrofa. Při první schůzce s delegátkou, ukázala nám desky, které jsou dostupné v hotelu, informace o oblasti atd. a řekla nám, tady máte nezajímavé informace o Destinaci, hotelu atd., vůbec nebyla ochotná podávat informace natož poradit, kde třeba nejlépe vypůjčit auto. Fakultativní výlety v polštině, a když tedy v polštině, tak očekávám, že tedy aspoň bude manuál od Čedoku v češtině. Opravdu jsme byli dost zklamáni z jejich neprofesionality a služeb.

 108. Jitka Havrdová má tuto zkušenost:

  S Čedokem vždy dobré zkušenosti, proto jsme vyrazily s kamarádkou na poznávačku Kouzelné Toskánsko začátkem září 2017. Průvodkyně Lenka Rehovičová úplná tragédie!! Arogantní, nadřazená, neochotná řešit problémy s ubytováním, večeřemi.
  Ubytování ve Villa Anna děs, běs!!! Plíseň v prokopnutém sprchovém koutě, dveře v dezolátním stavu, špatně se zamykaly, okna pouze se staženými roletami ( nešlo vytáhnout ), každá postel jiná, na přikrytí ubrus, večeře v ceně 530,-Kč: těstoviny s kečupem, milimetrový plátek masa a lžíce hranolek, voda pouze koupit za 2 Eura.
  Je to asi tím, že Čedok koupili Poláci a proto s nimi již nikdy!!!

 109. Jiří Jiří má tuto zkušenost:

  Chtěl bych upozornit zájemce o zájezd od Čedoku, aby si před tím než zabukují zájezd od této organizace dobře přečetli recenze. Čedok už není podle mého názoru a vlastních zkušeností, co kdysi býval – záruka kvality, serioznosti, poctivosti a slušného odpovědného jednání. Čedok už je jiný.

 110. Radek Šimůnek má tuto zkušenost:

  S Čedokem již nikdy. Dovolenou ze srpna s nimi stále řeším, reklamaci předají advokátní kanceláři a Čedok ani kancelář nereagují. Kancelář zaslal „obecné“ vyjádření. Jen žádám odpovědi na mou reklamaci. Půl roku a nedořešeno.

 111. Vinš Jaroslav má tuto zkušenost:

  Absolvovali jsme zájezd „To nejlepší z Egypta s plavbou po Nilu a návštěvou pyramid 8 dní“ s CK Čedok.
  Zájezd byl popsán takto 1. den přílet do Hurghady, odjezd do Luxoru a oběd na lodi, poté 4 noci na lodi, odjezd zpět do Hurghady a zde 3 noci v 4* hotelu s all-iclusiv. jeden den příjezd do Hurghády, druhý den časně ráno výlet k pyramidám, třetí den volno a čtvrtý den odlet do Prahy.
  Praxe byla taková:
  Po příletu jsme byli ubytováni v Hurghádě, s tím že v jednu hodinu!! v noci je odjezd do Kahiry, vrátili jsme se o půlnoci a hned ráno ve 4 hodiny jsme odjížděli do Luxoru na loď, zde se program jakž takž shodoval, sice s tím že jsme občas vstávali v půl šesté a poslední den na lodi ve 4 ráno na výlet do Abu Simbel, den nato jsme vstávali opět v půl šesté a odjížděli do Hurghady. Tam jsme přijeli cca v 15:00 a v 23:00 již byl odjezd na letiště. Toto cestovka považovala za den strávený v 4* hotelu. Volný den v Hurgádě se jeksi vypařil.
  Ještě, že aspoň ty egypské památky byly krásné.

Sdílet na: FacebookTwitterGoogle+

Přidej vlastní zkušenost

Autor stránek nenese zodpovědnost a neručí za publikované názory klientů cestovních kanceláří. Názory nejsou editovány a jsou jen názorem klienta. Autor stránek si vyhrazuje právo odstranit příspěvky, které porušují platné zákony ČR nebo obsahují vulgární výrazy a ty u kterých má podezření, že jde o reklamu.